2016

Dwie parafialne wspólnoty: Akcja Katolicka oraz Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii w niedzielę, 18 grudnia, spotkały się aby podzielić się opłatkiem i razem spędzić czas na wigilijnym spotkaniu.

W środę, 7 grudnia, zaraz po roratach, do naszego kościoła parafialnego przybył święty Mikołaj. Mogliśmy poznać historię Mikołaja, dowiedzieć się, dlaczego został świętym. Nasz wyjątkowy Gość obdarzył wszystkie obecne w kościele dzieci słodkimi upominkami.

Czas Adwentu nierozerwalnie jest związany z Roratami. W poniedziałki, środy i piątki do naszego kościoła parafialnego przybywają licznie dzieci z lampionami. Modlimy się przygotowując swoje serca na przyjście Pana Jezusa. Podczas kazań poznajemy historię Jasnej Góry i Cudownego Obrazu Matki Bożej. Przynosimy serduszka-dobre uczynki.

ZOBACZ GALERIĘ

Dziś 4 grudnia 2016 roku do kościoła w Kiełczu zawitał święty Mikołaj. Biskup Mikołaj obdarował wszystkie dzieci i dorosłych prezentami. Spotkanie ze świętym przyniosło wszystkim dużo radości. Po spotkaniu święty Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, aby uszczęśliwić inne dzieci.ZOBACZ GALERIĘ

Dziś, tj. 31 października odbył się po raz pierwszy w Nowej Soli Bal Wszystkich Świętych. Organizatorem Balu był ks. Paweł Mydłowski oraz schola dziecięca i młodzieżowa działająca przy Parafii św.. Michała Archanioła. Ogromne zaangażowanie było ze strony Ojców Kapucynów. Po rozgrzaniu serc przeszliśmy w barwnym korowodzie od kościoła św. Antoniego do kościoła św. Michała Archanioła i tam radośnie śpiewaliśmy i uczestniczyliśmy w konkursach o świętych. Wybraliśmy też tych którzy najlepiej za świętych się przebrali.

Ksiądz Paweł rozpoczął posługę w naszej parafii nie tak dawno, bo 25 sierpnia. Jednak na prośbę biskupa diecezjalnego od 1 listopada, ze względu na potrzeby diecezjalne rozpocznie posługę w Parafii pw. św. Stanisława Biskupa we Wschowie. Dziś podczas Mszy św. jako wspólnota parafialna dziękowaliśmy księdzu Pawłowi za jego wspaniałe zaangażowanie. Wyrazili to: ksiądz proboszcz oraz przedstawiciele różnych grup parafialnych. Życzymy księdzu Pawłowi obfitego błogosławieństwa na nowej placówce.

ZOBACZ GALERIĘ

Przez cały październik trzy razy w tygodniu dzieci naszej parafii spotykały się na nabożeństwach różańcowych. Po wspólnej modlitwie dzieci zbierały naklejki, które umieszczały na planszach. Dzis, tj. 28 października nadszedł czas podsumowania. Dzieci zaprezentowały swoje plansze, za co otrzymały pamiątki: słodkości oraz między innymi długopis do pisania na lekcjach religii.

ZOBACZ GALERIĘ

19 października to rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej racji w naszym kościele parafialnym została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Jan Truty. Słowo Boże o ks. Popiełuszce wygłosił wikariusz, ks. Waldemar Kostrzewski. Po Mszy św. była możliwość oddać cześć patronowi dnia poprzez ucałowanie relikwii, które znajdują się w naszym kościele.

ZOBACZ GALERIĘ

Trwa październik, który jest miesiącem różańcowym. W tym czasie w naszej parafii odbywają się specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci.

3 października przeżywaliśmy w kościele parafialnym Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ks. Waldemar Grzyb. Był to czas naszego uwielbienia i działania Boga pośród nas.

ZOBACZ GALERIĘ

29 września przeżywaliśmy odpust ku czci patrona naszej parafii – św. Michała Archanioła. Głowna suma odpustowa została odprawiona o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Adam Szymański, wikariusz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Bobowicku (w latach 2004-2008 wikariusz w naszej parafii). Koncelebrowali: ks. Waldemar Kostrzewski i ks. Paweł Mydłowski.

W niedzielę, 25 września o godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Piaskowej została odprawiona Msza święta w intencji zmarłych Parafian. Ta Msza św. odprawiana jest co roku jako przygotowanie do Odpustu ku czci Patrona Parafii - św. Michała Archanioła. Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz, ks. Waldemar Kostrzewski.

ZOBACZ GALERIĘ

14 września przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża. W związku z tym, w niedzielę, 18 września przeżywaliśmy odpust w kaplicy w Kiełczu. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Waldemar. Mszę św. koncelebrował o. Stanisław. Słowo Boże wygłosił ks. Paweł. Po Mszy św., tak jak co roku, odbyła się procesja Najświętszym Sakramentem.

ZOBACZ GALERIĘ

Tak jak co roku, w ramach duchowych przygotowań do odpustu w kaplicy w Kiełczu, na miejscowym cmentarzu została odprawiona Msza św.

ZOBACZ GALERIĘ

W niedzielę 11 września przeżywaliśmy w parafii Dzień Kromki Chleba. Parafialny Zespół CARITAS częstował po Mszy św. każdego symboliczną kromką chleba zachęcając jednocześnie do pomocy ubogim.ZOBACZ GALERIĘ

Dziś, podczas Mszy świętych dla dzieci o godz. 11:00 i 16:00 miało miejsce poświęcenie przyborów szkolnych. Otaczamy modlitwą wszystkie dzieci i młodzież, które rozpoczęły w miniony czwartek nowy rok szkolny i katechetyczny.

ZOBACZ GALERIĘ

26 maja przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Tak jak co roku, o godz. 11.00 odprawiona została Msza święta, po której wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii.

Z kolei o godz. 16.00 Msza święta została odprawiona na placu przy krzyżu na Starym Żabnie, po której również odbyła się procesja

ZOBACZ GALERIĘ

13 maja minęła 99. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W naszej kaplicy pod jej wezwaniem w Nowym Żabnie przeżywaliśmy uroczystą celebrę odpustową oraz rozpoczęliśmy tegoroczne comiesięczne nabożeństwa fatimskie. W tym roku Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Mateusz Pobihuszka, wikariusz z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach. Koncelebrantem był ks. Andrzej Woch, proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bieniowie.Galeria zdjęć

Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego. W Wielki Czwartek świętujemy ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Wielki Piątek to upamiętnienie męki i śmierci Chrystusa.

W Wielką Sobotę zgodnie z tradycją święcimy pokarmy na stół wielkanocny a wieczorem podczas Wigilii Paschalnej radujemy się już ze zmartwychwstania Chrystusa.

Tę radosną wieść ogłaszamy też podczas procesji rezurekcyjnej w niedzielę rano.

Tak jak co roku, w naszej parafii w piątek 18 marca na ulicach naszej parafii odbyła się Droga Krzyżowa, która prowadzona była przez Akcję Katolicką

ZOBACZ GALERIĘ

Rekolekcje Wielkopostne dla naszej parafii prowadził o. Cyprian Czop OMI (Księża Oblaci). Przybył do nas aż z Ukrainy.

Czas Wielkiego Postu to

czas rekolekcji. Również w tym czasie odbywały się w kościele parafialnym rekolekcje dla szkół znajdujących się na terenie naszej parafii.Rekolekcje dla Gimnazjum nr 2 ZOBACZ GALERIĘ

Rekolekcje dla Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ZOBACZ GALERIĘ

Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 5 ZOBACZ GALERIĘ