Положення про Батьківську Раду

ПОЛОЖЕННЯ ПРО БАТЬКІВСЬКУ РАДУ

ЖОВКІВСЬКОГО ЗЗСО І – ІІІ СТУВПЕНІВ №1

ЖОВКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЛЬВІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1. Загальні положення

1.1. Органом батьківського самоврядування Жовківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст.. №1 є Батьківська Рада .

1.2. Батьківська Рада закладу освіти є добровільним громадським формуванням, створеним на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації прав та обов’язків своїх дітей під час їх навчання у Жовківському ЗЗСО №1.

1.3. Батьківська Рада створюється з метою захисту прав та інтересів учнів, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених законом «Про загальну середню освіту» та Статутом закладу освіти.

1.4. Батьківська Рада створюється за рішенням загальношкільних батьківських зборів закладу і діє до моменту обрання нового складу.

1.5. До складу Батьківської Ради обираються представники батьківських комітетів класів.

1.6. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Статутом закладу освіти, іншими нормативними актами в галузі освіти.

1.7. Органи батьківського самоврядування не можуть приймати рішення, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування закладу освіти.

1.8. Рішення Батьківської Ради або загальних зборів батьків закладу освіти виконується батьками виключно на добровільних засадах.

1.9. Рішення Батьківської Ради або загальних зборів батьків закладу з питань організації освітнього процесу та/або діяльності закладу освіти, можуть бути реалізовані виключно за рішенням керівника закладу освіти, якщо таке рішення не суперечить законодавству.

1.10 Батьківська Рада і загальні збори батьків закладу освіти мають право, але не зобов’язані, оформляти свої рішення відповідними протоколами.

1.11. Працівники закладу освіти не мають права втручатися в діяльність ради і загальних зборів батьків учнів закладу освіти, а також вимагати (зберігати) протоколи засідань органів батьківського самоврядування.

2. Мета, завдання, основні принципи діяльності батьківської ради

2.1. Метою діяльності Батьківської Ради закладу освіти є захист законних інтересів дітей в органах громадського самоврядування закладу освіти, у відповідних державних органах, а також надання допомоги педагогічному колективу в реалізації освітянських завдань.

2.2. Основними завданнями Батьківської Ради закладу освіти є:

- сприяння здобуттю учнями освіти;

- сприяння створенню умов для забезпечення якісного і здорового харчування, формування в учнів стійких навичок здорового харчування;

- підтримка реалізації прав і обов’язків учнів і батьків;

- участь у реалізації створення середовища, яке б мотивувало до навчальної діяльності, до здорового способу життя, екологічної поведінки;

- участь у реалізації створення максимально зручного для всіх учасників освітнього процесу середовища, яке відповідає основним принципам інклюзивної освіти, рівності та поваги до прав людини;

- сприяння вихованню патріотизму, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання і традицій, шанобливого ставлення до державних символів, символіки закладу освіти;

- участь у роботі з розповсюдження психолого-педагогічних і правових знань серед батьків, підвищення їхньої відповідальності за освітній і виховний процес здобувачів освіти;

- залучення батьківської громадськості до профорієнтації учнів, позакласної та позашкільної роботи;

- вирішення питань розвитку матеріально-технічної бази закладу освіти та його благоустрою;


- всебічне сприяння підвищенню авторитету вчителя.

2.3. Основними принципами діяльності Батьківської Ради закладу освіти є:

- законність;

- прозорість

- гласність;

- колегіальність;

- толерантність;

- виборність;

- обов’язковість розгляду пропозицій ради і адміністрації закладу освіти;

- організаційна самостійність в межах повноважень, визначених цим положенням та законодавством;

- підзвітність і відповідальність перед загальношкільними батьківськими зборами.

3. Організація роботи Батьківської Ради

3.1. Батьківська Рада закладу освіти формується з представників від кожного класу.

3.2. Кількісний та якісний склад Батьківської Ради визначається рішенням загальношкільних батьківських зборів.

3.3. Із складу Батьківської Ради обирається голова, а у разі необхідності інші громадські представники.

3.4. Батьківська Рада складає план роботи на навчальний рік, керуючись завданнями, що стоять перед закладом освіти, відповідно до плану роботи закладу, який включає усі напрямки організації освітнього та виховного процесу, погоджує його з директором школи.

3.5. Батьківська Рада приймає свої рішення більшістю голосів при наявності на засіданні не менше половини членів Ради.

3.6. Засідання Батьківської Ради проводяться в міру необхідності

3.7. В процесі діяльності Ради можуть створюватись відповідні документи, листи, звернення, тощо, відповідальність за ведення і облік відповідної документації покладається на голову Ради.

3.8. Батьківська Рада звітує про свою роботу перед загальними зборами батьків учнів закладу освіти у день вибору нового складу ради.

3.9. Комітети ведуть протоколи своїх засідань і зборів, що зберігаються у голови комітету і передаються за актом новому складу комітетів.

4. Права та обов’язки Батьківської Ради

4.1. Батьківська Рада має право:

= створювати благодійні громадські некомерційні організації відповідно до чинного законодавства України;

- брати участь у вивченні моніторингу якості освіти закладу;

- брати участь в обстеженні житлово-побутових умов учнів, які опинилися в складних умовах проживання;

- вносити на розгляд дирекції, педагогічної ради навчального закладу пропозиції щодо вдосконалення умов організації навчально-виховного процесу, організаційно-господарських питань, поліпшення роботи з батьками

учнів тощо. Дирекція навчального закладу, педагогічна та наглядова ради зобов'язані в місячний термін розглянути пропозиції Батьківської ради, довести до її відома прийняті рішення;

- встановлювати зв’язки з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, громадськими організаціями, підприємствами щодо надання фінансової та матеріально-технічної допомоги школі, захисту здоров’я і життя учнів, навчальної та виховної роботи, благоустрою та з питань забезпечення санітарно-гігієнічних умов у навчальному закладі;

- надавати свого представника для участі в розробці і впровадженню локальних актів закладу освіти;

- обговорювати і надавати пропозиції щодо реалізації заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

- скликати позачергові батьківські збори (конференції);

- створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства;

- контролювати надходження і розподіл коштів фонду;

- брати участь у вирішенні питань, передбачених статутом цих фондів;


- бути відзначеними грамотами та іншими формами морального та матеріального заохочення.

4.2. Батьківська Рада зобов’язана:


- дотримуватись у своїй діяльності вимог чинного законодавства та здійснювати свою діяльність у відповідності до Статуту закладу освіти і цього Положення;


- надавати інформацію про свою діяльність за проханням директора закладу освіти;


- підвищувати ефективність діяльності органів батьківського самоврядування закладу освіти.