З ДОСВІДУ РОБОТИ

Комунікативна компетентність особистості

Пам’ятайте, що перед тим, як взятися за виховання людини, треба самому зробитися людиною; треба, щоб у вас самих склався той взірець, який повинен наслідувати дитина.(Ж.-Ж.Руссо)

Формування комунікативної компетенції молодших школярів – проблема актуальна і перспективна, оскільки соціально-економічні зміни, що відбуваються в суспільстві, вимагають появи особи, яка може самореалізуватися і має певні моральні принципи. 

Особливості розвитку комунікативних умінь і навичок в початковій школі

Початкова освіта як складова загальної середньої освіти спрямована на всебічний розвиток молодших школярів і повноцінне оволодіння ними всіма компонентами навчальної діяльності «через формування в учнів бажання і вміння вчитися, повноцінних мовленнєвих, читацьких, обчислювальних умінь і навичок, умінь і навичок здорового способу життя... Діти мають набути достатній особистий досвід культури спілкування і співпраці в різних видах діяльності, самовираження в творчих видах завдань» (Державний стандарт початкової загальної освіти).

Саме в початковій школі відбувається становлення основ життєвої компетентності особистості, базових життєвих компетенцій.


ivanovavalia68@gmail.com 

ivanova@mirgorod7.ukr.education

Сайт / Сертифікати

день вишиванки 2 клас 2016 рік from nauka7

Використовуючи різноманітні методи і прийоми навчання, намагаюся зробити уроки спрямованими на розвиток зв’язного мовлення:

- підбери слова по даній темі;

- склади речення за малюнком;

- підбери заголовок до тексту;

- робота з деформованим текстом;

- складання творів за поданим початком,  серединою і кінцем;

- за запитаннями;

- за опорними словами;

- за малюнком, серією малюнків;

- за поданим планом;

Діти пишуть перекази, твори, твори-мініатюри, складають казки, частівки, віршики, чистомовки, загадки.

 Також вчаться давати інтерв’ю...

 Виступи на шкільних та міських концертах 

Концерт для майбутніх першокласників

Дуже важливо, щоб діти  пізнавали світ у всій його багатогранності, відчували пряме і переносне значення слів, їх найтонші відтінки. Бо саме тоді, як дитина зрозуміє і відчує красу рідного слова, вона проймається любов’ю до мови. А розуміти, відчувати і любити рідну мову здатні всі діти.

Саме тому з перших днів навчання дитини в школі я працюю над розвитком її активного словника, що дуже знадобиться у наступні роки, допоможе їй правильно та впевнено викладати свої думки, вільно спілкуватися з дорослими і однолітками. Коли дитина не шукає слів для висловлення своєї думки, вона позбавлена багатьох комплексів, завжди активна в розмові, оперуючи потрібними словами і мовними зворотами.  

А такий результат досягається тоді, коли дитина не тільки чує і бачить слово при його вивченні, а й відчуває, розуміє його значення, знає, коли і як це слово треба вживати.

У процесі спілкування і навчання значну увагу приділяю розвиткові навичок культури мовлення: не втручатися у розмову дорослих, не перебивати товариша, не опускати голови при розмові, дивитися в очі співрозмовника, спокійно слухати оповідача, не допускати грубого тону, не жестикулювати руками.

Для того, щоб дитина могла розвинути свої творчі можливості, необхідне розумне керівництво з боку вчителя. Кожен урок у школі має бути уроком мислення – спілкування, де істина постає як діалог, під час якого важливо вчити дитину розмірковувати, знаходити оригінальні рішення. 

Підготувала В.Б.Іванова