Pieni camping maatalon puutarhassa. Isäntä käy henkilökohtaisesti opastamassa tilat ja paikat ja näyttää, miten päin atuto on paras laittaa. Pihalla käyskentelee talon kissa ja ainakin yksi kana ja loitommalla lammas.
24.8. Braunau
Ajamme ensin maantietä pari kilometriä Marktliin (joka on paavi Benedictus XVI:n syntymäkaupunki, ja sen huomaa) ja jatkamme siitä Inn-joen tulvavallia vähän matkaa.
Reitti jatkuu kyläteinä ja pikku kyliä onkin matkan varrella kilometrin välein. Ennen Braunauta ajetaan vielä reilu viisi kilometriä pitkin tulvavallia. Simbach am Innin kohdalla ylitetään Inn-joki Itävallan puolelle ja tullaan Braunauhun (joka on Adolf Hitlerin syntymakaupunki, nikä ei tule missään esille).
Keskusta on aika pieni, yhden kadun kokoinen, mutta kauniitten talojen reunustama. Pidämme lounastauon ja palailemme pikku hiljaa takaisin Marktliin . Helteinen päivä.