יהודה בר שלום , מחקר, ייעוץ והדרכה

יהודה בר שלום הוא פרופסור לחינוך, יועץ חינוכי, מדריך הורים ומטפל קוגניטיבי התנהגותי העוסק במחקר של הובלת תהליכי שינוי במוסדות וארגונים תוך התייחסות לסוגיות של זהות ורב תרבותיות. לבר שלום שנים רבות של ניסיון בחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי ובעבודה פסיכו חינוכית. בנוסף לעבודה במוסדות אקדמיים, בר שלום מקפיד ללמד ולשמש כיועץ גם במסגרת בתי ספר ובמסגרות בלתי פורמלוית. לבר שלום יש מעל לששים פרסומים אקדמיים. בין ספריו: עמם ולמענם, סיפורם של מורים טובים (עם עדנה גרין, הוצאת כרמל, 2015) עושים לשם שינוי (עם עמירם שראל, הוצאת כרמל, 2011), הפואמה הפדגוגית של לובה אליאב (כרמל, 2007) ואידאה של תיקון (הקיבוץ המאוחד,2004).

בר שלום מסייע לארגונים בסוגיות של: גיבוש צוותים, הובלת תהליכים, ובירור חזון. בבתי ספר הוא עורך סדנאות הקשורות לקשר מורה-תלמיד-הורה. בעבודת הייעוץ והאימון הוא מסייע לפרטים המעוניינים לחיות חיים מונחי חזון. לבר שלום יש הסמכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי מטעם מכון פסגות והסמכה בהדרכת הורים בשיטת אייכה אשר פותחה על ידי הפסיכיאטר ד"ר איתן לבוב. בר שלום משמש כעת כרקטור אוניברסיטת הבראיקה במקסיקו סיטי.


בר שלום ממשיך את התפתחותו כמטפל ב TEAM CBT הוא בעל הסמכה כמטפל TEAM ברמה 3. בשנה הבאה הוא יפתח הכשרה לTEAM CBT באוניברסיטת הבראיקה.

חבר באגודה ליועצים חינוכיים

חבר באיט"ה

פרופ' יהודה בר שלום באתר פסיכולוגיה עברית

בשל עבודתו כרקטור אוניברסיטה במקסיקו, ניתן לבקש מפגש ייעוץ עם פרופ' בר שלום רק אמצעות סקייפ דרך מייל yehudabar2@yahoo.com . הייעוץ ניתן מטעם האוניברסיטה

For English Site

For Español