Новини

30 вересня 2020 року Луганщину охопили масштабні пожежі. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, пройдена вогнем, складає понад 20 тис. га. Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського, Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапило 32 населених пункти.

Без домівок залишилися люди. Напризволяще покинуто й домашніх тварин. Охоплені смутком, кожен собака й кіт потребують допомоги, тепла й затишної домівки. Аби врятувати чотирилапих друзів, зооволонтери коледжу в тандемі із громадською організацією «ЛАПИ В ДОЛОНЯХ» на чолі з Долгоруковою О.С. (голова організації), Виноградовою Ю. В., Дем’яненко К. В., Долею С. І. долучилися до облагородження домівок для собак і котів. Волонтерською організацію було надано піддони й будівельні матеріали, з яких коледжани (викладачі: Осіпов І. В., Толмачова І. Г.; студенти: Кравцов М., Лопатка І., Капустянов М., Огороднік Ю.) вже почали конструювати затишні домівки для зимівлі бездомних тварин.

Закликаємо кожного з Вас долучатися до добрих справ та не залишати напризволяще вірних та добрих чотирилапих друзів.

1 жовтня 2020 року у Лисичанському педагогічному коледжі відбулась відкрита урочиста зустрич, присвячена Дню працівників освіти «Палай для того, щоб світити».

День працівників освіти – найяскравіше свято осінньої пори, сповнене теплом, мудрістю поколінь, прагненнями й сподіваннями на нові звершення, здобутки й відкриття.

Колектив Лисичанського педагогічного коледжу творчо й натхненно реалізує в процесі фахової підготовки студентів ключові принципи громадянського становлення особистості, стратегічні напрями нового Закону «Про фахову передвищу освіту», Положення концепції національно-патріотичного виховання молоді, примножуючи здобутки й надбання на ниві освіти, підкорюючи нові вершини інформаційних технологій, плекаючи зерна наукового зростання кожного коледжанина, невтомно звеличуючи почесне звання «Педагог».

Працівники коледжу вкладають свій найкращий потенціал у розвиток української освіти.

У зв’язку з відзначенням Дня працівників освіти за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у становлення фахових компетентностей студентської молоді грамотами ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» нагороджені Толмачова І.Г., Пивоварова Г.С.

Подякою військово-цивільної адміністрації м. Лисичанськ нагороджена Сергєєва І.Ю. Відзначені подякою ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» Старостенко Н.О., Тур А.М., Овчиннікова О.О., Федорова С.О.

Цінними подарунками за сумлінну працю, високий професіоналізм нагороджені Соломко С.В., Цвік О.С., Сліпецький В.П., Ткаченко Л.Т., Бутенко О.О., Гвоздева Л.О., Приймак М.О., Тилилим Т.І.

Грамотами ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» нагороджені студенти коледжу Осьміна Г., Пасічник Ю., Грицюк В., Зубков М., Чернікова А., Сидоренко О.,Федотова О.

З нагоди свята до викладачів звернулись представники студентського парламенту зі словами вдячності своїм викладачам. Музичні привітання пролунали від Фомичової Аліни, студентки першого курсу, Глотової Лоліти, випускниці, лауреатки обласних та всеукраїнських вокальних конкурсів та Сидоренка Валерія Васильовича віртуозного майстера гри на акордеоні, керівника народного ансамблю «Мрія».

Традиційним інформаційним ресурсом, який засвідчив для історії коледжу святкування Дня працівників освіти – 2020, став випуск святкового номеру газети «Студмікс» за редакцією студентів спеціальності «Журналістика».

Приємно відзначити, що на адресу освітян коледжу надійшли вітання в.о. ректора ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Савченка С.В.; голови Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області Жученко Є.В.

Найтепліші вітання вам, шановні педагоги, студенти, співробітники, за вашу відданість справі, постійне прагнення до саморозвитку, за невичерпне бажання працювати в ім’я України!

Цього року свято 1 вересня у ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» відбулося аудиторно у форматі урочистої лекції «Молодь єднає Україну». Нестандартність заходу пов’язана з особливими умовами, а саме, з епідемічною ситуацією, яка склалася у світі. Так, урочиста лекція мала дві частини: перша характеризувалася своєю патріотичністю, в межах якої майбутні фахівці виконували гімн України та упевнилися, що Україна – безкрая, багата, незалежна країна, а українці – нація незламних, волелюбних, мужніх та сильних духом людей; до уваги студентів було презентовано визначні місця України, показано колорит традицій, обрядів різних куточків нашої української землі. Перша частина заходу проходила в дружній атмосфері та дозволила студентам з натхненням та сформованою позитивною мотивацією приступити до оволодіння новими професійними знанням, уміннями, навичками.

Друга частина урочистої лекції була присвячена інформуванню студентів коледжу про правила внутрішнього розпорядку, які діють в закладі освіти та умови безпечного навчання в час пандемії COVID-19. А також мала на меті залучити здобувачів освіти до використання та поширення найкращих практик безпечного навчання у новій реальності. В межах урочистої лекції для студентів було розроблено та запропоновано матеріали, які допоможуть їм підготуватись до занять у нових умовах; презентовано матеріали «Освіторії», Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, зокрема, 5 простих лайфхаків навчання в захисній масці; проведено роз’яснення та інструктажі щодо заходів профілактики, реагування на виявлені симптоми коронавірусної хвороби, а також розроблено алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19.

Тож, бажаємо здобувачам освіти успішно розпочати 2020/2021н.р. та мати міцне здоров’я для досягнення високих результатів у навчанні та майбутній професійній діяльності!

 5 березня 2020 року в актовій залі Лисичанського педагогічного коледжу яскравими барвами розквітнула весняна феєрія краси, жартів, романтики – відбулось свято молодості «Пан і панночка-слобожаночка-2020». Щорічно захід проводиться напередодні Міжнародного жіночого дня, яке ми просто називаємо - 8 Березня. Цього року конкурс мав назву «Квіткова феєрія» і супроводжувався яскравими життєствердними барвами, народним гумором про жіноче життя, етноколоритом.

У конкурсі взяли участь 9 пар, де дівчата представляли жіночу тендітність, а хлопці були їх янголами-охоронцями, джентльменами й надавали підтримку.

Незвичайно побудоване дефіле пар розповідало історію стосунків чоловіка та жінки, які шукають одне одного, а знайшовши, дарують радість у житті, підтримують і надихають.

Різний гумористичний погляд на жіночу психологію пари представили у конкурсі «Веселе коло», де дівчата жартували про своє життя, а хлопці виявляли погляд чоловіків на нього. Тут сплелись артистизм та уміння говорити на публіку, підтримувати партнера та співпрацювати з ним.

Свій погляд на національне вбрання пари представили під час конкурсу «Етностиль». Їхні костюми були не лише національними, а осучасненими, що надавало святу особливої атмосфери. Змістовно пройшов конкурс «Україна смакує», де пари відповідали на запитання завідувача  кабінету українознавства коледжу Шуліки Л.В.  про особливі страви українців та представників Слобожанщини.

Наприкінці свята дівчата і хлопці відправились до Європи, зокрема, відвідали віденській бал. Вони представили уміння танцювати найбільш романтичний європейський танець – вальс.

Свято «Квіткова феєрія» супроводжувалось калейдоскопом привітань та нагороджень – від директора Лисичанського педагогічного коледжу, відмінника освіти України Мінєнко Галини Миколаївни, директора Брянківського коледжу, заслуженого працівника культури України Сапіжака Михайла Степановича.

Родзинкою заходу стало жартівливе вітання чоловіків-викладачів коледжу Демченка П.Є., Бєлікова М.Г., Тура А.М. у вигляді легенди про трьох козаків, що у полон до жінок потрапили. Жартівливі вітання та світлини супроводжували і вітання дівчат-студенток, які навчаються на різних спеціальностях.

Найбільш хвилюючим моментом стало нагородження переможців та учасників конкурсу «Пан і панночка-слобожаночка-2020».

Переможцями конкурсі стали Западнова Дар’я та Поляков Микита!

Іншими номінаціями були відзначені учасники конкурсу:

Вітаємо переможців конкурсу та окремих номінацій з успішними виступами, а також усіх жінок зі святом! Бажаємо весни теплої в душі й навколо, море квітів і посмішок, любові й сонця, миру й щастя – усе, що може вмістити ваша ніжна й тендітна весняна квіткова жіноча душа!

Підготувала: Л. В. Шуліка

Проводи Масниці у нашому коледжі є одним з найулюбленіших свят. Цьогоріч понад 300 осіб закладу освіти: викладачі, студенти та співробітники зібралася, аби закликати весну. Не стала винятком і цьогорічна святкова програма.

24 лютого 2020 року у коледжі було проведене колоритне свято «Колодія величаймо – весну зустрічаймо!», сповнене атмосферою доброзичливості та веселощів.

Студенти кожної групи ретельно готувалися до Масниці, аби всі присутні гідно оцінили їх кулінарні здібності та старання. Та й справді, чого тільки не було на нашому святковому ярмарку: запальні танці, гучні пісні та веселі забавки, фестиваль символів Масниці, парад віників. Господарем столів був млинець: млинці з сиром, м'ясом, грибами, яблуками, а також вареники, печиво, пиріжки, різноманітні м'ясні й солодкі страви.

За ініціативою студентського парламенту коледжу всі зароблені кошти підуть на благодійність, а саме, до притулку для бездомних тварин у селищі Секменівка (в рамках акції «Для тих, у кого є серце»).

Завершальним етапом свята, стало спалювання опудала. До святкування Масниці долучились усі бажаючі.

Підготувала: Полтавська В.О.

03 січня 2020 року студенти Лисичанського педагогічного коледжу спеціальності "Трудове навчання та технології" долучилися до важливої справи – розміщення будок на території району Скляного заводу. Така акція відбулася в рамках соціального проєкту «Для тих, у кого є серце». Затишні, просторні домівки, облаштовані викладачем коледжу Осіповим І.В. та студентами спеціальності Трудове навчання та технології будуть захищати від лютих морозів бездомних собак та котів, які потребують, як і всі ми, тепла та затишку. Небайдужі люди та зооволонтери коледжу вже принесли смачні страви для таких тварин та із задоволенням підгодовуватимуть їх.

Корисні справи, ініційовані волонтерами м. Лисичанська, викладачами та студентами Лисичанського педагогічного коледжу, спрямовані на добрі вчинки – допомога беззахисним чотирилапим друзям. Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати будь-які проблеми, варто тільки мати добре серце, світлий розум, віру в майбутнє, бажання діяти та допомагати тим, хто цього дійсно потребує!

Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї корисної та дійсно важливої соціальної справи! Залишайтеся чуйними, адже ми знаємо, що У ВАС Є СЕРЦЕ!

 13 грудня 2019 року на базі Лисичанського педагогічного коледжу відбулось засідання методичного об’єднання викладачів фізики та математики ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області за темою «Формування ключових компетентностей при викладанні фізики та математики». Учасниками заходу були викладачі Лисичанського промислово-технологічного коледжу, Старобільського медичного коледжу, Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу, Рубіжанського політехнічного коледжу імені О. Є. Порай-Кошиці ЛНУ імені Тараса Шевченка, Первомайського індустріально-педагогічного коледжу, Коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Старобільського коледжу Луганського національного аграрного університету.

Демченко П.Є., голова циклової комісії загальнотехнічних та математичних дисциплін презентував досвід реалізації компетентнісного підходу при викладанні фізики та математики за типовою освітньою програмою профільної середньої освіти в Лисичанському педагогічному коледжі. Зокрема, викладач ознайомив присутніх з можливостями формування інформаційно-цифрової компетентності студентів через використання мобільних додатків. Також було представлено досвід проведення студентами домашніх експериментів та виконання ними навчальних проєків як ефективного засобу формування предметних компетентностей та компетентностей у природничих науках і технологіях здобувачів освіти у процесі навчання з фізики та математики.

Найбільшу зацікавленість викликала діяльність викладачів фізики та математики Лисичанського педагогічного коледжу щодо створення оффлайн-матеріалів, які демонструвалися з власних каналів YouTube.

Ефективність у формуванні ключових компетентностей студентів значною мірою залежать від того, наскільки той чи інший вид ключових компетентностей сформований у викладача. Тому з метою підвищення рівня власної інформаційно-цифрової компетентності учасників наради викладачем математики Лисичанського педагогічного коледжу Живогляд С. В. було продемонстровано систему функціонування блогосфери у навчальному закладі та проведено воркшоп зі створення навчальних блогів.

Підводячи підсумки засідання, голова методичного об’єднання Колеснікова І. М. визначила пріоритетні напрямки діяльності викладачів на поточний навчальний рік, оголосила про формат олімпіад з фізики та математики, порядок денний та місце проведення наступних засідань.

 

Кожного року восени носіїв української мови об’єднує визначна подія – святкування Дня української мови та писемності 9 листопада. Саме в цей день ми повинні усвідомити, наскільки важливою є роль мови в об’єднанні нації, народу, історії. І одним із конкретних актів такого об’єднання є щорічне написання радіодиктанту національної єдності. Цього року спільнота студентів та викладачів Лисичанського педагогічного коледжу особливо активно взяла участь у написанні ХІХ Всеукраїнського диктанту, що був пропонований Українським радіо та Олександром Авраменком 8 листопада, – його писали єдиною спільною родиною усі курси разом з викладачами.

Радісним настроєм було пройняте очікування диктанту. Цікаво було усвідомити себе причетними до цієї події першокурсникам спеціальності "Середня освіта (трудове навчання та технології)". І хоча диктант національної єдності коледж на спільнота підтримує кожного року, та й настрій кожного року змінюється на краще. Цього року усі очікували, як же будуть використані зміни до правопису й це викликало додаткове хвилювання.

А ще приємно було відчути себе серед зірок шоу-бізнесу, спорту та політики, які також приєднались до акції національного єднання.

Дякуючи Олександру Авраменку, який неначе чув наші зауваження та реагував на них через екран то повільнішим читанням, то повторенням частини речення, диктант видався нескладним. Та проте, як з’ясувалося, не все було так просто. Правила нового українського правопису, які ми вже начебто засвоїли, використовувати не так вже й легко – так хотілося написати за звичкою пів століття разом!

Отож, диктант написаний, перевірений, а тепер попереду – аналіз помилок на заняттях та індивідуально. А ще – очікування наступного диктанту національної єдності, бо воно вже почалося.

Отож, любімо рідну мову! Єднаймося, бо ми сильна й розумна нація. Плекаймо її кожного дня у своєму мовленні!

23 вересня 2019 року в стінах Лисичанського педагогічного коледжу відбулося свято «Шанс.Коледж.Ua», на якому студенти-першокурсники продемонстрували свої таланти.

Компетентне журі у складі Шуліки Л.В., Ляшенко К.І., Гарбузюк Т.В., Нещерет К. розгледіли та визначили найкреативніших, найоптимістичніших, сучасних, активних студентів, серед яких стали:

• у номінації «Приз глядацьких симпатій» перемогу отримує група 1АПО;

• у номінації «Струни душі» краще продемонстрував талант Крушельницький М., група 1АТ;

• здобула перемогу у номінації «Динамічність» група 1БПО;

• розкрили свої таланти студентки групи 1ЖУР у номінації «Феєричність»;

• яскравим виступом вразила студентка групи 1АПО Ісаєва М. й завоювала приз у номінації «Ліричність»;

• гідно показали свої таланти дівчата групи 1АД і 1АФ й вибороли приз у номінації «Експресивність»;

• продемонструвала творчість студентка групи 1АД Яцишина К. і стала кращою в номінації «Поетичність»;

• запальним став виступ студентки групи 1АФ Чернікової А., яка гідно зайняла місце в номінації «Гран-Прі».

І тепер наша коледжна родина поповнилася талановитими, розумними, творчими, патріотично налаштованими студентами-першокурсниками.

Студент починає свій шлях з підніжжя гори і закінчує вершиною, ціллю, яку ставив перед собою, і плідно йшов до неї. На цій стежині буває по різному: і злети, і падіння. І тому, хай не лякають вас труднощі, потрібно йти лише вперед.

За роки навчання в коледжі кожен студент Лисичанського педагогічного коледжу знайде свій осередок в суспільстві, визначиться зі способом життя, отримає спеціальність, яка стане передумовою для майбутньої роботи. Тому дуже важливо з перших днів навчання вступити в потрібний ритм роботи, а далі відчувати тільки позитивні емоції від прекрасного студентського життя.

Шановні першокурсники! Нехай роки навчання в коледжі будуть для вас насиченими новими подіями, радощами! Коли ти студент-першокурсник, перед тобою відкриті всі двері, дихається легко, на душі радісно. Звичайно, адже позаду складний конкурсний відбір! Ти тепер по-справжньому дорослий! З гордістю несіть звання студента, відповідально ставтесь до навчання, адже ваша майбутня професія відкриє для вас всі секрети майстерності!

Вересень-2019 стартував новими відкриттями вершин фахової майстерності для студентів – майбутніх педагогів і журналістів Лисичанського педагогічного коледжу!

Змістовним виявився фаховий воркшоп для студентів спеціальності «Середня освіта (трудове навчання і технології)» «Учитель технологій – фахівець нової генерації», який відбувся на базі навчальних майстерень Лисичанського закладу загальної середньої освіти № 4 з метою ознайомлення майбутніх фахівців специфікою майбутньої професії та сприяння професійному зростанню». Студенти познайомились з історією власної спеціальності в педагогічному коледжі та розвитком трудового навчання в Україні. Також студенти запевнились, що сучасний кваліфікований фахівець повинен володіти усіма необхідними знаннями для якісного виконання своєї роботи. А фахівець з технологічної освіти повинен володіти не тільки знаннями техніки і технологій, але й вміти економічно обґрунтовано організовувати і здійснювати керівництво в галузі виробництва та в інших сферах.

Також студенти першого курсу спеціальності «Середня освіта (трудове навчання і технології)» були ознайомлені з особливостями організації освітнього процесу в шкільних майстернях у відповідності до Концепції Нової української школи.

Вчитель праці, технологій та інформатики ЗОШ № 4 м. Лисичанськ, голова методичного об’єднання вчителів трудового навчання та технологій м. Лисичанськ Літовка Є. Ю. поділився досвідом роботи, надав цінні поради майбутнім фахівцям технологічної освіти та залюбки відповів на питання студентів.

Завершився воркшоп презентацією виставки творчих учнівських проєктів. Студенти спеціальності проявили неабияку зацікавленість до об’єктів проектно-теологічної діяльності учнів.

Важко переоцінити заслуги талановитого вчителя, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвих пріоритетів, закладає основи його майбутнього, а значить, майбутнього цивілізації.

20 червня 2019 року для студентів спеціальності «Технологічна освіта» успішно завершилась Державна кваліфікаційна атестація, яка проходила у форматі комплексного екзамену з предметів спеціального циклу в два етапи: теоретичний і практичний. Теоретичний етап передбачав виконання студентами тестових завдань з педагогіки, методики навчання технологій, нарисної геометрії, техніки і технологій, обробки конструкційних матеріалів та технічної творчості учнів. Також студентам було запропоновано провести методичний аналіз уроку трудового навчання. На практичному етапі студенти захищали власні творчі проекти технічного та декоративно-прикладного спрямування, які готували протягом вивчення предметів додаткової кваліфікації.

Результати тестування показали, що студенти опанували програмний матеріал із зазначених дисциплін і продемонстрували, в цілому, достатній рівень професійної підготовки. Студенти Верхоглядов Р., Такташова В., Артьомов М. розуміють нові підходи до розбудови нової української школи, орієнтуються в питаннях, пов’язаних з підходами до визначення методів, засобів, форм трудового навчання і виховання, ознайомлені з новими педагогічними технологіями, з альтернативними школами та системами виховання; зміст основних положень Державного стандарту освітньої галузі «Технологія» та нової структури трудової підготовки у закладах середньої освіти.

Захист творчих проектів студентів показав високий рівень виконання робіт та аргументовану, послідовну їх презентацію. Розроблені проекти відповідають новітнім технікам в галузі декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості, мають високу якість оформлення виробів та естетичний вигляд. Тематика творчих проектів вражає своєю різноманітністю: до уваги членів державної кваліфікаційної комісії були представлені проекти з модульного оригамі, м’якої іграшки, бісероплетіння, вишивки, стрінгарту. Найбільшу зацікавленість викликав груповий проект студентів Артьомова М., Лебединця В., Верхоглядова Р., Живаги А. та Рапача О. «Реактивний трайк», рушійною силою якого є повітряно-реактивний двигун. Такий незвичайний і складний напрям проектно-технологічної діяльності вперше був використаний в організації технічної творчості студентів в коледжі.

Підсумки Державної кваліфікаційної атестації підтверджують готовність випускників коледжу спеціальності «Технологічна освіта» до організації проектно-технологічної діяльності учнів відповідно до нового стандарту загальної середньої освіти в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.

Демченко П.Є.

7 травня 2019 року в рамках П’ятого Глобального Тижня безпеки дорожнього руху в актовій залі навчально-виховного комплексу Донецького юридичного інституту МВС України спільно з Українським науково-дослідним інститутом медицини транспорту МОЗ України, під патронатом Криворізького міського голови, за підтримки Міжнародного благодійного фонду допомоги постраждалим внаслідок ДТП, Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД м. Кривий Ріг» та Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбулася Молодіжна науково-практична конференція «Безпека на дорозі».

До участі у науково-практичному заході були запрошені молоді вченні, студенти, курсанти, аспіранти (ад’юнкти) закладів вищої освіти, у тому числі зі специфічними умовами навчання, молоді фахівці у сфері безпеки дорожнього руху Національної поліції України, органів державної влади та місцевого самоврядування, автотранспортних підприємств, а також учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти та старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів, представники громадських організацій тощо. ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» гідно представила студентка 2 курсу спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання і технології» Целухіна Альона з доповіддю на тему «Формування інформаційної та здоров’язберігаючої компетентностей майбутніх фахівців» (науковий керівник викладач загальнотехнічних дисциплін Сергієнко Н.В.)

На конференції розглядалися питання лідерства у сфері безпеки дорожнього руху, комунікації суспільства як засобу попередження дорожньо-транспортного травматизму, місця та ролі органів державної влади у системі забезпечення безпеки дорожнього руху, участі закладів освіти у формуванні правосвідомості транспортної безпеки, поліцейської діяльності у сфері безпеки дорожнього руху, порятунку та надання допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод, громадської діяльності заради дорожньої безпеки.

 

Регіональний науково-практичний семінар «Компетентнісний підхід до формування сучасного фахівця технологічної освіти»

25 квітня 2019 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся регіональний науково-практичний семінар «Компетентнісний підхід до формування сучасного фахівця технологічної освіти».

Учасники заходу – викладачі та студенти Лисичанського педагогічного коледжу, вчителі технологій шкіл міста й області – взяли участь у пленарному засіданні, під час якого до обговорення актуальної проблеми формування ключових компетентностей в галузі технологічної освіти долучилися провідні фахівці технологічної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також освітяни Донбаського державного педагогічного університету, Покровського педагогічного коледжу, Красноградського коледжу КЗ «ХГПА».

Присутніх вітала Мінєнко Г. М., Заслужений працівник освіти України, директор коледжу.

Голова циклової комісії викладачів загальнотехнічних дисциплін Демченко П. Є. звернув увагу учасників заходу на проблему реалізації компетентнісного підходу в системі безперервної технологічної освіти на основі запровадження проектної технології та інших інтерактивних методик навчання, які створюють відповідне навчальне середовище, засноване на партнерській взаємодії між усіма учасниками проекту.

У своїй доповіді Осіпов І. В., завідувач навчальних майстерень, викладач загальнотехнічних дисциплін презентував власний педагогічний досвід щодо формування у студентів здатності до самостійного конструювання цих знань і способів діяльності через призму їх особистісних якостей, життєвих та професійно зорієнтованих намірів, самостійного набуття ними досвіду у вирішенні практичних завдань. І як результат студентами спеціальності «Середня освіта (трудове навчання та технології)» під його керівництвом було представлено фаховий проект «Етнографічний куточок» − комплекс з альтанки, колодязя, тина, що оформлені в українських народних традиціях. Проект може бути реалізований не тільки в навчальних майстернях, а й у домашніх умовах і призначений для оснащення подвір’я, будь-якого майданчика для відпочинку.

Учителі закладів загальної середньої освіти розкрили особливості реалізації технологічної галузі в умовах упровадження нового Державного стандарту (Банник М. О.); презентували присутнім досвід використання проектної технології як засобу реалізації компетентнісного підходу (Літовка Є. Ю., Живага Т. О.); впровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій (Попов Є. Л.). Учасників заходу зацікавили творчі проекти учнівської молоді Лисичанського ЗЗСО № 12 (керівник проектів Хмелик С. А.), що реалізуються в межах креативного простору «#Druzzihub».

Без творчості, без використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій неможливі ні виховний, ні навчальний процеси у сучасній школі, тому докорінно мають змінитись підходи до реалізації навчальних програм як загальноосвітніх, так і вищих навчальних закладів в умовах Нової української школи.

Сьогодні основними стратегічними напрямами розвитку технологічної освіти є: розробка наукових основ неперервної технологічної освіти на засадах здобутків педагогічної науки і практики; виховання поколінь з новою технологічною культурою, новим технічним мисленням; поступове поетапне реформування змісту технологічної освіти; зміцнення матеріально-технічної бази; підготовка висококваліфікованих педагогічних кадрів; розвиток міжнародних зв’язків у галузі технологічної освіти, методики трудового навчання. Демченко П. Є.

13 грудня 2018 року в коледжі була проведена олімпіада для студентів спеціальності «Технологічна освіта» з фахових дисциплін, мета якої - виявити ерудованих студентів з питань змісту та завдань технологічної освіти в середній школі, розвивати здатність творчо застосовувати знання в галузі техніки в нестандартних ситуаціях.

Олімпіада проводилась за двома турами. І тур – «Теоретичний» передбачав роботу студентів з тестовими завданнями з дисциплін «Нарисна геометрія», «Технічне креслення», «Методика навчання технологій», «Технічна творчість учнів», «Основи охорони праці» та виконання завдань практичного характеру: визначали мету, тип уроку, дидактичні принципи, аналізували технологічний об'єкт за критеріями.

В ІІ «Практичному» турі студенти займались проектно-технологічною діяльністю – за наявності запропонованих заготовок з різних матеріалів учасники олімпіади мали обрати тему проекту: шкатулка, органайзер, підставка під ґаджет, контурна іграшка тощо (для хлопців) та вишита серветка, прихватка, м'яка іграшка тощо (для дівчат). В процесі проектування учасники олімпіади дотримуючись всіх його етапів, складали технологічні картки, виконували опис проекту, проводили міні-маркетингові дослідження та безпосередньо виготовляли спроектований виріб.

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» продемонстрували вміння відповідати точно і лаконічно на питання з основних фахових методик, виявили високий рівень сформованості трудових дій та вміння вирішувати техніко-технологічні завдання.

Перше місце серед юнаків посів Артьомов Михайло, а переможницею олімпіади серед дівчат стала Кальницька Альона. Вони продемонстрували знання змісту, ідей й принципів побудови державного стандарту освітньої галузі «Технологія», сучасних систем, за якими побудована шкільна програма з трудового навчання, високий рівень сформованості трудових вмінь. А спроектовані ними вироби відповідають сучасним технікам в галузі декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості, мають високу якість оформлення виробів та естетичний вигляд.

У цілому олімпіада довела, що технологічна освіта формує технічно та технологічно освічену особистість, підготовлену до життя й активної діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.

13 жовтня 2018 року на базі відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Траса Шевченка» відбулося спільне засідання Президії НАПН України та Вченої ради ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Відкрив захід Голова наглядової ради ЛНУ імені Тараса Шевченка Курило Віталій Семенович.

В обговоренні актуальних проблем педагогіки вищої школи, питань модернізації освіти в контексті цивілізаційних змін узяли участь Кремень Василь Григорович, президент НАПН України; члени Президії НАПН та Вченої ради ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Стецюк Юрій Вікторовичакцентував увагу присутніх на тому, як відбувається реформування освіти на регіональному рівні.

Ляшенко Олександр Іванович, член Президії НАПН України, зупинився на питанні модернізації змісту освіти в Новій українській школі.

Хід виконання науково-дослідної роботи за темою «Соціалізація дітей і молоді сходу України в умовах гібридної війни на Донбасі» означив ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка, член Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України та Науково-дослідного центру з проблем соціальної педагогіки і соціальної роботи НАПН України Савченко Сергій Вікторович.

Про експертний супровід забезпечення якості освіти в контексті руху України до ЄС доповіла Сисоєва Світлана Олександрівна, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України.

Бех Іван Дмитрович, член Президії та Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України розкрив питання «Духовно-моральна особистість як веління часу».

Діяльність Науково-дослідного центру з проблем соціальної педагогіки і соціальної роботи в зоні проведення Операції об'єднаних сил (ООС) означила Караман Олена Леонідівна, директор НДЦ з проблем соціальної педагогіки і соціальної роботи НАПН України (на базі ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка»).

Педагогічний колектив Лисичанського педагогічного коледжу репрезентував навчально-методичні напрацювання в аспекті запровадження інформаційно-комунікаційних технологій, STEAM-освіти тощо; заняття в процесі проходження практики в ретроспективі НУШ, лего-освіта тощо; е-матеріали щодо формування майбутнього фахівця як активного громадянина засобами соціально-гуманітарної роботи; відеоанонс спортивно-масової роботи в коледжі.

До уваги почесних гостей було також представлено оглядовий екскурс навчально-методичними лабораторіями:

До роботи заходу долучилися педагоги ЗСО м. Лисичанськ, спеціалісти міського відділу освіти, методичної служби, адже форуми такого рівня – це поштовх до подальшої ефективної діяльності освітян області й міста в контексті нових підходів до реалізації завдань реформування змісту освіти.

28 вересня 2018 року освітянська спільнота педагогічного коледжу здійснила заочну подорож стежками життя і творчості видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського.

На честь визначної події - 100-річчя від дня народження фундатора знаменитої школи радості – проведено регіональну науково-практичну конференцію «Педагогічні вектори: В.О.Сухомлинський та сучасність», у якій взяли участь: провідні науковці Луганського національного університету (С. Савченко, доктор педагогічних наук, професор, ректор університету, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, О. Караман, доктор педагогічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології університету, О.Мальцева, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки, завідувач відділу аспірантури університету, С. Бадер, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової та дошкільної освіти, в.о. завідувачкафедри початкової та дошкільної освіти); освітяни Луганщини, Харківщини, Донеччини.

 

Конференція передбачала пленарне засідання та роботу секцій: «Гармонія природи і здоров'я», «В.Сухомлинський і сучасне дошкілля» та «Світ вступає у вік людини». Виступи доповідачів на пленарному засіданні поєднувалися з документальними кадрами про зразки діяльності В. Сухомлинського. Учасники конференції дізналися нові маловідомі факти біографії педагога, прослідкували співзвучність педагогічних поглядів Василя Сухомлинського та вимог Нової української школи під час доповіді М.Банник ( учителя вищої категорії зі званням методист, керівник міського об'єднання вчителів початкових класів м. Лисичанськ, вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №4).

Родзинкою наукового формату заходу стала міні-театралізація «Василь Сухомлинський і діти» та виступ аспірантки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, яка є громадянкою Китайської Народної Республіки.

Наприкінці роботи конференції було підбито підсумки конкурсів:конкурс есе «Людина починається з добра» (на тему загальновідомих висловів В.О.Сухомлинського) таконкурс малюнків до оповідань та казок В.Сухомлинського.

Учасники прониклися змістом заходу і зацікавилися педагогічними ідеями великого гуманіста як дороговказами власного професійного становлення.

За результатами конференції видано збірник публікацій.

27 серпня 2018 року велика коледжна родина розпочала новий 2018-2019 навчальний рік, прийнявши 142 першокурсника з різних куточків Луганщини.. Студентам спільно з батьками представили музейно-педагогічний комплекс навчального закладу, познайомили з їхньою другою домівкою на найближчі 4 роки.

Яскравим акордом початку нового навчального року став урочистий захід «Розкажи Європі про себе».

Напередодні нового навчального року Україна відзначає головні державотворчі свята – День Прапора і 27 річницю Незалежності.

На честь цих подій глядачам було представлено цікаві, змістовні факти про Україну як державу з великим європейським майбутнім. Зокрема, відеоряд включав інформацію параду зі святкування Дня Незалежності в місті Київ, у якому взяли участь 4500 військовослужбовців різних родів військ при 250 одиницях техніки. Зацікавила аудиторію відео промова Президента України Петра Порошенка, яку розпочав він словами «Маршу нової армії»: «Родились ми великої години з пожеж війни, із полум'я вогнів. Плекав нас біль за долю України, кормив нас гнів і лють на ворогів…».

Незабутні враження залишив проект, який віддзеркалював ключову тему заходу «Я в світ несу Луганщини ім'я», спрямований на популяризацію спадщини України та Луганщини в європейському середовищі, в результаті перегляду якого студенти впевнились у тому, що українці гідно представляють Батьківщину в усьому світі: подвигами героїв, творами відомих діячів культури і мистецтва, славетними перемогами спортсменів, здобутками науковців, які стали світовим надбанням. Тому ми сміливо можемо розказати Європі про себе!

По завершенню урочистої частини студентам першого курсу адміністрацією коледжу було надано інформацію щодо основних положень діяльності коледжу і запрошено до нової коледжної родини.

80-річчя від дня заснування Лисичанського педагогічного коледжу

Від палаючих сердець – до омріяних висот!

29 травня 2018 року увійшов у нове ювілейне коло наш навчальний заклад зі звучною назвою – Відокремлений підрозділ «Лисичанський педагогічний коледж» Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»!

Колектив творчо готувався до цієї дати протягом року, створивши значний банк матеріалів, у яких збережено і примножено історію навчального закладу в подіях і персоналіях.

Видео YouTube

Так, у жовтні 2017 року авторським колективом: Мінєнко Г. М., Севастяновою О. А., Бєліковим М. Г. було створено відеопродукт «Від палаючих сердець – до омріяних висот» про віхи розвитку історії навчального закладу у дзеркалі двох століть.

Викладачами коледжу видано колективну монографію «Від студентських ініціатив – до активного громадянина-патріота», у якій було описано історію становлення традиційних студентських рухів і фестивалів нашого навчального закладу.

Поряд з цим, студентами спеціальності «Журналістика» під керівництвом завідувача методичного кабінету коледжу, викладача загальної філології, к. п. н., Сергієнко Л. В., протягом року здійснювалось видавництво статей про історію коледжу, здобутки і внесок у її становлення династій викладачів різних років у регіональній суспільно-політичній газеті «Новый путь».

Неймовірно цікавою й змістовною стала перша в історії коледжу збірка спогадів випускників різних років, видана творчою групою викладачів: Мінєнко Г.М., Матліна О.В., Мурсамітова І.А., Ігнатуша А.Л., Саприкіна Т.Г., Гречишкіна Т.О., Тур А. М. Спогади випускників – відлуння голосів двох століть: про вимоги до особистості педагога, викладачів коледжу як узірців для нащадків; найкращі миті студентської юності; перше кохання, яке часто переростало в міцні родини… Та головне, що об'єднує зміст кожного нарису, – наполегливе ствердження авторів спогадів про те, що саме педагогічний коледж став міцною основою професійного зростання, заклав фундаментальні знання теорії і методик, спонукав до зростання і до сьогодні не має рівних собі серед закладів педагогічної освіти.

Творчо й натхненно протягом 2017–2018 н. р. працювали завідувачі кабінетів музейно-педагогічного комплексу коледжу над оформленням ювілейних виставкових експозиці

евтомно й креативно, під керівництвом директора коледжу, Заслуженого працівника освіти України Г.М. Мінєнко викладачі суспільних дисциплін Чурілова В. Є. та Пивоварова Г. С. працювали над створенням кабінету-панорами історії України, інформаційний потенціал якого спрямований на сприяння формуванню у студентської молоді історичної пам'яті та громадянських компетентностей.

Під час урочистого відкриття новостворенного осередку присутні підписали історичний документ - звернення до майбутніх поколінь, - настанову нащадкам, яка буде одним з головних символів кабінету-панорами історії України.

29 травня, у день урочистого відзначення ювілею, коледжан прийшли привітати:

Також привітання коледж отримав від представників ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області та колеги з освітніх установ Луганщини.

Особливо хвилюючою цього дня була зустріч із випускниками різних років. Вразили представники педагогічних династій, які поколіннями навчалися у стінах навчального закладу: Черкаси, Шуліки, Грушевські, Лінники-Кравченко, Сосніни. Випускники з душевним трепетом пригадували кращі роки своєї юності, проведені у стінах рідної Альма-матер – Лисичанського педагогічного коледжу (училища). З великою повагою відгукувалися про педагогічний колектив, який зростив у них справжніх професіоналів.

 

Усі запрошені дружнім колом об'єднались в актовій залі на церемонії урочистого нагородження кращих педагогічних працівників.

На честь ювілейної дати викладачі коледжу отримали почесні нагороди за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність. Нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти» Ігнатушу А. Л., викладача загальної педагогіки та психології; а також викладачі отримали відзнаки Луганської обласної державної адміністрації, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти, Луганського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Лисичанської міської ради.

Для присутніх зі сцени лунали теплі слова привітань почесних гостей, які висловлювали щире захоплення атмосферою, гостинністю, творчістю освітян коледжу. Гостей захоплено вітали студенти, міські та обласні співаки й танцюристі з композиціями: «Гімн України», «Гімн коледжу», «Київська Русь», «Українці, ми – єдина сімя», «Родина».

Понад 25 тисяч спеціалістів підготував наш навчальний заклад за весь період своєї діяльності!

Неухильно зростає професійний та науковий рівень педагогічного колективу. Нині у його складі кандидати наук, аспіранти, магістри, викладачі зі званням «методист», викладачі вищої категорії, зі званням «Відмінник освіти України», нагороджені відзнаками «Петро Могила», «Василь Сухомлинський», «Антон Макаренко», «За заслуги перед Луганщиною», «За сумлінну працю», «Ветеран праці» та ін. Саме вони створюють усі умови, щоб у заклади освіти України прийшли креативні, розумні, високо професійні майстри свого фаху. Адже педагогічний колектив коледжу завжди був і є ініціативний, творчий, інноваційний. А хіба можна бути іншим у такому затишному домі, яким є наш навчальний заклад!

Вітаємо тебе, наш соколе! Освітянський флагмане! Гордість України! Пишаємось, що зростив нас саме ти – кращий серед кращих! Хай процвітає кожен день твоєї славетної історії, вписаної золотими літерами в освітянську справу України й світу!

27 лютого 2018 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективи впровадження STEM-навчання в сучасній освіті».

Почесними гостями заходу були науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – Караман О. Л., доктор педагогічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології; Семенов М. А., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інформаційних технологій та систем; Мацай Н. Ю., кандидат природничих наук, доцент, декан факультету природничих наук; Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; педагоги Брянківського коледжу, Кадіївського педагогічного коледжу. Дистанційно до роботи долучилися науковці Донбаського національного педагогічного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету. Активними учасниками конференції стали вихователі та вчителі шкіл м. Лисичанськ, Севєродонецьк, Кремінського та Попаснянського районів.

З вітальним словом до присутніх звернулися Мінєнко Г.М., директор коледжу, Заслужений працівник освіти України та Караман О. Л., доктор педагогічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології, акцентувавши увагу на STEM-освіті як пріоритетному напряму розвитку освіти України в умовах переходу до Нової української школи.

Під час пленарного засідання окреслено загальні положення розвитку STEM-освіти в сучасному світі, особливості впровадження STEM-навчання у закладах освіти, можливості STEAM-освіти в процесі фахової підготовки, можливості інтеграції навчальних дисциплін за принципом STEAM-технологій, компетентності педагога як передумова впровадження STEM-освіти, місію школи в контексті STEM-освіти.

Цікавою, змістовною, творчою була робота на фахових локаціях.

На наступності STEM-технологій у системі безперервної технологічної освіти й досвід упровадження STEM-навчання як засобу реалізації проектної технології у процесі підготовки майбутніх вчителів трудового навчання, а також на уроках трудового навчання в ЗСО акцентували увагу учасники локації технологічної освіти.

5 лютого 2018 р. з метою формування пізнавальної спрямованості студентів спеціальності «Трудове навчання та технології», ознайомлення їх зі специфікою майбутньої професії та сприяння професійного зростання був проведений воркшоп «Учитель технологій – фахівець нової генерації». Студенти запевнились, що сучасний кваліфікований фахівець повинен володіти усіма необхідними знаннями для якісного виконання своєї роботи. 

Нові технології надають багатогранні можливості запровадити сучасні інформаційні та телекомунікаційні технології в освітній процес. Тому сьогодні фахівець з технологічної освіти володіє не тільки знаннями техніки і технологій, але й вміє економічно обґрунтовано організовувати і здійснювати керівництво не тільки в галузі виробництва, а й в інших сферах.

Також студенти познайомились з історією власної спеціальності в педагогічному коледжі та розвитком трудового навчання в Україні.

В ході проведення заходу студентам була запропонована дискусія, особливе зацікавлення у студентів викликало бурхливе обговорення таких питань «Чи не є професія вчителя застиглою, завмерлою, адже рік у рік доводиться читати ті самі уроки, за практично ідентичними підручниками?», «Яким повинні бути відносини між учителем і учнями?», «Любимчики - бути або не бути?», «Чи складно вмотивувати учня?».

Запрошений гість, вчитель праці та технологій ЗОШ № 12 м. Лисичанська Хмелик С.А., поділився досвідом роботи, надав цінні поради майбутнім фахівцям технологічної освіти.

Важко переоцінити заслуги талановитого вчителя, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвих пріоритетів, закладає основи його майбутнього, а значить, майбутнього цивілізації.

13 грудня 2017 року в коледжі була проведена олімпіада для студентів спеціальності «Технологічна освіта» з фахових дисциплін, мета якої - виявити ерудованих студентів з питань змісту та завдань технологічної освіти в середній школі, розвивати здатність творчо застосовувати знання в галузі техніки в нестандартних ситуаціях

Олімпіада проводилась за двома турами. І тур – «Теоретичний» передбачав роботу студентів з тестовими завданнями з дисциплін «Нарисна геометрія», «Технічне креслення», «Методика навчання технологій», «Технічна творчість учнів», «Основи охорони праці» та виконання завдань практичного характеру: визначали мету, тип уроку, дидактичні принципи, аналізували технологічний об'єкт за критеріями.

В ІІ «Практичному» турі студенти займались проектно-технологічною діяльністю – юнаки розробляли проект «Шпаківня», дівчата оздоблювали серветку, кольорове рішення якої виконали в традиціях української вишивки та пояснювали символіку кольорів. В процесі проектування учасники олімпіади дотримуючись всіх його етапів, складали технологічні картки, виконували опис проекту, проводили міні-маркетингові дослідження та безпосередньо виготовляли спроектований виріб.

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» продемонстрували вміння відповідати точно і лаконічно на питання з основних фахових методик, виявили високий рівень сформованості трудових дій та вміння вирішувати техніко-технологічні завдання.

Перше місце серед юнаків поділили Пахомов Дмитро та Гапотченко Андрій, а переможницею олімпіади серед дівчат стала Такташова Влада. Вони продемонстрували знання змісту, ідей й принципів побудови державного стандарту освітньої галузі «Технологія», сучасних систем, за якими побудована шкільна програма з трудового навчання, високий рівень сформованості трудових вмінь. А спроектовані ними вироби відповідають сучасним технікам в галузі декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості, мають високу якість оформлення виробів та естетичний вигляд.

У цілому олімпіада довела, що технологічна освіта формує технічно та технологічно освічену особистість, підготовлену до життя й активної діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.

Що турбує ще вчорашніх школярів, а сьогодні вже студентів на початку навчального року? Майбутні лекції? Сесія? В першу чергу – це посвячення в студенти. Саме тому 18 вересня 2017 року у коледжі відбулися одразу два яскраві видовища: посвячення першокурсників у студенти та шоу талантів «Коледж.Шанс.UA» – найулюбленіші заходи студентів і викладачів, які вже багато років поспіль є традиційними.

Ритуал посвяти першокурсників до лав студентства здійснювали студенти четвертих курсів. Музичним подарунком для першокурсників стали яскраві концертні номери студентів коледжу. Першокурсники підготували мультимедійні презентації, в яких яскраво розповіли про свою групу, познайомили шановну аудиторію зі своїми талантами. За доброю традицією першокурсникам урочисто були передані символи навчання: Ключ знань та Студентський квиток. Самий серйозний і відповідальний момент церемонії – урочиста клятва, яку дають студенти-першокурсники, вступаючи в коледжне братство.

Порадувало і яскраве шоу талантів «Коледж.Шанс.Ua» – свято, яке вже давно стало візитівкою Лисичанського педагогічного коледжу. Свято принесло чимало позитивних емоцій всім присутнім. На сцені коледжу виступили представники від кожної з груп нового набору: на розсуд шановної публіки були представлені хореографічні композиції, вокальні номери, інструментальні композиції. Всі виступи відрізнялися оригінальністю, самобутністю, драйвом, стали справжнім вибухом енергії!

Спортивні звершення студентів "Технологічна освіта" приурочені проведенню Олімпійського тижня – всеукраїнського спортивно-виховного заходу, який спрямований на популяризацію спорту, формування мотивації до ведення здорового способу життя та розвитку олімпійського руху в Україні.

Згідно програми змагань, відразу після урочистого параду-відкриття, відбувся легкоатлетичний пробіг «Лонгмоб – 2017» по території навчального закладу.

Видовищним був забіг викладачів коледжу, де впевнену перемогу виборола Жалдакова Ю.В. Не відстала від неї і Голота В.Є.

Наступним етапом стало проведення естафет серед студентів І курсів спеціальностей «Фізичне виховання» та «Технологічна освіта».

Під час підведення підсумків заходу всі призери та переможці окремих етапів свята були нагороджені грамотами та подарунками від Національного олімпійського комітету України.

Чекаємо на продовження спортивних баталій під час проведення Міжнародного дня студентського спорту!

 

День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до самостійного життя.

Особливим цей день став майже для 117 першокурсників, які витримали вступні екзамени і приєднались до лав студентів Лисичанського педагогічного коледжу.

І саме під гаслом «Країна знань усіх вітає» у коледжі розпочався День знань. З цього свята для студентів-першокурсників розпочинається незвіданий, цікавий і нелегкий шлях до підкорення нових вершин знань.

Теплими словами привітала студентів-першокурсників директор Лисичанського педагогічного коледжу, Заслужений працівник освіти України Мінєнко Г.М., яка наголосила, що заклад ставить перед собою особливу місію: виховання справжньої гідної української національно-патріотичної еліти, яка в майбутньому своїми зусиллями буде творити розмаїття української нації.

Перше вересня… Початок осені... Початок студентського життя… Для викладачів – початок нового навчального року, початок трудових буднів, але все це – одне свято, без якого вони вже не уявляють свого життя.

 

 

З вітальним словом до першокурсників звернулася викладач, куратор групи 1-АФ Крошка С.А., яка побажала їм успіхів на новій стежині, здоров'я, миру, злагоди.

Знання – величезна сила. Вони допомагають відкривати і глибше пізнавати закони Всесвіту, пізнавати себе і людей, знайомитися з подіями сивої давнини і зазирати в майбутнє. Першокурсники виголосили урочисту клятву студента. Вони поклялися сприяти збереженню кращих традицій коледжу та його доброго імені, успішно навчатися, оволодіти професією так, щоб бути найбільш корисними своєму народу.

 

Завершилось свято вітальною піснею «Україно моя, ти найкраща у світі!» у виконанні студентки групи 2-АД Глотової Лоліти.

Шановні першокурсники, бажаємо вам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Живіть в ім'я розквіту України. Нехай у ній панує мир і злагода, любов до Батьківщини і світле прагнення прославляти її своїми знаннями та справами.

8 травня 2017 року у ВП ,,Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка" в межах відзначення Всесвітнього дня вишиванки відбувся регіональний фестиваль повітряних зміїв ,,Мирне небо Донбасу", котрий уже 11 років поспіль, за ініціативою викладача загальнотехнічних дисциплін Осіпова І.В., збирає в стінах навчального закладу творчу молодь Луганщини, яка присвячує свою працю в ім'я розквіту України.

Видео YouTube

Знаковою й невипадковою є назва фестивалю, адже 3 роки наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни, і на полі битви знаходяться захисники – воїни-визволителі, котрі оберігають наш спокій. Саме їхньому подвигу й прагненню до якнайшвидшого настання миру присвячена ключова ідея фестивалю.

2017 року учасниками заходу стали учні близько 20 загальноосвітніх закладів Луганської області – міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля та ін. За перемогу змагалися й учнівські команди Врубівської та Мирнодолинської ЗОШ.

Фестиваль розпочався показовими запусками тематичних повітряних зміїв, оформлених різноманітними візерунками української вишивки. Студенти Лисичанського педагогічного коледжу під керівництвом викладача Осіпова І.В. підняли в небо гігантській змій-вишиванку разом з одним із головних державних символів України – прапором! Жовто-блакитний стяг, який майорів у небі, став головною окрасою заходу та надихав конкурсантів на перемогу.

Учасники фестивалю ,,Мирне небо Донбасу", попри несприятливі погодні умови, змогли виконати запуски повітряних зміїв різних класів: плоскі та коробчасті змії, змій Поттера, змій-парафойл тощо. Блакитне небо під патріотичні гасла учасників та глядачів фестивалю заповнилось різнокольоровими фарбами яскравих повітряних гігантів.

Переможцями конкурсу стали:

І місце – Алексєєв Вадим (учень Врубівської ЗОШ);

ІІ місце – Скриннік Владислав (учень Врубівської ЗОШ);

ІІІ місце – Носуль Андрій (учень Лисичанської ЗОШ № 14).

Ми пишаємось творчими звершеннями лауреатів і переможців фестивалю й закликаємо кожного завжди пам'ятати про те, що ми з вами – українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі. Милуйтеся її красою й радійте її барвами, плекайте мир і злагоду на рідній неньці-Україні!

На виконання Указу Президента України «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні» від 11 січня 2017 року № 1/2017 та обласного Плану заходів з проведення року Японії в Україні, затвердженого заступником голови, виконуючим обов’язки голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Ю.О. Клименком», 11 травня 2017 року, з метою популяризації культури, наукових та творчих досягнень Японії у ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» було відкрито рік Японії в Україні.

Цього дня ранок у коледжі розпочався із заочної подорожі унікальною країною, де сходить сонце. Гості коледжу, викладачі і студенти відчули гармонію японської культури у звичайних, буденних речах, яким би українець не надав такого серйозного значення.

Надзвичайну ауру японської культури допомагали відчувати національні мотиви музики, під яку розквітала сакура, хризантеми;виростали снігові фігури під час фестивалю у Саппоро; в руках майстра народжувалося мистецтво бонсай.

Студентки спеціальності «Технологічна освіта» Лисичанського педагогічного коледжу Субота Марина, Григорян Сона ознайомили присутніх з мистецтвом канзамі, анагурумі. Майстрині довели, що тканини і нитки з легкістю можна перетворити на чудо мистецтва. Дівчата за невеликий проміжок часу зробили і представили готові речі.

Процес трансформації українського образу жінки в японський відбувся через яскраве дефіле японських кімоно. Під час цього дійства відчувалася надзвичайна гармонія мистецтва і жіночої природної краси. Чари цього театрального дійства заворожували яскравим одягом, надзвичайними зачісками, повільними рухами під японську музику.

Завдяки комп’ютерним технологіям присутні почули і привітання студента Харківського університету імені Каразіна Янго. Він привітав присутніх і побажав студентам успіхів у навчанні.

Зустріч завершилася вірою в світле процвітання нашої країни. Символічно це було представлено у паперових журавликах, яких отримали присутні. В японській символіці цей птах ототожнюється з чистотою, гармонією, щастям і коханням.

Тож нехай японський журавель подарує нашій країні мир, який потрібен кожному українцю.

25 квітня 2017 р. відбулась Web-презентація діяльності циклової комісії загальнотехнічних та математичних дисциплін "Інноваційні підходи до формування компетентності майбутніх вчителів технологій".

Демченко П. Є., голова циклової комісії, зазначив, що викладачі плідно працюють над проблемою створення оптимальних умов для  формування технічно, технологічно освіченої особистості, підготовленої до життя та активної трудової діяльності в умовах медіа-освіти.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності циклової комісії є використання інформаційно-комунікаційних технологій:

Наукова діяльність циклової комісії в поточному навчальному році була спрямована на:

У звіті також акцентовано увагу, що викладач ц. к. Осіпов І. В. репрезентував виставку виробів за технологією сегментного точіння у межах VIII Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2017», про що свідчить Грамота Міністерства освіти і науки України.

 

Перспективними напрямками роботи циклової комісії на 2017-2018 н.р. визначено:

20 квітня 2017 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся Всеукраїнський інформаційно-методичний консалтинг «Інноваційні підходи до формування компетентності фахівця технологічної освіти»

Захід розпочав свою роботу репрезентацією виставки проектів, на якій представлено творчий здобуток викладачів та студентів коледжу з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема викладач загальнотехнічних дисциплін Осіпов І. В. представив роботи в техніці сегментного точіння (виготовлення різноманітних ваз з деревини). Дихав свіжістю різнокольорових барв чарівний світ природи з вишитих картин, поробок у техніці модульного орігамі, в'язаних крючком іграшок – у техніці амігурімі, прикраси – у техніці канзаши тощо створених вихованцями студії «Магія творчості» (керівник Цимбал О. В.), захопивши присутніх позитивною емоційністю.

 

Тож сповнені такою хвилею творчого натхнення учасники заходу – викладачі та студенти Лисичанського педагогічного коледжу, вчителі технологій шкіл міста й області – взяли участь у пленарному засіданні, під час якого до обговорення актуальної проблеми використання інноваційних технологій у практичній підготовці майбутніх учителів трудового навчання долучилися провідні фахівці технологічної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також викладачі Донбаського державного педагогічного університету, Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Красноармійського педагогічного училища.

Викладачі загальнотехнічних дисциплін Демченко П. Є., Брюховецька О. А. у своїх виступах акцентували увагу на тому, що професійна підготовка майбутніх фахівців, впровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій, ефективна реалізація основних засад Державного стандарту освітньої галузі «Технологія» з урахуванням матеріально-технічного, інформаційного забезпечення загальноосвітніх та позашкільних закладів – питання, які на сьогодні є актуальними як для загальноосвітніх навчальних закладів так і для вищої освіти. Адже освітній процес має опиратись не тільки на ті форми навчання, які формують знання, уміння і навички, а й ті, що створюють умови для формування у студентів здатності до самостійного прийняття рішень, творчого вирішення нестандартних і нетипових завдань, високої професійної мобільності на сучасному етапі розвитку освіти. У зв'язку з цим викладачами циклової комісії загальнотехнічних та математичних дисциплін коледжу для широкого загалу було продемонстровано досвід використання інформаційно-комунікаційних технологій в підготовці майбутніх фахівців технологічної освіти: функціонування віртуальної платформи викладання навчальних дисциплін (блогосфери), застосування на заняттях авторських електронних посібників, контролюючих програм, розробка та використання offline-матеріалів, що дозволяє покращити комунікацію між викладачем і студентами та реалізувати завдання дистанційного навчання.

Для вчителів технологій було проведено воркшоп зі створення навчальних блогів. Викладач математики та інформатики Крилова М. О. продемонструвала послідовність розробки блогу навчального предмету та можливість використання різних інструментів для наповнення його навчальним контентом.

Голова методичного об'єднання вчителів технологій м. Лисичанськ Літовка Є. Ю. ознайомив колег з досвідом роботи організації уроків за проектною технологією. Було презентовано проект учнів 9 класу «Воскова ручка», деталі якої роздруковано на 3D принтері.

На сьогодні гарантом безпечних умов освітнього процесу в галузі технологічної освіти актуальним є питання безпеки праці та збереження здоров'я під час виконання певних технологічних операцій. Викладач охорони праці Сергієнко Н.В. звернула увагу учасників заходу на забезпеченні навчально-методичному супроводі освітнього процесу новітніми інформаційними продуктами, які сприяють впровадженню нових форм організації навчального процесу, презентувавши сайти «Безпека життя – безпека праці», «Учитель технологій = охорона праці».

 

Говорячи про практичну значимість технологічної освіти в розвитку творчих здібностей як самих педагогів так і студентської молоді в контексті використанні інноваційних технологій у прикладній підготовці, не можна не звернути увагу на сучасні способи обробки матеріалів у процесі розвитку життєво необхідних умінь.

Результатом такої діяльності в межах інформаційно-методичного консалтингу був проведений воркшоп «Використання технології сегментного точіння в шкільних майстернях». Викладач загальнотехнічних дисциплін Осіпов І. В. продемонстрував можливості використання технологічного устаткування навчальних майстерень у розробці творчих проектів за технологією сегментного точіння. За рахунок комбінації різних порід деревини вдається досягти цікавих варіантів, рішень та ефектів оздоблення різноманітних виробів. Використання таких нестандартних технік та технологій обробки матеріалів на уроках трудового навчання не тільки урізноманітнює навчально-виховний процес, але й мотивує учнів, активізує їх пізнавальну діяльність.

Без творчості, без використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій неможливі ні виховний, ні навчальний процеси у сучасній школі. Тому докорінно мають змінитись підходи до реалізації навчальних програм як загальноосвітніх, так і вищих навчальних закладів в умовах реформування системи освіти у відповідності до сучасних тенденцій розвитку високотехнологічного інформаційного суспільства.

16 березня 2017 року Відокремлений підрозділ «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» взяв участь у VIII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», організованій компанією «Виставковий світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України в Палаці дітей та юнацтва м. Київ.

На урочистому відкритті були присутні високоповажні гості: президент НАПН України, академік НАН України Василь Григорович Кремінь, голова підкомітету з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Тарас Дмитрович Кремінь, народний депутат України, голова наглядової Ради ЛНУ імені Тараса Шевченка Віталій Семенович Курило та директор компанії «Виставковий Світ» Світлана Володимирівна Рудько.

Лисичанський педагогічний коледж представляли Мінєнко Галина Миколаївна – директор, Заслужений працівник освіти України, Сергієнко Лариса Василівна – кандидат педагогічних наук, завідувач навчально-методичного кабінету у складі делегації Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

До участі у конкурсі від навчального закладу було представлено проект в тематичній номінації «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота», який за результатами конкурсного відбору та експертизи отримав золоту медаль.

Представлений проект окреслював інноваційну діяльність Лисичанського педагогічного коледжу щодо формування громадянської позиції як основи виховання патріотизму майбутнього фахівця; сучасні підходи до становлення громадянських компетентностей, національної свідомості сучасної молоді в аспекті розвитку студентських ініціатив та становлення традиційних молодіжних рухів і фестивалів; формування активної громадянської позиції студентів коледжу на духовно-моральному й соціально-культурологічному підґрунті застосування в освітньо-виховному процесі матеріалів плеяд фільмованих проектів національно-патріотичної тематики в умовах педагогічного вишу.

16 березня 2017 року на базі ВП "Рубіжанській політехнічний коледж імені О. Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка" відбулась ХІІ регіональна науково-практична студентська конференція «УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ. Духовність. Мораль. Громадянськість». Стеденти спеціальності "Технологічна освіта" Гапотченко Андрій (3-АТ) та Артьомов Михайло (2-АТ) взяли активну участь у роботі конференції.

Понад шістдесят юнаків та дівчат із вищих навчальних закладів І-ІІ р. а. Луганської області прийняли участь у науковому заході. Робота конференції проходила у п'яти секціях. Свої наробки з певної проблеми наші студенти продемонстрували під час роботи у секціях «Луганщина – світанок України», «Екологічні проблеми Луганщіни та України», «Пишаємося, що українське. Про нас, про Україну», «Пишаємося, що українське. Видатні українці». Найкращими доповідями журі визнало виступи Гапотченка Андрія «Степова Еллада – Біловоддя», керівник – Сергієнко Н. В. та Артьомова Михайла «Юрій Кондратюк – невідомий геній», керівник – Демченко П. Є. Всі студенти були відзначені дипломами.

Вітаємо наших студентів і бажаємо творчого натхнення!

У межах реалізації фундаментальних засад Концепції й Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Лисичанському педагогічному коледжі за ініціативою керівника творчого руху «Мирне небо Донбасу» Осіпова І.В. відбувся патріотичний флешмоб «Челендж – 22», який мав на меті підтримку інвалідів АТО.

Видео YouTube

Практика челенджу має англійське коріння й дослівно трактується, як виклик. Соціальна модифікація цієї течії сьогодні є дуже популярною в різних країнах світу, зокрема, як засіб заклику людей до підтримки різноманітних суспільнозначущих акцій.

Оскільки сьогодні наша держава переживає буремні часи в боротьбі за свою незалежність, українці активно підтримують військовослужбовців, які віддано охороняють її кордони й не шкодують власних життів заради збереження її цілісності.

Не лишилась осторонь цього важливого питання й освітянська спільнота Лисичанського педагогічного коледжу, приєднавшись до челенджу щодо підтримки військових, які не пошкодували власного здоров'я, пожертвували своїм щасливим майбутнім заради Батьківщини і сьогодні, не опускаючи рук, продовжують бути справжнім прикладом для наслідування: займаються волонтерськими справами, пропагують спорт для інвалідів, ініціюють важливі соціальні проекти та ін.

Ми пишаємось нашими відважними захисниками, схиляємось перед їхньою мужністю й відвагою, і подібними акціями хочемо підкреслити те, що кожен із нас, наскільки може, підтримує спільний порив українців – жити мирно в єдиній Україні!

24 січня 2017 р. у коледжі відбулась настановча конференція з педагогічної практики «Пробні уроки» для студентів 3-х курсів спеціальностей «Початкова освіта», «Технологічна освіта», «Фізичне виховання» ОКР «молодший спеціаліст».

На конференції були присутні завідувач НВП Ігнатуша А.Л. та методисти з практики. Завідувач НВП представила студентам першочергові завдання практики: забезпечення практичного пізнання студентом закономірностей професійної діяльності та оволодіння способами організації, вміння вирішувати конкретні методичні завдання відповідно до умов педагогічного процесу; виховання у студентів потреби систематично поповнювати свої знання і творчо застосовувати їх на практиці.

Методисти з практичної підготовки Крилова М.О., Крошка С.А., Демченко П.Є. познайомили студентів з метою практики, яка полягає у виробленні і вдосконаленні практичних вмінь і навичок, які необхідні майбутньому вчителю при організації навчально-виховної роботи з дітьми; завданням практики – підготувати практикантів до проведення різних типів уроків та позакласних занять з окремих методик; видами діяльності при проходження практики. Також, було акцентовано увагу на обов'язки студента-практиканта під час проходження практики.

Для студентів були представлені зразки оформлення документації, вимоги до написання конспекту-уроку та його аналізу. Методистами було зазначено шкалу оцінювання знань та практичних умінь студентів.

Під час конференції методисти додали додаткову інформацію про адресу блога «Сучасний урок», на якому студенти зможуть детально ознайомитися з інформацією про педагогічну практику; графіки консультацій з практики, а старости познайомили студентів груп з графіком пробних уроків.

Студентам-практикантам бажаємо успіхів і відмінних результатів!

15 грудня 2016 року в коледжі була проведена олімпіада для студентів 4 курсу, спеціальності "Технологічна освіта" з фахових дисциплін, мета якої - виявити ерудованих студентів з питань змісту та завдань технологічної освіти в середній школі, розвивати здатність творчо застосовувати знання в галузі техніки в нестандартних ситуаціях

Олімпіада проводилась за двома турами. І тур – «Теоретичний» передбачав роботу студентів з тестовими завданнями з дисциплін "Основи нарисної геометрії, креслення", "Теорія і методика трудового навчання", "Технічна творчість учнів" та виконання завдань практичного характеру: визначали мету, тип уроку, дидактичні принципи, аналізували технологічний об'єкт за критеріями.

В ІІ «Практичному» турі студенти займались проектно-технологічною діяльністю – юнаки розробляли проект «Підсвічник», дівчата оздоблювали серветку, кольорове рішення якої виконали в традиціях української вишивки та пояснювали символіку кольорів. В процесі проектування учасники олімпіади дотримуючись всіх його етапів, складали технологічні картки, виконували опис проекту, проводили міні-маркетингові дослідження та безпосередньо виготовляли спроектований виріб.

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» продемонстрували вміння відповідати точно і лаконічно на питання з основних фахових методик, виявили високий рівень сформованості трудових дій та вміння вирішувати техніко-технологічні завдання.

Переможцем олімпіади серед юнаків з трудового навчання став Якименко І., серед дівчат – Тюріна Ю. Вони продемонстрували знання змісту, ідей й принципів побудови державного стандарту освітньої галузі «Технологія», сучасних систем, за якими побудована шкільна програма з трудового навчання, високий рівень сформованості трудових вмінь. А спроектовані ними вироби відповідають сучасним технікам в галузі декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості, мають високу якість оформлення виробів та естетичний вигляд.

У цілому олімпіада довела, що технологічна освіта формує технічно та технологічно освічену особистість, підготовлену до життя й активної діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.

 

                  

15 грудня в Лисичанському педагогічному колежі був проведений щорічний педагогічний КВК «Битва Титанів».

Змагалися мудрість і юність: команда студентів 4 курсу та команда викладачів коледжу. Конкурсна програма складалася з візитної картки, конкурсу-експромту «Discovery» та музичного домашнього завдання «Реформи в освіті».

Розпочалося шоу, і зал, наповнений глядачами, вибухнув від сміху та емоцій, які їх переповняли. Виступи команд були актуальними, гумористичними, емоційними.

Під час конкурсної програми відбулося нагородження студентів-переможців конкурсів: на кращу інноваційну розробку уроку та позакласного заходу (Мисова Д. – гр. 3-БШ, Шулік Д., - 3-АШ, Левченко А. – 3-АШ, Смірнова К. – 

3-БШ, Шевцова Т. – 4-АШ) та конкурсу «Кращий студент–практикант» (Ткачук Н. – 4-АД, Гарна Г. – 4-АШ та 

Сидоренко Є. – 4-АШ).

Хоча обидві команди виступали як професіонали гумористичного ремесла, треба було визначити переможців. У цьому році «своє останнє слово» сказали не журі, як це було зазвичай, а саме глядачі. Директор Міненко Г. М. запропонувала коледжанам визначити переможців аплодуванням. За яку команду буде більше оплесків – та й виграла. Студенти та викладачі, які були в залі, гучно аплодували обидвам командам, але перемогла тільки одна. Це була команда викладачів. Вітаємо переможців!

Конкурс «Битва титанів» продемонстрував, яке значення в професійній підготовці вчителів має творча співпраці викладача і студента. Творчих успіхів учасникам конкурсу.

                             

Ефективний рівень реалізації завдань Концепції національно-патріотичного виховання вдало продемонстровано на традиційному військово-лицарському турнірі, присвяченого Дню Збройних сил України.

Орієнтуючись на Методичні рекомендації щодо організації та змісту вивчення навчальних предметів «Захист Вітчизни», «Фізична культура» викладачами-предметниками змістовно інтегровані спортивні, військові завдання-естафети.

Гаслом турніру став вислів «Швидше, вище, сильніше!», визначивши кращі команди лицарського марафону. Серед них: команда групи 3-А спеціальності «Фізичне виховання» - І місце; збірна команда спеціальності «Технологічна освіта» та команда спеціальності «Фізичне виховання» 4 курс – ІІ місце; представники груп першого другого курсів спеціальності «Фізичне виховання» - ІІІ місце.

Духом патріотизму, бадьорості, високим рівнем громадської позиції відрізнялися як учасники так і глядачі заходу.

                           

Урочистим відзначенням Дня Гідності і Свободи став загальноколеджний захід «Революція гідності. Ціна свободи». Монтаж хроніки подій осені 2013 та трагічної зими 2014 років занурив присутніх в атмосферу революційних та доленосних для кожного українця подій.

Емоційно хвилюючими моментами урочистостей виявилася сцени міні-вистави студентів, а саме «Україно вставай»!, «Роздуми про гідність», «Героям Небесної сотні».

Яскравим та патетичним завершенням стала музична композиція «Бачу колір сонця», під час якої серця усієї коледжної родини билися в унісон!

Своїми враження висловила студентка ІІІ курсу, активістка студпарламенту Почтаренко Лілія:

«Особисто мене вразила атмосфера заходу, пронизана духом свободи й болю за майбутнє моєї країни. Я щиро вболіваю за долю нашої держави і вірю в те, що нам стане духу, мужності і сил дійти до переможного кінця у священній боротьбі за світле майбутнє нащої Батьківщини!».

Загалом у відзначенні Дня Гідності і Свободи 350 осіб.

                      

З нагоди Дня Державного прапору України та 25-ї річниці проголошення Незалежності України - знаменної події у багатовіковій історії національного державотворення, з метою її гідного відзначення у 2016 році спільнота Лисичанського коледжу поринула в атмосферу патріотизму, реалізуючи програму заходів.

Відкриття урочистостей розпочалося лінійкою «Моїй країні 25!», учасники якої - ректорат Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, представники Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, волонтери і громадські діячі міста, військовослужбовці батальйону «Тернопіль». Вітання, вручення почесних грамот, подарунків – хвилююча мить заходу.

Естетичне задоволення отримали присутні від надзвичайного видовища – прапорів в небі та великого прапору на землі, флешмобу «Україна -ювілейна країна!»

Продовжила серію урочистих заходів презентація проекту трилогії «Благословенна Україна - моїх дідів свята земля», який висвітлює історію державотворення в Україні, плеяду видатних діячі та борців за незалежність у ХХ столітті .

В святковий день музейно-педагогічний комплекс презентував серію тематичних експозицій:

«Освіта - мудрість вікова, 

Основа, міць держави,

Її історія жива,

Її продовження і слава»

В експозиції розкриваються основні етапи становлення педагогічної думки та розвитку освіти в Україні.

Зала Слави і подвигу презентувала експозицію «Під синьо-жовтим прапором свободи, земля нескорена мого народу», які представлена роботами художників Ю. Журавля та М. Д'яченко, що передають незламний український дух, який відображено у битвах та героях різних епох. Експозиція містить матеріали 30 ілюстрацій.

Серію майстер-класів «Майстерна Україна» для студентської молоді та гостей з найпоширеніших видів народного декоративно-прикладного мистецтва: писанкарства та витинанки, вишивки стрічками й плетіння браслетів Шамбала, української вишивки та художнього плетіння з паперу. Тренерами майстер-класів стали студенти Лисичанського педагогічного коледжу, члени осередку «Магія творчості» в межах молодіжного медіацентру коледжу. А майстер-клас з писанкарства та витинанки провела постійний партнер навчального закладу Лисицька Л.І., народна майстриня Луганщини з декоративно-ужиткового мистецтва, директор Лисичанського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Окрім цього, вона представила авторську виставку творчих робіт.

Під керівництвом талановитого творчого педагога Цимбал О.В. креативна спільнота молодих українців змогла зацікавити викладачів, студентів та гостей заходу новітніми підходами до декоративного оздоблення та привернути увагу до просування та відродження традиційних промислів і ремесел, відновлення цінності ручної творчої праці.

Студенти Брянківського коледжу продемонстрували майстер-класи: українська зачіска, виготовлення традиційної ляльки-мотанки, майстер-клас з аквагриму та фейс-арту «Барви України», майстер-клас з нейл-арту «Веселкова Україна», майстер-клас зі створення віночків «Дивоцвіт моєї країни». Враження чудові!

Фінальним акордом відзначення програми заходів став святковий концерт «З Україною в серці!»

Гордість за свою Батьківщину передала літературно – музична композиція «Україна мати», що зворушила присутніх особливою щирістю, патріотичністю, відвертістю.

Народний хор «Козацькі наспіви» Сєвєродонецького міського палацу культури,вразив харизматичністю виконання українських пісень різних жанрів. Глядачі мали можливість почути чоловіче тріо, вокальний дует, жіночу групу хору.

«Ти солдат України» композиція, що наповнила святкову залу вірою в перемогу, краще майбутнє України та гордість за відданих захисників України.

Брянківській театр мод продемонстрував дефіле сучасного стилізованого костюму.

Випускники коледжу не залишились осторонь й приєдналися до привітання країни у рідному коледжі, серед них Позираєва Дар'я блискуче виконала пісню «День незалежності», Чередниченко Валерія «Благослови мати».

В святковий день вітали коледжну родину учні базової ЗОШ №4 міста Лисичанська, Кручинська Анастасія, Нєстєрова Анастасія.

Чаруючим вокалом захопили глядачів солістки Брянківського та Лисичанського педагогічного коледжей Зубанова Марія та Почтаренко Лілія.

Драматична й зворушлива музична композиція «Велична та могутня Україна», захопивши у вир національної та державної символіки, об'єднала всіх учасників концерту.

Святковою атмосферою, гарним настроєм, майорінням прапорів, патріотичними гаслами наповнений ювілейний день, головне свято країни – День незалежності України.

    

У день, коли увесь світ убрався у вишиванки, студенти і викладачі Лисичанського педагогічного коледжу долучилися до святкового дійства, яке мало назву «А над світом вишиванка цвіте!».

Учасники заходу простежили історію одного з виду українського народного мистецтва – вишиванки вічної супутниці українця, духовного символу народу.

Сьогодні, у XXI столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною і підсилюється сучасним стилемодягу, новими візерунками, взятими людьми все з тої живої Землі.

Глибоко вразила учасників літературно – музична композиція «Мамина сорочка», що передала безмежне джерело материнської ніжності та турботи.

Святково вбрана коледжна спільнота продемонструвала шану до народної святині, об'єднавшись у єдине, родинне, вишиване коло!

У заході взяло участь 240 осіб.

Всеукраїнський інформаційно-методичний семінар 

«Технологічна освіта в інформаційно-освітньому просторі»

07 квітня 2016 р.  у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся Всеукраїнський інформаційно-методичний семінар «Технологічна освіта в інформаційно-освітньому просторі».

Видео YouTube

Відкрився захід презентацією виставки «Майбутньому України присвячуємо нашу творчість», на якій представлено творчий здобуток викладачів та студентів коледжу з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема викладач  загальнотехнічних дисциплін Осіпов І.В. представив роботи в техніці сегментного точіння (виготовлення різноманітних ваз з деревини); фантазійно-казкові образи знайшли своє втілення у виробах із заліза створених під керівництвом Артюшенка В. Л.; дихав свіжістю різнокольорових барв чарівний світ природи з вишитих картин, поробок у техніці модульного орігамі, в'язаних крючком іграшок тощо, створених вихованцями студії «Магія творчості» (керівник Цимбал О. В.), захопивши присутніх своєю позитивною емоційністю.

Тож сповнені такою хвилею творчого натхнення учасники заходу – викладачі та студенти Лисичанського педагогічного коледжу, вчителі технологій шкіл міста й області – взяли участь у пленарному засіданні, у ході  якого за допомогою Skype-зв'язку до обговорення актуальної проблеми практичної підготовки майбутніх учителів технологій долучилися провідні фахівці технологічної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також викладачі Бердянського та Донбаського державних педагогічних університетів, Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Красноармійського педагогічного училища.  

Професійна підготовка майбутніх фахівців, впровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій, ефективна реалізація  основних засад Державного стандарту освітньої галузі «Технологія» з урахуванням матеріально-технічного, інформаційного забезпечення загальноосвітніх та позашкільних закладів – питання, які на сьогодні є актуальними як для загальноосвітніх навчальних закладів так і для вищої освіти. Адже освітній процес має опиратись не тільки на ті форми навчання,  які формують знання,  уміння і навички, а й ті, що створюють умови для формування у студентів здатності до самостійного прийняття рішень, творчого вирішення нестандартних і нетипових завдань, високої професійної мобільності на сучасному етапі розвитку освіти. У зв'язку з цим викладачами циклової комісії загальнотехнічних дисциплін коледжу для широкого загалу було продемонстровано функціонування віртуальної платформи викладання навчальних дисциплін (блогосфери), застосування на заняттях авторських електронних посібників, контролюючих програм, що дозволяє покращити комунікацію між викладачем і студентами та реалізувати завдання дистанційного навчання.

Активну участь у роботі семінару взяли учителі міста та області – випускники спеціальності «Технологічна освіта» Лисичанського педагогічного коледжу, презентувавши власний досвід роботи за напрямками:

Говорячи про практичну значимість технологічної освіти в розвитку творчих здібностей як самих педагогів так і учнівської та студентської молоді в контексті прикладної підготовки, не можна не звернути увагу на  сучасні  способи обробки матеріалів у процесі розвитку життєво необхідних умінь.

Результатом такої діяльності були воркшопи, які провели  викладачі коледжу для учасників семінару:

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» Пахомов Д., Якименко І. репрезентували власні вироби – етажерку та дровокол – як результат роботи над творчим проектом «Конструювання виробів в умовах шкільних майстерень в процесі вивчення варіативного модуля».

Без творчості, без використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій  неможливі ні виховний, ні навчальний процеси у сучасній школі. Бо подібно до того, як скульптор ліпить свої скульптури, художник пише картини, а ювелір обробляє коштовне каміння, учитель творить нову особистість, яка житиме в цьому суспільстві, стане його невід'ємною часткою.

Духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли вона живе у світі гри, казки, музики, фантазії, творчості... Учитель має навчати і виховувати так, щоб дитина почувала себе шукачем і відкривачем знань. Тільки за цієї умови одноманітна, напружена праця, стимулююча робота школяра забарвлюється радісним почуттям і може принести маленьким людям переживання творця. Саме такі позитивні емоції подарували учасникам семінару школярі, які під керівництвом своїх наставників узяли участь у конкурсі-захисті творчих проектів учнівської молоді. Свої проекти –  технічні моделі (макети), м'які іграшки, картини, експонати слюсарної та столярної справи –  представили учні шкіл міста та області.

Школі потрібен учитель, який працює в форматі творчих пошуків, що ґрунтуються на здобутках традиційної методики, включаючи інноваційні елементи, педагог умотивований не на репродукцію, а на експеримент, дослідження, новаторство. У Лисичанському педагогічному коледжі є всі можливості для формування висококваліфікованої творчої особистості майбутнього вчителя технологій як передумови ефективного забезпечення інтелектуального збагачення дитини, розкриття її здібностей, нахилів та інтересів у процесі освітньої діяльності.

Спеціальність «Середня освіта (трудове навчання та технології)»

Спеціальність «Середня освіта (трудове навчання та технології)»  розпочала діяльність з 1957р., коли на базі Лисичанського педагогічного училища було відкрито відділення вчителів праці та креслення. Перший випуск  вчителів праці  здійснено 1959 року. 1975 року було збудовано навчальні майстерні, які стали основною базою підготовки фахівців. Сьогодні в педагогічному коледжі створено комплекс для безперервної педагогічної освіти молоді з набуттям спеціальностей за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст".  Випускники коледжу мають змогу продовжити навчання в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка (м. Старобільськ) за освітньо-кваліфікаційними рівнями "бакалавр" та "магістр".

Кадровий склад педагогічного колективу відзначається високою професійною майстерністю, творчим потенціалом. 

Підготовка фахівців на спеціальності «Середня освіта (трудове навчання та технології)» передбачає вивчення професійно-орієнтованих дисциплін, а саме:

            -         методика навчання технологій;

-         технічне креслення;

-         технічне конструювання і моделювання;

-         педагогіка та психологія;

-         технічна творчість учнів;

-         інженерні дисципліни.

Викладачі циклової комісії загальнотехнічних та математичних дисциплін плідно працюють над проблемою створення оптимальних умов для  формування технічно, технологічно освіченої особистості, підготовленої до життя та активної трудової діяльності;  вироблення  навичок творчої діяльності студентів, виховання культури праці; всебічного,  духовного збагачення, активного встановлення і самореалізації студентів в умовах медіа-освіти.