השוואה עצובה בין המחירים במקסיקו למחירים בישראל, והיום מקרה משקפי המולטיפוקל החדשות שלי.

Post date: Oct 29, 2017 1:47:23 AM

כמו שאנו יודעים, המחירים בישראל גבוהים למדי, גם בהשוואה לקבוצת ההתייחסות הטבעית שלנו במערב אירופה. על כן, לא הפתיע אותי לפגוש במקסיקו מחירים שהם מצחיקים בכל קנה מידה. ניתן להשיג בה מצרכים ושרותים ברמה גבוהה במחיר אפסי, דבר המסביר מדוע גם אנשים במעמד כלכלי מאוד קשה מצליחים להתקיים.

אני מקווה שהדיונים המתקיימים בישראל יובילו אותנו לרדת לפחות למקובל באירופה, כי זה מדאיג בעיקר עבור הדור הצעיר המנסה לקיים את חייו במדינה בהווה. ראו נתונים בנושא מאתר הכנסת, נכון ל2014

לפני שנתיים עשיתי ניתוח תיקון ראייה במרפאה של ד"ר לוינגר. ההצלחה הייתה יחסית, כאשר היה ידוע לי שהמצב שלי לא מאפשר להגיע לאופטימום. התיקון מאפשר לי לנהוג ולהסתדר בדרך כלל, אולם משקפיים מולטיפוקליות, נאמר לי, עשויות להיות עזרה נוספת רצויה בבית קולנוע וגם בקריאה. סקר המחירים שעשיתי אז, הראה על טווח של בין 3000 ל3500 ש"ח ואולי יותר. לשמחתי, לא קניתי משקפיים כאלה, הסתפקתי בזוג לקרוב וזוג לרחוק. וכעת, במקסיקו, יצאתי מוולמרט (כן, יש שם גם חנות אופטיקה) עם זוג משקפיים מולטיפוקליות ברמה גבוהה, עם כל ה"חידושים" בעדשות וכו' וכו'. אך העיקר , הוא מבחן התוצאה. אני נהנה מהשימוש בהם.

המחיר, כולל הכל, 550 ש"ח

מסקנה: לחכות לחופשה במקסיקו אם צריך מולטיפוקליות.

ראה עוד פוסטים בבלוג מקסיקו