Наші новини

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

А як же вишивала рушники

І дарувала дітям на дорогу…

Щоб діти подолали всі шляхи

Й верталися до рідного порогу.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення — молитва мами.

 


8 травня - День пам’яті та примирення.

Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни.

Учням 2 класу Тростянецької філії була проведена інформаційна хвилинка, де діти дізналися про героїчне минуле нашого народу, вшанували усіх тих, хто ціною власного життя переміг фашизм у Другій Світовій війні.

 


26 квітня - День пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС. День, який на віки став чорним в історії нашої держави. Сьогодні для учнів 1 класу проведено захід пам’яті загиблих героїв-ліквідаторів. Діти вшанували всіх людей, хто загинув чи постраждав від Чорнобильської катастрофи.


23 квітня - Всесвітній день книг і авторського права – це важлива подія, яку відзначають у всьому світі, щоб вшанувати книги, авторів і радість  читання. Цей день підкреслює важливість літератури в нашому житті, сприяючи підвищенню грамотності особливо для дітей та молоді.

Вшановуйте книги, поширюючи їх, даруючи їх, хай через книги поширюється доброта. Хай через читання світ стає добрішим.


22 квітня відзначають День Землі і у всьому світі цього дня проводять екоакції. Учні 5 класу разом із Чуприною О. М. теж долучилися до світового руху щодо збереження довкілля. Діти переконалися, що Земля - казкова планета, тільки потрібно її берегти.


Навчатися на прикладі життєвих ситуацій - повчально, доступно та сучасно. Саме таким шляхом ішли сьогодні учні 3 класу, розбираючись з реальною проблемою як вчинити: як хочеться, чи так, як треба? Знайомилися і досліджували поняття ''доброчесність'', ''людяність'' та шлях через відповідальність та гідність до доброчесності.


Під час канікул учні 6 класу з класним керівником Зозулею Т.О. відвідали Полтавський художній музей ім. Миколи Ярошенка. Діти оглянули виставку робіт, присвячених Т. Г. Шевченку, «Флоро-мозаїчні об’ємні панно» з насіння та кісточок плодів рослин виконані Літус Ольгою.


З 16 до 24 березня в Україні тривав Національний тиждень читання, присвячений Всесвітньому дню поезії (21 березня).

Учні 5-7 класів Тростянецької філії Щербанівського ліцею познайомилися із поетичним словом жительки села Великий Тростянець Тетяни Лавренко. Створили особливий настрій – подиву, захоплення, задоволення – вірші наших випускників: Марини Борути, Яни Мирошниченко, Романа Іванини.

Із восьмикласниками провела поетичну зустріч та презентувала літературні новинки бібліотекарка Тростянецької сільської бібліотеки Підгорна Людмила Вікторівна.

Дев’ятикласники разом із бібліотекаркою закладу Корбою Оленою Михайлівною згадали поетів, які створили поетичне слово та провели поетичні читання.

 


Сьогодні до учнів 3-4 класів завітала ВЕСНА, щоб нагадати усім про важливість  збереження весняних первоцвітів.

Первоцвіти – рослини, які сприймаються нами як символи весни. Вони першими зацвітають, даруючи людям свою тендітну красу. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Значна частина цих рослин занесена до Червоної книги, тобто підлягають суровій охороні. Відтак їх не можна зривати.

Діти уважно слухали, аналізували отриману інформацію, а потім як підсумок створили лепбук, зобразили на малюнках улюблені первоцвіти та дійшли висновку, що з лісу краще принести гарний настрій, спогади про тишу та аромат весняного повітря, а ніж загублені квіти!


Канікули - це час відпочинку і незабутніх вражень. Учні 5 класу разом із класним керівником Брихнич Ю.В. та Зезекало Я.О. відвідали кінотеатр Wizoria. Ця поїздка була  веселою і цікавою! 


З 16 до 24 березня в Україні тривав Національний тиждень читання, присвячений Всесвітньому дню поезії (21 березня).

Учні 5-7 класів Тростянецької філії Щербанівського ліцею познайомилися із поетичним словом жительки села Великий Тростянець Тетяни Лавренко. Створили особливий настрій – подиву, захоплення, задоволення – вірші наших випускників: Марини Борути, Яни Мирошниченко, Романа Іванини. 

Із восьмикласниками провела поетичну зустріч та презентувала літературні новинки бібліотекарка  Тростянецької сільської бібліотеки Підгорна Людмила Вікторівна.

Дев’ятикласники разом із бібліотекаркою закладу Корбою Оленою Михайлівною згадали поетів, які створили поетичне слово та провели поетичні читання


Вітаємо!!!

Мишун Ольгу, екскурсовода музею хліба, ученицю 9 класу, яка посіла ІІІ місце в обласному турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти "Край, в якому я живу".

Бажаємо творчих успіхів та нових перемог.


Сьогодні під час зустрічі з поліцейським офіцером громади сектору взаємодії з громадами ВП Полтавського РУП старшим лейтенантом Шпак Віталією Василівною учні 5-9 класів пригадали правила поведінки на дорозі у темну пору доби та як правильно діяти в екстремальній ситуації. Це була не просто зустріч, а щире, безпосереднє спілкування, під час якого учні зрозуміли, що всі ми повинні зберегти найцінніший скарб - життя і здоров’я.


Конкурс малюнків до вірша Т.Шевченка" Садок вишневий коло хати " 


Вибір професії - це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше - перед собою. Цій темі була присвячена зустріч учнів 9 класу з викладачами Полтавського фахового коледжу Національного університету харчових технологій, яка відбулася 6 березня. Випускники отримали корисну інформацію щодо вибору майбутньої професії


Вітаємо Вас, дорогі друзі, з Міжнародним днем рідної мови. Мова – найцінніше надбання, душа народу! Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!


20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє

Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. Однак він є також трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни.

 


14 лютого -День Святого Валентина!

У цей день слова любові необов’язково дарувати лише своїй другій половинці, але й батькам, друзям, знайомим, усім тим, кому бажаєш щастя та кохання.

Саме тому учні 2 класу кожному висловлювали теплі слова, побажання любові, грали в цікаву гру»Як добре ви знаєте хлопців/дівчат?»,а також виготовляли «валентинку» - як символ любові та незмінний атрибут свята.

У тяжкий час для всієї країни, так важливо дарувати приємні емоції!

 


Фізкультурно-оздоровчий забіг «Winter Run»

Забіг на дистанції:

• Дистанція 400 м (вік 8-13 років)

Організатори заходу:

- Полтавський обласний центр «Спорт для всіх»

Емоційно, гаряче та переможно! Супер командою Тростянецьких чемпіонів!

Дякую організаторам Олександр Іванов за чудовий захід та запрошення, батькам за підтримку, дітям за емоцію та старання !!!

Йовик Михайло 1 місце)


У житті все починається з малого...) 


Одна з головних цілей вивчення шкільного курсу історії - формування в учнів предметних компетентностей - хронологічної , просторової ,

інформаційної та ін.

Формування просторової компетентності учнів шляхом застосування картографічних джерел набуває першочергового значення , адже історія - предмет, у процесі вивчення якого події розглядаються і в просторі, і в часі.

Під час вивчення однієї з найтрагічніших сторінок історії України, а саме доби Руїни учні 8 класу поглибили свої знання виконуючи завдання на контурних картах.

 


В Україні стартував загальнонаціональний проєкт фізичного виховання школярів

Пліч - о - пліч. Всеукраїнська шкільна ліга. Чудова можливість для дітей покращити спортивну форму, знайти нових друзів, розвиватися фізично та проявити лідерські якості.

 


Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов'їна,

Люби, шануй, оберігай,

Усе, що зветься Україна!

Соборність - об'єднання всього українського народу, його усвідомлення, щодо спільної ідентичності, мови, культури, історії та державних традицій, гордість за свій народ, за країну.

''Живий'' ланцюг, утворений учнями початкових класів - завершальний, єднальний етап плідної роботи. Групові завдання, вікторини, вправи з використанням кубиків LEGO, дослідження історії запровадження Дня Соборності України.

Навчаємося, розвиваємося, товаришуємо, єднаємося, впевнено крокуємо в щасливе майбутнє НЕЗАЛЕЖНОЇ МИРНОЇ УКРАЇНИ!!!

 


Разом завжди весело, гаряче, позитивно та переможно!))) 


Різдво - це очікування дива, це найкращий день у році. Таке диво створили учні 1-4 класів разом з батьками, вчителями, організувавши виставку "Різдвяна фантазія"


Канікули – улюблений час дорослих та дітей, особливо якщо його проводити весело та з користю! Сьогодні учні 6, 7 та 8 класів разом зі своїми класними керівниками переглянули у кінотеатрі фільм «Вонка». На початку фільму молодий Віллі Вонка прибуває до неназваного містечка. Юнак має мрію – відкрити свій магазин шоколаду, і не простого, а найсмачнішого у світі. Втім, герой дуже швидко обпікається, стикнувшись з суворою реальністю – на шляху до втілення мрії йому постійно заважають зловісний шоколадний картель, корумповані поліцейські та церковники, підступні шахраї та навіть пральне рабство.

Втім, зустрічає Вонка на своєму шляху і хороших людей – допомагаючи один одному, кожен з них отримує шанс втілити власну мрію.

 


Хустка – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, і є нашою культурною спадщиною. Хустка поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки, це була родинна реліквія.


7 грудня відзначається день української хустки.Хустка це символ нашого народу,наш оберіг,що символізує любов та свободу,вірність традиціям.

Учні 2 класу переглянули презентацію «Мов берегиня вроди,-хустка здавен у нашій стороні»,розширили знання про характерні особливості хустини про її оберегову функцію ,застосування і призначення.


Вже декілька років 7 грудня і в Україні, і в багатьох куточках світу відзначається свято берегині українського жіноцтва – хустки. Учні 1 класу теж активно долучилися до святкування. Школярі мали цікавий тематичний урок про традиції та звичаї українського народу, про те, коли і які хустки треба носити.


Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти.Цей святковий зимовий час розпочинається 6 грудня, коли відзначається день Святого Миколая.

Весело і гамірно у 1 класі - до слухняних діток завітав Святий Миколай - покровитель усіх діток. Щирі посмішки, які є джерелом щастя, були сьогодні на обличчі у кожного!

 


Ми живемо в активному інформаційному середовищі. Технології торкнулися сучасних сфер діяльності. Не тільки дорослі користуються перевагами новітніх розробок, а й діти. Діти – найуразливіша категорія перед загрозами в мережі та кіберзлочинністю. З метою підвищення рівня обізнаності школярів 1-2 класів щодо кібербезпеки класні керівники провели з учнями години спілкування “Основи кібербезпеки для школярів” та “Кібербулінг. Що це та як його зупинити?”, учні на практичних ситуаціях розібрали правила безпечної поведінки в інтернеті, переглянули навчальні відео, грали в ігри, отримали пам'ятки з порадами щодо безпеки в глобальній мережі.


Традиційно в четверту суботу листопада відбувається вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім замислитися над цією трагедією, над геноцидом українського народу. Напередодні учні 1-го класу теж долучилися до відзначення пам’ятної дати. Класним керівником проведена година спілкування “Моторошні дні в історії українського народу”, школярі переглянули короткометражні кінострічки про голодомор та спогади очевидців тих подій; зробили аплікації колосків; «запалили» свічку пам’яті та вшанували жертв голодомору хвилиною мовчання.

Всі діти свідомо та переконливо вшанували пам'ять невинних жертв Голодомору 1932-1933 років.


" Спорт для всіх " 


Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно."

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

Сьогодні у нашому навчальному закладі відбувся виховний захід на вшанування памʼяті загиблих у часи Голодомору 1932-1933 років «Памʼятаємо. Єднаємось. Перемагаємо» для учнів 5-9 класів. Після заходу учні поклали квіти до памʼятника жертвам Голодомору.


Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. Навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху для учнів 1 класу була проведена бесіда «Безпечний рух – твій вірний друг!», діти переглянули відео «Азбука безпеки на дорозі» « Збережи життя – познач себе у темряві», грали в ігри з використанням лего, відгадували загадки від Світлофора. Школярі усвідомили, що найцінніше, що має людина – це життя, а знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах є запорукою не тільки власної безпеки, а й безпеки всіх учасників дорожнього руху.

 


У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу для учнів 1 класу організовано день толерантності «Толерантність - дорога до миру та співпраці».

Учні були активними учасниками години спілкування «Що означає бути толерантним?», обирали риси толерантної людини, виготовляли долоньки толерантності,грали в ігри, отримали емблеми “ Толерантність починається з мене!”

Проведені активності дали можливість дітям переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.

 


Даруйте добро з посмішкою на обличчі) 13 листопада Всесвітній день Доброти!)


Канікули чудовий час, як для відпочинку так і для пізнання та яскравих вражень. Сьогодні учні 8 класу з класним керівником Прокопенко Я. В. відвідали Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Діти насолодилися шедеврами вітчизняного і зарубіжного мистецтва, а також численною етнографічною колекцією. Після відвідин музею учні здійснили пішу екскурсію вулицею Соборності та відвідали Білу альтанку.


27 жовтня -день української писемності і мови.

Учням 2 класу Тростянецької філії |-||ст.був проведений урок на тему «Мова наша калинова!»Мета уроку:формувати розуміння того, то українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширити знання про красу і багатство української мови; залучати дітей до джерел і витоків народної спадицини; підтримувати у школярів інтерес до вивчення рідної мови;


27 жовтня 2023 у святковій залі зібралися щирі українці, учні Тростянецької філії І-ІІ ступенів Щербанівського ліцею, котрим не байдужа доля рідного слова. Діти, вчителі взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності з нагоди Дня української мови та писемності та побували разом з пані Осені: віддали шану рідній мові - тому дорогоцінному скарбу,котрий треба примножуватита оберігати.


Суботній ранок розпочався з настільного тенісу в Щербанівському ліцеї !)

Було класно, гаряче та емоційно

Садовий Степан l місце

Молодці хлопці, так тримати!


XR-виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда” з 06.11 по 24. 11. 2023 року пройде в Тростянецькій філії І-ІІ ступенів Щербанівського ліцея Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області

Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві.

Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.

При наведенні смартфона на плакат мобільний додаток edAR активує та "оживляє" плакати. Глядач побачить 3D моделі, аудіо, відео та VR-портали, що спонукають його до поглибленого дослідження, занурення у тему та кращого запам’ятовування даних та фактів.

Унікальні плакати виставки були створені з використанням штучного інтелекту, шляхом аналізу великого масиву даних на задану тему.

XR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне - показує, до чого це може привести на прикладах війни.

Цей новий інструмент протидії пропаганді з XR-технологією буде представлено в 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу.

Тростянецька філія І-ІІ ступенів Щербанівського ліцея Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області приєднався до національного марафону протидії пропаганді та запрошує вас відвідати виставку з 06. 11 по 24. 11. 2023 року.

Додаток edAR, що робить AR-технології доступними для освітян та громадських активістів, розробили ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з ініціативою “НотаЄнота” в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

​​#XRвиставка #edAR #якпрацюєпропаганда #справжніпричинивійни #нотаЄнота


Прекрасна пора року - осінь! Скільки цікавого навколо! Різноманітність кольорів, зміна поведінки в тваринному світі, зміна навколишнього середовища - місце спостереження для допитливих. А поїздка до контактного зоопарку для дітей - чудова можливість безпосередньо доторкнутися, відчути, побачити, почути, порівняти, проаналізувати, навчитися. Саме це і було метою гавчальної екскурсії.


Музей Авіації та Космонавтики 


Козацькому роду - нема переводу 


4 жовтня учням 2 класу Тростянецької філії І-ll ст. Щербанівського ліцею,був проведений урок доброти " День захисту тварин", метою якого було виховувати любов до тварин, повагу до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя.

Діти із великою любовʼю розповіли про своїх домашніх улюбленців і поділилися фотографіями з ними.


Так сумно...так болісно чути,
що хтось знову став серед святих…


 

У боях за Україну під час виконання бойових завдань, спрямованих на забезпечення заходів з національної безпеки, оборони, відсічі й стримування збройної агресії,  загинув наш випускник Середа Микола Олександрович.

Наталіє Андріївно, Олександре Миколайовичу, шановна родино, прийміть глибокі і щирі співчуття від усього нашого колективу. Нехай Господь допоможе Вам перенести цей важкий біль...

Вічна шана і пам'ять тобі, Колю, захиснику України! Вічна пам’ять у наших серцях усім, хто пішов у безсмертя, і вічний їм спокій там, на небесах! Честь і хвала живим!

 Слава Україні! Героям слава!


До Міжнародного дня миру у Тростянецькій філії l-ll ст. Щербанівського ліцею учням 2 класу був проведений урок на тему »Мирна країна-щасливе майбутнє «. Тема уроку є актуальною для українського суспільства на сучасному етапі, адже її зміст розкриває необхідність жити в мирі і злагоді з людьми без військових конфліктів .


Спорт загартовує та об'єднує, стає професією і цілю життя!)

Вело прогулянки в рамках ,, Олімпійського тижня,,

Трішки втомлені та щасливі!)))


СПОРТ ДЛЯ ВСІХ!

Конкурс «Писанкова веселка»

 

Великдень, або Світле Христове Воскресіння – свято, що символізує перемогу життя над смертю, а великодня писанка – це символ сонця, краси і добра. Мистецтво писанкарства вражає своєю самобутністю. У народі кажуть: «Світ існує доти, поки живе писанка». Сьогодні, коли Україна героїчно захищає свої національні цінності, ми повинні продовжувати тисячолітні традиції наших предків і не забувати, наскільки багата українська культура.

На факультеті технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся конкурс «Писанкова веселка».

Учні нашого закладу зацікавились конкурсом та з захопленням оздоблювали крашанки. Але найбільше сподобалося дітям працювати писачком. Кращі роботи потрапили на конкурс університету.

Наймолодшого учасника, учня 3 класу Літвінова Артема, запросили організатори на майстер клас по виготовленню писанок і нагородили грамотою та кубком за зайняте І місце у конкурсі.


Минув рік з початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну.

2022 рік став роком, що приніс багато випробувань. Для багатьох українців він став чи не найважчим у житті. 2022-ий - це рік, який загартовував нас як націю. Цей рік навчив нас ще більше вірити, боротися, сподіватися, чекати.

Ворог намагався захопити нашу країну за три дні, але всупереч усім перешкодам і похмурим сценаріям Україна не впала. Україна жива та б'ється. Життя йде далі!

Слава Україні! Героям слава!


Для учнів 5-9 класів нашого закладу було проведено виховний захід до Дня захисника і захисниці України, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої  Богородиці.

Метою заходу – ініціативність, самосвідомість, шана та повага до захисників та захисниць Батьківщини, сучасність поглядів українського суспільства.


  «Охорона праці очима дітей»

Із метою популяризації питань охорони праці, привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці та виховання високої культури безпеки праці серед молоді учні нашого навчального закладу взяли участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».


Український орнамент ПЕРЕМОГИ

 

З метою формування національної свідомості, відновлення історичної справедливості та належного вшанування подвигу кобзарів учні нашого навчального закладу долучилися до участі у Всеукраїнському бліц-конкурсі «Український орнамент Перемоги».


  Сьогодні, 14-го жовтня, Україна відзначає три славетних свята – День захисника України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Від усього серця вітаємо з цими знаменними святами усіх воїнів України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров! Нам є зараз кого по-справжньому вітати в цей день і дякувати за захист нашої рідної землі. Тож низько вклоняємося усім, хто взяв у руки зброю і встав на захист України, хто охороняє наші рубежі і береже спокій та мир в тилу.

   Виставка поробок «Щедра осінь Полтавщини» прикрасила наш заклад саме до цього визначного дня. дякуємо учням, родинам, працівникам за активну участь та ідеї.

   Актуальним  також було обговорення у класах нелегкого сьогодення та неоціненного внеску наших воїнів у світле, щасливе майбутнє.

   Віримо у ПЕРЕМОГУ!


З  01 по 31 жовтня проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи»

За підтримки бібліотекаря Корби О.М. та учителя трудового навчання Лавроненко О.О. учні 2 та 3 класів  розробили макети, підібрали матеріали та виготовили плакат «Україна – єдина» та обереги, які найближчим часом будуть передані воїнам ЗСУ.

Діти креативно, завзято та із захопленням працювали над створенням оберегів, які зігріватимуть душі наших воїнів та нагадуватимуть про підтримку.

З вірою в Україну!

Слава воїнам ЗСУ!

 


14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у 4 класі було проведено виховну бесіду «Слава героям України!», вікторину «Козацькі символи», учні виготовили ангелів-захисників для наших героїв. Головна мета заходів - це формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх. Учні, хоч і заоочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає, хоч і оскаженіле часом, але нице перед силою Правди зло.



Мала академія наук - територія дослідницьких пошуків

   Мала академія наук – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

   22 вересня вчитель історії Прокопенко Я. В. взяла участь в обласному семінарі-практикумі Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молодів на тему: "Науково-дослідницька діяльність юних науковців у відділеннях суспільного профілю Малої академії наук".  На якому були розглянуті організаційно-методичні засади проведення Конкурсу-захисту, висвітлено основні тенденції розвитку, актуальність тематики та проблеми пошуку теми у секціях суспільного профілю та наведено приклади постерного захисту й основного виступу на науковій конференції. 


Мала академія наук - територія дослідницьких пошуків

   Мала академія наук – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

   22 вересня вчитель історії Прокопенко Я. В. взяла участь в обласному семінарі-практикумі Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молодів на тему: "Науково-дослідницька діяльність юних науковців у відділеннях суспільного профілю Малої академії наук".  На якому були розглянуті організаційно-методичні засади проведення Конкурсу-захисту, висвітлено основні тенденції розвитку, актуальність тематики та проблеми пошуку теми у секціях суспільного профілю та наведено приклади постерного захисту й основного виступу на науковій конференції. 


Батьківські збори – це ефективна взаємодія

       Важливою складовою освітнього процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками та сім’ями учнів. З метою висвітлити основні аспекти навчання в умовах війни 22 вересня у 7 класі відбулися батьківські збори на тему: "Особливості освітнього процесу в умовах воєнного стану". Під час яких класний керівник Прокопенко Я. В. висвітлила особливості проведення онлайн-уроків, нагадала про правила поводження на уроках, наголосила на обов’язковості відвідування навчальних занять та виконання домашніх робіт. Розглянули алгоритм поводження під час повітряної тривоги. Вчитель Брихнич Ю.В. наголосила на особливостях викладання математики в умовах дистанційного навчання. Батьки ознайомились з особливостями  роботи в додатку Google class. Було прийнято рішення посилити контроль відвідуваності учнів та якості виконання ними домашніх робіт і завдань.


 


Мир у сучасному світі - головна, найбільша цінність та мрія будь-якої людини. Адже страх та насилля - лякають, знищують.

21 вересня увесь світ відзначає Міжнародний день миру.

Для українців мир в Україні, не є абстрактним бажанням, це усвідомлення мети, адже зараз триває боротьба за мирне існування, за право жити у власній, вільній державі.

Мир на землі - це затишок і тиша

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний дивовижний світ.

Мир на землі - це дім і мама, й тато

Й любові стільки - просто через край!

Це та земля, де щастя є багато

І в кожній хаті - хліба коровай.

Це та земля, де сміх і пісня лине,

А діти йдуть до школи знов і знов.

Й НІКОЛИ у боях ніхто не гине

Бо там господар - щастя і любов.

Завдання молодого покоління - шанувати і любити свою прекрасну, рідну неньку - Україну, шанувати славні традиції, звичаї нашого народу, пам'ятати завжди і скрізь, що ми нащадки козацького роду.

Сьогодні з учнями нашого закладу були проведені бесіди, виховні заходи присвячені відзначенню Міжнародного дня миру. Дружнє спілкування, обговорення наявних проблем шляхом діалогу і знаходження компромісних рішень - початок розбудови мирного майбутнього вільної України!


Ми, українці, - незламні і продовжуємо дбати про свою державу, кожен – на своєму фронті. Учнівська молодь та громадяни об’єднують зусилля і разом тримають екологічну оборону.

Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» 17 вересня 2022 року працівники Тростянецької філії І-ІІ ступенів приєдналися до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні. Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.


У першому класі Тростянецької філії була проведена он-лайн виховна година на тему "Сам удома. Правила поводження під час повітряної тривоги". Учні вивчили усі правила як діяти в ситуації загроз, які можуть виникнути під час надзвичайних подій та воєнних діях.

23 серпня, за добу до святкування Дня Незалежності, громадяни нашої держави відзначають День державного прапора. Державний прапор - це важлива автентична складова символіка будь-якої країни. Значення синього і жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану - символу мирної праці й достатку.

День Незалежності - головне, знакове свято, яке українці вважають днем утворення Української держави в сучасному вигляді. Це свято КОЖНОГО із нас - і тих, хто зміцнював суверенітет держави протягом останніх десятиліть і молодих людей, ровесників Незалежності, які далі розвиватимуть Україну.

На жаль, цього року ми не зможемо святкувати День Незалежності як завжди, адже продовжується героїчна боротьба нашого народу із окупантами.

З Днем державного прапора, з Днем Незалежності!!!

Віримо, що Україна переможе і більше ніколи не знатиме скрутних часів!!!

Хай живе вільний український народ! Слава Україні!


Позбавлені Батьківщини. Депортація кримських татар.

   18 травня виповнюється 78 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Цього дня в Україні та світі згадують жертв геноциду кримськотатарського народу.

  18 травня 1944 року з півострова було відправлено перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч людей.

  На вшанування пам'яті жертв депортації вчитель історії Прокопенко Я. В. та класний керівник 5 класу Пушкар В. С. провели тематичний виховний захід присвячений річниці депортації кримських татар для учнів 5 та 6 класів. Під час заходу розглянули причини насильницького вивезення, пригадали представників татарського народу - героїв Другої Світової війни, розглянули в яких нелюдських умовах опинитися люди після виселення зі своїх домівок, обговорили наслідки депортації, а також наголосили на становищі кримських татар після анексії Криму в 2014 році.  

 


Україна починається з тебе!

Любіть Україну у сні й наяву,

 вишневу свою Україну,

 красу її, вічно живу і нову,

 і мову її солов'їну

В. Сосюра

   Історію називають вчителькою життя. Знання власної історії – це наше щасливе майбутнє. Українська держава має більше двох тисяч історичних пам'яток, які відображають її героїчне минуле. Їх вивчення є одним з пріоритетних та актуальних напрямків у рамках курсу "Вступ до історії" (5 клас), тому що саме візуальні засоби навчання є одними з основних у формуванні й розвитку ключових компетентностей учнів.

   29 березня відбувся інтегрований дистанційний урок з теми "Історія України в пам'ятках" для учнів Щербанівського ліцею та Тростянецької філії І-ІІ ступенів на якому учні здійснили віртуальну мандрівку до найвідоміших історичних пам'яток нашої Батьківщини. Метою даного уроку стало вивчення культурної спадщини українського народу, актуалізація значимості історико-культурного спадку для суспільства.     


Шановні учасники освітнього процесу! Через останні події можна отримати психологічну допомогу онлайн +380991840765 ( Viber, Whatsapp, Telegram)

(Ігор Олександрович) 

У нашого народу є чудові традиції. Сьогодні учні 1 класу ознайомимося зі святкуванням Стрітення. Це свято початку весни. У цей день зима, кажуть, іде туди, де було літо, а літо – де була зима. За повір’ям саме 15 лютого зима зустрічається з весною. Звідси і назва – Стрітення.

Діти  переглянули відео «Стрітення — Зима зустрічається з Весною»  та намалювали малюнки.

 


Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей...

Вже багато літ, як прийшли назад додому,

Та до цих пір чує душа війни оскому.

Та до цих пір ще стогнуть ночі, ниють рани,

А у снах - «духи» налітають, мов шайтани.

 

15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.

Сьогодні учні 3 та 4 класів відвідали музей хліба. Переглянули експозицію «У житті завжди є місце подвигу» та відео про  односельців - воїнів-інтернаціоналістів.


З метою популяризації питань  охорони праці та виховання високої культури безпеки праці серед молоді учні Тростянецької філії І-ІІ ступенів Щербанівського ліцею взяли участь в конкурсі дитячих  малюнків «Охорона праці очима дітей».

Дякуємо за ініціативу учениці 1 класу Корнило Златі та учениці 6 класу Білокінь Вероніці.


Україна пам'ятає Ваш подвиг!

На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих…

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які, намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками.

28 січня в нашому навчальному закладі відбувся виховний захід "Крути: вони загинули за Україну" для учнів 8-9 класів. Вчитель історії Прокопенко Я. В. висвітлила основні віхи бою під Крутами. Учні переглянули документальний фільм "Крути-1918".

 


 Година спілкування до Дня Соборності України. 


В чудеса не вірять діти,

Бо відомо всім давно,

Що чудес ніде не стріти,

Крім казок і крім кіно.

Сьогодні, 24 грудня учні, 1-4 класів відвідали новорічне свято «В гостях у казки».

Щиро дякуємо акторам: Новий рік – Літвінов Артем, Тигрик – Касьян Марія, Віхола – Кревсун Марина, Сніговик – Білокінь Вероніка, Вовк – Кисла Ірина, Хуртовина – Мирошниченко Марія, Снігова Королева – Садова Влада, Казка – Тимченко Ксенія, Чорт – Середа Євгеній, Ягуся – Іщенко Діана, Ведучі – Чуднікова Наталія і Різакова А.П., Дід Мороз – Гладкий Руслан, Снігоронька – Крякунова Т.О., Баба Яга – Касьян А.М., сніжинки: учениці 4 та 5 класів, Вокалісти Білокінь Ілона та Ламтєва Анастасія.

Щиро дякуємо батькам наших артистів запідтримку у виготовлені таких чудових костюмів. Вітаємо Всіх з пройдешніми святами.


Вітаємо!

    Вітаємо з перемогою (І місце) у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН ученицю 8 класу Рубан Софію!

   Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтеся нове, розвивайтеся. Успіхів, натхнення, творчості і позитиву кожен день!


Вітаємо!

Вітаємо з перемогою (І місце) у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН учня 8 класу Стешенка Михайла! Він захищав свою роботу на тему "Встановлення більшовицького режиму на землях Щербанівської громади та боротьба проти нього у 20-і роки ХХ ст." (науковий керівник Прокопенко Я. В.).Ми впевнені, що досвід участі в цьому конкурсі його багато чому навчив. Ніколи не зупиняйся на досягнутому – вчись, дізнавайся нове, розвивайся. Успіхів, натхнення, творчості і позитиву кожен день!


В зв'язку з складною епідеміологічною ситуацією в Україні та у всьому світі , медичною сестрою Щербанівського ліцею Різаковою Г. П. були проведені бесіди з учнями 2,3,4,7,8 класів на тему "Що таке COVID-19?" та переглянуто тематичне відео. Були надані рекомендації , роз'яснення, щодо профілактики захворюваності та дотримання норм для збереження життя та здоров'я учасників освітнього процесу.


1 грудня, у Всесвітній День боротьби зі СНІДом, учні 8 класу разом із учителем основ здоров'я Чуприною О.М. та кл. керівником Брихнич Ю.В., повторили значення термінів "ВІЛ" і "СНІД".  Серед завдань заходу -  пояснити  необхідність толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, розглянути ризики зараження ВІЛ і виховати бажання дотримуватися  правил здорового способу життя.


З метою  національно-патріотичного виховання, учні 8 і 9 кл. відвідали філію Національного військово-історичного музею України-Музей важкої бомбардувальної авіації. Велика вдячність Товпизі Олександрові, начальнику відділу у Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України, який провів для нас змістовну екскурсію і допоміг учням поглибити знання з історії рідного краю.


Вітаємо переможця!

Вітаємо переможця ІІ-етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії Стешенка Михайла, учня 8 класу із зайнятим І місцем.

Вітаємо з перемогою! Бажаємо феєрії яскравих вражень, позитивних емоцій і справжньої гордості душі. Нехай ця перемога не буде останньою, нехай кожне  старання і наполеглива праця обов’язково приводять тебе до призових місць та нагород.


14 листопада пройшов ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, а саме - з трудового навчання.

Учениця 9 класу Таран Ілона виготовила брелок символ 2022 «Тигреня» та зайняла ІІ місце.


Навколо безліч предметів, які створюють нам комфортне середовище. Головне правило - вміти відповідно користуватися девайсами.

Саме вивчаючи теми з ЯДС діти вчаться спостерігати, співпрацювати та організовувати свій навколишній простір.

Сьогодні першокласники, разом із шкільним бібліотекарем виготовляли зручні, симпатичні закладки для наших підручників


У День української писемності і мови учні Тростянецької філії Щербанівського ліцею долучилися до написання ХХІ радіодиктанту національної єдності.


Сьогодні, на щотижневій нараді при завідувачу філії, педагогічний колектив ознайомився з результатами інституційного аудиту та попрацював над темою ''Формувальне оцінювання''. Розглянули та обговорили методи та переваги формувального оцінювання, адже оцінювання навчальних досягнень учнів є невід'ємною складовою освітнього процесу.

Тиждень почався продуктивно!

 


Ріш-93-Початок опалюв.сезону

Ми живемо на чудовiй, багатiй, мальовничiй землi. Кожна людина повинна не просто любити рiдну землю, а й знати icторiю та поважати культуру. Тому сьогоднi, в рамках Мiсячника шкiльних бiблioтек, учнi 4 класу разом з бiблiотекарем Корбою О.М. мандрували " Стежками рiдного краю" та знайомились з лiтературою по темi.



З 01 по 31 жовтня триває місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Учні 5 класу активно взяли участь у фотовиставці «Я краплинка твоя,Україно».


19 жовтня відбулася зустріч учнів 1-4 класів із поліцейським офіцером Щербанівської територіальної громади  Ревою Андрієм Петровичем та інспектором СЮП Полтавського РУП лейтенантом поліції Шамало Людмилою Анатоліївною, учнів 6-9 класів - зі спеціалістом служби у справах дітей Виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Олексієм Івановичем Іващенком та поліцейським офіцером громади старшим лейтенантом поліції Козирем Михайлом Олеговичем, які провели змістовну інформаційну бесіду щодо протидії насильства та цькування, дотримання безпеки на дорозі  та під час прогулянки, що є важливим фактором збереження життя та здоров’я підростаючого покоління.

Школярі мали змогу  поспілкуватися з гостями та поставити питання, що їх цікавлять.

Діти із задоволенням сприйняли інформацію та зробили відповідні висновки щодо власної поведінки.


До дня захисника та захисниці України , Покрови Пресвятої богородиці та дня українського козацтва у 8 класі була проведена гра " Козацькі розваги"

 


Сьогодні 13 жовтня урочисто прийнято до лав козаків і козачок  учнів 1 та 2-го класів, які мали можливість  скласти іспит і стати у нашій шкільній дитячій родині козачатами.

День захисника та захисниці України  – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва.

  Тож дозвольте привітати усіх чоловіків та жінок, теперішніх і майбутніх захисників Батьківщини, і побажати міцного здоров’я, мужності, оптимізму і віри в те, що наша держава буде рівною по силі й авторитету найвпливовішим країнам світу.


Благодійна акція «Монетки дітям»: 25 здавай – дітям допомагай!

За ініціативи Національного банку України та підтримки Міністерства освіти та науки України «Таблеточки» проводять всеукраїнську благодійну акцію «Монетки дітям» на підтримку онкохворих дітей. 

Мета – зібрати монети номіналом у 25 копійок та перетворити їх на потужну допомогу для сотень дітей, що борються з раком.

Наш заклад також долучився до акції «Таблеточки».

На рахунок благодійного фонду  було перераховано 104,50коп.

Дякуємо всім, хто долучився!

А діткам бажаємо скорішого одужання.

 


Шановні члени трудового колективу! Вітаємо Вас із Днем працівників освіти. Саме завдяки Вашим зусиллям ми з кожним днем ​​стаємо більш розумними, грамотними й освіченими. Бажаємо Вам міцного здоров'я, величезного щастя, великого терпіння, внутрішнього умиротворення, ангельського спокою.


З учнями 9 класу проведено правопросвітницький захід щодо протидії булінгу.


Проблемні  питання сьогодення не залишають осторонь педагогічний та учнівський колективи закладу. Адже у сучасному світі треба володіти вірною інформацією. Саме тому до закладу було запрошено сімейного лікаря «ЦЕНТРУ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД» Кіктенко Лілію Геннадіївну, яка надала вичерпні відповіді стосовно збереження здоров’я та надання першої домедичної допомоги.


Виховну годину проведено у шкільному музеї до Дня визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників для учнів 5 і 7 класів «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Учні 7 класу Білокінь Ілона, Мирошниченко Марія, Мишун Ольга, Шокодько Ілля, Крук Євгеній розповіли п’ятикласникам про це незабутнє свято. Діти вклонилися пам’яті бійцям 89 ГМП, який визволяв наші села, загиблим у роки Другої світової війни односельцям, і  поклали квіти до Братської могили.


Практичне заняття з екскурсоводами музею хліба.


21 вересня Міжнародний День Миру.

Сьогодні діти нашого закладу долучилися до відзначення Міжнародного Дня Миру.

Учні 1-4 класів активно обговорили та визначилися із ключовими напрямками, які спрямовані на встановлення миру у всьому світі. А свої думки залишили на наліпках у вигляді голубів, які закріпили на «стіні думок».

А  старшокласники стали учасниками квесту  «За мир у всьому світі».

Члени учнівського самоврядування виготовили фотозону «День миру», яка стала родзинкою свята.


  21 вересня 2021 року учні ГПД Тростянецької філії поговорили про МИР , виготовили голубів та обмінялися теплими словами. Цього дня всі забули про навіть найменші суперечки та образи.

 Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

 


Міжнародна акція - Всесвітній день прибирання

Ми також долучилися до акції «Побачив? Прибери!».

Учні Тростянецької філії І-ІІ ступенів разом із учителями прибрали лісові стежки, які ведуть до сільського ставка, територію біля стадіону.

Природа віддячить учасникам акції гарним урожаєм, ароматом квітів, приємною погодою.

Живімо у гармонії з природою.


 



АНГЛІЙСЬКА МОВА- ЦЕ ЦІКАВО!

Вивчення іноземної мови - це прекрасна можливість для дітей розширити своє уявлення про світ, дізнатися про життя в інших країнах, познайомитися з багатою культурою різних народів. Володіти іноземною мовою означає розуміти і вміти говорити, читати, писати, слухати і думати по-іншому. Переваги володіння саме англійською мовою поширюються як на соціальне, так і на професійне життя кожної людини. Адже англійська - мова, якою розмовляють практично в усіх куточках світу. Важливість вивчення англійської в наш час зростає з кожним днем, пов'язано це з високою потребою повсякденного і ділового спілкування з іноземцями. Тому сьогодні вивчення цієї мови актуально як ніколи раніше. 

Учні першого класу разом зі своїм вчителем англійської мови Касьян Аллою Миколаївною розпочали подорожувати іноземним світом. Ми тільки на першому етапі вивчення та вже є результати.. Найбільше полюбляють першокласники спілкуватися в діалозі та вправу «Мікрофон».

 

 

 

 


До Дня здоров'я для учнів 8 класу була проведена вікторина, присвячена Дню фізкультури та спорту: " Що? Як? Чому?". Команда хлопців грала проти команди дівчат, проте дівчата у цьому змаганні показали кращий результат.


Учні 9 класу вшанували пам'ять загиблим воїнам


Співпраця вчителя і батьків – це ключ до успішного навчання і виховання учнів!!!

   Кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами та можливостями. Місія школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками. Саме з цією метою 15 вересня відбулися батьківські збори у 6 класі. На них класний керівник Прокопенко Я. В. висвітила особливості навчально-виховного процесу на 2021- 2022 н. р, разом з батьками було опрацьовано нормативно-правові документи, що висвітлюють питання прав та обов'язків учасників освітнього процесу, було наголошено на зміні принципів шкільного харчування відповідно до положення КМ України. Вчитель трудового навчання Лавроненко О. О. висвітлила особливості навчання зі свого предмету.


Формуємо просторові компетентності учнів 6 класу на уроках історії!

"Єдиний спосіб зробити видатну роботу – щиро любити те, що робиш"- Стів Джобс.

   

Початок - це завжди найскладніший крок - стверджували філософи. Тому перша практична робота на тему "Позначення на контурні карті стоянок та пам'яток первісних людей на території України" у 6 класі, яка відбулася 16 вересня була дуже хвилюючою для учнів, тому що вони  починають працювати з контурними картами. Школярі дуже відповідально поставилися до виконання завдань та отримали гарні результати. Подорож в світ історії продовжується...


До 220 річниці з дня народження М.В. Остроградського у 8 класі пройшла година спілкування, на якій учні познайомилися з життям і творчістю вченого, який,  навіть, перебуваючи на вершині слави, поводив себе надзвичайно просто і своє походження від полтавських  дворян завжди високо цінував.

Гей, полтавцю!

Ти пишайся своїм краєм,

Бо підстав для того ми чимало маєм.

Ходимо усі по Остроградського слідах


Ми діти твої - Україно

Мета заходу:поглибити знання дітей про нашу державу - Україну 

продовжити знайомити учнів з національними символами

розвивати інтерес до навчання виховати патріотичні почуття національну свідомість гідність любов до рідного краю.


Змагання з футболу між учнями школи


Сьогодні, 8 червня, у нашому закладі пролунав «останній дзвоник». Завершився навчальний рік, починається пора канікул.

Для кожного з нас цей день має своє значення. Для учнів – канікули, сходинка для нових досягнень, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

Сьогодні особливий день для наших випускників. Для них — це початок нового навчання. Нехай вам щастить у всіх ваших починаннях. Бажаємо вам амбітних планів і величних звершень. Бажаємо вам невгамовності і пошуку, ініціативи. Ви є тим поколінням, яке реально змінить нашу країну. Не виключено, що ваша місія — змінити весь світ. Тому бажаємо вам здоров’я і добра, удачі і натхнення, Божого благословіння.

Вітаємо усіх зі святом Останнього дзвоника. Отож, гайда на канікули, щоб з новими силами і позитивними враженнями знову взятися за книжки у вересні.

 


Сьогодні — 1 червня, у Тростянецькій філії І-ІІ ступенів  відзначили День захисту дітей. Для учнів 1-4 класів  пройшла гра-квест «Подорож стежинками здоров’я», для учнів 5-7 класів — гра-квест «Ми діти свого народу».  Учні 8-9 класів були інструкторами.

Учні 1-4 класів отримали маршрутний лист із завданнями: «Візит до супермаркету», "Антиреклама"; "Меню здорової людини"; "Мішечок важливих речей"; "Весела естафета."; "Збери пазл".

Учні 5-7 класів пройшли маршрут, виконавши завдання: «Народна кулінарія»;  «Приказки»;  «Народні загадки»;  «Народна медицина»;  «Народна пісня; «Народний танець»;  «Історична».

На щастя, учні школи показали хорошу підготовку і чудовий рівень знань.

Діти, бажаємо вам щасливого дитинства, здоров’я і ( ще трішечки потрудіться) веселих канікул!

 


Вишиванка - символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

Не для когось, не для забаганки,

А для себе ти її носи.

Я  сорочку-вишиванку

Білу одягну,

Синю стрічечку у коси

Собі заплету.

Вишита сорочечка

Аж до поясочка.

А хто її вишивав?

України дочка.

Вишивала  її мама власними  руками

Гаптувала залюбки всіма кольорами.

А на свято як наділа –

Душа пісні захотіла.                         

Сьогодні, 27 квітня учні 3  класу разом з  бібліотекарем Корбою Оленою Михайлівною    із захопленням взяли участь у виготовленні лепбуку до Дня Пам'яті Чорнобильської трагедії.  Учні також ознайомилися з експозицією музею хліба  «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…»

22 квітня на планеті відмічають Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, просить «Збережіть мене!». Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря, день нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина повинна задуматися над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши в собі байдужість.

Учні 5 класу  Білокінь Вероніка та Садовий Степан взяли участь у відзначені  Міжнародного Дня Землі, підготувавши цікаве відео.

У цей сонячний день учні 4 класу та вихованці ГПД закладу брали активну участь у заходах до Дня Землі. Усвідомлення дітьми, що Земля - наш спільний дім, є стимулом для збереження навколишнього середовища.

У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок: посадити хоча б одне дерево.

Четвертокласники посадили 4 деревця (яблуньки), що радуватимуть своїми плодами. А виготовлений плакат залишить згадку у закладі про відзначення цього свята. Побажання нашій планеті, викарбувані дитячими руками та спільна праця, – надія на успіх!


12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики.

Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. Учні 1 класу зі своїм класним керівником Касьян Аллою Миколаївною також відправились в космічну подорож та виготовили космонавтиків.

Його ім'я стало символом України

Ім'я Тараса Шевченка відоме у всьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу. Його ім'я стало символом України.

Учні четвертого класу сьогодні теж долучилися до дня пам'яті Тараса Шевченка. Діти поширили свої знання про творчість митця. Адже сучасний світ наповнений багатьма сучасними здобутками. Книги, вишивка, рок-виконання відомих творів, читання віршів, хоровий спів - це нові враження, нове сприйняття відомої постаті.

My town  2 клас

Віртуальна подорож містом дотримуючись правил дорожнього руху разом з учнями 2класу на уроці англійської мови. Поєднуємо відпрацювання лексичного матеріалу з теми “My town” в англійській мові та правила дорожнього руху, вивчаємо та виготовляємо дорожні знаки.  


Коса – дівоча краса

З давніх-давен в Україні символом  дівочої честі, працьовитості, охайності була дівоча коса. Недарма у народній скарбниці ми зустрічаємо так багато легенд, пісень,поезій, влучних прислів’їв та при приказок, промовлянь, присвячених дівочій косі. Саме ці розсипані перли ми постарались зібрати на тернистих дорогах   нашого духовного відродження і представляємо їх у призабутому сьогодні родинному святі ”Коса – дівоча краса”.

Так 4 березня у нашому закладі було проведено конкурс серед дівчаток 3,5,6,7,8.9 класів.

ПРО ВІДЗНАЧЕННЯ 150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

ЛЕСІ УКРАЇНКИ


 

Леся Українка. Уривок з поеми "Місячна легенда" - учениця 5 класу Білокінь Вероніка;

Леся Українка. "На роковини Шевченка" учень - 9 класу Гладкий Михайло;

Леся Українка. "Коли дивлюся глибоко у твої очі..." - учениця 9 класу Кальник Марина;

Леся Українка. "Вишеньки" - учень 1 класу Літвінов Артем;

Леся Українка. "До мого фортепіано" - учениця 4 класу Пономарьова Маргарита;

Леся Українка. «Скрізь плач, і стогін, і ридання…» - учениця 3 класу Кревсун Марина;

 

Грушецька Анна, учениця 8 класу

Я хочу бути такою, як Леся Українка:

«…крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні»,

Хворобу люту проганяти

Й боротися за дні ясні.

Свободу й незалежність здобувати.

Не плакати й тужити щогодини —

А працювати – й буде світла днина,

І досягти всього, що досягла вона:

І крила, що завжди злітають,

І сльози-перли в мові, що палають,

Ті сльози мужнії  - для нас.

Вона – незламна Українка!

Її слова -  святі!

Вони безцінні й неймовірні!

2021 р

Weather report у 5 класі

Урок на опрацювання лексичного  матеріалу теми погода та одяг, закріплення граматики Past, Present, Future Simple. Пробуємо свої сили у ролі телеведучого. Створюємо та репортуємо прогноз погоди:

The weather was...

The weather is…

The weather will be…

Шануй мову калинову!

Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.

Свято було встановлено у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

    За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати понад 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.

     Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

        В підтвердження цих тверджень у 5 класі (класний керівник Прокопенко Я. В.) відбулася тематична виховна година "Шануй мову калинову", яка була організована за підтримки бібліотекаря Тростянецької філії бібліотеки Підгорної Л. В.


My safe home  4 клас

23 лютого вкотре переконуємося, що англійську мову можна інтегрувати з будь-яким предметом навчального циклу. Цього разу поєднуємо відпрацювання лексичного матеріалу з теми “My house” в англійській мові та правила безпечної поведінки вдома з предмету Основи здоров’я. В результаті отримуємо цікавий урок, позитивні емоції та націлюємо дітей на дотримання правил безпечної поведінки вдома.


21 лютого світова спільнота відзначала Міжнародний день рідної мови. «Мова — це віконця, через які людина бачить світ» ( В.О. Сухомлинський». Під таким гаслом пройшли заходи у нашому закладі. Учні 5-6 класів взяли участь у грі «Барви українського слова», учні 7- 9 класів  написали диктант національної єдності «Мова – єдність етносів України».