Rok 2016

11.03.2016 odbyło się VI Wieczorne Spotkanie z Matematyką. Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Wieczoru.

Program VI Wieczoru wyglądał następująco:

  • Matematyka w grach komputerowych – mgr inż. Adrian Gałązka, nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Rudzie Śląskiej, mgr inż. Łukasz Libuda, nauczyciel matematyki i informatyki w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 3, parter).
  • „Cogito ergo sum" - łamigłówki i gry matematyczne – dr Beata Tyszka–Skorek, nauczyciel fizyki i matematyki w ZSS nr 2 w Chorzowie i mgr Małgorzta Kierat, nauczyciel języka angielskiego w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala nr 16, II piętro).
  • Magia wokół nas – mgr Joanna Nawrocka, nauczyciel przyrody i geografii w ZSS nr 2 w Chorzowie i mgr Ewa Czapla, nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 5 w Katowicach (sala 4, parter).
  • Piramidy nie tylko w Egipcie – mgr Zyta Chmiel, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 18 w Rudzie Śląskiej, mgr Ewa Skalska, nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 2 w Chorzowie, mgr Krystyna Pastuszka, nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej (sala 19, II piętro).
  • Jak ludzkość poznawała cyfry, czyli tête-tête z matematyką! - matematyka na zajęciach z historii – mgr Sławomir Kostka, nauczyciel historii w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 12, I piętro).
  • "Plan your trip to Britain". Zaplanuj wycieczkę na Wyspy: znajdź noclegi, kup bilety, wyznacz trasę zwiedzania - to wszystko nie przekraczając budżetu! - mgr Anna Szymczak, mgr Natalia Laskiewicz, mgr Marcin Nowok, nauczyciele języka angielskiego w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 20, II piętro).
  • Matematyka prosto z gwiazd - mgr Grzegorz Derbis, nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 4 w Chorzowie (sala 18, I piętro, 10 osób).
  • Matematyka + igła = obraz – mgr Justyna Maroszek, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Integracyjnych w Chorzowie (sala 17, I piętro, 10 osób).
  • Mozaika – mgr Urszula Wilk, nauczyciel plastyki i informatyki w ZSS 2 w Chorzowie i mgr Ewelina Sobańska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 13, I piętro).
  • Z systemami liczbowymi za Pan brat – mgr Justyna Widera, nauczyciel matematyki w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich i mgr Katarzyna Budziłek-Jurek, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich (sala 2, parter).
  • Edukacja przez szachy w szkole - turniej szachowy dla ok. 50. uczniów szkoły podstawowej (7 rund po 20 min na partię, około 3,5h) – mgr Zbigniew Grala, pedagog w ZSS nr 2 w Chorzowie, mgr Dorota Surman (sędzia turnieju), nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 17 w Chorzowie (sala 11 i 8, 28 I piętro), mgr Ewa Krawiec, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ZSS nr 2 w Chorzowie, mgr Iwona Skutela, kierownik świetlicy oraz turniej dla rodziców oczekujących na dzieci systemem kołowym, czyli każdy z każdym.

Media o nas: