Cikkek

HAON: Debreceni siker az évzáró hexasakk tornán Bátaszéken

HAON haon-sportoldal Debreceni siker az évzáró hexasakk tornán Debreceni siker az évzáró hexasakk tornán Bátaszéken Hexasakk – Évadzáró hexasakkversenyt rendeztek a napokban a Tolna megyei Bátaszéken, a négyfős körmérkőzéses tornára az idény legeredményesebb magyar versenyzői kaptak meghívást. Ott volt az idei magyar bajnok Csupor Péter Kalocsáról; a helyiek képviseletében az exvilágbajnok Rudolf László, aki idén minden versenyen ezüstérmet szerzett; a szekszárdi Vámosi Albert, aki a nemzetközi Hajdú Kupán elért dobogós helyezésével kvalifikálta magát; és a debreceni Sütő Péter, aki ebben az esztendőben minden viadalt megnyert, amelyen elindult.A sorsolás szeszélye folytán már az első fordulóban sor került a Rudolf–Sütő rangadóra, ahol a debreceni hexázó sikerrel vette a legnehezebbnek vélt akadályt, míg a másik táblán Csupor Péter győzött. A következő körben azonban az első forduló két vesztese diadalmaskodott, így a rendkívül kiélezett végjáték következett, melynek során még bárki megszerezhette a végső győzelmet. Miután a Vámosi–Rudolf parti pontosztozkodással zárult, a másik tábla izgalmasan alakuló játszmájára maradt a döntés. Itt a cívisvárosi hexázó bírta jobban a téttel járó feszültséget, és begyűjtötte az egész pontot, megnyerve ezzel idei utolsó versenyét is. Végeredmény 1. Sütő Péter 2,0 pont, Nk.m., DHTE, Debrecen 2. Vámosi Albert 1,5 pont, Nk.m., Mattolna, Szekszárd 3 .Rudolf László 1,5 pont, Nk.nm., Bátaszéki SK, Bátaszék 4. Csupor Péter 1,0 pont, Ihcf-m., Logikusakk, Kalocsa Infoline: A verseny részletes beszámolója, játszmákkal megtalálható lesz a http://hexasakk.5mp.eu/ honlapon. 2011.12.18 19:02;

Cikádor

Bátaszék város önkörmányzatának lapja

XXII. évfolyam, 1.szám, 2012. január

Évadzáró hexasakk verseny

A 2011-es év hexasakk versenyeinek érmesei kaptak meghívást az évadzáró bátaszéki versenyre, melyre a tűzoltóság tanácstermében került sor. Balogh Péter (Bátaszék) nem vállalta az indulást, így négy játékos vívott körmérkőzést egymással. Két forduló után mindenkinek 1 győzelme és 1 veresége volt, ezért csak a záróforduló döntötte el a helyezések sorsát.

Végeredmény: 1. Sütő Péter (Debrecen) 2; 2. Vámosi Albert (Szálka) 1,5; 3. Rudolf László (Bátaszék) 1,5; 4. Csupor Péter (Kalocsa) 1 ponttal.