Aktualności

W niedzielę 30 grudnia, w którą wypada święto Świętej Rodziny, obchodzimy w Kościele również święto rodzin katolickich. Z tej racji oprawę Mszy św. o godz. 11:00 przygotowały rodziny ze wspólnoty Domowy Kościół.

W środę, 5 grudnia, do dzieci, które uczęszczają na roraty przybył wyjątkowy gość. Jeden z ulubionych przez dzieci świętych – święty Mikołaj. Była to okazja to rozmowy a ponadto każdy młody uczestnik otrzymał słodki podarunek.

W poniedziałek, 3 grudnia, odbyła się druga próba powstającego w naszej parafii chóru. Chórzyści przygotowują obecnie kolędy. Będzie je można usłyszeć już podczas najbliższych Świat Bożego Narodzenia.

Rozpoczęliśmy Msze święte roratnie. W tym roku dzieci podczas tych adwentowych spotkań będą poznawały "Siewców Słowa". Roraty dla dzieci odprawiane są w poniedziałki i środy o godz. 18:00 oraz w piątki o 6:30. Po Mszy piątkowej dzieci udają się do salki na ciepłe kakao i drożdżówkę. Zapraszamy

W niedzielę, 18 listopada, w naszej parafii gościliśmy pana Romana Kempińskiego, znanego pod pseudonimem „Romcio Tomcio”. Jest on autorem kilkunastu adresowanych zwłaszcza do dzieci książek, zawierających między innymi rymowaną parafrazę Pisma Świętego.

W dniu setnej rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości, nasza parafia zorganizowała biesiadę patriotyczną. Zgodnie z zapowiedzią było śpiewnie, mądrze i smacznie. Czas ten uczestnicy rozpoczęli odśpiewując hymn polski. Był też czas śpiewania innych utworów, co ułatwił nam zespół „Gościeszanki” z Gościeszowic.

W niedzielę, 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszym kościele:

- o godz. 11:00 odprawiona została Eucharystia w intencji Ojczyzny

- po Mszy Świętej ksiądz proboszcz odsłonił i poświęcił tablicę upamiętniającą stulecie odzyskania Niepodległości

- zakończył się cykl „Szkoły dla Niepodległości”, podczas którego przedstawiciele wszystkich biorącym w nich udział szkół otrzymali figurki świętego Michała Archanioła

- mieliśmy okazję wysłuchać koncertu, który przygotowała Państwowa Szkoła Muzyczna

31 października po raz trzeci wspólnie z Parafią pw. Św. Antoniego cieszyliśmy się wstawiennictwem świętych poprzez udział w Korowodzie Wszystkich Świętych. Wielu najmłodszych parafian przebrało się za swoich ulubionych świętych. Ten radosny czas rozpoczęliśmy śpiewem w naszym kościele parafialnym. Później w barwnym korowodzie przeszliśmy ulicami miasta do kościoła pw. Św. Antoniego. Tam było wiele radosnego śpiewu a nawet tańce.

W kolejną niedzielę, 28 października, w ramach cyklu „Szkoły dla Niepodległości” zaprezentował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki”. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym „Kobiety Niepodległości” ukazali wkład kobiet w kształtującą się przed stu laty polską niepodległość.

W ramach cyklu „Szkoły dla Niepodległości” w niedzielę 21 października, jako kolejna szkoła, zaprezentował się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z ul. Arciszewskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny.

W piątek 19 października, we wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w naszym kościele została odprawiona Msza św. za Ojczyznę z inicjatywy "Solidarności".

16 października, w 40. rocznicę wyboru kard. Wojtyły na papieża, odbyła się po wieczornej Mszy św. w naszym kościele parafialnym prezentacja artystyczna, którą przygotowała nasz schola dziecięca i młodzieżowa.

16 października 2018 r. to 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym można zobaczyć wystawę o św. Janie Pawle II, którą przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W niedzielę, 14 października, po Mszy św. o godz. 11:00, kolejna szkoła zaprezentowała program artystyczny w cyklu „Szkoły dla Niepodległości”. Tym razem byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 (ze Starego Żabna).

W niedzielę, 7 października, rozpoczął się w naszym kościele cykl prezentacji pod hasłem „Szkoły dla Niepodległości”. Jako pierwsza, swoją prezentację patriotyczno-religijną, zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

Październik to miesiąc różańcowy. W tym czasie trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki) na nabożeństwa dla dzieci przybywają nasi najmłodsi parafianie, aby modlić się. Przy tej okazji zbierają elementy różańcowej układanki.

W sobotę 29 września odbyła się uroczystość odpustowa naszej Parafii. Mszy św. przewodził i kazanie wygłosił ks. kan. Krzysztof Mrukowicz, proboszcz z Przemkowa, wikariusz sprzed prawie 30-tu lat w naszej parafii. Naszym modlitwom towarzyszyła orkiestra Fermata Band z Parafii pw. św. Józefa.

Szesnastego dnia każdego miesiąca odbywa się spotkanie formacyjne dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. W naszej parafii posługuje jedenastu takich mężczyzn. Dziś w ramach spotkania modlili się wraz z parafianami, którzy tak jak w każdą niedzielę września uczestniczyli w nabożeństwie Nieszporów Polskich.

Zapraszamy Parafian na kolejne Nieszpory Polskie w niedzielę o godz. 17:30.

14 września to liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego oraz odpust w kaplicy w Kiełczu. Tak jak co roku obchodzone było przez trzy dni: w piątek po Mszy świętej odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miejscowości. W sobotę odprawiona została Msza św. na cmentarzu. Z kolei w niedzielę o godz. 12:00 odprawiona została Msza św. odpustowa, po której wyruszyliśmy w tradycyjnej procesji, podczas której przy krzyżu odmówiliśmy Litanię do Krzyża świętego.

W sobotę, 15 września na Placu Floriana odbyło się poświęcenie i błogosławieństwo motocyklistów. Po poświęceniu wizerunku bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy rondzie jego imienia oraz po poświęceniu motocykli, uczestnicy rajdu wyruszyli w kierunku Poznania.

Dziś do naszego kościoła przybyło wielu parafian, ale nie tylko. Kościół wypełniony był tymi, którzy chcieli posłuchać koncertu "Vivaldi. Cztery pory roku - ale nie tylko".

Koncert odbył się w ramach "Przedsionka Raju" - zapowiedzi festiwalu "Muzyka w Raju"

W poniedziałek 2 lipca, w godzinach przedpołudniowych przy naszym kościele zatrzymali się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Rolników na Jasną Górę.

W piątek, 15 czerwca, w naszym kościele odbył się koncert, podczas którego uwielbialiśmy Pana Boga. Był to koncert zespołu "Serce uwielbienia" z Gorzowa Wlkp;

W niedzielę, 10 czerca, w Łagowie Lubuskim odbywał się coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Abyśmy byli jedno". Udział w tym festiwalu wzięła nasza parafialna schola dziecięca i młodzieżowa.

W dniach 8-10 czerwca odbywają się Dni Solan. W związku z tym, w piątek, 8 czerwca, w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców naszego miasta. Przewodniczył jej ks. proboszcz Andrzej Oczachowski. Koncelebrowali kapłani z pozostałych nowosolskich parafii – proboszczowie: ks. Jerzy Frąckowiak (Parafia pw. Wniebowzięcia NMP), ks. Krzysztof Kocz (Parafia pw. św. Józefa) . Parafię św. Antoniego reprezentowal br. Tomasz Kryger. We Mszy św. uczestniczyli też mdz.in. Prezydent Miasta Wadim Tyszkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szyszko oraz przedstawiciele innych urzędów oraz szkół.

31 maja, w Uroczystość Bożego Ciała, odbyła się uroczysta Msza święta połączona z tradycyjną procesją. Eucharystia ta była jednocześnie Rocznicą I Komunii Świętej.

Boże Ciało i rocznica I Komunii Świętej w Kiełczu

W środę 23 maja podczas Mszy św. o godz. 18:00 ks. biskup Adam Dyczkowski udzielił sakramentu bierzmowania 46 osobom.

Po dniu uroczystej I Komunii Świętej rozpoczął się Biały Tydzień. W poniedziałek, 14 maja, po Mszy św. o godz. 18:00 dzieci otrzymały z rąk ks. Proboszcza i ks. Waldemara pamiątki I Komunii Świętej.

13 maja w naszej filialnej kaplicy w Nowym Żabnie przypada odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynają się też comiesięczne nabożeństwa fatimskie, które potrwają do października.

Dziś Mszę św. za mieszkańców Nowego Żabna i pielgrzymów przybywających do Matki Bożej Fatimskiej odprawił ks. Proboszcz Andrzej Oczachowski. Wcześniej uczestnicy wieczornego czuwania odmówili różaniec, litanię loretańską oraz odbyli procesję z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej wokół kaplicy.

W niedzielę 13 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Msza św., której przewodniczył ks. Waldemar i którą koncelebrowali: ks. Grzegorz Cyran i o. Kazimierz Golec, rozpoczęła się o godz. 11:00.

15 kwietnia to w Polsce Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Również w naszej parafii mogliśmy w związku z tym usłyszeć fragmenty Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian.

W dniach 7-8 kwietnia tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. K. Baczyńskiego w Nowej Soli, wraz z ks. Waldemarem oraz katechetką p. Anną Muszyńską, uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. Było to czas podziękowania za dary Ducha Świętego udzielone podczas nauki oraz prośby o potrzebne łaski na czas zbliżającej się matury.

Dzisiaj (w Niedzielę Palmową) podczas Mszy św. o godz. 11:00 odbyło się tradycyjnie poświęcenie palm. Ponadto odbyła się piękna procesja, w której licznie uczestniczyły dzieci. Na koniec liturgii odbyła się również prezentacja palm. Młodzi parafianie zostali też obdarowani drobnymi, słodkimi prezentami za przyniesione przez siebie palmy.

https://photos.app.goo.gl/zOk3k3Z7ZE205rHR2

W piątek, 23 marca, z naszego kościoła parafialnego, jak co roku wyruszyła Droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozważania przygotowała Akcja Katolicka.

W dniach 14-15 marca odbywały się rekolekcje dla szkół średnich z naszej parafii: w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki”. Prowadził je ks. Łukasz Żołubak. Pierwszego dnia spotkania odbywały się w obu szkołach. Drugiego uczniowie uczestniczyli w Mszy św. w auli Liceum.

W naszej parafii odbywają się spotkania biblijne. Prowadzi je ks. proboszcz Andrzej Oczachowski. Spotkania te są okazją do pogłębienia swojej biblijnej wiedzy a co za tym idzie również wiary.

Kolejne szkolne rekolekcje odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2. Poprowadził je ks. Łukasz Żołubak z Gorzowa.

W dniach 25-28 lutego w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. kan. Zdzisław Przybysz, proboszcz z Kosieczyna.

I Komunia Święta coraz bliżej. W związku z tym, w niedzielę 4 lutego, podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00, ks. Proboszcz poświęcił dzieciom przygotowującym się do sakramentu świece.

Przed świętami Bożego Narodzenia, w zaprzyjaźnionym Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli, odbył się przegląd jasełek. Klasa I c, która zwyciężyła, zaprezentowała swoje jasełka w naszym kościele parafialnym w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, po Mszy św. o godz. 11:00. Gratulujemy i dziękujemy młodzieży oraz pani katechetce Annie Muszyńskiej.