Виховна робота

ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ У 2023-2024 Н.Р. 

“Школа – це маленький тест-драйв дорослого життя. Формуючи в ній сучасне суспільство, що базується на цінностях, ми вчимо дітей механізмів, що працюють у державі”

 заступник керівника Київського осередку Української Академії Лідерства Дмитро Сиротюк. 


Становлення української державності, інтеграція у європейське і світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадянського суспільства передбачають орієнтацію на людину, яка здатна працювати на процес державотворення, на становлення народу України як політичної нації. Стрижнем цієї системи виховання в Україні є національна ідея, спрямована на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави. 

Виховний процес - це невід’ємна складова всього освітнього процесу, який орієнтовано на формування у підростаючого покоління цінностей:

- духовні цінності українського народу (національна самосвідомість, ідентичність, самобутність, гідність, соборність, воля),

- загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні (гідність, чесність, справедливість, повага до інституту сім’ї, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), 

-  соціально-політичні (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови та культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність). 





    Система виховної роботи передбачає:

- планування позаурочної  діяльності з учнівським колективом;

- організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання з педагогами, класними керівниками;

- розвиток учнівського самоврядування;

- співробітництво з правоохоронними органами, соціальними службами;

- партнерство в роботі з  батьківською громадськістю;

- розвиток творчих здібностей та інтересів учнів у гуртках, секціях.


    Система виховної роботи забезпечує:

- умови для розвитку і самовдосконалення особистості;

- розвиток активності учнів у різних видах діяльності;

- згуртовування учнівських колективів навколо організації колективних творчих справ, участь у проектах;

- соціальну захищеність і підтримку учнів;

- творчий розвиток здібностей, інтересів особистості у позанавчальній діяльності.



    Цілі та задачі виховної роботи школи у 2023-2024 н.р.:


Виховання  високоморального, національно свідомого підростаючого покоління, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів національних традицій.

Сприяння набуттю дітьми патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства.

Формування навичок спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, прагнення дотримуватись законів, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.

Популяризація кращих здобутків національної культури та духовної спадщини, відродження національних свят та обрядів, притаманних українському народові сімейних традицій.

Формування навичок  правомірної поведінки, позитивних  мотивів  активної участі в суспільному житті.

Виховання усвідомлення дітьми та учнівською молоддю соціальної значущості праці, розвиненої потреби в трудовій активності, формування навичок здорового способу життя.

Формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство.

Розвиток партнерських відносин  з батьками.

Збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.

Створення єдиного освітнього простору, де головним критерієм є розвиток особистості дитини на основі цінностей національної культури, регіональних і місцевих традицій, які допомагають вихованню у дітей любові до Батьківщини і рідного краю, дому, родини, школи, природи

Забезпечення розвитку школяра, його схильностей та здібностей, всебічна підтримка обдарованих дітей

Формування медіаграмотності сучасного школяра засобами медіаосвіти

НОРМАТИВНО–ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ

Конвенція про права дитини

Закон України «Про загальну середню освіту»

 Закон України «Про освіту»

Закон України «Про охорону дитинства»

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству"

 Конституція України.

Наказ МОН № 434 від 06.09.2000 року Про затвердження Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти. 

Листа МОН № 1/12702-23 від 24.08.23 року  "Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році"   

Цивільний кодекс України 

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ