Rok 2016 - Edukacja wyzwala energię

W dniach 21 października i 25 listopada 2016 w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie został zrealizowany projekt Edukacja wyzwala energię, który powstał w ramach Jubileuszowego Programu Grantowego Wyzwalamy Energię! wspieranego finansowo przez elektrociepłownię CEZ Chorzów, która jest częścią Grupy CEZ w Polsce obchodzącej w tym roku swoje 10-lecie. W ramach projektu odbył się Wieczór z Matematyką i Popołudnie z Matematyką dla Najmłodszych.

Wieczór z Matematyką

21 października 2016 roku pani Anna Ząbkowska-Petka - przewodnicząca Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i pan dyrektor Krzysztof Śliwa uroczyście otworzyli projekt „Edukacja wyzwala energię”, który powstał w ramach Jubileuszowego Programu Grantowego „Wyzwalamy Energię!” wspieranego finansowo przez elektrociepłownię CEZ Chorzów, która jest częścią GRUPY CEZ W POLSCE obchodzącej w tym roku swoje 10-lecie.

Zaszczycili nas swoją obecnością pan Wiesław Ciężkowski – Wiceprezydent Miasta Chorzów i pan Waldemar Kołodziej – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Chorzów.

Projekt był przeznaczony dla uczniów dwóch szkół: Zespołu Szkół Sportowych nr 1 i Zespołu Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie. Pierwsza część projektu została zrealizowana 21.10.2016, pod nazwą „Wieczór z matematyką”. Projekt jest realizowany przez Zespół Szkół Sportowych nr 2 i Śląski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

https://goo.gl/photos/3a16KauEPjp7atC17

Program Wieczoru wyglądał następująco:

 • „Myśl matematycznie – działaj informatycznie!” - mgr inż. Adrian Gałązka nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Rudzie Śląskiej i mgr inż. Łukasz Libuda – nauczyciel matematyki i informatyki w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 3).
 • „Magia wokół nas” – mgr Joanna Nawrocka – nauczyciel przyrody i geografii w ZSS nr 2 w Chorzowie i mgr Ewa Krawiec nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 4).
 • „Cuda z papieru” – wykorzystanie techniki origami na zajęciach – mgr Zyta Chmiel –nauczyciel matematyki z Rudy Śląskiej, SNM, mgr Ewa Skalska – nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 2 w Chorzowie (sala 2).
 • „Jak ludzkość poznawała cyfry, czyli tête-à-tête z matematyką!” - matematyka na zajęciach z historii – mgr Sławomir Kostka, nauczyciel historii w ZSS nr 2 w Chorzowie, mgr Małgorzata Biskup – nauczyciel wspomagający w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 12).
 • „Plan your trip to Britain“. Zaplanuj wycieczkę na Wyspy: znajdź noclegi, kup bilety, wyznacz trasę zwiedzania - to wszystko nie przekraczając budżetu!) mgr Anna Szymczak, mgr Marcin Nowok – nauczyciele języka angielskiego w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 19).
 • „Matematyczne zabawy polsko-angielskie” – mgr Natalia Laskiewicz – nauczyciel języka angielskiego w ZSS nr 2 w Chorzowie i mgr Katarzyna Oniszczuk – nauczyciel języka angielskiego w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 19).
 • „Matematyka prosto z gwiazd” – mgr Grzegorz Derbis, nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 4 w Chorzowie (sala 18).
 • „Matematyka w sztuce” – mgr Urszula Wilk, nauczyciel plastyki i informatyki w ZSS nr 2 w Chorzowie, mgr Aleksandra Trela – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 20).
 • „Kamishibai and mathematics” – mgr Renata Laksa – nauczyciel języka polskiego w ZSS nr 2 w Chorzowie, mgr Iwona Skutela – kierownik świetlicy w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 28).
 • „Kalkulator czy głowa” – mgr Marta Kądziołka i mgr Teresa Żodziewska – nauczyciele matematyki z Bytomia, SNM (sala 29).
 • „Zabawa jest nauką, nauka zabawą”. Świat zabawek matematyczno-fizycznych – dr Beata Tyszka–Skorek – nauczyciel fizyki i matematyki w ZSS nr 2 w Chorzowie i mgr Małgorzata Kierat – nauczyciel języka angielskiego w ZSS nr 2 w Chorzowie (sala 16).
 • „GeoGebra – krok po kroku dla początkujących” – mgr Beata Kołodziejczyk nauczyciel matematyki i dyrektor ZSME w Bytomiu i mgr Katarzyna Żak – nauczyciel matematyki w ZSME Bytomiu (sala 21).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Popołudnie z matematyką dla najmłodszych

Popołudnie z matematyką dla najmłodszych to druga część projektu “Edukacja wyzwala energię” wspieranego finansowo przez grupę CEZ Polska w Chorzowie w ramach jubileuszowego programu grantowego "Wyzwalamy energię" z okazji 10-lecia Grupy CEZ w Polsce. Popołudnie odbyło się w Zespole Szkół Sportowych nr 2 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie w dniu 25 listopada 2016.

Program Popołudnia wyglądał następująco:

 • "Wstęga Möbiusa" - mgr inż. Łukasz Libuda, nauczyciel matematyki i informatyki w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie.
 • "Geometria kartki papieru” - mgr Katarzyna Sikora, nauczyciel matematyki, dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie.
 • "Bezpieczne zabawy z zapałkami” - mgr Anna Ząbkowska-Petka, nauczyciel matematyki, wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie.
 • "Jak to policzyć?” - mgr Krzysztof Oleś, nauczyciel matematyki Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie.
 • "Trójkąt PASCALA” - mgr Grzegorz Derbis, nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 4 w Chorzowie i doradca metodyczny matematyki w Chorzowie.
 • "Zabawy matematyczne rozwijające wyobraźnię, intuicje związane z symetrią, rytm w matematyce, wyszukiwanie podobieństw i różnic” - mgr Zofia Miczek, wieloletni nauczyciel matematyki, były doradca metodyczny matematyki w Chorzowie i były dyrektor szkoły.

Media o nas: