פרופ' יהודה בר שלום

ייעוץ וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ( Team CBT) והדרכת הורים (שיטת אייכה)

תתקשר/י עכשיו להתייעצות חינמית

Español English

שלום רב,

אני מדריך ומטפל קוגניטיבי התנהגותי בשיטתו של פרופ' דייויד ברנס, Team CBT, ומטפל ומדריך הורים בשיטת אייכה אשר פותחה על ידי איתן לבוב. שתי השיטות האלה סייעו לי מאוד הן במובן האישי והן במובן המקצועי, ואני מאמין שהן עשויות גם לסייע לך. אם את/אתה/אתם מחפשים סיוע,ייעוץ וטיפול במגוון סוגיות אישיות כמו חרדה, דיכאון, התמכרויות, בעיות דחיינות ויחסים בין אישיים (כולל הדרכת הורים) אשמח מאוד אם תפני אלי או תפנה אלי לבירור חינמי קצר לבדוק האם סגנון הייעוץ והטיפול שלי יוכל להתאים לך.

הדרכה: יש לי מספר מקומות מאוד מוגבל להדרכת מטפלים בגישה TEAM CBT .

מסיים בימים אלה שליחות אקדמית כנשיא ורקטור של אוניברסיטת הבראיקה במקסיקו, שם אני מכשיר כבר דור רביעי של פסיכולוגים בשיטתו של דייויד ברנס וגם נתתי השתלמויות לפסיכולוגים וצוותים חינוכיים בשיטת אייכה. חוזר ללמד באקדמיה הישראלית בקיץ 2020.

TEAM CBT ישראל הבלוג שלי בנושאים יעוציים, טיפוליים, חינוכיים, אייכה, TEAM CBT ועוד


בנוסף.......

עסקתי במחקר של הובלת תהליכי שינוי במוסדות וארגונים תוך התייחסות לסוגיות של זהות ורב תרבותיות. יש לי שנים רבות של ניסיון בחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי ובעבודה פסיכו חינוכית. בנוסף לעבודה במוסדות אקדמיים, שמשתי כיועץ גם במסגרת בתי ספר ובמסגרות בלתי פורמלוית. יש לי מעל לששים פרסומים אקדמיים. בין ספריי: עמם ולמענם, סיפורם של מורים טובים (עם עדנה גרין, הוצאת כרמל, 2015) עושים לשם שינוי (עם עמירם שראל, הוצאת כרמל, 2011), הפואמה הפדגוגית של לובה אליאב (כרמל, 2007) ואידאה של תיקון (הקיבוץ המאוחד,2004).

שמשתי בתפקידים אקדמיים בכירים, סייעתי בעבר וגם בהווה לארגונים בסוגיות של: גיבוש צוותים, הובלת תהליכים, ובירור חזון. בבתי ספר אני עורך סדנאות הקשורות לקשר מורה-תלמיד-הורה. בעבודת הייעוץ והאימון עזרתי לבני אדם המעוניינים לחיות חיים מונחי חזון. יש לי הסמכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי מטעם מכון פסגות והסמכה בהדרכת הורים בשיטת אייכה אשר פותחה על ידי הפסיכיאטר ד"ר איתן לבוב. בנוסף , אני מטפל ומדריך בגישת TEAM CBT מבית מדרשו של ד"ר דייויד ברנס. אני מכשיר במקסיקו פסיכולוגים בגישה זאת מטעם האוניברסיטה. אני משמש כעת כרקטור אוניברסיטת הבראיקה במקסיקו סיטי.

חברות באגודות מקצועיות:

חבר באגודה ליועצים חינוכיים (הייתי יועץ בבית הספר קדמה, בנוסף לעבודתי האקדמית, עד לצאתי לשליחות אקדמית ב2017, חוזר לעבוד בבית הספר קדמה בספטמבר 2020)

חבר באיט"ה

פרופ' יהודה בר שלום באתר פסיכולוגיה עברית

חשוב להדגיש, בשנת תש"פ כל הייעוץ לפרטים או ארגונים ניתן מטעם האוניברסיטה (התשלום הינו תרומה לאוניברסיטה).

עם ד"ר דייויד ברנס, מחלוצי הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי ומייסד Team CBT


ברכת הדרך.הזמנה אישית של נשיא המדינה, יוני 2017, לקראת השליחות האקדמית במקסיקו


החדשנות הישראלית בתחומי חברה וחינוך מעוררת סקרנות בלטינו אמריקה. כאן מפגש עם שר החינוך הארגנטיני וההנהלה הבכירה עם עוד שני נציגים מישראל. אני מציג כאן מודלים של בתי ספר ייחודיים בישראל ומסביר גם כיצד בבית הספר קדמה, התערבויות ברוח סי בי טי, כמו גם שיטת אייכה, סייעו לנו, כצוות, ליצור שפה מגדלת עבור התלמידים. כתבה בעיתון קלרין


המחזור הראשון של הפסיכולוגים והמטפלים האחרים שלמדו TEAM CBT באוניברסיטת הבראיקה. כאן עם ביקור של המסטריות בTEAM, ד"ר אנג'לה קרום וד"ר ג'יל לויט


ימי הקורונה. שמח לארח את ד"ר דייויד ברנס בכיתת אמן במקסיקו סיטי, אפריל 2020