Матеріально-технічне забезпечення закладу

Матеріально-технічне, інформаційне та навчально-методичне забезпечення організації діяльності Тростянецької філії щербанівського ліцею

1. Загальний стан будівель та приміщень навчального закладу. Культура оформлення приміщення та території закладу.

Будівля школи цегляна двохповерхова, дах шиферний, спортивна зала покрита руберойдом.

Опалення будівлі школи здійснюється автономною газовою тепло генераторною, дошкільного підрозділу – електрокотлом. Стан системи опалення та обладнання – задовільний, поточний ремонт приміщень проводиться щороку операторами. Ремонт та обслуговування обладнання теплогенераторних здійснюється фахівцями ВАТ «Полтавагаз», системи опалення - за кошти відділу освіти.

Стан електрогосподарства – задовільний. Один раз на два роки проводиться перевірка стану опору заземлення та ізоляції, про що в закладі наявні акти проведених випробувань.

Всі навчальні класи естетично та змістовно оформлені у вираженому індивідуальному стилі.

Перед початком навчального року проводиться огляд кабінетів з метою визначення стану готовності їх до проведення занять.

У кабінетах (класних кімнатах) зберігаються дидактичні та навчально-методичні матеріали, навчально-наочні посібники, навчальне обладнання тощо.

Для оформлення кабінетів передбачено створення навчально-методичних експозицій змінного та постійного характеру. У кабінетах є державна символіка, інструкції з пожежної безпеки, схеми евакуації, портрети видатних учених, письменників, відповідно до спеціалізації кабінету таблиці, карти, правила безпеки праці та правила роботи в кабінеті.

У класних кімнатах розміщено класний куточок, де записано права і обов'язки школярів, правила поведінки учнів, органи самоврядування, відображено життя колективу класу.

Для проведення уроків фізики, інформатики, хімії, обслуговуючої праці розроблено інструкції, ведуться журнали інструктажів з техніки безпеки, пожежної безпеки.

Навчальні кабінети забезпечені настінними термометрами.

Поточні ремонти проводяться щорічно за рахунок бюджетних коштів, батьків та працівників закладу. Контроль за станом приміщень із боку керівництва закладу здійснюється постійно. Кабінети озеленені, затишні, мають виражену предметну індивідуальність. Естетика оформлення навчальних приміщень виконана у відповідній кольоровій гамі, яка передбачена загальними санітарними вимогами до оформлення класних навчальних приміщень.

На першому поверсі створено зону відпочинку, рекреації і коридори мають інформаційну навантаженість, оновлюються стенди, виставки. Інформаційні стенди різні за своєю тематикою: стенд учнівського самоврядування; стенди про цікаві факти в історії України, Полтавщини; правила поведінки учнів, права і обов’язки дітей, Правила дорожнього руху, правила поводження під час надзвичайних ситуацій тощо.

Всі приміщення закладу відповідають державним санітарним нормам. Територія закладу відгороджена від проїжджої частини, має зелені насадження, квітники. Є дитячий спортмайданчик для змагань з футболу, волейболу, легкої атлетики, асфальтовані доріжки.

На території дошкільного підрозділу розміщено: основна будівля дошкільного підрозділу, господарські споруди, майданчики для прогулянок, павільйони. Є насадження фруктових та декоративних дерев і кущів, впорядковано клумби.

Дошкільний підрозділ розміщується в одноповерховому приміщенні, в якому дотримується принцип ізоляції груп одна від одної, групи мають окремі входи. Функціонують допоміжні приміщення: харчоблок, комора, пральня, медичний кабінет та ізолятор, кабінет заступника директора, методичний кабінет. Всі приміщення знаходяться у належному санітарному стані, забезпечені спеціальним обладнанням, використовуються раціонально та за призначенням, обладнані всім необхідним інвентарем. Протягом 2015-2017 рр. проведено капітальний ремонт у дошкільному приміщенні, у січні 2016 року розпочала роботу І група, а у вересні 2017 року гостинно відкрила свої двері для малюків ІІ група.

2. Забезпечення шкільного підрозділу закладу необхідними навчальними площами.

Навчальний заклад забезпечений необхідними навчальними площами, про свідчить Експлікація приміщень громадського будинку № 7 літер «А-2» від 30.04.2014 (виконавець Р.О. Стеблянко)

3. Забезпечення шкільного підрозділу закладу навчальними кабінетами, обладнаними відповідно до вимог.

Навчальний заклад має обладнані навчальні кабінети, які комплектуються відповідно до «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів», затвердженого МОН України від 20.07.2004 № 801.

Кожен навчальний кабінет початкової, основної та старшої школи забезпечений учнівськими партами, стільцями, дошкою, демонстраційними стінками, призначення яких – збереження навчально-наочних посібників, дидактичних матеріалів, методичної, художньої та довідкової літератури.

Для виконання інваріантної складової робочого навчального плану в закладі налічується 11 кабінетів та 1 спортивна зала).

Відсоток забезпечення шкільного підрозділу закладу навчальними кабінетами – 100% (на оптимальному рівні).

4. Забезпеченість освітнього процесу комп’ютерами та іншими технічними засобами навчання.

Дошкільний підрозділ забезпечений необхідною кількістю технічних засобів. Всі технічні засоби знаходяться у вільному доступі для педагогів.

Використання комп'ютерних технологій широко застосовується педагогами в оформленні перспективних та календарних планів роботи, конспектів відкритих занять, результатів педагогічної діагностики, інформаційних стендів, батьківських куточків, атестаційних матеріалів, узагальнення досвідів, створення презентацій, портфоліо. Всі наявні технічні засоби широко використовуються в роботі з дітьми, їх застосування роблять процес пізнання цікавим, творчим, яскравим як для дітей, так і для педагогів.

Для належної організації освітнього процесу відповідно вимог Нової української школи кабінет для учнів 1 класу у 2018 – 2019 н.р. укомплектований відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України.

Обладнано кабінет інформатики.

5. Забезпечення дошкільного підрозділу методичним кабінетом.

Осередком здійснення освітнього процесу та роботи з педагогічними кадрами в дошкільному підрозділі є методичний кабінет. Робота методичного кабінету здійснюється у відповідності до Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу затвердженого наказом Міністерства науки і освіти України від 09.11.2010 року № 1070, з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів.

Наповнення методичного кабінету відповідає вимогам: інформативності, змістовності, доступності та задоволення потреб педагогів у саморозвитку і професійному самовдосконаленні. Матеріали поповнюються відповідно до завдань, які визначаються та реалізуються колективом дошкільного закладу.

Складовою діяльності методичного кабінету є методичний куточок, де розміщується необхідна інформація про завдання на навчальний рік.

Режим роботи методкабінету підпорядкований потребам педагогів, в разі необхідності - коригується.

6. Забезпечення спортивного та музичного залів, групових приміщень дошкільного підрозділу обладнанням відповідно до Типового переліку.

Забезпечення групових приміщень дошкільного підрозділу навчально-наочними посібниками та іграшками здійснюється відповідно до Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2002 р. № 509.

Створена на сьогодні навчально-матеріальна база дошкільного підрозділу в певній мірі відповідає вимогам Державного стандарту – Базовому компоненту дошкільної освіти (нова редакція).

У зв᾿язку з відсутністю спортивної та музичної зали в кожній груповій кімнаті є обладнані музичні та спортивні куточки. Спортивні заходи та фізкультурні заняття проводять в кожній груповій кімнаті. Основним інструментом, який використовується під час занять музичних занять є фортепіано.

Музичний куточок забезпечений дитячими музичними інструментами, дидактичними та музичними іграшками, компакт-дисками з записами класичних музичних творів, сучасними творами для дітей. Для задоволення потреб фізкультурно-оздоровчого циклу в групах є різні види фізкультурного обладнання: великі та малі м’ячі, скакалки, мішечки з піском для метання, кеглі, масажні м'ячі, круги тощо.

Кожна група дошкільного підрозділу забезпечується сучасними наочними та дидактичними посібниками. В кожній групі сформовані ігрові центри розвитку, в яких створені умови для різних видів ігрової, навчальної, пошуково-дослідницької, фізкультурно-оздоровчої, художньо-естетичної та трудової діяльності дітей.

У природознавчих куточках розміщені постійні та сезонні об’єкти природи, є живі істоти, календар природи, гербарії, альбоми, фотографії.

Центри розвитку образотворчої діяльності мають різноманітне наповнення: різні види олівців, фарби, фломастери, крейду, папір для малювання, розмальовки, пластилін, обладнання для аплікації та ліплення, тощо.

Центр художнього слова та мовленнєвої діяльності спрямований на роботу дітей з книгою, в ньому знаходяться полички з книгами, ілюстрації, портрети класиків.

В куточках народознавства розміщені предмети української державної та національної символіки, традиційні українські іграшки, витвори декоративно-вжиткового мистецтва.

7. Інформація щодо забезпечення навчальною літературою.

Протягом першого семестру 2018 – 2019 навчального року періодично заклад отримував навчальну літературу для учні 1,5 та 10 класів. Тому, станом на 01.02. 2019 навчальний заклад забезпечений навчальною літературою майже на 100 %, а саме:

1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11 класи – 100%.

5 клас – 95% (крім підручника «Зарубіжна література» за новою програмою, яка не вийшла до друку, але учні користуються електронною версією підручника)

Учні також користуються електронними посібниками, які розміщені на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України закладу та на комп’ютерах, що знаходяться у комп’ютерному класу.

Щоб вирішити проблему з підручниками для 4 та 7 класів, які існує не тільки в нашому районі, за кошти громади було закуплено підручників відповідно до потреби.

В наявності наочно-дидактичні матеріали, ігровий матеріал для роботи з дітьми, сучасні наочні посібники з різних розділів програми.

Педагогічні працівники закладу у своїй роботі користуються Програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України, які на сьогодні розміщені на офіційному сайті. Як потужний ресурс модернізації педагогічного процесі у дошкільному запроваджуються рекомендовані парціальні програми.