Інформаційна сторінка

Інформаційна сторінка.doc
Інформаційна сторінка. Гурткова робота.doc

Методична служба є сполучною ланкою між теорією та практикою дошкільної освіти і має на меті активно донести сучасні ідеї та тенденції в освіті до педагогів.

Загальновідомо, що успіх у вихованні особистості дитини залежить від педагогічної майстерності педагога, його творчої активності, тому одним з найважливіших завдань методичної служби є організація роботи з педагогічним колективом, що забезпечує підвищення фахової майстерності та розкриття творчого потенціалу кожного педагога.

З огляду на це, всю методичну роботу в дошкільному закладі ми спрямовуємо на створення атмосфери творчості та професіоналізму в педагогічному колективі, виявлення та вивчення перспективного досвіду, забезпечення безперервної самоосвіти кожного вихователя, його фахового та творчого зростання.

Методична робота в дошкільному навчальному закладі ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів, аналізі результатів освітньої діяльності та пошуку шляхів оновлення змісту, стилю та форм роботи з дітьми, що сприятимуть особистісному зростанню кожної дитини.

Центром організації та проведення методичної роботи дошкільного закладу є методичний кабінет, робота якого спрямована на надання реальної, дієвої допомоги педагогічним кадрам під час організації роботи з дітьми та батьками вихованців; активізацію творчого потенціалу кожного педагога; підвищення фахової майстерності та організацію самоосвіти; формування у педагогів навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Очолює роботу методичної служби закладу вихователь-методист Картава Алла Юріївна, спеціаліст вищої категорії, має звання «Вихователь – методист», нагороджена знаком «Відмінник освіти України». У 2008 році була нагороджена премією обласної державної адміністрації ім. А. С. Макаренка, а у 2011 році занесена до обласної Дошки Пошани «Педагогічна гордість Сумщини».

Освітня діяльність у закладі організована відповідно до власного Статуту та нормативно-правових документів у сфері освіти (перелік документів подано у Освітній програмі закладу на 2021-2022 навчальний рік).

Педагогічний колектив дошкільного закладу у 2021 – 2022 році працює над проблемою: впровадження в освітній процес оновленого Базового компонента дошкільної освіти.

Задля якісного розв’язання вищезазначеної проблеми ставимо перед собою такі основні завдання:

1. Продовжувати роботу спрямовану на розвиток творчих здібностей дошкільників засобами образотворчої діяльності.

2. Активізувати роботу з формування соціально-громадянської та природничо-екологічної компетентності дошкільників у процесі організації різних видів дитячої діяльності та оновлення розвивального середовища.

3. Сприяти підвищенню якості освітнього процесу та удосконаленню взаємодії між всіма його учасниками засобами використання ІКТ.

Досягнення поставленої мети відбувається шляхом залучення педагогів до проведення різних форм методичної роботи.

На навчальний рік сплановано:

Педагогічні ради:

1. Зміст діяльності та завдання педагогічного колективу ДНЗ у 2021-2022 навчальному році (серпень)

2. Про хід впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти (листопад)

3. Реалізація вимог Базового компонента за освітнім напрямом «Дитина у світі мистецтва» (лютий)

4. Аналіз якості та результативності організації роботи колективу ДНЗ у 2021-2022 н.р. (травень)

Семінарські заняття:

1.Семінар-практикум: «Формування природничо-екологічної компетентності дітей дошкільного віку»

Заняття 1. Сучасний підхід до формування природничо-екологічної компетентності дітей дошкільного віку (жовтень).

Заняття 2. Екологічне виховання дошкільників та сучасні інноваційні технології (січень).

Заняття 3. Формування екологічно-, економічно- й соціально-доцільної поведінки дошкільників в контексті освіти для сталого розвитку (квітень)

2. Семінар-практикум: «Формування соціально-громадянської компетентності дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності» (грудень).

Психолого-педагогічні консиліуми:

1. Адаптація дітей раннього віку до умов дошкільного закладу (листопад)

2. Готовність дітей 6-річного віку до навчання у школі (травень)

Робота проблемної групи:

«Використання ІКТ технологій в освітньому процесі».

Робота творчої групи:

«Оптимізація еколого-розвивального середовища на території дошкільного закладу».

Майстер-клас:

Арт-педагогіка в дошкільному закладі

Консультації, колективні перегляди, огляди-конкурси, участь педагогів у засіданнях освітянських спільнот міста, моніторингові дослідження.


Інформац. стор. Організація гурткової роботи.doc

Разом дбаємо про здоров’я дитини

Охорона життя і зміцнення здоров’я дитини завжди було і залишається одним з пріоритетних завдань ЗДО. Саме тому, у дошкільному закладі сплановано проведення педагогічної ради «Про забезпечення системного підходу до охорони життя та зміцнення здоров’я дітей». В ході підготовки до її проведення для вихователів проведено консультацію «Застосування природотерапії в освітньому процесі ЗДО», майстер-клас «Доріжка здоров’я власноруч», проходять колективні перегляди занять з використанням оздоровчих технологій. Триває робота по оновленню розвивального середовища, створенню та реалізації проектів оздоровчого змісту, до якої залучаються батьки вихованців.


Освітня діяльність у закладі здійснюється у відповідності до:

- Державного стандарту: Базового компонента дошкільної освіти.

- Комплексної програми «Дитина». Освітня програма для дітей від 2 до 7 років.

- Парціальних програм:

- «Про себе треба знати, про себе треба дбати». Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку. Автор Лохвицька Л.В.;

- «Україна – моя Батьківщина». Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Автори Каплуновська О.М., Кичата І.І., Палець Ю.М.;

- «Грайлик». Програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі. Автори Березіна О.М, Гніровська О.З., Линник Т.А.;

- «Англійська мова для дітей дошкільного віку». Програма та методичні рекомендації.

- Програма з основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот» (за Нідерландським проектом)