Методичні об'єднання і творчі групи

2023-2024 навчальний рік

05.01.2024  в ліцеї відбулись засідання методичних об’єднань вчителів фізико — математичного циклу предметів та природничих дисциплін, на яких проаналізовано модельні навчальні програми для 7 класів для використання у 2024-2025 навчальному році; обговорено шляхи подолання освітніх втрат та розривів; ефективність використання вчителями ліцею платформи ВШО; окреслено напрямки підготовки обдарованих учнів до III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Практичний психолог Черкашин Є.А. провів вправи на підвищення мотивації до діяльності.

01.11.2023 в КЗ «Слобожанський ліцей №2» проведено засідання творчої групи вчителів з питань STEM – освіти. Було обговорено питання штучного інтелекту при створенні стем-проєктів; проведено інтерактивні, практичні вправи.

Штучний інтелект та STEM.pdf

01.11.2023 проведено методичне об’єднання вчителів гуманітарного циклу за темою «Створення інтерактивних презентацій та тренажерів за допомогою PowerPoint». Колеги ділились досвідом, обговорили можливості використання ІКТ на уроках історії, мови та літератури.

31.10.2023 в КЗ «Слобожанський ліцей №2» проведено  круглий стіл «Освітні втрати та шляхи їх подолання»

31.10.2023 відбулась ресурсна зустріч учителів початкових класів із соціальним педагогом «Дружня розмова за чашкою чаю». Учителі говорили про себе, пройшли тестування, намагались відшукати власні ресурси для подальшої праці.

31.10.2023 в КЗ «Слобожанський ліцей №2» пройшли засідання методичних об’єднань вчителів – предметників, на яких вчителі ознайомились з результатами українських моніторингових досліджень (опитування-2022, опитування-2023, тестування-2023) і міжнародних (RAPID-2022, RAPID-2023) щодо освітніх втрат; опрацьовано інструкцію щодо реєстрації на платформі «Всеукраїнська школа онлайн»; розглянуто методичні рекомендації щодо вимірювання, діагностування та подолання освітніх втрат, розривів здобувачів освіти; приділено увагу технікам психологічного розвантаження учасників освітнього процесу.

30.10.2023 в КЗ «Слобожанський ліцей №2» відбулось перше засідання творчої групи вчителів з проблеми «Медіаосвіта – актуальний компонент НУШ». Заступник директора з НВР Вікторія Лисенко акцентувала  присутніх на актуальності даного питання в умовах упровадження державного стандарту базової середньої освіти; визначила мету та завдання діяльності групи під час дистанційного навчання, військової агресії рф; познайомила з основними засадами формування медіаграмотності учасників освітнього процесу в новій українській школі. Керівник творчої групи Мухортова П.А. розповіла про форми та способи вираження медіа та визначила завдання щодо формування навичок медійної та інформаційної грамотності. Слонь М.С. виступила з питанням «Різноманітність сайтів, що ми відвідуємо», Старікова О.Д. – з питанням «Пошук інформації в інтернеті. Критично оцінюємо». В другій частині заняття вчителі відвідали онлайн – виставку «XR-виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”. Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищення рівня обізнаності та медіаграмотності у суспільстві. Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки. На етапі рефлексії було проведено інтерактивні вправи «Інфодетокс», вправа «Валіза. Каструля. Смітник».

0-02-05-fa4d1a7ffb742fdccc02d265cf8a5fae1487435c139fa998d574eb351d42e656_e5268e6ae8a4d4a1.mp4

#XRвиставка #edAR #якпрацюєпропаганда #справжніпричинивійни #нотаЄнота

Цей новий інструмент протидії пропаганді з XR-технологією буде представлено в 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу.
КЗ "Слобожанський ліцей №2" приєднався до національного марафону протидії пропаганді та запрошує вас відвідати виставку з 30.10. по 3.11. 2023 року.

Додаток edAR, що робить AR-технології доступними для освітян та громадських активістів, розробили ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з ініціативою “НотаЄнота” в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році.

Лист_МОНУ_1-13749-23_vid_12.09.2023.pdf

31.03.2023 в дистанційному режимі відбулось засідання методичного об’єднання вчителів природничих дисциплін з теми «Моделювання сучасного уроку на компетентнісній основі».  Заступником директора з НВР Лисенко В.В. була запропонована для обговорення форма спостереження компетентнісного уроку. Вчителі Степаненко І.П., Мороз С.В., Волобуєва Т.М., Буравкова О.В., Одерова Т.В. поділилися досвідом формування ключових та предметних компетентностей на уроках географії, біології, хімії. Значну увагу приділили обговоренню підручників для 6 класу та питанням завершення 2022-2023 навчального року та підготовці до НМТ -2023.

29.03.2023  в дистанційному режимі було проведено засідання методичного об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики на тему «Запровадження компетентнісного підходу на уроках під час дистанційного навчання». Заступник директора з НВР Лисенко В.В. запропонувала модель уроку, побудованого на компетентнісній основі, запропонувала форму для самоаналізу навчальної діяльності. Вчителі Андрющенко С.Ю., Ступка О.М.,  Слонь М.С. поділилися практичними надбаннями формування ключових компетентностей на уроках фізики, математики, інформатики. На засіданні також було приділено увагу обговоренню підручників для 6-х класів, питань завершення навчального року та підготовці до НМТ - 2023.

28 березня на методичному засідання вчителів початкових класів був проведений круглий стіл з теми “Урок у початковій школі у контексті сучасних викликів”. Метою висвітлення даної теми є ознайомлення вчителів з методикою застосування сучасних педагогічних технологій для подальшого використання їх у практичній педагогічній діяльності. Вчителі з власного досвіду показали колегам вправи, які вони використовують на різних етапах сучасного уроку. Були надані активні посилання на сайти, якими можна користуватися під час підготовки та проведення уроків у початковій школі. Виступила заступник директора з НВР Пономар Т. В., яка проаналізувала форму вивчення педагогічної діяльності. Наголосила, що форма заповнюється вчителем власноруч, отримана інформація використовується експертами для оцінювання педагогічної діяльності.

Відповіді вчителів стосуються не тільки проведеного навчального заняття, а й різних аспектів педагогічної діяльності. В практичному блоці вчителі самостійно заповнили форму.

На методичному об’єднанні вчителів початкових класів  було розглянуто такі питання:

1. Результати сертифікації вчителів початкових класів у 2022 році. Враження і поради від проходження сертифікації Орлової В. В.

2. Аналіз комплексної діагностичної роботи за І семестр в 3 - 4 класах.

3. Форми і методи подання освітнього матеріалу в умовах дистанційного навчання.

 По першому питанню виступила Орлова В. В., яка поділилася з колегами своїми враженнями і досвідом проходження сертифікації. Надала конкретні поради щодо підготовки до сертифікації - це підготовка до ЗНО і створення портфоліо. Розповіла, що першим було ЗНО для вчителів, до складу якого входило 100 питань з різних тем. Тут потрібно володіти не тільки знаннями власного предмету, педагогіки, психології, а й знати як правильно діяти й тій чи іншій ситуації. Важливо правильно розрахувати  час для виконання тесту і уважно читати завдання. Другим етапом було вивчення практичного досвіду (створення портфоліо). Необхідно стисло і зрозуміло розкрити свої професійні компетентності.

Колеги привітали Вікторію Володимирівну з успішним проходженням сертифікації.

 По другому питанню слухали Пономар Т. В., яка проаналізувала комплексні діагностичні роботи учнів  3- 4 класів за І семестр. Звернула увагу на недоліки та надала поради щодо  підготовки до КДР у ІІ семестрі.

 По третьому питанню виступила Чайкіна А. А.,яка розповіла про те, що сучасні технології забезпечують вчителям і учням доступ до спеціалізованих матеріалів поза підручниками, дають можливість працювати в різних форматах, підтримують нові способи навчання. Одним з таких потужних інструментів є - Документи Google. Надала практичні поради щодо роботи з цими документами.

04.01 та 05.01. 2023 в КЗ «Слобожанський ліцей №2» відбулись засідання шкільних методичних об’єднань вчителів математики фізики інформатики, хімії, біології, географії за темою «Технології оцінювання в Новій українській школі (5 клас)». 

Вчителі обговорювали технології формувального, поточного та підсумкового оцінювання в 5-му класі НУШ, ділилися досвідом використання проектних, STEM технологій, інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики, інформатики, «Пізнаємо природу» в 5-х класах. Порушено проблемні питання :

- інструменти оцінювання в НУШ;

- формувальне оцінювання: оцінювання для навчання;

- взаємооцінювання; самооцінювання: оцінювання як навчання;

- підсумкове оцінювання результатів навчання.

На засіданнях приділена особлива увага питанню підготовки учнів 11-х класів до НМТ, відпрацьований алгоритм діяльності даного напрямку роботи. Вчителі змогли набути практичних навичок щодо використання в освітньому процесі інтерактивних онлайн дошок  Classroomscreen, Jamboard

03 січня 2023 в КЗ «Слобожанський ліцей №2» відбулось засідання творчого колективу, який займається упровадженням STEM-освіти

Керівник групи Ступка О.М. познайомила вчителів фізики, математики, інформатики, географії, хімії, біології з метою, завданнями, технологіями, перевагами  STEM-освіти, поділилася досвідом створення  STEM-проєктів у 5-х класах під час вивчення курсу «STEM» та провела з вчителями практичне заняття зі створення STЕM-проєктів. Засідання проведено в цікавій формі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, було продемонстровано можливості інтерактивних онлайн дощок  Classroomscreen, Jamboard, вчителі набули навичок щодо  їх використання в освітньому процесі.

4 січня 2023 року проведено засідання  методичного об'єднання вчителів суспільно - гуманітарних наук. Тема засідання  "Сучасні підходи до навчання. Формування в учнів предметних компетенцій шляхом використання інноваційних технологій в умовах дистанційного навчання". Вчителі представили презентації,  поділилися досвідом застосування  інноваційних технологій на уроках , використання   сервісів  для створення  різноманітних завдань, навчальних матеріалів, відеороликів тощо.