Дрогобич

Цегельний завод

Діючий старий цегельний завод, споруджений на початку ХХ ст. Т. Корнгабером для випуску цегли спеціально на будівництво в'язниці "Бригідки".

Міська бойня. Тепер — м’ясокомбінат.

«Дрогобиччина: свідки епох»: Книга перша / Упор. Пастух Р., Сов’як П. Шимко І. – 2012. – 488 с., з іл.. ISBN 978617642021

Тип обкладинки: Тверда

Формат: 215х305 мм

У першій книзі двотомного ілюстрованного енциклопедичного видання вміщено довідкові статті, написані на основі переказів і досягнень сучасної науки, про народно-етимологичне і наукове тлумачення назв, періодів, час або дату виникнення; розвиток у наступні століття; церковно-релігійний, освітній,культурний, господарський, демографічний, майновий стан усіх 113 міст, селищ, сіл, хуторів Дрогобицького району Львівської області у першу в його історії, у тому й тих, котрі входять до складу сусідніх міст і сіл, на початок 2008 р., а в окремих випадках – 2009–2011 рр. Максимально повно подано банк місцевої мікротопонімії з поясненням значення найдавнішої її частини,ключову інформацію з різних галузей життя. Вказано також час (дату) спорудження усіх храмів, більшості дзвіниць, каплиць, освітніх, просвітницьких і громадських будинків, історичних, меморіальних і культурних об’єктів, прізвища відомих вихідців, храмові празники, краєзнавчу літературу про населені пункти, способи їх сполучення з районним центром тощо. За структурою побудови, змістом статей, кількістю фотоілюстрацій видання може вважатися новаторським у національному краєзнавстві. 

«Дрогобиччина: свідки епох»: Книга друга / Упор. Пастух Р., Сов’як П. Шимко І. – 2012. – 512 с., з іл.. ISBN 9786176420217

Тип обкладинки: Тверда

Формат: 215х305 мм

Друга книга двотомного ілюстрованного енциклопедичного видання містить репортажі-нариси про 23 мандрівки авторів шляхами і манівцями всіх 113 міст, селищ і хуторів Франкового краю у пошуку та фотографуванню збережених об’єктів історико-культурної спадщини, численні зустрічі й розмови з місцевими жителями – носіями народної пам’яті про походження назв, місцеву топонімію, розвиток, освіту, просвіту, церковне-релігійне життя, майновий і демографічний стан населених пунктів у різний час, відомих вихідців тощо. Для відтворення більшої повноти великої історії цієї частини Батьківщини, легшого сприйняття читачами репортажі «інкрустовано» цікавими легендами, локальними історіями, випадками, подіями, бувальщинами, фактами і т. ін. Крім матеріалів польових експедицій, використано інформацію з багатьох друкованих джерел, у тому числі іншомовних, що доповнюють, розширюють і поглиблюють відомості про населені пункти, подані і першій книзі. Додатково у другій книзі, поряд з авторськими, вміщено близько двохсот старих поштівок, світлин минулих десятиліть, репродукції з творів відомих художників XIX – початку XX ст. разом тексти та ілюстрації складають яскравішу, багатограннішу, зримішу картину життя прикарпатської і карпатської частини бойківського субетносу колись і нині.