урок 4

6 клас

Комп'ютерна графіка

Тема уроку. Середовище та інструменти графічного редактора

Серед векторних графічних редакторів особливої уваги заслуговує програма Inkscape, яка розповсюджується на основі вільної ліцензії GNU GPL і при цьому забезпечує своїх користувачів потужними інструментами для створення графічних зображень різної складності.

Сьогоднішнім дописом ми починаємо серію уроків, спрямованих на вивчення основних можливостей Inkscape.

Програма має повністю україномовний інтерфейс, багатоплатформна (тобто працює під будь-якою операційною системою: Linux, Windows, MacOS). Потрібно лише обрати відповідний варіант при завантаженні з офіційного сайту. Для користувачів операційної системи Windows доступні версії 32-bit та 64-bit.

Якщо ви не знаєте, яка у вас розрядність операційної системи, натисніть разом клавіші Win+PauseBreak, відкриється вікно «Загальні відомості про комп’ютер», зверніть увагу на пункт Тип системи (або ж обирайте версію для 32-bit – вона буде працювати на всіх ОС Windows).

Завантаживши по посиланню інсталятор програми (installer (exe)), потрібно запустити його та слідувати інструкціям, після чого Inkscape буде встановлено на комп’ютер. Можна завантажити програму у вигляді архіву (binary archive (7z)). Тоді достатньо буде видобути файли з архіву і запустити виконуваний файл Inkscape.exe.

Інтерфейс векторного графічного редактора Inkscape є досить зручним і функціональним. Локалізація виконана якісно, перекладені всі пункти меню, назви кнопок та інші елементи. При наведенні і затримці вказівника миші на кнопках – з’являється підказка з назвою кнопки. При виконанні дій з об’єктами у Рядку стану висвічуються підказки. Користування основними інструментами є інтуїтивно зрозумілим і подібним до комерційних векторних редакторів.

Після запуску Inkscape відкривається вікно, яке має наступний вигляд (розміщення панелей може дещо відрізнятися):

Основними об’єктами векторного зображення є графічні примітиви (лінії, прямокутники та багатокутники, кола тощо), малювати які можна на полотні за допомогою відповідних інструментів, зібраних на Панелі інструментів.

Кожен інструмент має свою панель параметрів, налаштування яких дає можливість змінювати нарисований примітив до невпізнанності, а Палітра дозволяє швидко підібрати кольорову гаму об’єктів.

У меню згруповані команди для роботи з програмою та об’єктами на полотні. Рядок стану містить підказки по використанню обраних інструментів, інформацію про виділені примітиви, показує координати курсора та поточний масштаб сторінки тощо.

Презентація 6 клас Урок 3

Домашнє завдання: Вивчити основні поняття комп'ютерної графіки.

Створити gif анімацію.