Plaatsingsdatum: Dec 15, 2014 1:39:51 PM
Afgelopen jaar heeft St. Lopikerkapel zich met diverse ‘projecten’ beziggehouden. Hieronder kunt u lezen wat we in 2014 gedaan hebben.
Bloemenrijke berm
Voor het eerst is dit jaar een bescheiden bloemenrijke berm gaan bloeien langs het Kapelsepad. Samen met omwonenden hebben we een enkele maal onkruid getrokken en het maaisel aan het eind van het seizoen opgeruimd. Volgend jaar verwachten we een rijkere bloei, omdat dan ook de meerjarigen gaan bloeien. In 2015 hopen we tevens in samenwerking met de school het project ‘Blij met de Bij’ te gaan ondersteunen en (net als dit jaar) gratis zakjes zaad ter beschikking te stellen.
Zorg voor elkaar
De website zorgvoorelkaar.com is in juli 2014 gelanceerd. Er wordt al gebruik van gemaakt en we hopen dat het vanzelfsprekend gaat worden een beroep te doen op deze site als u hulp nodig heeft of hulp wilt aanbieden. U kunt ons hier ook voor benaderen.
Hieronder vindt u een introductievideo. In deze korte video wordt duidelijk wat deze site voor u kan betekenen.
De holle brug
Onze holle brug is afgelopen jaar nog meer in verval geraakt en maakt momenteel een nog triester aanblik door de rood-witte hekken, die de gemeente Lopik geplaatst heeft om gemotoriseerd verkeer te weren. Het funderingsonderzoek zou uitgewezen hebben dat de brug niet meer in staat is om zware lasten te dragen. St. Lopikerkapel heeft de holle brug hoog op het prioriteitenlijstje staan en blijft zich inzetten voor haar behoud. Zeker nu het Huis te Vliet weer in ere wordt hersteld, zijn wij van mening dat een mooi gerenoveerde brug het totaalplaatje compleet zou moeten maken.
Verder heeft Stichting Lopikerkapel in 2014 de open dagen van Huis te Vliet ondersteund en dakpannen gekocht voor buurthuis d’ Ouwe School.
Wilt u ook een dakpan (á 5 euro per stuk) kopen om het dak te kunnen vernieuwen? Kijk dan op www.buurtvereniginglopikerkapel.nl voor meer informatie.
Wij wensen u goede feestdagen en een gelukkig 2015 toe!