مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه

با مجوز رسمی از سازمان نظام روانپزشکی، سازمان نظام پزشکی، سازمان بهزیستی و وزارت فرهنگ و ارشاد

مشاوره حضوری، تلفنی ، آنلاین از طریق اسکایپ و تلگرام

جدیدترین و کاملترین روانشناسی عکس پروفایل تلگرام اینستاگرام

روانشناسی عکس پروفایل گل

این افراد معمولا خانم های مذهبی هستند که نمی خواهند عکسشان در فضای مجازی برای دیگران نمایش داده شود. یا برخی از خانم ها به دلیل خواست خود یا شوهر بجای عکس چهره از گل استفاده می کنند.

گروه دوم افراد مسن و سن دار هستند که معمولا تازه با فضای مجازی آشنا شده اند از این تصاویر استفاده می کنند.

گروه سوم افرادی که از تصویر گل و از خود استفاده می کنند. این افراد به گل ها علاقه دارند و از سویی دلایل گروه اول و دوم را ندارند.

ادامه مطلب در مرکز روانشناسی و مشاوره مشاورانه

نه تکنیک برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جدیدترین روشهای روانشناسی

دعوا بخشی از ارتباط است. این به این علت است که دو فرد کاملا یکسان نیستند، شما دیدگاه یکسانی نسبت به جهان نخواهید داشت. به همین دلیل است که ما زوج های متفاوت زیادی میبینیم و بر همین اساس هم تکنیک های مشاوره ازدواج متفاوتی وجود دارند.

مشاوره زوج ها، در صورتی که دعوای بین زوجین به یک تهدید جدی برای رابطه تبدیل می شود، ابزار مهمی است. وجود دعواهای گهگاه احتمالا در رابطه بلامانع است اما اگر این دعوا کم کم به کل زمان رابطه تسری پیدا می کنند، این منبعی از استرس و ناخوشایندی خواهد بود.

۹ تکنیک برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جدیدترین روشهای روانشناسی.

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی یک نیاز برای هر زن و شوهر است.

یکی از مشکلاتی که این روزها بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی برای خانواده‌ها و افراد می‌شود و خانواده های بسیار زیادی را در معرض نابودی و فروپاشی قرار داده است مشکلات جنسی است.

که در زمینه های مختلف و برای سنین مختلف بروز می‌کند و جنسیت های مختلف به نوعی می‌توانند با آن درگیر شده و دچار اختلالات و مشکلات متعدد جنسی شود که از آنجایی که نقش این مورد بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مشاوره جنسی

چگونه بر ترس قبل از ازدواج غلبه کنیم؟

آیا از این که با فرد دیگری برای بقیه عمرتان زندگی کنید میترسید؟

آیا ازدواج بدون هیچ دلیلی باعث ترس و وحشت شما می شود؟احتمالا یک تجربه بد باعث شده تا ازدواج بترسید. هر کسی به فردی برای ادامه زندگی نیاز دارد. شما می توانید به ترس خود از ازدواج غلبه کنید.

گاموفوبیا! گاموفوبیا به معنی ترس از ازدواج است. ایا به عنوان کودک دیده اید که پدر و مادرتان در یک ازدواج بد درگیر بوده اند؟

آیا در حضور شما هر روز دعوا می کرده اند، به هم توهین می کرده اند و نهایتا یک روز یکی از آنها شما را ترک کرده است؟

این چیزی است که شما از ازدواج دیده اید. یا نه بارها افراد مختلف به دلایل ناموجهی قلب شما را جریحه دار کرده اند؟

حالا، شما به هیچ فردی اجازه ورود به زندگیتان را نمی دهید چرا که فکر میکنید تجربه ی دردآوری از ازدواج خواهید داشت و تا آخر عمر در این ازدواج بد گیر خواهید کرد.

شاید شما هنوز آن فرد مناسب را ملاقات نکرده اید یا علی رغم بودن در یک ارتباط سالم، برخی چیزها به نظرتان نادرست است و شما به طور ناخودآگاه نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید تا به فرد مقابلتان خیانت نکنید.

نهایتا، این ترس از ازدواج است که شما را از تلاش برای بازگشایی این مسائل باز می دارد.

نشانه های فوبیای ازدوج

 • ترس از تعهد داشتن در روابط عاطفی
 • احساس عصبانیت حین دیدن هر چیز مرتبط با تعهد
 • ضربان قلب
 • تمایل به فرار از تمامی مکالمات مربوط به ازدواج
 • عدم ارتباط در اغلب روابط
 • عدم تمایل به پیش بردن ارتباط به مراحل بعدی و جدی تر
 • اطلاعات مبهم از برنامه ها و اهداف آتی برای شروع یک زندگی خانوادگی و برپا کردن یک خانواده
 • شاد نبودن در یک ارتباط سالم
 • انجام کارهایی که بدون در نظر گرفتن احساسات فرد مقابل باعث ناراحتی او می شود

منبع:مرکز روانشناسی و روانپزشکی مگاروان

روشی برای مقابله با ترس از وحشت زدگی

رفتارهای اجتنابی و اگروفوبیا

اختلال وحشت زدگی یک اختلال اضطرابی است که مشخصه آن ایجاد مجدد و غیر قابل پیش بینی حملات مزمن می باشد.

این حملات شامل علائم فیزیکی زیادی، همانند لرزش، عرق کردن، تنگی نفس، درد سینه و تهوع می باشد. همچنین این امکان وجود دارد که حملات وحشت زدگی از طریق علائم شناختی، همانند دیدگاه متفاوت نسبت به محیط و زوال شخصیت، صورت بگیرند که طی آن فرد احساس می کند که هیچ ارتباطی با خودش و اطراف خودش ندارد.

مدیریت علائم حملات وحشت زدگی به سختی امکان پذیر است. در شرایطی که فرد از حملات وحشت انگیز رنج ببرد، احساس ترس برای فرد یک کار غیر معمول نخواهد بود. ممکن است که فرد از این ترس داشته باشد که رفته رفته کنترل مغز خودش را هم از دست می دهد.

برخی از افرادی که از وحشت زدگی رنج می برند، رفتارهای اجتنابی را به عنوان روشی برای مقابله با ترس های مربوط به حملات وحشت زدگی، در خودشان رشد می دهند.

اگرو فوبیا چیست؟

در حدود یک سوم از افراد دارای اختلال وحشت زدگی، این اختلال اضطرابی به صورت مجزایی توسعه می یابد. اگرو فوبیا عبارت از یک ترس شدید از قرار گرفتن در موقعیت های خاص و ایجاد وحشت زدگی یا علائم مشابه وحشت زدگی، همانند

 • غش کردن،
 • احساس سرگیجه یا عدم هوشیاری،
 • استفراغ، و یا تجربه یک سردرد مهیب

می باشد.

به طور خاص، افراد دارای اگرو فوبیا از صورت گرفتن وحشت زدگی در وضعیت هایی می ترسند که تحمل کردن آن بیش از حد مشکل می باشد و / یا توهین آمیز می باشد و منجر به فرار فرد از آن موقعیت می شود.

همچنین این امکان وجود دارد که فرد دارای اگرو فوبیا از ایجاد وضعیت های وحشت انگیز در مکان هایی بترسد که وی احساس می کند هیچ کس نمی تواند در آنجا به وی کمک کند. اغلب ترس های مربوط به اگرو فوبیا منجر به مستمر بودن رفتار های اجتنابی می شوند.

شناخت مشکلاتی که زنان ترنس با آن مواجه هستند

(تبعیض ایجاد شده برای این زنان بر مبنای شواهد خاصی نمی باشد، ولی این زنان دچار مشکلات روحی مزمن می شوند)

زنان و مردان ترنس جندر[۱] (تغییر جنسیت داده شده) با فشار های زیادی در رابطه با تبعیض قائل شدن مواجه می شوند که تقریبا در تمامی جنبه های زندگی شان صورت می گیرد.

بر اساس یک ارزیابی جامع در مورد تبعیض نسبت به افراد ترنس جندر که در سال ۲۰۱۶ چاپ شد، آمار های به دست آمده ترسناک بوده اند.

بیش از نیمی از افراد جوانی که ترنس جندر بودند، در مدرسه دچار اذیت شده بودند و تقریبا یک چهارم این افراد مورد حمله فیزیکی قرار گرفته بودند.

ده درصد از کل افراد ترنس جندر که در ارزیابی شرکت کرده بودند، در سال گذشته مورد تهاجم جنسی قرار گرفته بودند. بیش از نیمی از این افراد در طول زندگی خودشان دچار تهاجم جنسی شده بودند.

افراد ترنس جندر، در بیشتری زمینه هایی که شما می توانید تصور کنید، یک سری تبعیض هایی را گزارش کردند.

آنها در محیط خانه، مدرسه، کار و حتی در دفاتر پزشکان با تبعیض یا آزار و اذیت مواجه شده بودند.

این قبیل از افراد با ریسک خود کشی و افسردگی زیادی مواجه می شوند. آنها از نرخ های غیر متجانس مربوط به بیماری های مختلف، از جمله HIV، رنج می برند. این فشار ها برای افراد ترنس جندر رنگین پوست شدید تر می باشد.

متاسفانه، اکثر افرادی هیچ شناختی نسبت به مشکلات تبعیضی افراد ترنس جندر ندارند. در این متن به صورت مفصلی در رابطه با تهدیداتی که افراد ترنس جندر در مورد حقوق برابر و محافظت قانونی دارند، توضیحاتی بیان شده است.

[۱] Transgender