Біля меморіалу Слави відбулась урочиста лінійка, присвячена Дню пам'яті та примирення, який щорічно відзначаємо 8 травня.

Усе далі відходять у минуле грізні роки Другої світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя. 

Захід традиційно розпочався Гімном України. Друга світова війна, яка тривала з 1939 по 1945 рік, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства у ХХ столітті. І усі ми сподівались, що таке жахіття не повториться на нашій планеті знову. Ніколи. Але вже другий рік поспіль ми відзначаємо цей день в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

Учитель історії Сіробаба Олексій Володимирович нагадав присутнім болючі сторінки тієї війни, оті криваві сліди, залишені нею на нашій рідній землі. Страшні наслідки залишила та війна: тільки на території України на руїни та згарища було перетворено 714 міст та 28 тисяч сіл. Скільки горя, скільки страждань і покалічених доль за цими цифрами! І тим болючішим стає сьогодення. Бо нині нам доводиться знову відстоювати свою незалежність, своє право на існування як нації.

Учні ліцею читали вірші, викарбувані болючими спогадами Другої світової війни, виконали пісню «Там біля тополі калина росте», нагадали про безсмертний подвиг наших земляків, тих, хто віддав своє життя за майбутні покоління. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих жителів Косівщини, які брали участь у боях за визволення Сумщини від німецьких загарбників.  На знак вічної подяки тим, хто відстояв свободу нашого народу в кривавій війні з німецькими загарбниками, з пам’яттю про тих, хто боронить незалежність України сьогодні, учні ліцею поклали квіти героям, імена яких викарбовано на меморіалі Слави.

Ми ніколи не зможемо забути подвиги наших прадідів, вони назавжди залишаться в наших серцях!

День пам'яті та примирення.avi