Тиждень "Ми - проти булінгу"

З 25.09.2023 р. по 29.09.2023р. у Косівщинському ліцеї імені Лесі Українки проведено тиждень протидії булінгу спрямований на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування у здобувачів освіти нульової толерантності до явища булінгу. З урахуванням обмежень воєнного стану, заходи проводилися як у очному, так і в дистанційному форматах.

Зокрема психологічною службою школи було проведене щорічне опитування з метою вивчення рівня обізнаності учнів щодо проблем насильства та цькування в освітньому середовищі:

·        Анкета «Цькування у школі» (для учнів 5-7 класів);

·        Анкета «Проблема насильства та цькування (булінгу) в освітньому середовищі» (для учнів 8-11 класів).

У Гугл-класах «Виховна година» відповідно до вікових категорій учнів опубліковані інформаційні та відеоматеріали щодо основних питань з означеної тематики:

·        Що таке булінг?

·        Його головні ознаки й види булінгу;

·        Хто може стати жертвою булінгу й куди та до кого звернутися у такому випадку.

З учнями 7 класу проведено заняття на тему «Булінг. Як його уникнути», а з десятикласниками закладу дружнє коло «Спілкування без перешкод: вчимося сприймати інших».

Також оновлено сайт психологічної служби школи з означеної тематики, зокрема, додано корисні посилання та відеоматеріали для молодших вихованців закладу.

27 вересня з учнями 7 класу проведено антибулінговий урок «Булінг. Як його уникнути?» з метою ознайомити учнів з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування та формувати негативне ставлення до булінгу. Учні повторили визначення поняття «булінг», визначили основні його ознаки та прояви, й охарактеризували основні види булінгу. 

В 1-А класі під час очного навчання обговорив важливість доброзичливих стосунків, чемності у відносинах з друзями та рівності й повазі кожного. Ми не розглядали "погані" ситуації, щоб дитяча уява про світ добрих людей не порушувалась, ми говорили, як стати ще кращими у відношенні одне до одного.  (без фото, та без дитячих робіт, але це була досить життєва бесіда