Гурткова робота

Літачки

           Сьогодні ГПД Тростянецької філії  І-ІІ ступенів спробувала себе в ролі авіаконструкторів відвідавши гурток «Авіамоделювання».

           За допомогою досить простих, підручних матеріалів діти виготовили декілька моделей літачків. Активно і з захопленням працювали як хлопці так і дівчата. Старші учні допомагали меншим, пояснювали. Винагородою за кропітку працю був запуск літачків у спортивному залі.

           Результатом заняття було поєднання зосередженої спокійної роботи з активною і веселою забавою.

                             

 

Г Р А Ф І К  Р О Б О Т И  Г У Р Т К І В

Тростянецької філії І-ІІ ступенів

2020-2021 н.р.

 

 

Весняні спостереження

Скільки всього цікавого можна побачити, почути навколо себе. Іноді досить лише затаїтися, прислухатися і тобі відкриється непомітна, незвичайна історія пернатих друзів, пошкодженої берізки чи ображеної жабки.

Саме тому гуртківці «Юні природолюби» нарешті дочекавшись весняної, теплої днини, вирушили за цікавинками та гарними емоціями до місцевої водойми та гомінкого лісу.

 

 

Чуприна О.М.

Подорож до ботанічного саду!

Учні 6 класу разом з класним керівником Францевим В.О. та членами гуртка «Юний натураліст» відвідали ботанічний сад Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка.

Історія заснування ботанічного саду у м. Полтаві своїми коріннями сягає початку XX століття. У 1990 році збудовано оранжерею площею 200 м2, де сьогодні налічується близько 600 видів, форм і різновидностей рослин із різних куточків земної кулі, рослин відкритого грунту — близько 500 видів.

Під скляним дахом оранжереї водночас діти ознайомилися з тропіками, субтропіками та пустелею. КолекціязасушливихрайонівЗемлі представлена рослинністю Африки та Південної Америки. Численнікактуси з яскравими плодами та юкки середкам’яних брил імітуютьпустелю, агавивикликаютьзацікавленістьзовнішнімвиглядом і біологічнимивластивостями. В тропіках здіймаються велетенські пальми заввишки до 10 метрів, фінікові пальми з плодами. Не менш цікавою є група рослин — представників субтропіків: рожево-білі олеандри, мирти, гібіскуси, цифомандри.

А також відвідувачі мають змогу придбати паростки рослин та квітів.

Староста гуртка Білокінь Ю.

Чистота залежить від кожного з нас

Квітучі дерева, нові будівлі, чисте повітря, прибрані вулиці та парки – мінімум, потрібний, щоб пишатися своїм селом і насолоджуватися життям у ньому. Навіть найменша дрібничка, зроблена у цьому плані кожним жителем та керівниками підприємств, принесе суспільну користь і зробить наше село і нашу громаду кращими. І навпаки, кожен кинутий під ноги недопалок – краплина, з якої збирається море сміття.

Тому членами гуртка «Юний натураліст» було проведено акцію «Чистота залежить від кожного з нас». Учні прибрали на зупинках сміття, листя, підмели недопалки, папір та інший бруд.

Пам’ятаймо, що наша поведінка є прикладом для наслідування нашими дітьми та онуками. Давайте закладемо у них основи внутрішньої культури та збережемо свою маленьку батьківщину – рідне село для них і для себе, як справжні господарі. Адже ніхто, окрім нас самих, не зможе нам створити затишок і порядок. А відтак, і хороший настрій усім, котрі люблять і шанують своє рідне село.

Нехай чистота та охайність стануть Вашою доброю звичкою.

Староста гуртка Білокінь Ю.

 

Відпочиваємо  і працюємо на канікулах

 «Зелений клас» потребує догляду, ремонту, в перспективі добудови, 

 оздоблення, розширення території. Досадження різноманітних рослин,

доповнення ландшафтного обладнання ділянки вплине на загальний вигляд шкільної території.

Членами  гуртка  «Юний натураліст»  під час весняних  канікул було висаджено  кущі чорної смородини. Реалізація цього проекту буде поштовхом для наслідування. Він покликаний заохочувати громадськість не руйнувати, а творити. 

 

Акція «Збережемо первоцвіти!»

З приходом теплих весняних днів з під снігу пробиваються перші первістки оновленої землі, тендітні квіти – провісники весни. Ранньоквітучі рослини – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Хоча деякі досить поширені на нашій території, але загалом вони є рідкісні, знаходяться на межі зникнення, і взяті під особливу охорону держави, занесені до Червоної книги України. Ще змалечку потрібно навчити дітей відчувати та оберігати цю надзвичайну красу. Розвинути почуття дбайливого господаря своєї землі. Формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури.

Тому члени гурка «Юний натураліст» завітали до початкової школи та провели акцію «Збережемо першоцвіти!». Діти чудово відгадали загадки, підготували віршики, екологічні пам’ятки, плакати, виготовили з допомогою вчителів та учнів квіти, а головне – зрозуміли важливість збереження першоцвітів! Тому до них в гості завітала Весна та залишила пам’ятку. Потім разом з вчителем трудового навчання Лавроненко О.О. та гуртківцями провели майстер-клас виготовлення квітів.

Ми закликаємо всіх: малечу, юних, дорослих та людей поважного віку, — бережіть світ, що оточує вас, бо тільки краса врятує його.

Чуприна О.М.

Юні правознавці

Понеділок 13:15 - 13:45

Метою гуртка є розширити, доповнити, урізноманітнити природничі знання другокласників, допомогти  учням глибше, повніше пізнати, зрозуміти дивосвіт природи України, сприяти розвитку неоціненної властивості особистості – спостережливості, формуванню екологічної культури молодших школярів, сучасної природничо-наукової картини світу, наукового світогляду.

Завдання - формування:

 

Історичний гурток

 Мета та зміст роботи історичного гуртка:

Основним завданням історичного гуртка є:

 навчити орієнтуватись у загальних історичних процесах, зіставляти конкретну досліджувану подію чи явище у зв’язку з іншими, на основі набутих знань зіставляти факти, порівнювати та робити висновки.

Гурток  «Юний натураліст»

Мета гуртка:  

·        Формування творчих здібностей дітей, розвиток компетентної    особистості, здатної цінувати  й презентувати себе та поважати інших, адаптованої до життя в сучасних умовах соціуму, комунікабельної та креативної.

·        Формувати в учнів систему знань, переконань, які забезпечуватимуть громадську відповідальність за стан навколишнього середовища, готовність його поліпшувати, прикрашати, жити у злагоді з природою.

·        Формувати навички допомоги природі, небайдуже ставлення до навколишнього світу.

Вже скоро весна

         Так шкода снігу і зими, але вже так хочеться ласкавого проміння весняного сонечка. Гуртківці 2 класу не можуть  дочекатися весни, адже на зміну теоретичним зимовим заняттям прийдуть довгоочікувані спостереження в природі. Хоча земля ще вкрита снігом, та вже можна побачити як прокидається все навкруги, а сонечко підказує, що скоро вже весна .

 

Гурток з інформатики

Метою гуртка є формування в учнів цілісного уявлення про глобальному інформаційному просторі і принципах отримання інформації, а також створення власних інформаційних ресурсів на основі вивчених додатків пакету MS Office.

 

Безперечно, найефективнішою формою позакласної роботою є гурток. Переваги цієї діяльності полягають передусім у тому, що педагог співпрацює з учнями, що мають творчий потенціал, активну життєву позицію.

На заняттях гуртка «Шухлядка слова» вихованці мають можливість формувати свої естетичні переконання, духовно збагачуватися, збагнути словникове багатство нашої мови.

 

Гурток з Англійської мови «Step by step»  є важливою складовою навчально-виховного процесу, оскільки  забезпечує збагачення та розширення знань учнів з іноземної мови в цілому, а також її окремих галузей; створює інтелектуальний фон, що сприяє свідомому і глибокому засвоєнню програмового матеріалу; розвитку умінь і навичок усного та писемного мовлення, творчих здібностей учнівської молоді.

Зміст гурткової роботи передбачає поглиблення знань із предмета; формування умінь і навичок науково-дослідницької діяльності вихованців; розвиток їхніх навчально-творчих здібностей; самовдосконалення, самореалізацію, самовизначення щодо майбутньої професії.

Мета: практичне оволодіння вихованцями системою англійської мови та правилами її функціонування в комунікативно-мовленнєвих ситуаціях, якісна підготовка до іншомовного спілкування. В основу покладено принципи системності, комунікативної  спрямованості навчання, інтерактивності, інтеграції  та мовленнєво-розумової активності.

      Програма гуртка передбачає формування стійкого інтересу учнів до вивчення іноземної мови.

 

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ, 

В ЯКИХ ЦИФРИ ЗАМІНЕНІ НА ЗІРОЧКИ

Одними з найцікавіших вправ в математиці є такі, що мають  родзинку. Сьогодні ми вибрали приклади , в яких цифри замінені на зірочки. Нетрадиційні вправи в математиці збільшують інтерес до предмету, розвивають логічне мислення, швидкість усного рахунку.

Системи числення давніх народів

 Римська система числення

Члени гуртка розглянули різні види систем числення. А Міша Стешенко провів лекцію по історії виникнення чисел. 

Великий  інтерес викликала римська система числення , яка на сьогодні рідко застосовується в математиці, бо виконання арифметичних дій над багатозначними числами в цій системі дуже незручне. Тим не менш, її використовують для позначення розділів і частин законів, томів видань, століть, інколи років, днів тижня, місяців у датах (1.V. 1975), на циферблатах деяких годинників, порядкових числівників, а також похідних, номер яких більший за три (yIV, yV), а також з естетичною метою. Тому ми не могли бути байдужими і приділили трохи більше часу.

 

Біологія - цікава наука.

У багатьох дослідженнях цієї науки використовується мікроскоп. Мікроскоп – оптичний прилад, за допомогою якого можна розглядати клітини і тканини рослинного організму.  На гуртку «Юний натураліст» учні продовжили вивчати будову мікроскопа, засвоїли правила роботи з приладом, з’ясували особливості будови рослинної клітини.  Також удосконалювали техніку  мікроскопування, виготовлення препаратів.

 

Гурток «В’язання на спицях»

 

Мета роботи гуртка – розвиток зацікавленості до рукоділля, розкриття творчого потенціалу, організація дозвілля; створення умов для розвитку в учнів якостей творчої особистості, яка вміло застосовує отримані знання на практиці, використовує їх у нових соціально-економічних умовах при адаптації в сучасному світі.

Завдання:

 

Гурток «Юний правознавець»

Мета і основний зміст роботи гуртка:

- виховання в учнів відповідальності за свої вчинки, почуття громадянського обов'язку, виховання поваги до конституційного законодавства в Україні;

- формувати в учнів особистісні риси громадянина України, систему знань про сучасну державу і право;

- виховувати в учнів повагу до державної символіки, традицій та звичаїв українського народу, негативного ставлення до протиправних вчинків;

- розвиток позитивних якостей;

- розвиток комунікативних умінь, вміння застосувати правові знання в реальному житті;

- формувати основи національних і загальнолюдських цінностей: умінь, навичок підтримки і збереження міжособистісної злагоди, здатності враховувати думки інших, адекватно оцінювати власні вчинки та вчинки інших;

- привчати дітей до систематичного читання періодичної преси, перегляду телепередач з наступним обговоренням цих матеріалів на інформаійно-пізнавальних годинах.

Вивчення історії України – найважливіший чинник формування національної свідомості народу!

         Саме під таким девізом 24 жовтня 2018 року відбулося чергове засідання гуртка знавців історії. Учні 10 класу за допомогою керівника гуртка, вчительки історії Прокопенко Я. В. пригадали основні чинники формування держави Руси-України; охарактеризували діяльність перших київських князів; детально ознайомилися з пам'ятками архітектури та мистецтва часів розквіту Київської Русі та визначили причини занепаду цієї могутньої середньовічної держави. Вихованці гуртка опрацювали тестові завдання з відповідної теми.

 

Природа рідного краю

Учні другого класу справжні природолюби. Це й зрозуміло, навколо скільки всього цікавого: найбільше дерево на улюбленій галявині, місцевий ставок з його особливостями, осінні комахи, різнобарвний осінній ліс і це лише початок.

Гурток з вивчення англійської мови "Merry English"

Мета та завдання роботи гуртка:

1. Поглибити знання учнів у різних видах мовленнєвої діяльності.

2.Розширити  загальноосвітній кругозір учнів.

3. Підвищити мотивацію до вивчення англійської мови.

4. Розвинути навички індивідуальної, парної та групової роботи при виконанні різних видів роботи.

 

      Гурток «Чомучки»

 

Мета та зміст роботи: поглиблено вивчати програмовий матеріал

початкових  класів; формувати предметні компетентності; розви-

вати критичне мислення; зв`язне мовлення; розширити знання про

навколишній світ; сприяти всебічному розвитку особистості;  вихо-

вувати себе як особистість. 

В третьому класі КЗ « Тростянецький НВК» навчається  17 учнів «чомучок».Мої третьокласники цікавляться історією рідного краю,життям видатних людей. Вони люблять природу, люблять своїх чотириногих друзів і з захопленням розповідають про них.

Кожного четверга я проводжу гурток «Чомучки».На заняттях цього гуртка ми розширюєм знання про навколишній світ, вчимося спостерігати,аналізувати, робити висновки.

                                     

                                                                           

                                                  Учитель: Гуржій Н.Д.