Головна

Проектна діяльність студентів педколеджу 
як шлях до реалізації завдань STEM-освіти

Годівничка.mp4
13 грудня 2018 року в коледжі була проведена олімпіада для студентів спеціальності «Технологічна освіта» з фахових дисциплін, мета якої - виявити ерудованих студентів з питань змісту та завдань технологічної освіти в середній школі, розвивати здатність творчо застосовувати знання в галузі техніки в нестандартних ситуаціях.

Олімпіада проводилась за двома турами. І тур – «Теоретичний» передбачав роботу студентів з тестовими завданнями з дисциплін «Нарисна геометрія», «Технічне креслення», «Методика навчання технологій», «Технічна творчість учнів», «Основи охорони праці» та виконання завдань практичного характеру: визначали мету, тип уроку, дидактичні принципи, аналізували технологічний об'єкт за критеріями.

В ІІ «Практичному» турі студенти займались проектно-технологічною діяльністю – за наявності запропонованих заготовок з різних матеріалів учасники олімпіади мали обрати тему проекту: шкатулка, органайзер, підставка під ґаджет, контурна іграшка тощо (для хлопців) та вишита серветка, прихватка, м'яка іграшка тощо (для дівчат). В процесі проектування учасники олімпіади дотримуючись всіх його етапів, складали технологічні картки, виконували опис проекту, проводили міні-маркетингові дослідження та безпосередньо виготовляли спроектований виріб.

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» продемонстрували вміння відповідати точно і лаконічно на питання з основних фахових методик, виявили високий рівень сформованості трудових дій та вміння вирішувати техніко-технологічні завдання.

Перше місце серед юнаків посів Артьомов Михайло, а переможницею олімпіади серед дівчат стала Кальницька Альона. Вони продемонстрували знання змісту, ідей й принципів побудови державного стандарту освітньої галузі «Технологія», сучасних систем, за якими побудована шкільна програма з трудового навчання, високий рівень сформованості трудових вмінь. А спроектовані ними вироби відповідають сучасним технікам в галузі декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості, мають високу якість оформлення виробів та естетичний вигляд.

У цілому олімпіада довела, що технологічна освіта формує технічно та технологічно освічену особистість, підготовлену до життя й активної діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.


 
   
 
   
 


13 жовтня 2018 року на базі відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Траса Шевченка» відбулося спільне засідання Президії НАПН України та Вченої ради ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Відкрив захід Голова наглядової ради ЛНУ імені Тараса Шевченка Курило Віталій Семенович.

В обговоренні актуальних проблем педагогіки вищої школи, питань модернізації освіти в контексті цивілізаційних змін узяли участь Кремень Василь Григорович, президент НАПН України; члени Президії НАПН та Вченої ради ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Стецюк Юрій Вікторовичакцентував увагу присутніх на тому, як відбувається реформування освіти на регіональному рівні.

Ляшенко Олександр Іванович, член Президії НАПН України, зупинився на питанні модернізації змісту освіти в Новій українській школі.

Хід виконання науково-дослідної роботи за темою «Соціалізація дітей і молоді сходу України в умовах гібридної війни на Донбасі» означив ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка, член Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України та Науково-дослідного центру з проблем соціальної педагогіки і соціальної роботи НАПН України Савченко Сергій Вікторович.

Про експертний супровід забезпечення якості освіти в контексті руху України до ЄС доповіла Сисоєва Світлана Олександрівна, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України.

Бех Іван Дмитрович, член Президії та Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України розкрив питання «Духовно-моральна особистість як веління часу».

Діяльність Науково-дослідного центру з проблем соціальної педагогіки і соціальної роботи в зоні проведення Операції об'єднаних сил (ООС) означила Караман Олена Леонідівна, директор НДЦ з проблем соціальної педагогіки і соціальної роботи НАПН України (на базі ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка»).

Педагогічний колектив Лисичанського педагогічного коледжу репрезентував навчально-методичні напрацювання в аспекті запровадження інформаційно-комунікаційних технологій, STEAM-освіти тощо; заняття в процесі проходження практики в ретроспективі НУШ, лего-освіта тощо; е-матеріали щодо формування майбутнього фахівця як активного громадянина засобами соціально-гуманітарної роботи; відеоанонс спортивно-масової роботи в коледжі.

До уваги почесних гостей було також представлено оглядовий екскурс навчально-методичними лабораторіями:

 • мікс «Роль кабінету-музею історії педагогіки і освіти у становленні майбутнього фахівця» (Ігнатуша А. Л.);
 • виставка «Педагогічний коледж – платформа впровадження сучасних освітніх трендів» (Ляшенко К. І.);
 • «Наукова лабораторія «Мовна картина світу» як регіональний осередок формування національної мовної еліти» (Шуліка Л. В.);
 • презентація сайту кабінету-панорами історії України як ефективного інструменту формування історичної пам'яті (Чурілова В. Є.).

До роботи заходу долучилися педагоги ЗСО м. Лисичанськ, спеціалісти міського відділу освіти, методичної служби, адже форуми такого рівня – це поштовх до подальшої ефективної діяльності освітян області й міста в контексті нових підходів до реалізації завдань реформування змісту освіти.

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 28 вересня 2018 року освітянська спільнота педагогічного коледжу здійснила заочну подорож стежками життя і творчості видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського.

На честь визначної події - 100-річчя від дня народження фундатора знаменитої школи радості – проведено регіональну науково-практичну конференцію «Педагогічні вектори: В.О.Сухомлинський та сучасність», у якій взяли участь: провідні науковці Луганського національного університету (С. Савченко, доктор педагогічних наук, професор, ректор університету, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, О. Караман, доктор педагогічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології університету, О.Мальцева, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки, завідувач відділу аспірантури університету, С. Бадер, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової та дошкільної освіти, в.о. завідувачкафедри початкової та дошкільної освіти); освітяни Луганщини, Харківщини, Донеччини.

 

Конференція передбачала пленарне засідання та роботу секцій: «Гармонія природи і здоров'я», «В.Сухомлинський і сучасне дошкілля» та «Світ вступає у вік людини». Виступи доповідачів на пленарному засіданні поєднувалися з документальними кадрами про зразки діяльності В. Сухомлинського. Учасники конференції дізналися нові маловідомі факти біографії педагога, прослідкували співзвучність педагогічних поглядів Василя Сухомлинського та вимог Нової української школи під час доповіді М.Банник ( учителя вищої категорії зі званням методист, керівник міського об'єднання вчителів початкових класів м. Лисичанськ, вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №4).

Родзинкою наукового формату заходу стала міні-театралізація «Василь Сухомлинський і діти» та виступ аспірантки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, яка є громадянкою Китайської Народної Республіки.

Наприкінці роботи конференції було підбито підсумки конкурсів:конкурс есе «Людина починається з добра» (на тему загальновідомих висловів В.О.Сухомлинського) таконкурс малюнків до оповідань та казок В.Сухомлинського.

Учасники прониклися змістом заходу і зацікавилися педагогічними ідеями великого гуманіста як дороговказами власного професійного становлення.

За результатами конференції видано збірник публікацій.

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 27 серпня 2018 року велика коледжна родина розпочала новий 2018-2019 навчальний рік, прийнявши 142 першокурсника з різних куточків Луганщини.. Студентам спільно з батьками представили музейно-педагогічний комплекс навчального закладу, познайомили з їхньою другою домівкою на найближчі 4 роки.

Яскравим акордом початку нового навчального року став урочистий захід «Розкажи Європі про себе».

Напередодні нового навчального року Україна відзначає головні державотворчі свята – День Прапора і 27 річницю Незалежності.

На честь цих подій глядачам було представлено цікаві, змістовні факти про Україну як державу з великим європейським майбутнім. Зокрема, відеоряд включав інформацію параду зі святкування Дня Незалежності в місті Київ, у якому взяли участь 4500 військовослужбовців різних родів військ при 250 одиницях техніки. Зацікавила аудиторію відео промова Президента України Петра Порошенка, яку розпочав він словами «Маршу нової армії»: «Родились ми великої години з пожеж війни, із полум'я вогнів. Плекав нас біль за долю України, кормив нас гнів і лють на ворогів…».

Незабутні враження залишив проект, який віддзеркалював ключову тему заходу «Я в світ несу Луганщини ім'я», спрямований на популяризацію спадщини України та Луганщини в європейському середовищі, в результаті перегляду якого студенти впевнились у тому, що українці гідно представляють Батьківщину в усьому світі: подвигами героїв, творами відомих діячів культури і мистецтва, славетними перемогами спортсменів, здобутками науковців, які стали світовим надбанням. Тому ми сміливо можемо розказати Європі про себе!

 
   
 
   
 
   
 
   
 

По завершенню урочистої частини студентам першого курсу адміністрацією коледжу було надано інформацію щодо основних положень діяльності коледжу і запрошено до нової коледжної родини.

 
   
 

80-річчя від дня заснування Лисичанського педагогічного коледжу

Від палаючих сердець – до омріяних висот!

29 травня 2018 року увійшов у нове ювілейне коло наш навчальний заклад зі звучною назвою – Відокремлений підрозділ «Лисичанський педагогічний коледж» Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»!

Колектив творчо готувався до цієї дати протягом року, створивши значний банк матеріалів, у яких збережено і примножено історію навчального закладу в подіях і персоналіях.

Видео YouTube


Так, у жовтні 2017 року авторським колективом: Мінєнко Г. М., Севастяновою О. А., Бєліковим М. Г. було створено відеопродукт «Від палаючих сердець – до омріяних висот» про віхи розвитку історії навчального закладу у дзеркалі двох століть.

Викладачами коледжу видано колективну монографію «Від студентських ініціатив – до активного громадянина-патріота», у якій було описано історію становлення традиційних студентських рухів і фестивалів нашого навчального закладу.

Поряд з цим, студентами спеціальності «Журналістика» під керівництвом завідувача методичного кабінету коледжу, викладача загальної філології, к. п. н., Сергієнко Л. В., протягом року здійснювалось видавництво статей про історію коледжу, здобутки і внесок у її становлення династій викладачів різних років у регіональній суспільно-політичній газеті «Новый путь».

Неймовірно цікавою й змістовною стала перша в історії коледжу збірка спогадів випускників різних років, видана творчою групою викладачів: Мінєнко Г.М., Матліна О.В., Мурсамітова І.А., Ігнатуша А.Л., Саприкіна Т.Г., Гречишкіна Т.О., Тур А. М. Спогади випускників – відлуння голосів двох століть: про вимоги до особистості педагога, викладачів коледжу як узірців для нащадків; найкращі миті студентської юності; перше кохання, яке часто переростало в міцні родини… Та головне, що об'єднує зміст кожного нарису, – наполегливе ствердження авторів спогадів про те, що саме педагогічний коледж став міцною основою професійного зростання, заклав фундаментальні знання теорії і методик, спонукав до зростання і до сьогодні не має рівних собі серед закладів педагогічної освіти.

Творчо й натхненно протягом 2017–2018 н. р. працювали завідувачі кабінетів музейно-педагогічного комплексу коледжу над оформленням ювілейних виставкових експозиці

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

евтомно й креативно, під керівництвом директора коледжу, Заслуженого працівника освіти України Г.М. Мінєнко викладачі суспільних дисциплін Чурілова В. Є. та Пивоварова Г. С. працювали над створенням кабінету-панорами історії України, інформаційний потенціал якого спрямований на сприяння формуванню у студентської молоді історичної пам'яті та громадянських компетентностей.

Під час урочистого відкриття новостворенного осередку присутні підписали історичний документ - звернення до майбутніх поколінь, - настанову нащадкам, яка буде одним з головних символів кабінету-панорами історії України.

 
   
 

29 травня, у день урочистого відзначення ювілею, коледжан прийшли привітати:

 • Курило В. С., народний депутат України VІІІ скликання, Голова наглядової ради ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор;
 • Лішик О. П., заступник голови ЛОДА з питань соціальної та гуманітарної сфери;
 • Савченко С. В., ректор ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор;
 • Стецюк Ю. В., директор Департаменту освіти і науки ЛОДА;
 • Севрюк С. В., керівник Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України;
 • Гожедрянов А. В., заступник голови Луганського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, голова Луганської обласної федерації баскетболу;
 • Шилін С. І., голова Лисичанської міської ради.

Також привітання коледж отримав від представників ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області та колеги з освітніх установ Луганщини.

Особливо хвилюючою цього дня була зустріч із випускниками різних років. Вразили представники педагогічних династій, які поколіннями навчалися у стінах навчального закладу: Черкаси, Шуліки, Грушевські, Лінники-Кравченко, Сосніни. Випускники з душевним трепетом пригадували кращі роки своєї юності, проведені у стінах рідної Альма-матер – Лисичанського педагогічного коледжу (училища). З великою повагою відгукувалися про педагогічний колектив, який зростив у них справжніх професіоналів.

 
   
 

 

Усі запрошені дружнім колом об'єднались в актовій залі на церемонії урочистого нагородження кращих педагогічних працівників.

На честь ювілейної дати викладачі коледжу отримали почесні нагороди за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність. Нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти» Ігнатушу А. Л., викладача загальної педагогіки та психології; а також викладачі отримали відзнаки Луганської обласної державної адміністрації, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти, Луганського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Лисичанської міської ради.

Для присутніх зі сцени лунали теплі слова привітань почесних гостей, які висловлювали щире захоплення атмосферою, гостинністю, творчістю освітян коледжу. Гостей захоплено вітали студенти, міські та обласні співаки й танцюристі з композиціями: «Гімн України», «Гімн коледжу», «Київська Русь», «Українці, ми – єдина сімя», «Родина».

Понад 25 тисяч спеціалістів підготував наш навчальний заклад за весь період своєї діяльності!

Неухильно зростає професійний та науковий рівень педагогічного колективу. Нині у його складі кандидати наук, аспіранти, магістри, викладачі зі званням «методист», викладачі вищої категорії, зі званням «Відмінник освіти України», нагороджені відзнаками «Петро Могила», «Василь Сухомлинський», «Антон Макаренко», «За заслуги перед Луганщиною», «За сумлінну працю», «Ветеран праці» та ін. Саме вони створюють усі умови, щоб у заклади освіти України прийшли креативні, розумні, високо професійні майстри свого фаху. Адже педагогічний колектив коледжу завжди був і є ініціативний, творчий, інноваційний. А хіба можна бути іншим у такому затишному домі, яким є наш навчальний заклад!

Вітаємо тебе, наш соколе! Освітянський флагмане! Гордість України! Пишаємось, що зростив нас саме ти – кращий серед кращих! Хай процвітає кожен день твоєї славетної історії, вписаної золотими літерами в освітянську справу України й світу!

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 


27 лютого 2018 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективи впровадження STEM-навчання в сучасній освіті».

Почесними гостями заходу були науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – Караман О. Л., доктор педагогічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології; Семенов М. А., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інформаційних технологій та систем; Мацай Н. Ю., кандидат природничих наук, доцент, декан факультету природничих наук; Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; педагоги Брянківського коледжу, Кадіївського педагогічного коледжу. Дистанційно до роботи долучилися науковці Донбаського національного педагогічного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету. Активними учасниками конференції стали вихователі та вчителі шкіл м. Лисичанськ, Севєродонецьк, Кремінського та Попаснянського районів.

З вітальним словом до присутніх звернулися Мінєнко Г.М., директор коледжу, Заслужений працівник освіти України та Караман О. Л., доктор педагогічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології, акцентувавши увагу на STEM-освіті як пріоритетному напряму розвитку освіти України в умовах переходу до Нової української школи.

 
   
 

Під час пленарного засідання окреслено загальні положення розвитку STEM-освіти в сучасному світі, особливості впровадження STEM-навчання у закладах освіти, можливості STEAM-освіти в процесі фахової підготовки, можливості інтеграції навчальних дисциплін за принципом STEAM-технологій, компетентності педагога як передумова впровадження STEM-освіти, місію школи в контексті STEM-освіти.

Цікавою, змістовною, творчою була робота на фахових локаціях.

На наступності STEM-технологій у системі безперервної технологічної освіти й досвід упровадження STEM-навчання як засобу реалізації проектної технології у процесі підготовки майбутніх вчителів трудового навчання, а також на уроках трудового навчання в ЗСО акцентували увагу учасники локації технологічної освіти.

 
   
 
   
 


5 лютого 2018 р. з метою формування пізнавальної спрямованості студентів спеціальності «Трудове навчання та технології», ознайомлення їх зі специфікою майбутньої професії та сприяння професійного зростання був проведений воркшоп «Учитель технологій – фахівець нової генерації». Студенти запевнились, що сучасний кваліфікований фахівець повинен володіти усіма необхідними знаннями для якісного виконання своєї роботи. 

Нові технології надають багатогранні можливості запровадити сучасні інформаційні та телекомунікаційні технології в освітній процес. Тому сьогодні фахівець з технологічної освіти володіє не тільки знаннями техніки і технологій, але й вміє економічно обґрунтовано організовувати і здійснювати керівництво не тільки в галузі виробництва, а й в інших сферах.

Також студенти познайомились з історією власної спеціальності в педагогічному коледжі та розвитком трудового навчання в Україні.

В ході проведення заходу студентам була запропонована дискусія, особливе зацікавлення у студентів викликало бурхливе обговорення таких питань «Чи не є професія вчителя застиглою, завмерлою, адже рік у рік доводиться читати ті самі уроки, за практично ідентичними підручниками?», «Яким повинні бути відносини між учителем і учнями?», «Любимчики - бути або не бути?», «Чи складно вмотивувати учня?».

Запрошений гість, вчитель праці та технологій ЗОШ № 12 м. Лисичанська Хмелик С.А., поділився досвідом роботи, надав цінні поради майбутнім фахівцям технологічної освіти.

Важко переоцінити заслуги талановитого вчителя, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвих пріоритетів, закладає основи його майбутнього, а значить, майбутнього цивілізації.

 


13 грудня 2017 року в коледжі була проведена олімпіада для студентів спеціальності «Технологічна освіта» з фахових дисциплін, мета якої - виявити ерудованих студентів з питань змісту та завдань технологічної освіти в середній школі, розвивати здатність творчо застосовувати знання в галузі техніки в нестандартних ситуаціях

Олімпіада проводилась за двома турами. І тур – «Теоретичний» передбачав роботу студентів з тестовими завданнями з дисциплін «Нарисна геометрія», «Технічне креслення», «Методика навчання технологій», «Технічна творчість учнів», «Основи охорони праці» та виконання завдань практичного характеру: визначали мету, тип уроку, дидактичні принципи, аналізували технологічний об'єкт за критеріями.

В ІІ «Практичному» турі студенти займались проектно-технологічною діяльністю – юнаки розробляли проект «Шпаківня», дівчата оздоблювали серветку, кольорове рішення якої виконали в традиціях української вишивки та пояснювали символіку кольорів. В процесі проектування учасники олімпіади дотримуючись всіх його етапів, складали технологічні картки, виконували опис проекту, проводили міні-маркетингові дослідження та безпосередньо виготовляли спроектований виріб.

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» продемонстрували вміння відповідати точно і лаконічно на питання з основних фахових методик, виявили високий рівень сформованості трудових дій та вміння вирішувати техніко-технологічні завдання.

Перше місце серед юнаків поділили Пахомов Дмитро та Гапотченко Андрій, а переможницею олімпіади серед дівчат стала Такташова Влада. Вони продемонстрували знання змісту, ідей й принципів побудови державного стандарту освітньої галузі «Технологія», сучасних систем, за якими побудована шкільна програма з трудового навчання, високий рівень сформованості трудових вмінь. А спроектовані ними вироби відповідають сучасним технікам в галузі декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості, мають високу якість оформлення виробів та естетичний вигляд.

У цілому олімпіада довела, що технологічна освіта формує технічно та технологічно освічену особистість, підготовлену до життя й активної діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.

 
   
 
   
 

Що турбує ще вчорашніх школярів, а сьогодні вже студентів на початку навчального року? Майбутні лекції? Сесія? В першу чергу – це посвячення в студенти. Саме тому 18 вересня 2017 року у коледжі відбулися одразу два яскраві видовища: посвячення першокурсників у студенти та шоу талантів «Коледж.Шанс.UA» – найулюбленіші заходи студентів і викладачів, які вже багато років поспіль є традиційними.

Ритуал посвяти першокурсників до лав студентства здійснювали студенти четвертих курсів. Музичним подарунком для першокурсників стали яскраві концертні номери студентів коледжу. Першокурсники підготували мультимедійні презентації, в яких яскраво розповіли про свою групу, познайомили шановну аудиторію зі своїми талантами. За доброю традицією першокурсникам урочисто були передані символи навчання: Ключ знань та Студентський квиток. Самий серйозний і відповідальний момент церемонії – урочиста клятва, яку дають студенти-першокурсники, вступаючи в коледжне братство.

Порадувало і яскраве шоу талантів «Коледж.Шанс.Ua» – свято, яке вже давно стало візитівкою Лисичанського педагогічного коледжу. Свято принесло чимало позитивних емоцій всім присутнім. На сцені коледжу виступили представники від кожної з груп нового набору: на розсуд шановної публіки були представлені хореографічні композиції, вокальні номери, інструментальні композиції. Всі виступи відрізнялися оригінальністю, самобутністю, драйвом, стали справжнім вибухом енергії!

 


 
   
 


Спортивні звершення студентів "Технологічна освіта" приурочені проведенню Олімпійського тижня – всеукраїнського спортивно-виховного заходу, який спрямований на популяризацію спорту, формування мотивації до ведення здорового способу життя та розвитку олімпійського руху в Україні.

Згідно програми змагань, відразу після урочистого параду-відкриття, відбувся легкоатлетичний пробіг «Лонгмоб – 2017» по території навчального закладу.

Видовищним був забіг викладачів коледжу, де впевнену перемогу виборола Жалдакова Ю.В. Не відстала від неї і Голота В.Є.

Наступним етапом стало проведення естафет серед студентів І курсів спеціальностей «Фізичне виховання» та «Технологічна освіта».

Під час підведення підсумків заходу всі призери та переможці окремих етапів свята були нагороджені грамотами та подарунками від Національного олімпійського комітету України.

Чекаємо на продовження спортивних баталій під час проведення Міжнародного дня студентського спорту!

 
   
 
   
 
 
 День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до самостійного життя.

Особливим цей день став майже для 117 першокурсників, які витримали вступні екзамени і приєднались до лав студентів Лисичанського педагогічного коледжу.

І саме під гаслом «Країна знань усіх вітає» у коледжі розпочався День знань. З цього свята для студентів-першокурсників розпочинається незвіданий, цікавий і нелегкий шлях до підкорення нових вершин знань.

Теплими словами привітала студентів-першокурсників директор Лисичанського педагогічного коледжу, Заслужений працівник освіти України Мінєнко Г.М., яка наголосила, що заклад ставить перед собою особливу місію: виховання справжньої гідної української національно-патріотичної еліти, яка в майбутньому своїми зусиллями буде творити розмаїття української нації.

Перше вересня… Початок осені... Початок студентського життя… Для викладачів – початок нового навчального року, початок трудових буднів, але все це – одне свято, без якого вони вже не уявляють свого життя.

 

 

З вітальним словом до першокурсників звернулася викладач, куратор групи 1-АФ Крошка С.А., яка побажала їм успіхів на новій стежині, здоров'я, миру, злагоди.

Знання – величезна сила. Вони допомагають відкривати і глибше пізнавати закони Всесвіту, пізнавати себе і людей, знайомитися з подіями сивої давнини і зазирати в майбутнє. Першокурсники виголосили урочисту клятву студента. Вони поклялися сприяти збереженню кращих традицій коледжу та його доброго імені, успішно навчатися, оволодіти професією так, щоб бути найбільш корисними своєму народу.

 

Завершилось свято вітальною піснею «Україно моя, ти найкраща у світі!» у виконанні студентки групи 2-АД Глотової Лоліти.

Шановні першокурсники, бажаємо вам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Живіть в ім'я розквіту України. Нехай у ній панує мир і злагода, любов до Батьківщини і світле прагнення прославляти її своїми знаннями та справами.

 
   
 8 травня 2017 року у ВП ,,Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка" в межах відзначення Всесвітнього дня вишиванки відбувся регіональний фестиваль повітряних зміїв ,,Мирне небо Донбасу", котрий уже 11 років поспіль, за ініціативою викладача загальнотехнічних дисциплін Осіпова І.В., збирає в стінах навчального закладу творчу молодь Луганщини, яка присвячує свою працю в ім'я розквіту України.

Видео YouTube


Знаковою й невипадковою є назва фестивалю, адже 3 роки наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни, і на полі битви знаходяться захисники – воїни-визволителі, котрі оберігають наш спокій. Саме їхньому подвигу й прагненню до якнайшвидшого настання миру присвячена ключова ідея фестивалю.

2017 року учасниками заходу стали учні близько 20 загальноосвітніх закладів Луганської області – міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля та ін. За перемогу змагалися й учнівські команди Врубівської та Мирнодолинської ЗОШ.

Фестиваль розпочався показовими запусками тематичних повітряних зміїв, оформлених різноманітними візерунками української вишивки. Студенти Лисичанського педагогічного коледжу під керівництвом викладача Осіпова І.В. підняли в небо гігантській змій-вишиванку разом з одним із головних державних символів України – прапором! Жовто-блакитний стяг, який майорів у небі, став головною окрасою заходу та надихав конкурсантів на перемогу.

Учасники фестивалю ,,Мирне небо Донбасу", попри несприятливі погодні умови, змогли виконати запуски повітряних зміїв різних класів: плоскі та коробчасті змії, змій Поттера, змій-парафойл тощо. Блакитне небо під патріотичні гасла учасників та глядачів фестивалю заповнилось різнокольоровими фарбами яскравих повітряних гігантів.

Переможцями конкурсу стали:

І місце – Алексєєв Вадим (учень Врубівської ЗОШ);

ІІ місце – Скриннік Владислав (учень Врубівської ЗОШ);

ІІІ місце – Носуль Андрій (учень Лисичанської ЗОШ № 14).

Ми пишаємось творчими звершеннями лауреатів і переможців фестивалю й закликаємо кожного завжди пам'ятати про те, що ми з вами – українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі. Милуйтеся її красою й радійте її барвами, плекайте мир і злагоду на рідній неньці-Україні!

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
На виконання Указу Президента України «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні» від 11 січня 2017 року № 1/2017 та обласного Плану заходів з проведення року Японії в Україні, затвердженого заступником голови, виконуючим обов’язки голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Ю.О. Клименком», 11 травня 2017 року, з метою популяризації культури, наукових та творчих досягнень Японії у ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» було відкрито рік Японії в Україні.

Цього дня ранок у коледжі розпочався із заочної подорожі унікальною країною, де сходить сонце. Гості коледжу, викладачі і студенти відчули гармонію японської культури у звичайних, буденних речах, яким би українець не надав такого серйозного значення.

Надзвичайну ауру японської культури допомагали відчувати національні мотиви музики, під яку розквітала сакура, хризантеми;виростали снігові фігури під час фестивалю у Саппоро; в руках майстра народжувалося мистецтво бонсай.

Студентки спеціальності «Технологічна освіта» Лисичанського педагогічного коледжу Субота Марина, Григорян Сона ознайомили присутніх з мистецтвом канзамі, анагурумі. Майстрині довели, що тканини і нитки з легкістю можна перетворити на чудо мистецтва. Дівчата за невеликий проміжок часу зробили і представили готові речі.

Процес трансформації українського образу жінки в японський відбувся через яскраве дефіле японських кімоно. Під час цього дійства відчувалася надзвичайна гармонія мистецтва і жіночої природної краси. Чари цього театрального дійства заворожували яскравим одягом, надзвичайними зачісками, повільними рухами під японську музику.

Завдяки комп’ютерним технологіям присутні почули і привітання студента Харківського університету імені Каразіна Янго. Він привітав присутніх і побажав студентам успіхів у навчанні.

Зустріч завершилася вірою в світле процвітання нашої країни. Символічно це було представлено у паперових журавликах, яких отримали присутні. В японській символіці цей птах ототожнюється з чистотою, гармонією, щастям і коханням.

Тож нехай японський журавель подарує нашій країні мир, який потрібен кожному українцю.

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
25 квітня 2017 р. відбулась Web-презентація діяльності циклової комісії загальнотехнічних та математичних дисциплін "Інноваційні підходи до формування компетентності майбутніх вчителів технологій".

Демченко П. Є., голова циклової комісії, зазначив, що викладачі плідно працюють над проблемою створення оптимальних умов для  формування технічно, технологічно освіченої особистості, підготовленої до життя та активної трудової діяльності в умовах медіа-освіти.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності циклової комісії є використання інформаційно-комунікаційних технологій:

 • створення 15 оффлайн-матеріалів з предметів загальноосвітнього та професійного циклів;
 • функціонування блогосфери з усіх навчальних дисциплін;
 • проведення тренінгів за програмою Intel® "Навчання для майбутнього для студентів спеціальностей «Початкова освіта», «Технологічна освіта», «дошкільна освіта», «Фізичне виховання» (Демченко П. Є., Крилова М. О.);
 • створення електронного посібника з «Астрономії», 4-х контролюючих програм;
 • підготовка електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна» - «Визначні пам'ятки Луганщини» (Демченко П. Є.), «Земля, де сходить сонце» (Брюховецька О. А.), «Степова еллада – Біловоддя» (Сергієнко Н. В.);
 • розробка дистанційних курсів «Інформатика» (Крилова М. О.), «Охорона праці» (Сергієнко Н. В.) на платформі Moodle.

Наукова діяльність циклової комісії в поточному навчальному році була спрямована на:

 • проведення Всеукраїнського інформаційно-методичного консалтингу «Інноваційні підходи до формування компетентності фахівця технологічної освіти»
 • підготовку матеріалів до святкування 80-ї річниці коледжу «Молодіжні ініціативи студентів ХХІ століття. Технічний рух» (укладач  Осіпов І. В.), «Історія розвитку фестивалю «Сузір'я колискової Донбасу» (співавтор Брюховецька О. А.);
 • участь у Всеукраїнських науково-практичних конференціях «Освіта України в умовах військового конфлікту на Донбасі», «Система надання освіти дітям з особливими потребами в умовах сучасного навчального закладу» (м. Лисичанськ) та «Інформаційні технології – 2017» (м. Київ);
 • керівництво науковою діяльністю студентів.

У звіті також акцентовано увагу, що викладач ц. к. Осіпов І. В. репрезентував виставку виробів за технологією сегментного точіння у межах VIII Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2017», про що свідчить Грамота Міністерства освіти і науки України.

 

Перспективними напрямками роботи циклової комісії на 2017-2018 н.р. визначено:

 • оновлення змісту робочих програм з навчальних дисциплін загальнотехнічного циклу відповідно до модернізованих програм середньої ланки Нової української школи;
 • з метою впровадження STEM-навчання спланувати розробку студентських проектів за відповідною технологією у межах виконання науково-дослідницьких робіт;
 • наповнення інформаційного е-портфоліо тематичним контентом про видатних винахідників України в науково-технічній галузі;
 • функціонування Ресурсного центру «Інноваційні підходи формування компетентності фахівця технологічної освіти» 
 
20 квітня 2017 р. у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся Всеукраїнський інформаційно-методичний консалтинг «Інноваційні підходи до формування компетентності фахівця технологічної освіти»

Захід розпочав свою роботу репрезентацією виставки проектів, на якій представлено творчий здобуток викладачів та студентів коледжу з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема викладач загальнотехнічних дисциплін Осіпов І. В. представив роботи в техніці сегментного точіння (виготовлення різноманітних ваз з деревини). Дихав свіжістю різнокольорових барв чарівний світ природи з вишитих картин, поробок у техніці модульного орігамі, в'язаних крючком іграшок – у техніці амігурімі, прикраси – у техніці канзаши тощо створених вихованцями студії «Магія творчості» (керівник Цимбал О. В.), захопивши присутніх позитивною емоційністю.

 
   
 
   
 
   
 
   
 

 

Тож сповнені такою хвилею творчого натхнення учасники заходу – викладачі та студенти Лисичанського педагогічного коледжу, вчителі технологій шкіл міста й області – взяли участь у пленарному засіданні, під час якого до обговорення актуальної проблеми використання інноваційних технологій у практичній підготовці майбутніх учителів трудового навчання долучилися провідні фахівці технологічної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також викладачі Донбаського державного педагогічного університету, Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Красноармійського педагогічного училища.

Викладачі загальнотехнічних дисциплін Демченко П. Є., Брюховецька О. А. у своїх виступах акцентували увагу на тому, що професійна підготовка майбутніх фахівців, впровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій, ефективна реалізація основних засад Державного стандарту освітньої галузі «Технологія» з урахуванням матеріально-технічного, інформаційного забезпечення загальноосвітніх та позашкільних закладів – питання, які на сьогодні є актуальними як для загальноосвітніх навчальних закладів так і для вищої освіти. Адже освітній процес має опиратись не тільки на ті форми навчання, які формують знання, уміння і навички, а й ті, що створюють умови для формування у студентів здатності до самостійного прийняття рішень, творчого вирішення нестандартних і нетипових завдань, високої професійної мобільності на сучасному етапі розвитку освіти. У зв'язку з цим викладачами циклової комісії загальнотехнічних та математичних дисциплін коледжу для широкого загалу було продемонстровано досвід використання інформаційно-комунікаційних технологій в підготовці майбутніх фахівців технологічної освіти: функціонування віртуальної платформи викладання навчальних дисциплін (блогосфери), застосування на заняттях авторських електронних посібників, контролюючих програм, розробка та використання offline-матеріалів, що дозволяє покращити комунікацію між викладачем і студентами та реалізувати завдання дистанційного навчання.

Для вчителів технологій було проведено воркшоп зі створення навчальних блогів. Викладач математики та інформатики Крилова М. О. продемонструвала послідовність розробки блогу навчального предмету та можливість використання різних інструментів для наповнення його навчальним контентом.

Голова методичного об'єднання вчителів технологій м. Лисичанськ Літовка Є. Ю. ознайомив колег з досвідом роботи організації уроків за проектною технологією. Було презентовано проект учнів 9 класу «Воскова ручка», деталі якої роздруковано на 3D принтері.

На сьогодні гарантом безпечних умов освітнього процесу в галузі технологічної освіти актуальним є питання безпеки праці та збереження здоров'я під час виконання певних технологічних операцій. Викладач охорони праці Сергієнко Н.В. звернула увагу учасників заходу на забезпеченні навчально-методичному супроводі освітнього процесу новітніми інформаційними продуктами, які сприяють впровадженню нових форм організації навчального процесу, презентувавши сайти «Безпека життя – безпека праці», «Учитель технологій = охорона праці».

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 

Говорячи про практичну значимість технологічної освіти в розвитку творчих здібностей як самих педагогів так і студентської молоді в контексті використанні інноваційних технологій у прикладній підготовці, не можна не звернути увагу на сучасні способи обробки матеріалів у процесі розвитку життєво необхідних умінь.

Результатом такої діяльності в межах інформаційно-методичного консалтингу був проведений воркшоп «Використання технології сегментного точіння в шкільних майстернях». Викладач загальнотехнічних дисциплін Осіпов І. В. продемонстрував можливості використання технологічного устаткування навчальних майстерень у розробці творчих проектів за технологією сегментного точіння. За рахунок комбінації різних порід деревини вдається досягти цікавих варіантів, рішень та ефектів оздоблення різноманітних виробів. Використання таких нестандартних технік та технологій обробки матеріалів на уроках трудового навчання не тільки урізноманітнює навчально-виховний процес, але й мотивує учнів, активізує їх пізнавальну діяльність.

Без творчості, без використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій неможливі ні виховний, ні навчальний процеси у сучасній школі. Тому докорінно мають змінитись підходи до реалізації навчальних програм як загальноосвітніх, так і вищих навчальних закладів в умовах реформування системи освіти у відповідності до сучасних тенденцій розвитку високотехнологічного інформаційного суспільства.

 
   
 
   
 
16 березня 2017 року Відокремлений підрозділ «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» взяв участь у VIII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», організованій компанією «Виставковий світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України в Палаці дітей та юнацтва м. Київ.

На урочистому відкритті були присутні високоповажні гості: президент НАПН України, академік НАН України Василь Григорович Кремінь, голова підкомітету з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Тарас Дмитрович Кремінь, народний депутат України, голова наглядової Ради ЛНУ імені Тараса Шевченка Віталій Семенович Курило та директор компанії «Виставковий Світ» Світлана Володимирівна Рудько.

Лисичанський педагогічний коледж представляли Мінєнко Галина Миколаївна – директор, Заслужений працівник освіти України, Сергієнко Лариса Василівна – кандидат педагогічних наук, завідувач навчально-методичного кабінету у складі делегації Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

До участі у конкурсі від навчального закладу було представлено проект в тематичній номінації «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота», який за результатами конкурсного відбору та експертизи отримав золоту медаль.

Представлений проект окреслював інноваційну діяльність Лисичанського педагогічного коледжу щодо формування громадянської позиції як основи виховання патріотизму майбутнього фахівця; сучасні підходи до становлення громадянських компетентностей, національної свідомості сучасної молоді в аспекті розвитку студентських ініціатив та становлення традиційних молодіжних рухів і фестивалів; формування активної громадянської позиції студентів коледжу на духовно-моральному й соціально-культурологічному підґрунті застосування в освітньо-виховному процесі матеріалів плеяд фільмованих проектів національно-патріотичної тематики в умовах педагогічного вишу.

 
   
 
   
 
   
 
   
 


16 березня 2017 року на базі ВП "Рубіжанській політехнічний коледж імені О. Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка" відбулась ХІІ регіональна науково-практична студентська конференція «УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ. Духовність. Мораль. Громадянськість». Стеденти спеціальності "Технологічна освіта" Гапотченко Андрій (3-АТ) та Артьомов Михайло (2-АТ) взяли активну участь у роботі конференції.

Понад шістдесят юнаків та дівчат із вищих навчальних закладів І-ІІ р. а. Луганської області прийняли участь у науковому заході. Робота конференції проходила у п'яти секціях. Свої наробки з певної проблеми наші студенти продемонстрували під час роботи у секціях «Луганщина – світанок України», «Екологічні проблеми Луганщіни та України», «Пишаємося, що українське. Про нас, про Україну», «Пишаємося, що українське. Видатні українці». Найкращими доповідями журі визнало виступи Гапотченка Андрія «Степова Еллада – Біловоддя», керівник – Сергієнко Н. В. та Артьомова Михайла «Юрій Кондратюк – невідомий геній», керівник – Демченко П. Є. Всі студенти були відзначені дипломами.

Вітаємо наших студентів і бажаємо творчого натхнення!

 
   
 
   
 
   
 


У межах реалізації фундаментальних засад Концепції й Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Лисичанському педагогічному коледжі за ініціативою керівника творчого руху «Мирне небо Донбасу» Осіпова І.В. відбувся патріотичний флешмоб «Челендж – 22», який мав на меті підтримку інвалідів АТО.

Видео YouTube

Практика челенджу має англійське коріння й дослівно трактується, як виклик. Соціальна модифікація цієї течії сьогодні є дуже популярною в різних країнах світу, зокрема, як засіб заклику людей до підтримки різноманітних суспільнозначущих акцій.

Оскільки сьогодні наша держава переживає буремні часи в боротьбі за свою незалежність, українці активно підтримують військовослужбовців, які віддано охороняють її кордони й не шкодують власних життів заради збереження її цілісності.

Не лишилась осторонь цього важливого питання й освітянська спільнота Лисичанського педагогічного коледжу, приєднавшись до челенджу щодо підтримки військових, які не пошкодували власного здоров'я, пожертвували своїм щасливим майбутнім заради Батьківщини і сьогодні, не опускаючи рук, продовжують бути справжнім прикладом для наслідування: займаються волонтерськими справами, пропагують спорт для інвалідів, ініціюють важливі соціальні проекти та ін.

Ми пишаємось нашими відважними захисниками, схиляємось перед їхньою мужністю й відвагою, і подібними акціями хочемо підкреслити те, що кожен із нас, наскільки може, підтримує спільний порив українців – жити мирно в єдиній Україні!
24 січня 2017 р. у коледжі відбулась настановча конференція з педагогічної практики «Пробні уроки» для студентів 3-х курсів спеціальностей «Початкова освіта», «Технологічна освіта», «Фізичне виховання» ОКР «молодший спеціаліст».

На конференції були присутні завідувач НВП Ігнатуша А.Л. та методисти з практики. Завідувач НВП представила студентам першочергові завдання практики: забезпечення практичного пізнання студентом закономірностей професійної діяльності та оволодіння способами організації, вміння вирішувати конкретні методичні завдання відповідно до умов педагогічного процесу; виховання у студентів потреби систематично поповнювати свої знання і творчо застосовувати їх на практиці.

Методисти з практичної підготовки Крилова М.О., Крошка С.А., Демченко П.Є. познайомили студентів з метою практики, яка полягає у виробленні і вдосконаленні практичних вмінь і навичок, які необхідні майбутньому вчителю при організації навчально-виховної роботи з дітьми; завданням практики – підготувати практикантів до проведення різних типів уроків та позакласних занять з окремих методик; видами діяльності при проходження практики. Також, було акцентовано увагу на обов'язки студента-практиканта під час проходження практики.

Для студентів були представлені зразки оформлення документації, вимоги до написання конспекту-уроку та його аналізу. Методистами було зазначено шкалу оцінювання знань та практичних умінь студентів.

Під час конференції методисти додали додаткову інформацію про адресу блога «Сучасний урок», на якому студенти зможуть детально ознайомитися з інформацією про педагогічну практику; графіки консультацій з практики, а старости познайомили студентів груп з графіком пробних уроків.

Студентам-практикантам бажаємо успіхів і відмінних результатів!

 
   
 
15 грудня 2016 року в коледжі була проведена олімпіада для студентів 4 курсу, спеціальності "Технологічна освіта" з фахових дисциплін, мета якої - виявити ерудованих студентів з питань змісту та завдань технологічної освіти в середній школі, розвивати здатність творчо застосовувати знання в галузі техніки в нестандартних ситуаціях

Олімпіада проводилась за двома турами. І тур – «Теоретичний» передбачав роботу студентів з тестовими завданнями з дисциплін "Основи нарисної геометрії, креслення", "Теорія і методика трудового навчання", "Технічна творчість учнів" та виконання завдань практичного характеру: визначали мету, тип уроку, дидактичні принципи, аналізували технологічний об'єкт за критеріями.

В ІІ «Практичному» турі студенти займались проектно-технологічною діяльністю – юнаки розробляли проект «Підсвічник», дівчата оздоблювали серветку, кольорове рішення якої виконали в традиціях української вишивки та пояснювали символіку кольорів. В процесі проектування учасники олімпіади дотримуючись всіх його етапів, складали технологічні картки, виконували опис проекту, проводили міні-маркетингові дослідження та безпосередньо виготовляли спроектований виріб.

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» продемонстрували вміння відповідати точно і лаконічно на питання з основних фахових методик, виявили високий рівень сформованості трудових дій та вміння вирішувати техніко-технологічні завдання.

Переможцем олімпіади серед юнаків з трудового навчання став Якименко І., серед дівчат – Тюріна Ю. Вони продемонстрували знання змісту, ідей й принципів побудови державного стандарту освітньої галузі «Технологія», сучасних систем, за якими побудована шкільна програма з трудового навчання, високий рівень сформованості трудових вмінь. А спроектовані ними вироби відповідають сучасним технікам в галузі декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості, мають високу якість оформлення виробів та естетичний вигляд.

У цілому олімпіада довела, що технологічна освіта формує технічно та технологічно освічену особистість, підготовлену до життя й активної діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.

 
   
 
   
 

 

                  

15 грудня в Лисичанському педагогічному колежі був проведений щорічний педагогічний КВК «Битва Титанів».

Змагалися мудрість і юність: команда студентів 4 курсу та команда викладачів коледжу. Конкурсна програма складалася з візитної картки, конкурсу-експромту «Discovery» та музичного домашнього завдання «Реформи в освіті».

Розпочалося шоу, і зал, наповнений глядачами, вибухнув від сміху та емоцій, які їх переповняли. Виступи команд були актуальними, гумористичними, емоційними.

Під час конкурсної програми відбулося нагородження студентів-переможців конкурсів: на кращу інноваційну розробку уроку та позакласного заходу (Мисова Д. – гр. 3-БШ, Шулік Д., - 3-АШ, Левченко А. – 3-АШ, Смірнова К. – 
3-БШ, Шевцова Т. – 4-АШ) та конкурсу «Кращий студент–практикант» (Ткачук Н. – 4-АД, Гарна Г. – 4-АШ та 
Сидоренко Є. – 4-АШ).

Хоча обидві команди виступали як професіонали гумористичного ремесла, треба було визначити переможців. У цьому році «своє останнє слово» сказали не журі, як це було зазвичай, а саме глядачі. Директор Міненко Г. М. запропонувала коледжанам визначити переможців аплодуванням. За яку команду буде більше оплесків – та й виграла. Студенти та викладачі, які були в залі, гучно аплодували обидвам командам, але перемогла тільки одна. Це була команда викладачів. Вітаємо переможців!

Конкурс «Битва титанів» продемонстрував, яке значення в професійній підготовці вчителів має творча співпраці викладача і студента. Творчих успіхів учасникам конкурсу.

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

                                                        

Ефективний рівень реалізації завдань Концепції національно-патріотичного виховання вдало продемонстровано на традиційному військово-лицарському турнірі, присвяченого Дню Збройних сил України.

Орієнтуючись на Методичні рекомендації щодо організації та змісту вивчення навчальних предметів «Захист Вітчизни», «Фізична культура» викладачами-предметниками змістовно інтегровані спортивні, військові завдання-естафети.

Гаслом турніру став вислів «Швидше, вище, сильніше!», визначивши кращі команди лицарського марафону. Серед них: команда групи 3-А спеціальності «Фізичне виховання» - І місце; збірна команда спеціальності «Технологічна освіта» та команда спеціальності «Фізичне виховання» 4 курс – ІІ місце; представники груп першого другого курсів спеціальності «Фізичне виховання» - ІІІ місце.

Духом патріотизму, бадьорості, високим рівнем громадської позиції відрізнялися як учасники так і глядачі заходу.

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
                           

Урочистим відзначенням Дня Гідності і Свободи став загальноколеджний захід «Революція гідності. Ціна свободи». Монтаж хроніки подій осені 2013 та трагічної зими 2014 років занурив присутніх в атмосферу революційних та доленосних для кожного українця подій.

Емоційно хвилюючими моментами урочистостей виявилася сцени міні-вистави студентів, а саме «Україно вставай»!, «Роздуми про гідність», «Героям Небесної сотні».

Яскравим та патетичним завершенням стала музична композиція «Бачу колір сонця», під час якої серця усієї коледжної родини билися в унісон!

Своїми враження висловила студентка ІІІ курсу, активістка студпарламенту Почтаренко Лілія:

«Особисто мене вразила атмосфера заходу, пронизана духом свободи й болю за майбутнє моєї країни. Я щиро вболіваю за долю нашої держави і вірю в те, що нам стане духу, мужності і сил дійти до переможного кінця у священній боротьбі за світле майбутнє нащої Батьківщини!».

Загалом у відзначенні Дня Гідності і Свободи 350 осіб.

 
   
 
   
 
   
 

                      

З нагоди Дня Державного прапору України та 25-ї річниці проголошення Незалежності України - знаменної події у багатовіковій історії національного державотворення, з метою її гідного відзначення у 2016 році спільнота Лисичанського коледжу поринула в атмосферу патріотизму, реалізуючи програму заходів.

Відкриття урочистостей розпочалося лінійкою «Моїй країні 25!», учасники якої - ректорат Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, представники Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, волонтери і громадські діячі міста, військовослужбовці батальйону «Тернопіль». Вітання, вручення почесних грамот, подарунків – хвилююча мить заходу.

Естетичне задоволення отримали присутні від надзвичайного видовища – прапорів в небі та великого прапору на землі, флешмобу «Україна -ювілейна країна!»

Продовжила серію урочистих заходів презентація проекту трилогії «Благословенна Україна - моїх дідів свята земля», який висвітлює історію державотворення в Україні, плеяду видатних діячі та борців за незалежність у ХХ столітті .

В святковий день музейно-педагогічний комплекс презентував серію тематичних експозицій:

 • Кабінет-музей «Історії освіти і педагогіки», експозицію:

«Освіта - мудрість вікова, 
Основа, міць держави,
Її історія жива,
Її продовження і слава»

В експозиції розкриваються основні етапи становлення педагогічної думки та розвитку освіти в Україні.

 • Центр мов, експозиція «Українська мова в європейському просторі», зорієнтована на розкриття місця державної мови у європейському просторі, сконцентрована увага на ТОП-10 унікальних її рис, надані рекомендації щодо покращення рівня оволодіння українською мовою.
 • Кабінет-музей українознавства, експозиція «Ювілейна Україна», представлена трьома блоками:
  1. «Українська державницька ідея»
  2. «Розвиток національної культури»
  3. «Велич українського слова».

Зала Слави і подвигу презентувала експозицію «Під синьо-жовтим прапором свободи, земля нескорена мого народу», які представлена роботами художників Ю. Журавля та М. Д'яченко, що передають незламний український дух, який відображено у битвах та героях різних епох. Експозиція містить матеріали 30 ілюстрацій.

Серію майстер-класів «Майстерна Україна» для студентської молоді та гостей з найпоширеніших видів народного декоративно-прикладного мистецтва: писанкарства та витинанки, вишивки стрічками й плетіння браслетів Шамбала, української вишивки та художнього плетіння з паперу. Тренерами майстер-класів стали студенти Лисичанського педагогічного коледжу, члени осередку «Магія творчості» в межах молодіжного медіацентру коледжу. А майстер-клас з писанкарства та витинанки провела постійний партнер навчального закладу Лисицька Л.І., народна майстриня Луганщини з декоративно-ужиткового мистецтва, директор Лисичанського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Окрім цього, вона представила авторську виставку творчих робіт.

Під керівництвом талановитого творчого педагога Цимбал О.В. креативна спільнота молодих українців змогла зацікавити викладачів, студентів та гостей заходу новітніми підходами до декоративного оздоблення та привернути увагу до просування та відродження традиційних промислів і ремесел, відновлення цінності ручної творчої праці.

Студенти Брянківського коледжу продемонстрували майстер-класи: українська зачіска, виготовлення традиційної ляльки-мотанки, майстер-клас з аквагриму та фейс-арту «Барви України», майстер-клас з нейл-арту «Веселкова Україна», майстер-клас зі створення віночків «Дивоцвіт моєї країни». Враження чудові!

Фінальним акордом відзначення програми заходів став святковий концерт «З Україною в серці!»

Гордість за свою Батьківщину передала літературно – музична композиція «Україна мати», що зворушила присутніх особливою щирістю, патріотичністю, відвертістю.

Народний хор «Козацькі наспіви» Сєвєродонецького міського палацу культури,вразив харизматичністю виконання українських пісень різних жанрів. Глядачі мали можливість почути чоловіче тріо, вокальний дует, жіночу групу хору.

«Ти солдат України» композиція, що наповнила святкову залу вірою в перемогу, краще майбутнє України та гордість за відданих захисників України.

Брянківській театр мод продемонстрував дефіле сучасного стилізованого костюму.

Випускники коледжу не залишились осторонь й приєдналися до привітання країни у рідному коледжі, серед них Позираєва Дар'я блискуче виконала пісню «День незалежності», Чередниченко Валерія «Благослови мати».

В святковий день вітали коледжну родину учні базової ЗОШ №4 міста Лисичанська, Кручинська Анастасія, Нєстєрова Анастасія.

Чаруючим вокалом захопили глядачів солістки Брянківського та Лисичанського педагогічного коледжей Зубанова Марія та Почтаренко Лілія.

Драматична й зворушлива музична композиція «Велична та могутня Україна», захопивши у вир національної та державної символіки, об'єднала всіх учасників концерту.

Святковою атмосферою, гарним настроєм, майорінням прапорів, патріотичними гаслами наповнений ювілейний день, головне свято країни – День незалежності України.

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
 
   
 
                                                                                                

            


    


У день, коли увесь світ убрався у вишиванки, студенти і викладачі Лисичанського педагогічного коледжу долучилися до святкового дійства, яке мало назву «А над світом вишиванка цвіте!».

Учасники заходу простежили історію одного з виду українського народного мистецтва – вишиванки вічної супутниці українця, духовного символу народу.

Сьогодні, у XXI столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною і підсилюється сучасним стилемодягу, новими візерунками, взятими людьми все з тої живої Землі.

Глибоко вразила учасників літературно – музична композиція «Мамина сорочка», що передала безмежне джерело материнської ніжності та турботи.

Святково вбрана коледжна спільнота продемонструвала шану до народної святині, об'єднавшись у єдине, родинне, вишиване коло!

У заході взяло участь 240 осіб.

 
   
 
   
 
Всеукраїнський інформаційно-методичний семінар 
«Технологічна освіта в інформаційно-освітньому просторі»

07 квітня 2016 р.  у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся Всеукраїнський інформаційно-методичний семінар «Технологічна освіта в інформаційно-освітньому просторі».

Видео YouTube

Відкрився захід презентацією виставки «Майбутньому України присвячуємо нашу творчість», на якій представлено творчий здобуток викладачів та студентів коледжу з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема викладач  загальнотехнічних дисциплін Осіпов І.В. представив роботи в техніці сегментного точіння (виготовлення різноманітних ваз з деревини); фантазійно-казкові образи знайшли своє втілення у виробах із заліза створених під керівництвом Артюшенка В. Л.; дихав свіжістю різнокольорових барв чарівний світ природи з вишитих картин, поробок у техніці модульного орігамі, в'язаних крючком іграшок тощо, створених вихованцями студії «Магія творчості» (керівник Цимбал О. В.), захопивши присутніх своєю позитивною емоційністю.

 
   
 

Тож сповнені такою хвилею творчого натхнення учасники заходу – викладачі та студенти Лисичанського педагогічного коледжу, вчителі технологій шкіл міста й області – взяли участь у пленарному засіданні, у ході  якого за допомогою Skype-зв'язку до обговорення актуальної проблеми практичної підготовки майбутніх учителів технологій долучилися провідні фахівці технологічної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також викладачі Бердянського та Донбаського державних педагогічних університетів, Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Красноармійського педагогічного училища.  

 
   
 
   
 
   
 
   
 

Професійна підготовка майбутніх фахівців, впровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій, ефективна реалізація  основних засад Державного стандарту освітньої галузі «Технологія» з урахуванням матеріально-технічного, інформаційного забезпечення загальноосвітніх та позашкільних закладів – питання, які на сьогодні є актуальними як для загальноосвітніх навчальних закладів так і для вищої освіти. Адже освітній процес має опиратись не тільки на ті форми навчання,  які формують знання,  уміння і навички, а й ті, що створюють умови для формування у студентів здатності до самостійного прийняття рішень, творчого вирішення нестандартних і нетипових завдань, високої професійної мобільності на сучасному етапі розвитку освіти. У зв'язку з цим викладачами циклової комісії загальнотехнічних дисциплін коледжу для широкого загалу було продемонстровано функціонування віртуальної платформи викладання навчальних дисциплін (блогосфери), застосування на заняттях авторських електронних посібників, контролюючих програм, що дозволяє покращити комунікацію між викладачем і студентами та реалізувати завдання дистанційного навчання.

Активну участь у роботі семінару взяли учителі міста та області – випускники спеціальності «Технологічна освіта» Лисичанського педагогічного коледжу, презентувавши власний досвід роботи за напрямками:

 • «Сучасні тренди технологічної освіти» (Літовка Є. Ю., ЗОШ №4)
 • «Методичні рекомендації щодо вибору об'єктів проектування» (Тарасенко А. В., ЗОШ №5)
 • «Організація самостійної роботи учнів» (Хмелик С.А., ЗОШ №12)
 • «Методика вивчення варіативних модулів» (Живага Т.О., ЗОШ №4)
 
   
 

Говорячи про практичну значимість технологічної освіти в розвитку творчих здібностей як самих педагогів так і учнівської та студентської молоді в контексті прикладної підготовки, не можна не звернути увагу на  сучасні  способи обробки матеріалів у процесі розвитку життєво необхідних умінь.

Результатом такої діяльності були воркшопи, які провели  викладачі коледжу для учасників семінару:

 • «Сучасні креативні способи складання серветок для святкових бенкетів» (Цимбал О.В., викладач обслуговуючої праці);
 • «Реалізація навичок самостійної роботи учнів у процесі виготовлення кухонної дошки» (Осіпов І.В., викладач технічної творчості).

Студенти спеціальності «Технологічна освіта» Пахомов Д., Якименко І. репрезентували власні вироби – етажерку та дровокол – як результат роботи над творчим проектом «Конструювання виробів в умовах шкільних майстерень в процесі вивчення варіативного модуля».

Без творчості, без використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій  неможливі ні виховний, ні навчальний процеси у сучасній школі. Бо подібно до того, як скульптор ліпить свої скульптури, художник пише картини, а ювелір обробляє коштовне каміння, учитель творить нову особистість, яка житиме в цьому суспільстві, стане його невід'ємною часткою.

 
   
 
   
 
   
 

Духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли вона живе у світі гри, казки, музики, фантазії, творчості... Учитель має навчати і виховувати так, щоб дитина почувала себе шукачем і відкривачем знань. Тільки за цієї умови одноманітна, напружена праця, стимулююча робота школяра забарвлюється радісним почуттям і може принести маленьким людям переживання творця. Саме такі позитивні емоції подарували учасникам семінару школярі, які під керівництвом своїх наставників узяли участь у конкурсі-захисті творчих проектів учнівської молоді. Свої проекти –  технічні моделі (макети), м'які іграшки, картини, експонати слюсарної та столярної справи –  представили учні шкіл міста та області.

 
   
 

Школі потрібен учитель, який працює в форматі творчих пошуків, що ґрунтуються на здобутках традиційної методики, включаючи інноваційні елементи, педагог умотивований не на репродукцію, а на експеримент, дослідження, новаторство. У Лисичанському педагогічному коледжі є всі можливості для формування висококваліфікованої творчої особистості майбутнього вчителя технологій як передумови ефективного забезпечення інтелектуального збагачення дитини, розкриття її здібностей, нахилів та інтересів у процесі освітньої діяльності.