פרופ' יהודה בר שלום

ייעוץ וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ( TEAM CBT) והדרכת הורים (שיטת אייכה)

תתקשר/י עכשיו להתייעצות חינמית

Español    English

שלום רב,

 אני משמש כראש התכנית לייעוץ חינוכי (מ.א.) במכללה האקדמית רמת גן.  בנוסף, אני מדריך ומטפל קוגניטיבי התנהגותי בשיטתו של פרופ' דייויד ברנס,  TEAM CBT (דרגת מסטר, רמה 5), ומטפל ומדריך הורים בשיטת אייכה אשר פותחה על ידי ד"ר איתן לבוב.  שתי השיטות האלה סייעו לי מאוד הן במובן האישי והן במובן המקצועי, ואני מאמין שהן עשויות גם לסייע לך.   אם את/אתה/אתם מחפשים סיוע,ייעוץ וטיפול במגוון סוגיות אישיות כמו חרדה, דיכאון, התמכרויות, בעיות דחיינות ויחסים בין אישיים (כולל הדרכת הורים) אשמח מאוד אם תפני/ה אלי לבירור חינמי קצר לבדוק האם סגנון הייעוץ והטיפול שלי יוכל להתאים לך. 

סיימתי בקיץ 2020 שליחות אקדמית כנשיא ורקטור של אוניברסיטת הבראיקה במקסיקו, שם הכשרתי מספר דורות של פסיכולוגים ואנשי טיפול אחרים בשיטתו של דייויד ברנס ושם גם נתתי השתלמויות  לפסיכולוגים וצוותים חינוכיים בשיטת אייכה.  משמש כעת כראש התכנית לתואר שני בייעוץ בחינוכי במכללה האקדמית רמת גן.  ומרצה בתכנית המ.א. הבינלאומית של מכון מלטון באוניברסיטה העברית.   עובד בנוסף, כיועץ חינוכי בבית הספר קדמה (הנפלא) בירושלים.    אני גם מאוד פעיל באגודה הישראלית לייעוץ טיפולי (איל"ט) ולאחרונה הייתי מעורב בתהליך של הפיכת האגודה לנציגה של ישראל באיגוד האירופאי לייעוץ, EAC.  בנוסף לדוקטורט ופרופסורה בחינוך, יש לי תואר שני בייעוץ חינוכי ותואר שני נוסף בטיפול בהתמכרויות.

עוד על TEAM CBT        

פרסומים

השתתפות בכנסים

  TEAM CBT ישראל הבלוג שלי בנושאים יעוציים, טיפוליים, חינוכיים, אייכה, TEAM CBT ועוד

ממליץ מאוד על אמירה בר שלום, מטפלת TEAM CBT ברמה 2 ומומחית להעצמת נשים דרך אמנויות הלחימה


חברות באגודות מקצועיות:

חבר באגודה ליועצים חינוכיים 

חבר באגודה לייעוץ טיפולי

חבר מומחה באיט"ה (בהסמכה להדרכת יועצות/ יועצים חינוכיים וא.נשי חינוך)  

פרופ' יהודה בר שלום  באתר פסיכולוגיה עברית


ברכת הדרך.הזמנה אישית של נשיא המדינה, יוני 2017,  לקראת השליחות האקדמית במקסיקו.

בעקבות הביקור הנשיא רבלין ביקש שאשלח לו שני ספרים וכאן תגובתו

החדשנות הישראלית בתחומי חברה וחינוך מעוררת סקרנות באמריקה הלטינית.  כאן מפגש עם שר החינוך הארגנטיני וההנהלה הבכירה עם עוד שני נציגים מישראל.  אני מציג כאן מודלים של בתי ספר ייחודיים בישראל ומסביר גם כיצד בבית הספר קדמה, התערבויות ברוח סי בי טי, כמו גם שיטת אייכה, סייעו לנו, כצוות, ליצור שפה מגדלת עבור התלמידים. כתבה בעיתון קלרין

המחזור הראשון של הפסיכולוגים והמטפלים האחרים שלמדו TEAM CBT באוניברסיטת הבראיקה.  כאן עם ביקור של המסטריות בTEAM, ד"ר אנג'לה קרום וד"ר ג'יל לויט

כל כך שמחים לארח את ד"ר דייויד ברנס במכללה האקדמית רמת גן, 4 במאי,  2021 

בוידאו מצד שמאל דייויד מלמד כיצד לבצע את מהלך ההזמנה והאג'נדה הפרדוקסלת.  כלומר, כיצד להמיס את ההתנגדות לשינוי.  ראשית ימי הקורונה.  שמחתי לארח את ד"ר דייויד ברנס בכיתת אמן במקסיקו סיטי, אפריל 2020.  עם כתוביות בעברית!!! 

נוסף.......

עסקתי במחקר של הובלת תהליכי שינוי במוסדות וארגונים תוך התייחסות לסוגיות של זהות ורב תרבותיות.  יש לי שנים רבות של ניסיון בחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי ובעבודה פסיכו חינוכית. בנוסף לעבודה במוסדות אקדמיים, שמשתי כיועץ גם במסגרת בתי ספר ובמסגרות בלתי פורמלוית.   יש לי מעל לששים פרסומים אקדמיים. בין ספריי: עמם ולמענם, סיפורם של מורים טובים (עם עדנה גרין, הוצאת כרמל, 2015) עושים לשם שינוי (עם עמירם שראל, הוצאת כרמל, 2011), הפואמה הפדגוגית של לובה אליאב (כרמל, 2007) ואידאה של תיקון (הקיבוץ המאוחד,2004).