24 квітня 2024 року вчитель історії Супик Л.Б. Ліцей 94 Львівської міської ради взяла участь у круглому столі на тему "Геноцид українців, євреїв і ромів: вивчення та відповідальність".

Зустріч організували представники ЛОІППО та історичного факультету Львівського університету. Під час заходу обговорювалися актуальні проблеми сьогодення.


27 березня відбулося засідання вчителів природничо-математичного циклу на тему: " Самоосвіта вчителя.Шлях до професійної майстерності."

Вчителі поділилися досвідом проведення інтегрованих уроків, предметних тижнів та квізів.

Також ділилися особливостями проведення уроків узагальнення та повторення математики, хімії, біології.


Обмін досвідом з метою підвищення фахового рівня вчителів- звична практика для педагогічних спільнот.

Учителі суспільно- гуманітарного циклу обговорили форми,методи і вагу інтегрованого навчання для формування і удосконалення компетенцій учнів.

Голова МО Хабарова О.С. представила презентацію з теорії питання,поділилась досвідом проведення інтегрованих уроків із зарубіжної літератури.

Приклад проведення бінарного уроку з історії навела Супик Л.Б. Свій досвід роботи продемонструвала Слюсарчик О.М.

Усі учасники зустрічі взяли участь у моделюванні інтегрованих уроків, пропонуючи засоби і можливості свого предмета.

Представлені варіанти- неоціненна знахідка,яка варта того,щоб її нести у клас.


Формувальне оцінювання є основним у роботі вчителя початкових класів. Застосовувати його педагоги мають щодня і щоуроку. Саме тому є важливим обмін досвідом щодо використання інструментів формувального оцінювання.

Вчителі початкових класів нашого ліцею провели методичне об'єднання на тему "Формувальне оцінювання- інноваційний концепт та оцінювання освітніх досягнень здобувачів освіти", на якому поділилися власними напрацюваннями та передовим педагогічним досвідом вчителів України .

Провели ділову гру з елементами тренінгу "Сучасному учневі- сучасний педагог". На завершення педагоги релаксували- занурившись у красу природи та ніжні твори мистецтва.


#вчителі_важливі

"Єдиний спосіб робити свою роботу добре — це любити її. Якщо ти ще не знайшов свою улюблену справу, продовжуй шукати."

                           Стів Джобс

Коли ти отримуєш задоволення від роботи - ти щасливий. Тренінг для вчителів НУШ нашого Ліцей 94 Львівської міської ради.  "Діяльнісний підхід до викладання  в реаліях сьогодення з елементами критичного мислення"- подарував нашим педагогам  багато щасливих моментів.

ДЯКУЮ усім учасникам за активніть, дякую чудовій і компетентний тренерці Галина Березовська за навчання та прекрасний настрій А особливо нашим титанам із ЗСУ величезне ДЯКУЮ за можливість працювати, навчати та навчатись.


Канікули- найкращий час для обміну досвідом та підвищення фахової майстерності педагогів.Саме на канікулах вчителі початкових класів провели засідання методичного об'єднання на тему " Формування предметних та ключових компетентностей учнів початкових класів в умовах реформування освіти", на якому розглянули питання формування успішної особистості засобами інноваційних технологій, чинники успішного формування компетентностей молодших школярів, проаналізували стан виконання навчальних планів за I семестр, обговорили та узгодили плани на II семестр.

Залюбки педагоги поділились досвідом , здобутим на курсах підвищення кваліфікації. На завершення провели майстерку

" НУШ в дії. Більше, ніж гра:діяльнісний підхід для успішного навчання. Сторітелінг".


3 січня 2024 р. в Ліцей 94 Львівської міської ради відбулося засідання методичного об'єднання класних керівників. Голова МО Супик Любов Богданівна розглянула питання про національно-патріотичне виховання школярів, звернувши увагу на два важливі аспекти - уникнення зайвого пафосу та вибір правильних меседжів для учнівської молоді. Дуже цікавою для колег була інформація про медіаграмотність, викладена вчителем історії Тучковським Орестом Романовичем. Колеги жваво включалися до обговорення даної теми, зазначили, що в умовах війни ці знання необхідні і вчителям, і учням, і батькам.

На завершення була й нотка лірики. Учитель біології Щипель Надія Олексіївна продекламувала дуже надихаючі та водночас трагічні вірші львівської поетеси Оксани Весни.


В учнів - канікули,а педагоги продовжують працювати. Учителі суспільно- гуманітарного циклу Ліцею №94 провели чергове засідання своєї спільноти."Оцінка функціональної( читацької) грамотності учнів і вміння застосовувати знання на практиці"-такою була тема зустрічі як реакція на оголошені результати тесту PISA. Голова М/О Хабарова О.С. познайомила присутніх із основними положеннями тесту PISA з читацької грамотності,вимогами щодо виконання завдань як базового( другого) ,так і найвищого(шостого) рівнів; проаналізувала проблеми,оголошені комісією PISA. Учителі намітили шляхи подолання цих проблем на уроках,де має місце робота з текстом. Приклади завдань за вимогами PISA представила Слюсарчик О.М.

Також педагоги підвели підсумки методичної роботи за період між засіданнями, ділились знахідками,втіленими під час проведення предметних тижнів-української та англійської мов.


Оволодіння м'якими навичками - це основний акцент Нової української школи.

Педагоги ліцею вчилися впроваджувати "soft skills" в освітній діяльності.

Заступник директора, вчитель англійської мови поділилася досвідом щодо впровадження та формування м'яких навичок на уроці та в позакласній діяльності.

Оксана Володимирівна роз'яснила різницю між hard skills та soft skill на прикладі різноманітних вправ, які вчителі практично виконували 


" Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни..." Святослав Вакарчук

Ці слова стали епіграфом методичних посиденьок вчителів початкових класів. Педагоги активно обговорили питання про реалізацію основних положень Концепції національно - патріотичного виховання здобувачів освіти. Провели тренінг "Від стресу до адаптації", ознайомились з іграми та вправами , які допоможуть дітям та дорослим подолати стрес та поповнити ресурси у воєнний час. Час війни складний, але віримо, що разом ми з усім впораємося.


Одним з ключових питань діяльності закладу сьогодні – це методична робота з класними керівниками, головне завдання якої полягає в розвитку сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищенні його мотивації на самоосвіту, формуванні в педагога якостей інноваційної особистості.

Засідання провели у цікавій та позитивній атмосфері з елементами тренінгу.


Методичне об'єднання вчителів естетично-оздоровчого циклу.

Провели детальний аналіз роботи вчителів з музичного та образотворчого мистецтва, трудового навчання та фізичної культури.

Ознайомилися з основними напрямками роботи на новий навчальний рік.



Методичне об'єднання вчителів природничо-математичного циклу. Вчителі обговорюють план роботи на 2023-2024 н.р.

Про вироблення різних способів побудови зворотного зв’язку учителя і учня в умовах очної та змішаної форми навчання,а саме:

формування в учнів мотивів навчання, позитивного ставлення до нього;

оволодіння новою інформацією, спрямовану на опанування нових знань та способів навчальних дій;

“матеріалізація дій ” – виконання учнями дій у відповідності з навчальним завданням, робота за інструкцією;

формування вмінь та навичок у стандартних (звернення до алгоритму дій) і нових умовах (виконання дій без інструкції);

продуктивна пізнавальна діяльність учнів для формування знань, умінь та навичок на творчому рівні.

🔹Засідання спільноти вчителів суспільно- гуманітарного циклу. Форма співпраці- "педагогічне коло".

🔸У невимушеній обстановці обговорили напрями організації роботи у новому навчальному році , намітити індивідуальні траєкторії професійно - особистісного розвитку педагогів у нових реаліях. 

У творчій атмосфері, 08.05.23р., відбулося засідання Школи молодого вчителя Ліцей 94 Львівської міської ради.

Ознайомилися з основними формами і методами позакласної роботи ( вч. Коновальчук О.О), а також про сучасні  підходи до виховного процесу і формуванню особистості на принципах національного виховання та традицій ліцею ( вч. Слюсарчик О.М)

Обговорили результативність роботи "наставник- молодий вчитель". Молоді колеги відзвітували про свою роботу ( "Мої досягнення", вч. Скалоцька М.П., Кметь М.-А., Матвіїв О.В.).

Разом із вчителями - наставниками ( Томків Г.В., Коновальчук О.О., Марець І.З., Рачковською Н.І.) відбулось взаємовідвідування  уроків з метою систематичного вивчення і надання допомоги у розв'язанні першочергових труднощів, з якими зустрівся молодий педагог.

Визначили проблеми роботи Школи молодого вчителя та шляхи їх виправлення.


! Сучасний урок-алгоритми, особливості,підходи..ppt