Особливості організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного та змішаного  навчання

З 30 жовтня заклад працює за змішаною формою навчання, що поєднує очну і дистанційну форму, в умовах воєнного стану, враховуючи безпекову ситуацію в місті. Освітній процес проваджується в приміщенні ліцею тільки в межах розрахункової місткості найпростішого укриття ( 120 осіб ) для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу « Повітряна тривога». В разі включення сигналу "Повітряна тривога" освітній процес переривається, здобувачі освіти переміщуються до укриття і перебувають у ньому до скасування сигналу. Після скасування сигналу( відбою) освітній процес продовжується  з урахуванням необхідних корегувань.

На час переходу закладу освіти до роботи з використанням технологій дистанційного навчання  ліцей працює на платформах    Googl Клас  (асинхронний режим) та  ZOOM/Meet (синхронний режим)

Під час організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного та змішаного навчання ліцей працює за розкладом уроків, складеним на І семестр 2023/2024 навчального року. Для уроків у форматі ZOOM/Meet конференцій складається окремий розклад, який класні керівники доводять до відома учнів. Учні бачать розклад в електронному журналі.

Відповідальними  особами за організацію роботи з використанням технологій дистанційного навчання є заступники директора з навчально-виховної роботи Колесникова Т.В. (5-11 класи) та Іванова І.Б (1-4 класи)

Коди доступів до  Googl Класів та посилання на відеоконференції ZOOM/Meet можна дізнатися у відповідальної особи або класних керівників.

Робота закладу в умовах воєнного стану вимагає певних особливостей в організації  освітнього процесу. Всім довелося опановувати технології дистанційного та змішаного  навчання.  У ліцеї працює творча група з цього питання, яка систематизує і поширює наявний досвід організації дистанційного і змішаного навчання. Ознайомитися з їх роботою можна на блозі. 

Тривалість навчальних онлайн-занять протягом дня у синхронному форматі:

В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру  тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

• 1-2 класів - 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;

• 3-4 класів - 2 навчальних занять по 40 хвилин або 3 - по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;

• 5-6 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 35 хвилин, або 4 - по 25 хвилин;

• 7-9 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40 хвилин, або 4 - по 30 хвилин, або 5 - по 25 хвилин;

• 10-11 класів - 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 - по 35 хвилин, або 5 - по 30 хвилин, або 6 - по 25 хвилин.

Тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше 1 години у 3-5 класах та 1,5 години у 6-9 класах, 2 години - у 10-11(12) класах. Учням 1-2 класів не рекомендуються обов’язкові завдання для самопідготовки у позанавчальний час.


ЄДИНІ ВИМОГИ ДО ВИКОНАННЯ ТА ПЕРЕВІРКИ ЗАВДАНЬ ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ


В ліцеї працює група що займається питаннями організації дистанційного та змішаного  навчання ОЗНАЙОМИТИСЯ З РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ ТВОРЧОЇ ГРУПИ

На засіданні педагогічної ради 28.10.2020 р в результаті обговорення досвіду роботи нашого ліцею були розроблені   Вимоги і рекомендації до учасників освітнього процесу під час організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання. Ознайомитися

 Допоможуть в організації дистанційного і змішаного  навчання і рекомендації з формування академічної доброчесності, обговорені і затверджені на засіданні педагогічної ради від 28.10.2020 

Ознайомитися з рекомендаціями щодо формування академічної доброчесності.