День пам'яті жертв політичних репресій кримськотатарського народу

Щороку 18 травня ми згадуємо криваву сторінку в історії нашої держави – насильницьку депортацію кримськотатарського народу з Криму в 1944 році. Під час години спілкування у 5-Б класі говорили про цей жахливий злочин комуністичного режиму, внаслідок якого майже 200 тисяч кримських татар втратили дім, батьківщину, рідних, а тисячі – загинули.

Разом з усім світом ми згадуємо жахливі події 1944 року, віддаємо шану усім жертвам геноциду кримськотатарського народу. У сучасних умовах ця трагедія набула особливого значення, бо історія, на жаль, повторюється…

У 5-А класі відбулася виховна година, присвячена Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 1944 року. Урок пройшов у онлайн-форматі з використанням коміксів; це дало змогу детально обговорити, що означає цей день і чому його відзначають. Шляхом мозкового штурму було визначено значення понять «агресія», «воєнний злочин» та «геноцид».

У 9-А класі була проведена виховна година, з метою вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. В ході роботи, учні переглянули презентацію і пригадали ті страшні історичні події травня 1944 року. Через декілька місяців примусової депортації кримських татар з Криму на територію Центральної Азії, загинуло від голоду, виснаження і хвороб понад 110 тисяч людей. А причиною цього були нібито "масові зради" радянській владі і підтримка фашистів, які були на півострові.

Пам'ятаємо жертв трагедії та віддаємо шану усім, хто постраждав від дій тодішньої тоталітарної влади.