Безпека дитини

Дія.Освіта про інноваційні проєкти, створені Польським державним науково-дослідним інститутом NASK та Польським центром безпечного інтернету (Polish Safer Internet Centre)  Мережуки.org та Make it clear.

Сучасні діти проводять перед екранами понад 6 годин на день, а це на 500% більше, ніж до пандемії COVID-19.

Так, це й справді забагато. Але є хороша новина: екранний час можна обмежувати, а перебування в інтернеті — зробити безпечнішим для дітей.

У пригоді стануть інноваційні проєкти, створені Польським державним науково-дослідним інститутом NASK та Польським центром безпечного інтернету (Polish Safer Internet Centre):

Участь дорослих у процесі дає змогу обговорити принципи правильної поведінки в небезпечних ситуаціях та правила користування інтернетом і гаджетами.

Ресурс орієнтовано на молодь віком 11–17 років, яка зараз проживає за кордоном, але він буде корисним для всіх. Наприклад, навчить дорослих розмовляти з дітьми на тему «fake news».

Завдяки турботі польських колег проєкти повністю локалізовано для української аудиторії, а всі матеріали доступні для самостійного вивчення та допоможуть перетворити освітній процес у цікаву гру.

Рекомендації проєкту dovidka.info Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки 

посібник «Абетка з безпеки» для учнів ЗЗСО

«Сміливі навчати» – практичний порадник для педагогів від ЮНІСЕФ.

Формула безпеки дитини – це безпечне середовище + безпечний дорослий. Реалізувати цю формулу у кожному навчальному закладі допоможе посібник «Сміливі навчати», який підготовано за підтримки ЮНІСЕФ в Україні в рамках ініціативи «Спільно до навчання».

Це практичний порадник із подолання професійних труднощів під час війни для освітян. У ньому можна знайти: 

• Як вчасно побачити прояви психологічної травми і допомогти

• Як вчителю піклуватися про власний психоемоційний стан 

• Як подбати про психологічний комфорт дитини в освітньому середовищі.

Завантажити посібник тут

На сайті Bezpeka.info  зібрано важливу інформацію з мінної просвіти для батьків, вчителів і дітей різних вікових груп.

інформація розподілена: