2017

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, podczas Mszy świętej o godz. 11:00, w naszym kościele parafialnym odbyło się wspólne kolędowanie. Zgromadzeni najmłodsi parafianie pokazali, że znają kolędy równie dobrze jak dorośli.

ZOBACZ GALERIĘ

16 grudnia, wieczorem, odbyło się w naszej parafii kolejne opłatkowe dla grup: Akcji Katolickiej, Caritas oraz Szafarzy Komunii Świętej.

ZOBACZ GALERIĘ

W sobotę, 16 grudnia, w godzinach przedpołudniowych odbyło się spotkanie opłatkowe dla młodszej scholi oraz ministrantów z naszej parafii. Była okazja do podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń i w końcu spędzenia razem miło czasu zajadając się smakołykami.

ZOBACZ GALERIĘ

Dziś naszych najmłodszych parafian po Mszy św. wieczornej odwiedził prawdziwy święty Mikołaj. Podczas spotkania była okazja do tego, by przypomnieć sobie, kim był ten wyjątkowy święty. Każde dziecko otrzymało również czekoladowego „Mikołaja” na pamiątkę.

ZOBACZ GALERIĘ

W poniedziałek, 4 grudnia, rozpoczęły się w naszej parafii roraty. Będzie nam w tym roku patronował św. Józef. W tym tygodniu roraty, na które z lampionami szczególnie zapraszamy dzieci, jeszcze w środę i czwartek o godz. 18:00.

ZOBACZ GALERIĘ

W czwartek, 30 listopada obchodziliśmy w liturgii święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu imieniny swoje obchodził ks. Proboszcz. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 modliliśmy się w intencji Solenizanta.

Co roku w każdym dekanacie naszej diecezji odbywa się na przełomie października i listopada Jesienna Konferencja Dekanalna. W tych obradach uczestniczą księża oraz świeccy katecheci. W tym roku konferencja ta odbyła się w naszej parafii. Rozpoczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele, po której konferencję ascetyczną wygłosił dekanalny ojciec duchowny – o. Kazimierz Golec (proboszcz z Parafii pw. Św. Antoniego). Następnie w salce parafialnej ks. proboszcz Andrzej Oczachowski miał wykład naukowy. Kolejnym punktem były bloki tematyczne, które kolejno przedstawili: ks. Jerzy Gałązka (proboszcz z Przyborowa), ks. Piotr Ruta (wikariusz) oraz p. Marta Rosińska, katechetka (Szkoła Podstawowa nr 6).

ZOBACZ GALERIĘ

We wtorek, 31 października, odbył się w naszym mieście II Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebrane za swoich ulubionych świętych przybyły do kościoła św. Antoniego, gdzie zawiązaliśmy wspólnotę. Następnie barwny, święty orszak przeszedł do naszego kościoła parafialnego gdzie był czas na wspólne śpiewy oraz konkursy z wiedzy o świętych.

ZOBACZ GALERIĘ

W czwartek, 19 października, przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej racji w naszym kościele parafialnym została odprawiona o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny od nowosolskiej Solidarności. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz.

ZOBACZ GALERIĘ

13 października, w setną rocznicę ostatnich objawień Matki Bożej w Fatimie, w kościele parafialnym na modlitwie różańcowej zgromadziły się dzieci z naszej parafii, które również modliły się podczas procesji światła z figurą Matki Bożej.

ZOBACZ GALERIĘ

Każde dziecko z Nowej Soli

Zamiast grać wciąż raczej woli

Do kościoła przyjść Michała

Aby rączka jeszcze mała

Różaniec święty trzymała

W poniedziałki, piątki, środy

Każdy parafianin młody

Na wspólny zmierza różaniec

Dla Maryi, właśnie dla Niej ZOBACZ GALERIĘ

W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to co roku uroczystość odpustowa w naszej parafii. W tym roku połączona była z sakramentem bierzmowania, który przyjęła młodzież po trzech latach przygotowania. Mszy św. przewodniczył i bierzmowania udzielił J. E. Ks. Bp dr Stefan Regmunt.

ZOBACZ GALERIĘ

W poniedziałek, 25 września przed Mszą św. o godz. 18:00 odbyło się nabożeństwo inaugurujące działalność Parafialnego Zespołu Synodalnego. Po Mszy św. w salce odbyło się pierwsze spotkanie kształtującego się Zespołu, podczas którego odbyła się dyskusja na temat tego, jak promować odbywający się Synod. Wybrano także Sekretarza Parafialnego Zespołu Synodalnego.

Tak jak co roku, w niedzielę poprzedzającą odpust parafialny, została na cmentarzu przy ul. Piaskowej odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian. Przewodniczył jej ks. Proboszcz Andrzej Oczachowski.

W dniach 22-23 września odbyła się Pielgrzymka zorganizowana przez ks. Waldemara mdz. in. do Krakowa i Wadowic.

W niedzielę, 3 września, na Mszy świętej dla dzieci zjawiło się dużo uczniów z plecakami i przyborami szkolnymi. Modliliśmy się o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Ksiądz Waldemar pobłogosławił uczniów oraz ich przybory szkolne.

We wtorek, 1 sierpnia, podczas Mszy św. o godz.18:00 oficjalnie został wprowadzony nowy ks. proboszcz naszej parafii: ks. kan. dr Andrzej Oczachowski. W zastępstwie ks. dziekana obrzęd prowadził o. Kazimierz Golec, proboszcz sąsiedniej Parafii św. Antoniego. Symbolicznie wręczył nowemu proboszczowi klucze do świątyni i poprowadził w jego intencji modlitwę. W Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele poprzedniej Parafii (pw. św. Jana Chrzciciela w Łagowie Lubuskim).

ZOBACZ GALERIĘ

W niedzielę, 25 czerwca przypadała dokładnie 50. rocznica prymicji ks. Probszcza Jana Trutego. Dzień wcześniej przypadała rocznica Jego święceń kapłańskich. 25 czerwca 2017 roku, w kościele św. Michała Archanioła, o godz. 12;00 odprawił Mszę św. dziękczynną z ok. 50 lat swojego kapłaństwa. Czcigodnemu Jubilatowi życzyliśmy Bożego Błogosławieństwa

ZOBACZ GALERIĘ

W sobotni wieczór, 24 czerwca, w naszym kościele odbył się koncert charytatywny na rzecz pani Ani Piwko. Pieśni religijne wykonała schola młodzieżowa "Promyk nadziei" oraz schola dziecięcia 'Boże Dzieci". Na rzecz pani Ani udało się zebrać 1584.40 zł. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli oraz parafianom, którzy upiekli ciasta, które sprzedawane były po koncercie.

ZOBACZ GALERIĘ

Z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności Walczącej odbyła się Wielka Parada Motocyklowa. Z inicjatywy Motocyklistów została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:30. Po niej Motocykliści, którzy zatrzymali się w drodze z Zielonej Góry do Wrocławia uczcili pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy Rondzie jego imienia.Zdjęcia udostępnił p. Andrzej Wrzeszcz. Dziękujemy!

ZOBACZ GALERIĘ

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 11:00 ks. Proboszcz Jan Truty przewodniczył Mszy świętej w intencji Parafian. Słowo Boże wygłosił ks. Zbigniew Dymitruk z Domu Księży Emerytów. Następnie uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, które rozmieszczone były na terenie naszej Parafii.

Tradycyjnie już w naszej Parafii, w Boże Ciało, o godz. 16:00 na Starym Żabnie odprawiona została Msza święta w intencji parafian. Słowo Boże również wygłosił ks. Zbigniew Dymitruk. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy.

W związku ze Świętem Solan, które rozpocznie się w tym tygodniu, w naszym kościele parafialnym w środę, 14 czerwca, o godz. 8:00, została odprawiona Msza święta w intencji mieszkańców Nowej Soli. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił pochodzący z naszego miasta ks. Adam Roguski, wikariusz z Parafii św. Józefa. Koncelebrowali proboszczowie: ks. Jerzy Frąckowiak (Parafia Wniebowzięcia NMP), o. Kazimierz Golec OFM Cap. (Parafia św. Antoniego), ks. Jan Truty oraz wikariusz z naszej parafii: ks. Waldemar.

ZOBACZ GALERIĘ

W poniedziałek, 22 maja, Mszę św. odprawili z ok. 11 rocznicy święceń wikariusze naszej parafii: ks. Waldemar i ks. Piotr oraz przybyli księża: ks. Arkadiusz z Zielonej Góry, ks. Rafał ze Świebodzina, ks. Artur z Cybinki, ks. Maciej z Gorzowa oraz ks. Mariusz z Zielonej Góry. Ponadto duchowo łączyli się pozostali dwaj księża wyświęceni w 2006 roku a którzy nie mogli dotrzeć na obchody rocznicowe: ks. Krzysztof i ks. Maciej z Gorzowa.

ZOBACZ GALERIĘ

W piątek, 19 maja, w kościele parafialnym została odprawiona Msza św. w intencji Straży Pożarnej z Nowej Soli. Liturgii przewodniczył ks. Proboszcz Jan Truty a koncelebrował ks. Dziekan Józef Kocoł, proboszcz Parafii pw. Św. Józefa i kapelan Straży Pożarnej z naszego miasta. Słowo Boże wygłosił ks. Waldemar.

ZOBACZ GALERIĘ

14 maja 2017 r. to bardzo ważna niedziela w naszej Parafii. Tego właśnie dnia nasi Mali Parafianie z klas III po raz pierwszy przystąpili do I Komunii Świętej w kościele parafialnym. Mszę św. w intencji Dzieci oraz ich bliskich odprawił ks. Proboszcz. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00.

ZOBACZ GALERIĘ

W dniach 29 kwietnia – 1 maja w naszej Parafii odbyły się Warsztaty Charyzmatyczne zorganizowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Prowadził je ks. Waldemar Grzyb. Uczestniczyło w nich 210 osób z różnych miejscowości.

Na zakończenie w kościele parafialnym została odprawiona Msza św. z modlitwa o uzdrowienie.

ZOBACZ GALERIĘ

W Wielkanocny Poranek o godz. 6:00 odprawiona została pod przewodnictwem ks. proboszcza Msza św. rezurekcyjna. Słowo Boże wygłosił ks. Waldemar.

ZOBACZ GALERIĘ

Wigilia Paschalna 2017 - kościół parafialny.

ZOBACZ GALERIĘ

W Wielką Sobotę zgodnie ze zwyczajem święci się pokarmy na stół wielkanocny. W naszej parafii pokarmy święcone są w kościele parafialnym i kaplicach filialnych, ale też... w pozostałych miejscowościach, przy krzyżach. Niejednokrotnie to spotkanie ma niepowtarzalny klimat

ZOBACZ GALERIĘ

W piątek, 7 kwietnia, na ulicach naszej Parafii odbyła się jak co roku Droga Krzyżowa.

W Niedzielę Palmową, 9 marca, podczas Mszy św. o godz. 11:00 odbyła się procesja, w której uczestniczyło wielu naszych młodych parafian. Po barwnej procesji ks. Waldemarowi dzieci prezentowały fantastycznie przygotowane własnoręcznie palmy.

ZOBACZ GALERIĘ

W dniach 5-7 kwietnia w kościele parafialnym odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne dla Szkoły Podstawowej nr 5. Prowadził je ks. Piotr Ruta. Tematem były przypowieści Pana Jezusa. Ostatniego dnia Mszę św. w intencji dzieci odprawił ks. Waldemar Kostrzewski.

ZOBACZ GALERIĘ

Rekolekcje szkolne dla Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Nitki” oraz dla Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbywały się w kościele parafialnym w dniach 29-31 marca. Tak jak przed rokiem prowadził je wikariusz – ks. Piotr Ruta. Odbywały się one w tym roku pod hasłem: „Panie, naucz nas się modlić!”

W dniach 26-29 marca odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże wygłaszał ks. Zbigniew Dymitruk, emerytowany kapłan naszej diecezji.

25 marca, w dzień, który obchodzony jest jako dzień Świętości Życia, podczas porannej i wieczornej Mszy św. rozpoczęliśmy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Jeszcze tylko przez kilka dni, zgodnie z polską tradycją, śpiewamy kolędy. Dziś, 29 stycznia, w naszym kościele przeżywaliśmy duchową ucztę: o godz. 19:00 rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Space of Grace”. Zespół wraz z naszą scholą „Boże Dzieci” zapewnił nam wspaniały, pełen wrażeń czas.

ZOBACZ GALERIĘ

Chociaż wspomnienie świętych Joachima i Anny, którzy byli dziadkami Pana Jezusa, obchodzimy w lipcu, to dziś, w niedzielę 22 stycznia, podczas większości Mszy świętych modliliśmy się za babcie i dziadków z okazji ich święta. Po błogosławieństwie ogólnym, babcie i dziadkowie przyjmowali indywidualne błogosławieństwo,otrzymywali obrazek ze swoimi patronami: Joachimem i Anną oraz mały słodki załącznik. Wszystkim babciom i dziadkom z Parafii pw. św. Michała Archanioła życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa.

ZOBACZ GALERIĘ