Історія школи

У центрі Косівщини височить двоповерхова споруда загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Лесі Українки.

Починаючи з 1914 року, навчальний заклад тричі змінив приміщення. Спочатку це була трикласна школа, збудована на кошти земства, пізніше – чотирикласна. Наприкінці 30-х років на базі чотирикласної школи було відкрито семирічку, а з 1959 року – восьмирічну школу.

Приміщення першої школи до 1968 року знаходилося у старій Косівщині  на березі річки Сумки. У зв’язку з будівництвом Косівщинського водосховища школа потрапила в зону затоплення і разом із селом була перенесена вище. Починаючи  з 1983 року, школа функціонує як середня. У 1988 році учнівський та вчительський колективи відсвяткували новосілля в сучасній школі.

Головною дійовою особою навчального процесу є учень. Концепція розвитку школи повністю підпорядкована освітній меті навчання в школі - виявленню та всебічному розвитку здібностей вихованців, формуванню фізично розвиненої, налаштованої на здоровий спосіб життя, духовно багатої, креативно мислячої, конкурентноспроможної особистості. 

Загальноосвітня школа створює умови для розвитку кожної дитини, дає їй можливість для самовираження й самовизначення, забезпечує науково-теоретичну, практичну,  загальнокультурну підготовку учнів, бажаючих оволодіти сучасними знаннями.

Проблемою над якою працює школа є „ Розвиток та реалізація дитиною своїх особистісних якостей, формування її індивідуальності, духовності, здатності до морального та творчого задоволення своїх можливостей у суспільному житті".

Над вирішенням цієї проблеми в школі працюють 5 методичних об’єднань учителів: словесності, природничо-математичного циклу, початкових класів, історії та художньо-естетичного циклу, класних керівників, у складі яких учителі, що мають педагогічні звання “вчитель-методист”, “старший вчитель”. 

Міцні зв’язки школи з дошкільним (дитячий садок «Золота рибка»),  позашкільними закладами (Косівщинська дитяча школа мистецтв, районний будинок дітей та юнацтва, дитячо–юнацька спортивна школа) дають змогу створити і розвивати єдиний педагогічний комплекс, здійснювати багатопрофільність та різнорівневість  навчання, розробляти і відбирати найбільш ефективні технології навчання.

Світ фантазії, творчості, різноманітної експресії підкорюється юним художникам, танцюристам, вокалістам. Хоровий колектив “Вітрила”- лауреат за номінацією “Відкриття року”, танцювальний колектив “Веселка” - неодноразовий переможець конкурсів різних рівнів: районного “Гармонія весни”, Всеукраїнського  - “Візаві”, Міжнародного “Алегро Хортиці”.

Центром естетичного та громадського виховання учнів є Народний музей Лесі Українки. Учні не просто знайомляться із творчістю відомої поетеси. На прикладі життєпису цієї мужньої жінки гартують свій характер і волю. Життя Лесі Українки – це приклад боротьби із негараздами в особистій долі і водночас відданого служіння своєму народу.