НМТ-2024: ЗАТВЕРДЖЕНО ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТНИХ ТЕСТІВ

Онлайн тестувальник: як користуватися, про що пам'ятати учасникам НМТ

Український центр оцінювання якості освіти розробив Путівник учасника НМТ – це довідничок, який дасть відповідь на більшість  запитань, що може виникнути до, під час або після тестування.  У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності так і згрупована – за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. А для тих, хто любить роздруковувати тексти, є QR-коди. Тож ви легко зорієнтуєтеся в часі та інформаційному просторі.

Завантажити путівник у форматі PDF.

Спеціалізована онлайн-школа математики MATHEMA запрошує на безкоштовний курс із математики - рекомендує МОН

 

Онлайн-школа математики MATHEMA розпочала безкоштовний онлайн-курс підготовки до НМТ з математики.

 

Учителі школи викладають програму з математики (підготовка до НМТ) для всіх охочих.  Навчання безкоштовне.

 

Для участі необхідно зареєструватися на сайті проєкту.

 

Уроки проходитимуть наживо. Учні можуть спілкуватися з учителем у коментарях. Заняття будуть у записі на https://www.youtube.com/channel/UChh7zusruCTTLy5vYe_Stow.

 

Після кожного уроку відвідувачі отримуватимуть домашні завдання. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень.


Путівник учасника НМТ – це довідничок, який дасть відповідь на більшість  запитань, що може виникнути до, під час або після тестування.  У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності так і згрупована – за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. А для тих, хто любить роздруковувати тексти, є QR-коди. Тож ви легко зорієнтуєтеся в часі та інформаційному просторі. Стежте за новинами на нашому сайті – і не пропустите жодної важливої інформації щодо реєстрації для участі в НМТ та проведення тестування.

                                                                                                                                За матеріалами Українського ЦОЯО

Яким буде НМТ у 2023? Вебінар з Тетяною Вакуленко, директоркою УЦОЯО. Відео


3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті.  Триватиме вона до 3 травня. 

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби  створити  персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на нашому вебсайті. Ця функція  активується одночасно з початком реєстрації. 

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

Копії яких документів знадобляться для реєстрації? Ось перелік:

За потреби додати копії:

Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

За матеріалами Українського ЦОЯО

ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ НМТ-2023

Для потенційних учасників національного мультипредметного тесту, які планують складати НМТ у 2023 році, УЦОЯО підготував інформаційні листи з характеристиками сертифікаційних робіт з усіх предметів. Ознайомитись з якими можна у розділі сайту Херсонського РЦОЯО "Інформаційно-методичні матеріали": "Інформаційні листи""ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ".

Докладніше про зміст, структуру кожного предмета НМТ й оцінювання з нього читайте у розділі "СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ" обравши необхідний предмет.

Демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту 2023  Українська мова  завантажити тут,  історії України.  та математики  

НМТ-2023: ви запитуєте - ми відповідаємо Український центр оцінювання якості освіти 

Вступ - 2023
Вступ - 2023.pdf

Вступники, які не змогли зареєструватися для участі в тестуванні в основний і додатковий періоди, матимуть змогу це зробити 12ー15 серпня. 

Наказом МОН унесено зміни до Календарного плану організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту і передбачено спеціальний період реєстрації для участі в НМТ. 

Щоб узяти участь у спеціальній сесії НМТ, вступникам, які ще не зареєструвалися для участі в тестуванні, потрібно:

Якщо немає змоги скористатися засобами поштового зв’язку, документи можна надіслати на електронну адресу відповідного регіонального центру, вказану в реєстраційному повідомленні. У темі листа слід зазначити своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи;

За матеріаламм УЦОЯО

Відеороз'яснення  УЦОЯО, що стане в нагоді випускникам 2022 р.  Онлайн тестувальник: як користуватися, про що пам'ятати учасникові та учасниці, працюючи на платформі тестування. 

Учасникам НМТ-2022: Ви запитуєте - ми відповідаємо 15.07.2022 р. фахівці Українського центру оцінювання якості освіти провели вебінар щодо особливостей НМТ у 2022 році   

Тривалість НМТ збільшено до 120 хвилин. УЦОЯО проаналізував перебіг демонстраційного тесту та відведений час на завдання. Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту. 


Міністерство юстиції України зареєструвало Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році. Так, для вступу на бакалаврат на місця за кошти бюджету та на контракт для кон’юнктурних спеціальностей враховуватимуться результати НМТ. Для інших спеціальностей – результати творчого конкурсу, який може проводитись у дистанційній формі. 


Реєстрація е-кабінетів для вступу на бакалаврат почнеться 1 липня, творчі конкурси відбудуться 1-18 липня (бюджет+контракт) і 9-16 серпня (тільки контракт). Зарахування на бюджет – 5 вересня, на контракт – визначають правила прийому закладу, але не пізніше 30 вересня.

Докладніше про умови вступу та ключові дати – за посиланням.

ВСТУП-2022: ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ

НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

Відтепер можна пройти онлайн-версію демонстраційного національного мультипредметного тесту. Вона доступна на базі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Інтерфейс тестувальника відрізняється від реального НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їхнього виконання він аналогічний до вступного тесту. Пройти НМТ необхідно за 90 хвилин, упродовж яких потрібно виконати 60 завдань із трьох предметів – української мови, математики, історії України.

Тестувальник може мати певні затримки з роботою через велику кількість потенційних учасників. Варто перевірити налаштування систем безпеки на комп'ютері або скористатися іншим браузером для роботи. Перед початком виконання тесту необхідно правдиво відповісти на 4 запитання про себе.

Більше деталей – за посиланням

Також у доступі – демонстраційний варіант НМТ у форматі pdf. Завантажити його можна за посиланням. Документ зручний для тих, у кого наразі повільний інтернет або немає можливості працювати упродовж 90 хвилин за комп’ютером. Окрім завдань, тут є правильні відповіді, що дає можливість одразу перевірити себе. 

Складники національного мультипредметного тесту. Історія України

Складники національного мультипредметного тесту. Українська мова

Складники національного мультипредметного тесту. Математика

24 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти» № 2157-IX, відповідно до якого вступ до закладів вищої освіти у 2022 році відбуватиметься в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки без дотримання вимог Закону України «Про вищу освіту». Наразі Міністерство освіти і науки України розробляє особливий порядок, але вже зараз відомо, що він передбачатимете проведення у 2022 році національного мультипредметного тестування.

На виконання доручення Міністерства освіти і науки України УЦОЯО та регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють формування бази даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року, яку буде використано для формування бази даних потенційних учасників національного мультипредметного тестування.

УВАГА!  З 01.02.2022 р. розпочинається реєстрація для участі в ЗНО - 2022.  На сайті УЦОЯО розміщено Путівник учасника ЗНО - 2022   Батькам у нагоді  стануть поради "Як дпомогти дитині підготуватися до ЗНО"

Особливості проведення ПЗНО та основної сесії ЗНО у 2022 році. Аналіз ЗНО-2021. Дії учасника в пункті тестування. Матеріали вебінару, проведеного Херсонським ЦОЯО 16.11.2021 р.

Характеристика сертифікаційних робіт ЗНО-2022

ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2022

Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

До 29 квітня 2022 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:


ПРОБНЕ ЗНО-2022: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

Календар вступної кампанії 2021 року


   Поради щодо електронної подачі документів на ступ до ВНЗ у 2021 році      https://naurok.ua/student/blog/poradi-schodo-elektronno-podachi-dokumentiv-na-vstup-do-vnz


Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня включно.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії триватиме упродовж  6 – 18 травня включно.

Щоб зареєструватися для участі в ЗНО, потрібно правильно обрати категорію, створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Звертаємо увагу на те, що комплект реєстраційних документів має містити:

Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Зауважте, що одним з перших кроків є обрання категорії особи. 


Пробне ЗНО - 2021

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05‒19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.


ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2021

Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з хімії і завершиться 15 червня тестуванням з географії. Тестування з іспанської, німецької, французької мов відбудуться 24 травня, з англійської мови – 25 травня, з математики – 28 травня, з української мови, української мови і літератури – 1 червня, з історії України – 4 червня, з фізики – 7 червня, з біології – 10 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Також повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Новації ЗНО та ДПА з математики у 2021 році

Увага! 

Змінено терміни проведення ПРОБНОГО зовнішнього незалежного оцінювання!

 

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості ос віти від 10 жовтня 2019 року №139 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році» кожен зареєстрований учасник мож евзяти участь в одному із запропонованих у той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком.

Із  метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови  Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування з української мови і літератури проходитиме 4 квітня 2020 року, тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.