Нова українська школа

ОСЬ ТАКІ МИ ВИШИВАНІ, БОГОМ ЗАХИЩЕНІ!!!

ЗІ СВЯТОМ УКРАЇНЦІ!!!

 


А українська вишиванка — диво,

У ній народу код, його душі.

І кожному в ній зручно і красиво,

Вдягнути ж вишиванку поспіши.

І гордо йди у ній по цілім світі,

Та мовою своєю розмовляй!

І хай сміється сонечко в зеніті —

Ти рідного свого не забувай!

Бо в ньому все — ліс, гори і долина,

І річечка, й маленьке джерельце,

Твій рідний край, чарівна Україна,

І мати, й батько — пам’ятай про це!

І хліб на вишиванім рушникові,

І пісня, що до серця пролягла,

І краєвиди навкруги чудові,

І стежка, що у Всесвіт повела.

Вдягни свою чудову вишиванку,

Відчуй в ній ласку і душі тепло,

І чистий ранок в ніжному серпанку,

І те, як добре з мамою було.


Сьогодні 26.04.– Міжнародний день пам'яті Чорнобильської трагедії.

Учням 2 класу був проведений урок пам’яті «Трагедія Чорнобиля-біль нашого народу»

ЧОРНОБИЛЬ

Ніколи не забудемо цей день,

Він слід лишив пекучий у серцях!

Знов завітав скорботний квітень,

І спогади підняв на крилах птах.

Ця катастрофа світ перевернула,

Земля від горя почорніла,

Сотні життів у вічність відлетіло.

Доземно ми вклоняємося тим,

Хто героїчно нас від лиха боронив!

Ми пам’ятати будемо завжди,

Всі згадки пронесемо через віки!


Сьогодні третьокласники активно долучилися до відзначення Міжнародного дня Землі. Це день нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має задуматися над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем.

Володіння інформацією - можливість вирішення, уникнення проблемних ситуацій.

 


22 березня - Всесвітній день води.

Учням 2 класу була проведена бесіда «Вода - найцінніший скарб,джерело життя і сили» ,де діти розширили уявлення про те, що вода є першоосновою життя, про значення води в житті людини ,значення води у природі,використання води у народному господарстві.


Шевченко з нами молиться і просить

У Бога сили, мужності й добра,

Щоб до кінця добитись перемоги

Щасливого і світлого життя.

Напередодні 210-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря учні 3 класу створили вітальну листівку поету, у шкільній бібліотеці переглянули книжкову виставку, провівши творчу роботу діти збільшили знання про його життя та творчість.

 


Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.

У зв’язку з відзначенням річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодших школярів для першокласників проведено захід “Т.Г. Шевченко - співець краси рідного краю!”


Кожного року 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

І сьогодні до цього дару Божого, до мови, ми звертаємося з повагою і віддаємо їй шану!


"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у 1 класі проведено виховний захід, приурочений вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».

Зараз український народ теж платить високу ціну, омиту червоним, але віримо, що добро обов'язково переможе!

Слава Україні!

Героям Слава!


Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Для учнів першого класу проведено низку цікавих та пізнавальних активностей. Діти із задоволенням брали участь у словникових вікторинах, мовних іграх.

«Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як житиме в ній», - писав Олесь Гончар. Нехай рідне слово завжди бринить у дитячих серцях, а яскраві спогади про сьогоднішній день залишаються в пам'яті.

 


16 лютого День Єднання України!

Учням 2 класу була проведена година спілкування на тему»Хай у серці живе Україна»,де діти поглибили знання про нашу державу Україну,бо Україна - це наше минуле, сьогодення і майбутнє.

 


16 лютого - День єднання України!

Ми - сильні, рішучі та незламні, бо ми разом!

Бажаємо, аби всі українці, які вірять у перемогу та наближають її всіма силами - були здоровими, рішучими та вмотивованими!

З Днем єднання !!!


16 лютого в нашій країні відзначають День Єднання, першокласники також долучились до відзначення цього дня, який показав згуртованість учнів навколо національної ідеї, а також, що ми – єдиний народ і хочемо жити в мирі.


14 лютого у всьому світі відзначають День святого Валентина.

     День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

     Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця. 

Щиро, різнобарвно, з гарним настроєм першокласники відзначили День святого Валентина. 

     Вітаємо зі святом! Бажаємо всім всеперемагаючої любові, відчуття повноти та неповторності життя!


«Соціальна реклама.Вплив реклами на поведінку і рішення людей»-дуже цікава тема з якою були ознайомлені учні 2 класу на уроці з української мови.

Соціальна реклама привертає увагу до проблем суспільства ;це один із засобів переконати в чомусь людей або змінити їхнє ставлення до певної проблеми. 

Діти створили свої власні плакати з рекламою та презентували їх на уроці.


На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

Саме тому сьогоднішня наша бесіда була присвячена темі «Безпечний Інтернет». Разом з молодшими школярами ми дослідили позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювали та засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті,а також вчилися етичному спілкуванню між товаришами, дорослими, молодшими друзями ,грали у вікторину «Вгадай казку за емодзі»,малювали власні смайлики.


Здоров’я людини – це найцінніше, що є у неї. Ніщо не може зрівнятися з ним: ні багатство, ні положення в суспільстві, ні слава. Це справжня коштовність, подарована нам природою.

Рух-це здоров’я,а здоров’я-це життя!

 


Про зимуючих птахів, друже, пам’ятай

Годувати взимку їх ти не забувай.

Небагато треба їм, жменька лиш зерна,

Лиш одна! І не страшна буде їм зима.

Зима – важкий час для птахів. У житті нашої планети птахи відіграють велику та багатогранну роль. Тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Людська участь у долі птахів просто життєво необхідна для них. Адже наші пернаті друзі потребують допомоги саме всередині та наприкінці зимового сезону, коли їм важко знайти поживу в природі.

Учні 1 класу попіклувались про пернатих друзів і виготовили екогодівнички, які розвісили на деревах навколо школи. Щодня діти з радістю приносять птахам різні ласощі.

Берегти природу, а, особливо птахів, як невід’ємну її частину, – це обов’язок кожного!


У першому класі Тростянецької філії була проведена он-лайн виховна година на тему "Сам удома. Правила поводження під час повітряної тривоги". Учні вивчили усі правила як діяти в ситуації загроз, які можуть виникнути під час надзвичайних подій та воєнних діях.



Кожна людина має свою Батьківщину, яку любить над усе на світі. Рідна  наша земля – це Україна, з її славною героїчною історією, але й трагічною долею.  Всі ми є невід'ємною частиною нашої історії та держави.  «Моя рідна Україно, я — твоя мала частина» - під таким девізом відбулася виховна година для учнів 3 класу. На заході учні розширили знання про рідну домівку українського народу  – Україну . Дітям було цікаво слухати бесіду вчителя, про звичаї та обряди українського народу. Школярі приймали активну участь у дидактичній грі «Опиши Україну», із задоволенням слухали «Казку про символи» та відповідали на запитання вікторини, декламували вірші. Діти вкотре довели, що вони справжні патріоти, маленькі українці,  які всім серцем люблять й гордяться своєю найпрекраснішою державою. 


Любіть красу своєї мови,

Звучання слів і запах слів:

Це квітка ніжна і чудова

З широких батьківських степів.

Всі каравани знайдуть воду

В краю пустель і злих негод:

Як річка, з роду і до роду,

Там мова з’єднує народ.


У нашого народу є чудові традиції. Сьогодні учні 1 класу ознайомимося зі святкуванням Стрітення. Це свято початку весни. У цей день зима, кажуть, іде туди, де було літо, а літо – де була зима. За повір’ям саме 15 лютого зима зустрічається з весною. Звідси і назва – Стрітення.

Діти  переглянули відео «Стрітення — Зима зустрічається з Весною»  та намалювали малюнки.

 


З метою популяризації питань  охорони праці та виховання високої культури безпеки праці серед молоді учні Тростянецької філії І-ІІ ступенів Щербанівського ліцею взяли участь в конкурсі дитячих  малюнків «Охорона праці очима дітей».

Дякуємо за ініціативу учениці 1 класу Корнило Златі та учениці 6 класу Білокінь Вероніці.


До дня Соборності України у 4класі Тростянецької філії була проведена виховна година «Україна -соборна держава».Діти поглибили знання про історичне минуле нашої держави,усвідомили роль цінностей в житті людини.


День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України для  учнів 3-го класу проведено захід « Ми діти твої, Україно!» Учні читали вірші, створювали коло єднання, серце єдності, відгадували ребуси, кросворди.

Проведений захід, дав розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ- позитивними людьми.

За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії. 

Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ.

Маленькі слухачі 2 класу Тростянецької філії І-ІІ ст. Щербанівського ліцею були ознайомлені з цими недугами: дізналися, яка це страшна небезпека, як вона передається.

В кінці розмови виготовили символ антиСНІДівського руху.


Традиційно в четверту суботу листопада відбувається вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім замислитися над цією трагедією, над геноцидом українського народу. Напередодні учні 3-го класу теж долучилися до відзначення пам’ятної дати. Класним керівником проведена година спілкування “Моторошні дні в історії українського народу”, школярі переглянули короткометражні кінострічки про голодомор та спогади очевидців тих подій; зробили аплікації колосків; «запалили» свічку пам’яті та вшанували жертв голодомору хвилиною мовчання.

Всі діти свідомо та переконливо вшанували пам'ять невинних жертв Голодомору 1932-1933 років.


Куріння чи здоров’я- вибирай сам!

Ця тема для обговорення відбулась 19 листопада у 2 класі Тростянецької філії І-ІІ ступенів Щербанівського ліцею. Діти з усією серйозністю висловлювали власні думки та створили плакат.

Щороку в третій четвер листопада увесь світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння, . Його головна мета – сприяти зменшенню тютюнової залежності та максимально поінформувати суспільство про негативний та згубний вплив тютюну на здоров’я.

Тютюнопаління спричиняє кожний п‘ятий випадок смерті осіб віком старше 35 років і щороку вбиває понад 8 млн людей по всьому світу .

 


Добрі справи прикрашають людину


 Добрим бути просто чи непросто? Це питання обговорювали учні 2 класу Тростянецької філії І-ІІ ступенів Щербанівського ліцею. Щорічно ми святкуємо день Доброти 13 листопада.


 Не залежить доброта від зросту,

Не залежить доброта від віку.

Доброта з роками не старіє

Доброта, як сонце, гріє.


Доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти. Увесь світ об'єднується в прагненні зробити якомога більше добрих справ.

Першокласники знайомилися із правилами ДОБРОТИ, планували добрі справи, а також детально знайомилися із способом життя пташки - синиці. Бо саме дата 12 листопада носить назву ''День синички''. А найбільше задоволення дітки отримали виготовляючи власну синичку.


Ми ще першокласники, але вже шануємо рідну мову та вчимося берегти її як святиню.

Сьогодні ми слухали вірші та пісні про мову, її красу та мелодійність, а потім виготовили листівки, бо яке ж свято без дарунків

 


Сьогодні 13 жовтня урочисто прийнято до лав козаків і козачок  учнів 1 та 2-го класів, які мали можливість  скласти іспит і стати у нашій шкільній дитячій родині козачатами.

День захисника та захисниці України  – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва.

  Тож дозвольте привітати усіх чоловіків та жінок, теперішніх і майбутніх захисників Батьківщини, і побажати міцного здоров’я, мужності, оптимізму і віри в те, що наша держава буде рівною по силі й авторитету найвпливовішим країнам світу.


До дня козацтва у 4 класі класним керівником Мисник Яною Миколаївною,була проведена виховна бесіда «Що ти знаєш  про козаків?» Діти розширили знання про козаків ,,розмалювали розмальовки і зіграли у вікторину »Продовж прислів’я про козаків»


На уроці Я досліджую світ діти 4 класу разом з класним керівником Мисник Я.М., провели цікавий експеримент: дослідили продукти на вміст крохмалю. Довідалися, які продукти є якісними, і де використовують крохмаль там, де його не має бути.

 


Цікава, пізнавальна, захоплююча, незвичайна атмосфера підкорила дитячу уяву та наштовхнула малечу до виваженого рішення – навчитися швидше читати та прочитати книги з полиць.

Ось такі гостини у шкільній бібліотеці!


Насичене життя першокласників дає можливість розкрити індивідуальність кожної дитини.

Сьогодні учні обговорювали важливі проблеми світу, а саме мир, дружність, злагоду. Виготовили «чарівних» голубів миру, які повинні перенести дитячі побажання для вирішення дорослих питань та взяли участь у створенні стіни думок «Мир очима дітей»

21.09.2021р.



Сьогодні в 1 класі Тростянецької філії І-ІІ ступенів пройшла виховна бесіда Чорнобиль: життя «до» й «після».

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - вибух на Чорнобильській атомній електростанції.

Це змінило життя цілого покоління, зробило місто Прип'ять і 30 км поліських лісів навколо радіоактивними на тисячі років.

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

 

12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики.

Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. Учні 1 класу зі своїм класним керівником Касьян Аллою Миколаївною також відправились в космічну подорож та виготовили космонавтиків.

Навчання по новому, креативно творчо та цікаво!

Сучасна школа як соціально-педагогічна система покликана забезпечити досягнення таких освітніх результатів, які б відповідали цілям розвитку особистості та сучасним вимогам суспільства.

Саме тому уроки в першому класі Тростянецької філії І- ІІ ступенів проходять з використанням ігрової методики, за допомогою якої на протязі всього тематичного тижня діти звикають  до думки, що важливо застосовувати всі компетентності НУШ для поставлених цілей в житті.

 

 

Шевченко символ - України

В день пам'яті Тараса Шевченка для здобувачів освіти 3 класу Тростянецької філії вчителем Сіровською О. О. та

 сільським бібліотекарем Підгорною Л. В. проведено Шевченківські читання. Діти коротко ознайомилися з життям і 

творчістю Кобзаря, а потім читали вірші

 

"ГРА - ПО НОВОМУ, НАВЧАННЯ ПО - ІНШОМУ"

Навчання в природі

Весна – прекрасна пора року, все квітує, буяє зеленню та різноманіттям кольорів. Ліс наповнився веселим щебетом пташок, водойма вирує своїми жителями.

Учні 1 та 2 класу мали змогу помилуватися саме цієї красою. Діти досліджували життя весняного лісу та місцевої водойми.

Прогулянка, об'єднана з навчанням, вдалася на славу, адже свіже повітря, тепле сонечко, духмяний аромат квітів та молодих листочків є запорукою гарного настрою, бадьорості та позитивних емоцій.

 

Розвиваємо компетентності в нашому навчальному закладі

 

Компетентністно орієнтований підхід до навчання закладено в основу концепції НУШ, який доповнюють: принципи дитиноцентризму та педагогіки партнерства, новий зміст освіти, а також сучасне освітнє середовище – безпечне, доступне та дружнє до дитини.

 

Сучасна дитина не може ефективно вивчати те, що вона не може використовувати сьогодні або завтра, тому визначальним є фактор мотивації. Ключовими компетентностями сьогодні є комунікативні здібності (вміння дружити, пробачати та вирішувати конфлікти) та критичнее мислення, що у комплексі дозволяють розвивати емоційний інтелект, необхідний для формування успішної особистості, здатної вибудовувати діалог.

 

1.Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття,  думки,  почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо, застосування мультимедійних засобів). Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, вдома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування.

 

 

2.Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання і письмо) у широкому діапазоні соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування.

 

3.Математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей. Уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.

 

 

4.Компетентності в природничих науках і технологіях. Наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати.

 

 

5.Інформаційно-цифровако мпетентність передбачає впевнене, а водночас критичнее застосування інформаційно-комунікаційнихтехнологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботи з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).

 

 

6.Уміння навчатися впродовж життя. Здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь   і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.

 

 

7.Соціальні і громадянські компетентності. Усі форми поведінки, які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів.

 

 

8. Підприємливість. Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. Здатність до підприємницького ризику.

 

 

9.Загальнокультурна грамотність. Здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва. Ця компетентність передбачає глибоке розуміння власної національної ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги до розмаїття культурного вираження інших.

 

10.Екологічна грамотність і здорове життя. Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

 

 

         

Акція «Збережемо первоцвіти!»

З приходом теплих весняних днів з під снігу пробиваються перші первістки оновленої землі, тендітні квіти – провісники весни. Ранньоквітучі рослини – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Хоча деякі досить поширені на нашій території, але загалом вони є рідкісні, знаходяться на межі зникнення, і взяті під особливу охорону держави, занесені до Червоної книги України. Ще змалечку потрібно навчити дітей відчувати та оберігати цю надзвичайну красу. Розвинути почуття дбайливого господаря своєї землі. Формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури.

Тому члени гурка «Юний натураліст» завітали до першого класу та провели акцію «Збережемо першоцвіти!». Першокласники були дуже активні, розповідали прислів’я, легенди та вірші про весну, відгадували загадки і раділи приходу весни! Учитель трудового навчання разом з гуртківцями провели майстер-клас з виготовлення весняних квітів.

Ми закликаємо всіх: малечу, юних, дорослих та людей поважного віку, — бережіть світ, що оточує вас, бо тільки краса врятує його.

Чуприна О.М.

 

Відповідальна справа

27.02.2019 – відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів, де обговорювалося питання про вибір підручників для другого класу Нової української школи.

 

Першокласники у Музеї Хліба

13 грудня в день Андрія Первозванного – день народження шкільного Музею Хліба. Учні першого класу завітали в цей день на гостини. Музей зустрів дітей своєю привітністю і багатою історією, про яку в цікавій формі розповіли екскурсоводи. Діти дізналися про вирощування хліба у рідному краї, про сторінки історії та сучасності рідного села.

 

Передноворічний майстер-клас

Учні першого та другого класу активно готуються до новорічних свят. Вони запросили до себе в гості майстринь-кондитерів, які провели майстер-клас по оздобленню святкового пряника. Діти мали можливість своїми руками оздобити пряник, а потім скуштувати його.

Веселий настрій та новорічний дух запанував у класах.

Курси НУШ

Успішно пройшла та отримала сертифікат вчитель КЗ "Тростянецький НВК", Торіна Г.М.

 

Уроки фізичної культури у 1 класі

 Здоров’я дітей – одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, вчителів, суспільства в цілому. Для України головною проблемою, яка пов’язана з майбутнім держави, є збереження і зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді.

 «Здоров’я – не все, але без здоров’я- нічого». Сократ..

      Ми прагнемо, щоб уроки фізичної культури був здоров’язберігаючим, здоров’яформуючим, здоров’язміцнюючим, спрямованим на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, учимо культури здоров’я на засадах розвитку життєвих навичок. Такий підхід до уроку зобов’язує нас бути взірцем здорової людини. На уроках фізкультури ми враховуємо вікові та анатомо-фізіологічні особливості розвитку учнів, розвиваємо значення занять фізичними вправами, сприяємо формуванню вмінь та навичок здорового способу життя, профілактики захворювань, травматизму. На уроках здійснюється диференційований підхід до учнів, враховується рівень здоров’я та рівень фізичної підготовленості.