Even ten oosten van dit fietsknooppunt stroomt de Ringbeek die ontspringt op de grens met Egem. De terugtrekkende Duitsers organiseerden langs deze beek en verder langs zijn benedenloop (de Hertsberge- en de Rivierbeek) een verdedigingslinie; deze liep van Wingene over Hertsberge, Waardamme en Oostkamp tot Moerbrugge. Alle 14 bruggen over dit water te Wingene werden opgeblazen, de bedding en oevers werden vol prikkeldraad gestopt en op de oostoever installeerde men zware mitrailleursnesten. Op Sint-Jan en Doomkerke plaatsten de Duitsers hun ondersteunende (zware) artillerie.
Ten noorden van dit punt opereerde het 18e linieregiment. Meer informatie over deze eenheid is te vinden bij onze buren van Hertsberge. Vier soldaten van het 18e Linie sneuvelden op Wingens grondgebied.
Ten zuiden van dit fietsknooppunt trok het 2e linieregiment op. Op 17 oktober om 13:30 werd hun vooruitgang gestopt op de lijn Kortekeer- Rijsberge, waar ze onder mitrailleurvuur kwamen te liggen vanuit het Rijsbergveldekenbos.