Упровадження інноваційних технологій

         Інноваційні педагогічні технології в сучасній дошкільній освіті - розвиток науки і техніки сприяв появі нових форм навчальної комунікації, новітнім методам розв'язання освітніх завдань. З огляду на це роль вихователя набула нової якості. Педагог розвиває пізнавальні якості дошкільника, його життєву компетентність у різних соціальних інституціях. Водночас відбувається еволюція змісту, форм і методів навчання, яка спонукає до розробок і впровадження нових новітніх освітніх технологій. Специфічними особливостями інноваційного навчання є його відкритість майбутньому, здатність до передбачення на основі постійної переоцінки цінностей, налаштованість на конструктивні дії в оновлюваних ситуаціях, основою яких є інноваційні педагогічні технології. Інноваційні педагогічні технології в педагогіці пов'язані із загальними процесами у суспільстві, глобальними проблемами, інтеграцією знань і форм соціального буття.

  Інноваційні педагогічні технології є специфічними і досить складними, потребують особливих знань, навичок, здібностей.

   Інноваційні педагогічні технології в системі освіти засвідчують якісно новий етап взаємодії й розвитку науково-педагогічної та педагогічної творчості і процесів застосування її результатів. 

     Педагогічний колектив закладу здійснює інноваційну діяльність як на рівні впровадження, так і на рівні розробки власних методичних розробок.

    В дошкільному закладі активно впроваджуються освітні інноваційні технології спрямовані на особистісно-орієнтовану освіту дошкільників, що забезпечують розвиток і саморозвиток особистості дитини, як суб’єкта пізнавальної та предметної діяльності, спираючись на її здібності, нахили, інтереси.

        Доцільно зазначити позитивний досвід роботи вихователів з упровадження в практику роботи сучасних технологій:

        технологію мнемотехніка (вихователі Шепіль В.В., Науменко Л.М.);

        використання ІКТ для розвитку дошкільників (учитель-логопед Лопатка О.В.);

        використання соціоігор (вихователь Гненик Н.М.);

        казкотерапія (вихователі Юдіна Г.М., Апаріна Л.В.);

        сенсорика для найменших (вихователь  Ткаченко Ю.О., Іллєнко О.В.);

        технологія інжинірингу – розвиток конструктивного мислення у дошкільнят (вихователь Ракітіна О.А.);

        палички Кюїзенера (вихователь Головань В.Ю.) тощо. 

        Кращий педагогічний досвід з впровадження інноваційних технологій узагальнюється та поширюється серед педагогів закладу та міста. Вивчено та впроваджено досвід вихователя Шепіль В.В. «Організація роботи з дітьми старшого дошкільного віку на екологічній стежині», вихователя-методиста Могилевської І.І. «Упровадження української етнопедагогіки в сучасний виховний процес», інструктора з фізкультури Криловецької В.Г. «Діагностика фізичного виховання дітей дошкільного віку», Кравченко С.В. «Система роботи з батьками в дошкільному закладі».

        Методичну розробку вихователів Шепіль В.В. «Організація роботи з дітьми старшого дошкільного віку на екологічній стежині» та Могилевської І.І. «Упровадження української етнопедагогіки в сучасний виховний процес» було представлено на розгляд міського конкурсу-огляду на кращу методичну розробку. Результатом стали зайняті ІІ місця.