"Медіаосвіта -  актуальний компонент  Нової української школи"

6._Створення медіаосвітнього простору.docx

09.01.2024 в рамках методичної декади відбулось друге засідання творчої групи «Медіаосвіта – актуальний компонент Нової української школи».

На першому етапі порядку денного розглядали ініціативу "Моя територія безпеки". Де представлено постер, на якому було відзначено важливі аспекти створення безпечного середовища для учнів.

На другому етапі засідання учителі різних предметів ділилися своєю практикою формування медіаграмотності на уроках. Кожен з вчителів вказав на важливість розуміння медійних аспектів в контексті свого предмету.

У завершальній частині засідання проведено практичні активності. Ділилася досвідом, спрямованим на розвиток медіаграмотності через соціальні мережі.

При підбиті підсумку засідання, вирішено створити кейс з матеріалами засідання 

Слухали вчителів, як формується медіаграмотності в учнів на уроках:

Історії – Співак М.Л.

  Географії – Степаненко І.П.

      Біології – Буравкова О.В.

  Фізики – Мухортова П.А.    

      Українська мова та література – Журавель О.В.   Математики – Лисенко В.В.

30.10.2023 в КЗ «Слобожанський ліцей №2» відбулось перше засідання творчої групи вчителів з проблеми «Медіаосвіта – актуальний компонент НУШ». Заступник директора з НВР Вікторія Лисенко акцентувала  присутніх на актуальності даного питання в умовах упровадження державного стандарту базової середньої освіти; визначила мету та завдання діяльності групи під час дистанційного навчання, військової агресії рф; познайомила з основними засадами формування медіаграмотності учасників освітнього процесу в новій українській школі. Керівник творчої групи Мухортова П.А. розповіла про форми та способи вираження медіа та визначила завдання щодо формування навичок медійної та інформаційної грамотності. Слонь М.С. виступила з питанням «Різноманітність сайтів, що ми відвідуємо», Старікова О.Д. – з питанням «Пошук інформації в інтернеті. Критично оцінюємо». 

В другій частині заняття вчителі відвідали онлайн – виставку «XR-виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”. Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищення рівня обізнаності та медіаграмотності у суспільстві. Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки. 

На етапі рефлексії було проведено інтерактивні вправи «Інфо детокс», вправа «Валіза. Каструля. Смітник».

0-02-05-fa4d1a7ffb742fdccc02d265cf8a5fae1487435c139fa998d574eb351d42e656_e5268e6ae8a4d4a1.mp4

XR-виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”

з 30 жовтня  по 3 листопада 2023 року пройде в КЗ "Слобожанський ліцей №2"
Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві.
Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.
При наведенні смартфона на плакат мобільний додаток edAR активує та "оживляє" плакати. Глядач побачить 3D моделі, аудіо, відео та VR-портали, що спонукають його до поглибленого дослідження, занурення у тему та кращого запам’ятовування даних та фактів.
Унікальні плакати виставки були створені з використанням штучного інтелекту, шляхом аналізу великого масиву даних на задану тему.
XR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне - показує, до чого це може привести на прикладах війни.
Цей новий інструмент протидії пропаганді з XR-технологією буде представлено в 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу.
КЗ "Слобожанський ліцей №2" приєднався до національного марафону протидії пропаганді та запрошує вас відвідати виставку з 30.10. по 3.11. 2023 року.
Додаток edAR, що робить AR-технології доступними для освітян та громадських активістів, розробили ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з ініціативою “Нота Єнота” в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

​​#XRвиставка #edAR #якпрацюєпропаганда #справжніпричинивійни #нотаЄнота