Дощі бувають різні. Парасольки
Інтеграція предметів. Проєкт триває...

Мета творчого проєкту "Дощі бувають різні" полягає в тому, щоб висвітлити різноманітність дощів як природного явища через творчий підхід. Проєкт спрямований на те, щоб показати, що дощі можуть бути різні за своєю природою, інтенсивністю, тривалістю, а також впливати на наше життя по-різному. Через мистецтво, фотографію, літературу, музику, технології та інші форми виразності ми плануємо показати цю різноманітність та красу дощів, а також їх вплив на наші почуття, настрій та навколишнє середовище. 

Весела фотосесія з яскравими парасольками у похмуприй дощовий день... Чудові спогади!

Обговорення цікавих фактів про дощ з учнями 2 класу може бути важливим для їхнього розвитку та розуміння природних явищ. В цьому віці діти цікавляться світом навколо себе, тому важливо надати їм цікаву та корисну інформацію.

Можна обговорити, наприклад, як утворюється дощ, чому він падає, як він впливає на природу та життя людей. Також можна розповісти про цікаві факти про дощ, наприклад, про різні типи дощу (легкий, зливовий, замерзаючий), про те, як у різних країнах світу вітають дощ та як він використовується в сільському господарстві.

Обговорення таких тем допоможе учням розширити свої знання про природу, розвинути мовлення та критичне мислення, а також зацікавить їх у вивченні природних явищ.

Про дощ

1. Дощ — невід’ємна частина погоди на нашій планеті. Що може бути більш звичним і буденним, ніж дощ?

2. Але дощ викликає різні емоції. Дощі, як і люди, можуть бути веселими, злими, сумними і навіть вбивчими. Де-то на нього моляться, а де-то його проклинають — все залежить від місця планети і від того, що цей дощ з собою несе.

3. У кожному куточку Землі і в кожну пору дощі абсолютно особливі, неповторні. Але іноді дощу чекають – не дочекаються, іноді його не люблять, адже він буває і страшний, шкідливий.

4. Але з цим твердженням не погодяться багато мешканців посушливих земель, в яких будь-який дощ шанується за найбільше благо, тому що від нього залежить саме існування.

5. А в дощових краях дощі йдуть набагато частіше, ніж хотілося б. Шкода, що дощові хмари не можна направити туди, де вони найпотрібніші.

6. Як би там не було, зробити з цим нічого не можна — якщо вже почався дощ, залишається тільки терпляче чекати, коли він закінчиться.

7. Найбільш дощовою країною Європи є Бельгія, а її столиця - Брюссель — самим дощовим європейським містом.

8. Щорічно на землю проливається 519 000 км3 дощу (кожен км3 – це мільярд тонн води). Звичайно, вся ця вода падає з небес не по разу і не за два — випаровуючись, вона спрямовується вгору, щоб незабаром знову пролитись вниз дощем.

9. Дощові хмари завжди формуються лише над морями і океанами.

10. Існує алергія на дощ (не на воду, а саме на дощ, точніше, на ті, що містяться в дощовій воді бактерії). Під впливом дощової води людина отримує набряки і почервоніння шкіри, які можуть викликати летальний результат. На щастя, зустрічається така алергія рідко — у середньому один випадок на сто мільйонів чоловік.

11. Найбільш дощові місця планети відчувають нестачу води взимку. Після сезону дощів наступає настільки посушлива зима, що жителям доводиться купувати воду в інших містах.

12. В деяких місцях дощі дуже пунктуальні. У бразильському місті Пара дощі завжди йдуть в один і той же час, і з ним можна звіряти годинник.

13. На Кубі дощ іде тільки вдень під час сієсти.

14. У США, штат Огайо, є містечко Уайнсберг. Він примітний тим, що на його території вже більше 100 років кожен рік 29 липня йде дощ. Чому це відбувається, жоден метеоролог не знає.

15. У 1228 році в Новгороді дощі йшли кожен день протягом майже 6 місяців.

16. Найсильніша в Європі злива була зареєстрована в 1920 році в Німеччині. За хвилину тоді на землю випало більше 1,5 сантиметрів опадів.

17. Спочатку парасольки винайшли для захисту від Сонця, а не від дощу.

18. У Португалії дощ є цілком офіційною причиною для того, щоб запізнитися на роботу.

19. Люди навчилися створювати дощ самостійно. Для цього на купчасті хмари скидають частинки сухого льоду з літака. Вода обволікає крижинки вуглекислоти і падає у вигляді сніжинок. По дорозі сніжинки тануть й до землі долітають вже дощові краплі. Це один із способів боротьби з посухою і розсіювання хмар.

20. Змагання лучників було зірвано через зливи, і вони від нудьги почали метати стріли в мішень руками прямо в таверні.

21. Завдяки дощу була винайдена гра в дартс. 

22. Всі фрази Гідрометцентру про дощі мають конкретний сенс. Наприклад, при фразі «короткочасний дощ» мається на увазі, що тривалість дощу буде не більше 3 годин.

23. Фраза «очікується дощ» означає тривалість дощу не менш пів доби.

24. Фраза «без істотних опадів» зовсім не означає, що дощу не буде, це значить, що дощ випаде не більше 0,3 літра на квадратний метр.

25. У жарких пустелях дощові краплі часто не долітають до землі, випаровуючись в повітрі ще під час падіння.

26. Для Ботсвани дощ завжди радість, адже він буває так рідко. Саме тому люди там вітають один одного, бажаючи дощу – «пулу!», і цим же словом називають місцеві гроші.

27. Кислотні дощі — страшна річ. Якщо у звичайного дощу кислотність 5,6, то при падінні рН всього на одну десяту вже гинуть бактерії. А рН 4,5 у дощу здатне вбити земноводних, комах і риб.

28. Поети часто говорять про запах дощу. Насправді у дощу немає запаху. Аромат, що ми відносимо до запаху дощу, це запах геосмина, який виділяють актино – і ціанобактерії. 

29. Веселку можна побачити тільки під час дощу.

30. Дощі йдуть не тільки на планеті Земля. На супутнику Сатурна Титані йдуть дощі з рідкого метану, етану та аміаку.

31. На Венері бувають дощі з сірчаної кислоти, але до поверхні планети вони не добираються, випаровуючись з-за дуже високої температури.

32. Жителів Уганди не налякаєш громом, т. к. в країні дощ з грозою йде 250 разів на рік.

33. Дощ, тривалість якого не перевищила трьох годин, вважається короткочасним.

34. Найсухішим місцем на планеті по праву вважаються знамениті Сухі долини в Антарктиді — там не було опадів вже кілька мільйонів років. Звідти постійний вітер видув навіть натяк на вологу.

35. Після ураганів іноді йде дощ із змій, жаб та інших істот, якщо ураган підніме в повітря велику їх кількість. Таке траплялося, і ці випадки офіційно задокументовані.

36. Найчастіше на Землі дощі йдуть в колумбійському місті Буенавентура.

37. Перший і єдиний повністю штучно викликаний дощ пройшов над еміратом Абу-Дабі.

38. Арабські шейхи успішно провели експеримент за викликом штучного дощу, але він виявився занадто дорогим для застосування на регулярній основі.

Українська культура має багату традицію народних пісень, дитячих пісень у яких часто згадується дощ. Народні пісні часто відображають сприйняття природи та її вплив на життя людей. В деяких пісенях звучить радість від дощу, а деяких  - туга та смуток. 

Своїми руками діти виготовили чудові паперові парасольки та  організували вистаку.
Мета: розвивати творчі та моторні навичок учнів, виховувати вміння працювати в команді; відповідальності та самостійності. Крім того, виготовлення паперових парасольок пов'язане з вивченням тем "Погода", "Кругообіг води у природі" та ін. та допомогти дітям зрозуміти, які заходи потрібно приймати в різні погодні умови: як одягатися, взуватися, що взяти з собою, і т.д.. 

Малюємо парасольки

Малювання парасольки в графічному редакторі на уроці інформатики розвиває різні навички учнів. Сприяє розвитку їх творчих здібностей та уяви, ознайомити з основами роботи в графічних програмах, навчити використовувати різні інструменти та функції програми. Також це може сприяти розвитку уваги, концентрації та координації рухів. Крім того, ця діяльність може стимулювати учнів до вивчення геометричних форм, а також вчити їх працювати з кольорами та відтінками. 

Padlet - це інтерактивна дошка, яка дозволяє користувачам створювати та ділитися змістом, тобто бути корисним інструментом у початковій школі для різноманітних завдань та проектів.

Padlet у початковій школі:

Padlet дозволяє учням бути активними та співпрацювати, що сприяє розвитку їхніх навичок та знань.

Розвиваюча гра на пошук відповідностей "Дощ та парасолька" допоможе дітям навчитися знаходити закономірності об'єктів та розвинути логічне мислення у ранньому дошкільному віці.

Мета: вчити дітей підбирати парасольку до краплинок дощу, орієнтуючись на кольори ; розвивати мислення, увагу, сенсорні здібності; виховувати активність та наполегливість.

Хід гри: педагог пропонує дітям знайти парасольку в таких же кольорах що і дощові краплинки, орієнтуючись на кольори.