ZELENÁ ELEKTŘINA

V restauraci Avatár používáme již od roku 2011 pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů energie.

Jak k tomu došlo?

Zde je příběh o tom jak se zelená elektřina dostala do Avatáru.

Dozvěděl jsem se tehdy od svého kamaráda Standy Kutáčka, že odebírá pro svou domácnost elektřinu od nějakého dodavatele, který zaručuje, že elektřina jím dodávána je z obnovitelných zdrojů energie. A že je to navíc cenově srovnatelné s klasikou.

Dodavatel se jmenoval Nano.

Informace mne samozřejmě velice zaujala, jelikož se v rámci celého našeho "podnikání" snažíme o láskyplný vztah ke všem lidem, zvířatům a také k matce Zemi jako celku. A tudíž odebírat čistou elektřinu vyrobenou ze slunce, vody nebo vzduchu přesně zapadá do našeho příběhu.

Dodavatele této zelené elektřiny jsem tehdy na internetu skutečně našel. Ale myšlenka že by něco takového jako 100% zelená elektřina bylo opravdu možné se mi zdála natolik fantaskní, že jsem podrobil přes Google tuto firmu lustraci. Zjistil jsem, že firma již nějakou dobu funguje a má dobré reference. Co mne trochu zaráželo, bylo pouze sídlo firmy, které bylo v areálu Ústavu jaderného ústavu v Praze Řeži. Nicméně nikdo podobný na trhu se zelenou elektřinou tehdy nebyl a tak jsem Nano oslovil a Avatár k nim od E-onu převedl.

Sídlo "zelené" firmy v Ústavu jaderného výzkumu zaráželo zřejmě více lidí, takže si Nano změnilo sídlo firmy na fotogeničtější adresu - Jindřišská 901/5 Praha 1

Stalo se to 1.9.2014.

Líbí se mi také, že se jedná o ryze českou firmu, kterou její majitelé budují od plenek. A na podobných hodnotách, které vedou i nás v restauraci Avatár.

Posuďte sami:

https://www.facebook.com/nanoenergies/timeline