Батькам

Наказ харчування 2023-24.docx
Червона сова.pdf
режим ГПД - оголошення.doc

Надсилаємо для поширення інформаційний лист ТзОВ

«Українська дистанційна школа» від 15.08.2023 No 01-01/112 (додається).

Сайт «Української дистанційної школи»: https://udsh.info/

Форма для подання заявки на зарахування до школи: http://surl.li/kbyh

E-пошта: office.udsh@gmail.com

Телефон для довідок: (096) 250 25 19 (WhatsApp, Telegram, Viber)


«Дія. Цифрова освіта»

Відповідно до Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.09.2019 No 856, головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики, зокрема, у сферах:

цифровізації, 

цифрового розвитку, 

цифрової економіки, 

цифрових інновацій та технологій, 

розвитку інформаційного суспільства, інформатизації, 

розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, є Мінцифри, яке відповідно до покладених завдань, зокрема, здійснює заходи щодо створення та забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу цифрової освіти; бере участь у формуванні державної політики цифровізації освіти та розробленні професійних стандартів з питань цифрової грамотності; організовує навчання та готує пропозиції щодо вдосконалення системи розвитку цифрових навичок громадян, підготовки та перепідготовки фахівців з питань, що належать до компетенції Мінцифри; координує діяльність міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій, а також державних підприємств, установ, організацій та державних господарських об’єднань, навчальних закладів з питань, що належать до компетенції Мінцифри, надає їм необхідну методичну допомогу.

Мету, основні завдання, функціональні можливості та суб’єктів Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта» (далі – Веб- портал цифрової освіти; Дія. Освіта), зміст інформації, що розміщуються на ньому, а також інші питання функціонування Веб-порталу цифрової освіти визначено Положенням про Єдиний державний веб-портал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2021 No 184, відповідно до пунктів 2, 3 якого Веб-портал цифрової освіти має офіційну адресу в Інтернеті – osvita.diia.gov.ua та користування освітніми та інформаційними ресурсами, електронними підручниками, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматеріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами (далі - освітні матеріали), що розміщені на Веб-порталі цифрової освіти, є безоплатним. Веб-портал цифрової освіти призначений для реалізації права кожного на якісну та доступну освіту шляхом забезпечення створення можливості дистанційного навчання через Інтернет.

Це освітні серіали, що дозволяють українцям відкрити нові кар’єрні можливості та зробити перший крок до нової професії. Користувач Дія. Освіта може створити персональну траєкторію навчання, вибравши ті навички, які цікавлять найбільше, щоб отримати персоналізовані освітні серіали. Для тих, хто ще не визначився з пріоритетами, доступний тест для пошуку професії – на основі відповідей користувачу будуть запропоновані рекомендації щодо навчання та перелік актуальних вакансій.

Тематика освітніх серіалів надзвичайно широка – від дата-аналітика до баристи, від таргетолога до пекаря, від тестувальника програмного забезпечення до пакувальника. Пріоритет на професіях, що мають попит на ринку праці. Також на Дія.Освіта можна переглядати освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Усі вони є безоплатними та доступними всім охочим. І завжди такими залишатимуться.

Враховуючи зазначене, просимо долучитися до популяризації Дія.Освіта (https://osvita.diia.gov.ua) з метою допомоги українцям розвинути цифрові навички, щоб потужніше проявляти себе в професії, швидше навчатися, легше спілкуватися з рідними на відстані, а також бути в безпеці онлайн.

Можливий перелік активностей для інформаційної кампанії, на вибір:

- проведення заходів з ознайомлення громадян, включно з внутрішньо переміщеними особами, з Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/, зокрема з освітніми серіалами, які дозволяють зробити перший крок до нової професії;

- розміщення на вебсайтах, доступних інформаційних платформах і в соціальних мережах інформації та посилання на сайт Дія.Освіта (https://osvita.diia.gov.ua/) або ж на конкретні освітні матеріали, розміщені на ньому. Детальну інформацію щодо комунікаційних повідомлень можна отримати за посиланням (https://cutt.ly/XwrI797a);

- інформаційна підтримка освітніх продуктів Дія.Освіта серед публічних сторінок у соціальних мережах, у яких це може бути релевантно;

- ознайомлення структурних підрозділів та підпорядкованих підприємств, установ й організацій з інформацією щодо можливостей Дія.Освіта;

- розповсюдження інформаційних постерів. Команда Дія.Освіта готова здійснити їх доставку, для оформлення запиту, будь-ласка заповніть форму: https://forms.gle/TsKTRJU9YsxvknpB9.

Для самостійного друку, можна використати макети за посиланням (будуть доступні з 19.06): https://cutt.ly/ewrI5yCZ.


Перелік серіалів, які під час війни мають особливо вагоме значення:

1. Освітні продукти для ВПО:

https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-ipds.

2. Освітні продукти для держслужбовців:

https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-civil-servants.

3. Профорієнтаційний тест: https://osvita.diia.gov.ua/career-quiz-start.

Водночас інформуємо, що з метою надання допомоги громадянам

здобути знання й розвинути навички з ініціативи Міністерства цифрової

трансформації за підтримки Goоgle.оrg та Фонду Східна Європа у травні

2023 року оновлено Дія.Освіта.

Контактною особою від Мінцифри з порушеного питання визначено Коренчук Руслану, заступника начальника управління – начальника відділу розвитку цифрових навичок управління розвитку цифрових навичок та цифровізації освіти, (тел.: 098-946-84-88, korenchuk@thedigital.gov.ua).

дод_1.pdf
дод_2.pdf

Станом 1 травня  зареєстровано 73 заяви у перший клас

Прийом учнів до 1 класу

До першого класу зараховуються діти 6-7 річного віку, котрі досягли шкільної зрілості (за результатами медичного огляду і психодіагностичного обстеження) та проживають в мікрорайоні школи:

Рішення виконавчого комітету від 15.02.2023 року  №61-1 «Про закріплення територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти »

Для зарахування дитини до 1 класу 

з 03 квітня 2023 року необхідно подати у приймальну Луцького ліцею №24 пакет документів 

Заяву про зарахування дитини до 1 класу можна подати в онлайн-режимі, але обов'язково у приймальну Луцького ліцею №24 подати перелік вищезазначених документів.


Одночасно нагадуємо про необхідність дотримання календаря профілактичних щеплень.

                                 ЗАРАХУВАННЯ

Зарахування в 1-й клас буде проводитися відповідно до 

наказу МОН України №367 від 16.04.2018р. "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти";

наказу департаменту освіти Луцької міської ради №73-од від 06.03.2023 "Про прийом дітей до 1-их класів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади у 2023 році" 

1 червня 2023р.

Зарахування дітей до 1 класу, які мають право на першочергове зарахування та подали повний пакет документів. 

Першочергово зараховуються діти, які

15 червня 2023р.

Зарахування дітей до 1 класу на вільні місця при умові подання повного пакета документів.

Діти, батьки котрих не подали повного пакета документів до  закладу освіти, будуть рекомендовані до зарахування. 

30 серпня 2023р.

Зарахування дітей до 1 класу з рекомендованого списку (хто подав документи після 15 червня)   на вільні місця за умови наявності повного пакета документів

У 2023-2024 навчальному році планується відкрити 5 класів (150 учнів). В одному з перших класів буде організовуватися навчання з використанням інформаційних технологій за Всеукраїнським педагогічним експериментом "Розумники"


Навчання проводиться в І зміну 

Телефон для довідки: (0332)264561



Ресурси програми безпеки дітей в Інтернеті:


Міносвіти визначило перелік предметів, з яких проводитиметься Державна підсумкова атестація в 2022/2023 навчальному році.

Про це йдеться в наказі МОН від 12.09.2022 №808.

Випускники 4-х класів складатимуть такі предмети:

Нагадаємо, що, згідно з пунктом 8 статті статті 12 закону “Про освіту”, ДПА в 4 класі проводиться виключно задля моніторингу якості освіти школи.

Випускники 9-х класів складатимуть:

– для класів з українською мовою навчання, в яких не вивчається мова національної меншини або корінного народу: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова, інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія;

– для класів з навчанням або вивченням мови національної меншини або корінного народу: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова, інформатика, інтегрований курс “Література”, історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія.

Випускники 11-х класів складатимуть (у формі зовнішнього оцінювання):

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ ОСІБ, ЯКІ ЗДОБУВАЮТЬ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ (ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ У МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ 26 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ ЗА № 1122/38458)


ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ .pdf

Освітні дистанційні платформи для учнів і вчителів

Україна продовжує жити в умовах воєнного стану, обороняючи та захищаючи свій суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.

Мільйони українців виїхали з України або ж стали внутрішньо переміщеними особами через військову агресію росії.

З 14 березня в окремих областях України відновлено освітній процес. Державна служба якості освіти України звертає увагу на діючі освітні дистанційні платформи для навчання учнів та підтримки вчителів.

Всеукраїнська школа онлайн (ВШО) – платформа для дистанційного та змішаного навчання, створена задля забезпечення кожного українського учня та вчителя рівного, вільного і безоплатного доступу до якісного навчального контенту.

Для зручності у використанні ВШО створено Всеукраїнський онлайн розклад для учнів.

Дистанційні школи, які відкрили безоплатний доступ до навчальних матеріалів:

 Крім того, функціонують онлайн-платформи:

Громадська організація «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури» реалізує міжнародний волонтерський мініпроєкт «Урок для дітей України» (під час і після війни), у рамках якого проводяться із перших днів війни ресурсні, пізнавально-творчі онлайн-уроки для молодших школярів (дітей 6–11 років), вебінари для батьків учнів та психологів; підтримують відповідний телеграм-канал проєкту (творчі, пізнавальні завдання для дітей; аудіо-, відеотвори; поради для дітей та батьків)

Також комп’ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct.

Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTvM3xsVZN5lpyFqCpZ9MpQCcSAxNX330YKtBKnmO2kibXIg/viewform

Освітня платформа «Нова українська школа», а також розклад занять МАН.

99math. Математична гра для прискорення успішності учнів 1-6 класів. Доступно англійською мовою

Щоденні зустрічі онлайн з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів та інше. Розклад оновлюється кожного дня на сторінці й Telegram-каналі @OkStudy127.

Перелік корисних ресурсів для навчання постійно доповнюється. До прикладу, польські освітяни створили безкоштовну онлайн-школу Fundacja Edu SEN, де кожна дитина може продовжити навчання. До викладання на цій платформі залучені вчителі з України.


Коли світ на межі змін ПОСІБНИК.pdf
Виховний процес.pdf
НАКАЗ про зарахування учнів до 1-их класів 2022-2023н.р..pdf

Інформація щодо профілів, 

зa якими навчатимуться діти у 10-11 класах

Профілі: 

Філологічний (українська мова та література),

Технологічний (оператор з обробки інформації та програмування, агент з організації туризму, офіціант)


Орієнтовна кількість учнів 2022-2023 н.р. - 90 (3 класи)


Прийом документів до 10-х класів - з 15.06.22

До уваги майбутніх десятикласників!

Профільність.pdf

НАКАЗ МОНУ ВІД 16.04.2018 №367 «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ЗАРАХУВАННЯ, ВІДРАХУВАННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ ДО ДЕРЖАВНИХ ТА КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»


Прийом учнів до 1 класу

До першого класу зараховуються діти 6-7 річного віку, котрі досягли шкільної зрілості (за результатами медичного огляду і психодіагностичного обстеження) та проживають в мікрорайоні школи:

Рішення виконавчого комітету від 16.02.2022 року  №95-1 «Про затвердження територій обслуговування закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та ведення обліку дітей шкільного віку»

Для зарахування дитини до 1 класу 

з 15 квітня 2022 року необхідно подати у приймальну навчального закладу пакет документів 

Заяву про зарахування дитини до 1 класу можна подати в онлайн-режимі, але обов'язково у приймальну навчального закладу подати перелік вищезазначених документів.


Одночасно нагадуємо про необхідність дотримання календаря профілактичних щеплень.

ЗАРАХУВАННЯ

Відповідно до наказу МОН України №367 від 16.04.2018р. "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" та поданих документів зарахування в 1-й клас буде проводитися:

1 етап

1 червня 2022р. відбудеться зарахування дітей до 1 класу, котрі мають право на першочергове зарахування та подали повний комплект документів.

2 етап

1 червня 2022р. діти, батьки котрих не принесли до навчального закладу медичну довідку будуть зараховані до резервного списку. Зарахування дітей з резервного списку до 1 класу відбудеться 31 серпня 2022 року.

3 етап

З 1 по 15 червня 2022р. за результатами жеребкування здійснюється зарахування на вільні місця дітей, котрі не проживають на території обслуговування закладу ( за умови подання повного комплекту документів)

У 2022-2023 навчальному році планується відкрити 4 класи ( 120 учнів). В одному з перших класів буде організовуватися навчання з використанням інформаційних технологій за Всеукраїнським педагогічним експериментом "Розумники"


Навчання проводиться в І зміну 

Телефон для довідки: (0332)264561


 


 

Про формування 10-х класів на 2021-2022 навчальний рік


 

Територія обслуговування, закріплена за закладом освіти

ШКОЛА

ВУЛИЦІ:                                         

Луцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів № 24 – технологічний ліцей» 

Бенделіані (непарна сторона)

Вересая

Вериківського

Вишенського

Дружби Народів (непарна сторона крім   № 15)

Лермонтова (від вул. Тимірязєва до       вул. Львівської)

Мурашка

Ростислава Волошина

Станіславського

 


Ліцензований обсяг - 1728 учнів.

Фактична кількість осіб, які навчаються в закладі освіти - 1090 учнів.

Наявність вільних місць у ЛНВК на 2021-2022 навчальний рік 

Електронна таблиця без назви - Аркуш1.pdf

Відео МОН Безпека дітей в інтернеті.

Сайт МОН БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ


ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:


 ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: «ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВ'ЯЗОК»

 

З метою реалізації та додержання вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі, обігу продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості і порнографії, створено Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі (далі - Національна комісія). 

Відповідно до статті 17 Закону України „Про захист суспільної моралі” Національна комісія є постійним позавідомчим державним експертним і контролюючим органом, який діє відповідно до цього Закону та чинного законодавства України і є відповідальним за утвердження здорового способу життя, належного стану моральності суспільства, контролює обіг продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру. 

Рішення Національної комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов’язковими для розгляду центральними і місцевими органами влади, засобами масової інформації всіх форм власності, а також фізичними та юридичними особами. 

Відповідно до статей 2, 6 Закону України „Про захист суспільної моралі” виробництво та обіг у будь-якій формі продукції порнографічного характеру в Україні забороняються. Критерії віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер, встановлюються спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері культури та мистецтв.

Виробництво та обіг у будь-якій формі продукції еротичного характеру та продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, дозволяються виключно за умови дотримання обмежень, встановлених законодавством.

Забороняються виробництво та розповсюдження продукції, яка:

З високими темпами розвитку науково-технічного прогресу, зокрема, електронної техніки та можливостей обміну інформацією постало питання захисту дітей від інформації, яка несе загрозу морально-психічному здоров’ю.

Працівниками Національної комісії проводиться робота щодо виявлення цієї інформації у засобах масової інформації на будь-яких носіях, в тому числі, розповсюдження її за допомогою мобільних телефонів та всесвітньої мережі Інтернет.

Мобільний телефон та порнографія.

Порнографія стає одним з локомотивів розвитку мобільного зв’язку, так як і раніше вона допомогла розповсюдженню відеомагнітофонів та Інтернету. В Європі продаж розваг для дорослих, які можна отримати в мобільні телефони, вже став бізнесом, що приносить мільйони доларів. Користувачі стільникового зв’язку вже витрачають десятки мільйонів на рік на „контент для дорослих”. У числі розповсюджувачів порнографії опинилися такі компанії, як гігант мобільного зв’язку Vodafone (Водафон) – названий однією з британських газет „Vodafilth” (filth – „розпуста”). На думку експертів, до 2009 р. статки „мобільного” порно у всьому світі склали $2 мільярди. Індустрія мобільного телебачення вражена тим, що 30 відсотків відео-контенту, відтворюваного на мобільних пристроях, є порнографічними.

На території СНД, за даними деяких провайдерів, еротика і порнографія складає не менше третини всього ринку мобільних картинок. Еротика користується великою популярністю у всіх сферах індустрії розваг і мобільний контент не є винятком. Найбільш популярними залишаються WAP-сайти порнографічного змісту. При цьому аналітики відзначають, що типовим споживачем мобільного порноконтенту є молодь та діти. 

Батьки мають вміти те, що вже роблять діти! 

Передача контенту

Контент (з англ. – зміст, вміст) – будь-яке інформаційно-значиме наповнення інформаційного ресурсу (тексти, ігри, графіка, мультимедіа).

Мобільний контент – це цифровий контент, адресований власникам мобільних пристроїв.

Є декілька способів передачі мобільного контенту:

Bluetooth — це технологія бездротового зв’язку, створена у 1998 році. Основне призначення Bluetooth - забезпечення економного (з точки зору спожитого струму) і дешевого радіозв’язку між різноманітними типами електронних пристроїв, таких як мобільні телефони та аксесуари до них, портативні та настільні комп’ютери. Можливості Bluetooth дозволяють передавати будь-яку інформацію у вигляді файлів на відстань до 100 метрів.

Тому будь-який файл підліток може прийняти/передати за допомогою Блютус. При цьому підлітки можуть бути не знайомі і не бачити один одного та знаходитись у різних приміщеннях. 

MMS - послуга мультимедійних повідомлень (англ. Multimedia Messaging Service, MMS) — стандарт, який дозволяє пересилати між мобільними пристроями повідомлення з мультимедійним змістом (зображення, звук тощо).

Але, на відміну від Bluetooth ця послуга надається оператором мобільного зв’язку, є платною та має обмеження, які встановлюються оператором, а саме, ціна, кількість повідомлень та максимальний об’єм даних.

IrDA -  Інфра червоний порт (англ. Infrared Data Association) є одним із стандартів передачі даних на малі відстані за допомогою інфрачервоного випромінювання.

Тобто, ІЧ-порт є аналогом Bluetooth, але на відміну від останнього, має малий радіус дії, не більше 10-20 сантиметрів.

Замовлення контенту через SMS

Замовлення контенту через IVR (в основному звуковий контент)

Закачування контенту з WAP-порталу

Як захистити дітей від закачування контенту з небажаним змістом.

Оператори надають можливість перегляду всіх витрат певного мобільного номеру. Варто домовитися з дитиною, що ви будете переглядати ці дані, або включити цю послугу без її відома, але для цього вам буде потрібний телефон дитини.

Вияснивши, що дитина використовувала послуги контент-провайдера, слід зателефонувати в call-центр оператора і довідатися:

У call-центрі контент-провайдера Ви можете з’ясувати, який контент був замовлений з номера вашої дитини, при цьому не варто інформувати, що це не ваш особистий номер. Контент-провайдер може відмовитися надати таку інформацію.

Одночасно з’ясуйте, яку інформацію можливо замовити за даним коротким номером (зателефонуйте на цей номер або зайдіть на WAP-портал). Подивіться в телефоні дитини, чи збереглося SMS з номером замовленого контенту, або зворотне SMS з WAP-посиланням, або перевірте історію сторінок, які відвідувала дитина, в браузері телефону. Якщо Ви переконалися в тому, що сервіс, яким користувалася Ваша дитина, містить інформацію еротичного, порнографічного чи іншого небажаного характеру, і цю інформацію дитина вже отримала (що буває найчастіше), потрібно звернутися до call-центру оператора. 

Вибір за Вами.

Діти в Інтернеті

Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. 

Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів. 

Що роблять підлітки в он-лайні 

В он-лайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в он-лайнові ігри. За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порно сайти. Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.

Як забезпечити безпеку дітей в мережі Інтернет

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет, це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації. 

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

 


Положення

про батьківську раду та батьківський комітет 

у Луцькому навчально-виховному комплексі

«Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-технологічний ліцей №24» Луцької міської ради Волинської області

 

1. Загальні положення

1.1. Відповідно до Закону України «Про освіту» стаття 28 «Громадське самоврядування в закладах освіти» у  Луцькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-технологічний ліцей створюється батьківська рада та батьківські комітети.

1.2. У своїй діяльності батьківська рада та батьківські комітети керуються Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту та іншими нормативними актами у галузі загальноосвітньої середньої освіти, міжнародними нормативно-правовими актами з прав людини і дитини, Статутом ЛНВК, цим положенням.

1.3. Органом батьківської ради школи є загальні збори батьків.

1.4. У період між загальними зборами діє батьківська рада, яка створюється за рішенням зборів батьків школи.

1.5. До складу батьківської ради обираються представники батьківських комітетів класів, директор школи.

1.6. Органом самоврядування батьків одного класу є збори батьків даного класу. У період між зборами діє класний батьківський комітет, який формується з батьків учнів одного класу.

 

2. Мета і завдання

2.1. Метою діяльності батьківської ради та батьківського комітету є захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування школи, у відповідних державних, судових органах, а також надання допомоги педагогічному колективу школи в реалізації завдань загальної середньої освіти.

2.2.  Основними завданнями діяльності батьківської ради та батьківських комітетів є:

2.2.1. Допомога у здобутті учнями обов'язкової загальної середньої освіти;

2.2.2. Запобігання бездоглядності дітей у вільний від занять час;

2.2.3. Сприяння збереженню життя і здоров'я учнів;

2.2.4. В організації та проведення масових виховних заходів для дітей, організаційному забезпеченню їх літнього відпочинку та оздоровлення;

2.2.5. Сприяння соціально-правовому захисту учасників навчального процесу;

2.2.6. Всебічне зміцнення зв'язків між родинами, навчальним закладом і громадськістю з метою встановлення єдності їх виховного впливу на дітей;

2.2.7. Залучення батьківської громадськості до організації профільного навчання і професійної орієнтації учнів, позакласної і позашкільної роботи;

2.2.8. Організація роботи серед батьків з метою розповсюдження психолого-педагогічних знань серед батьків та підвищенні їх відповідальності за навчання і виховання дітей;

2.2.9. Допомога у зміцненні господарської і навчало-матеріальної бази навчального закладу

2.2.10. Робота батьківської ради і батьківських комітетів здійснюється на принципах: пріоритету прав і свобод дюдини і громадянина; верховенства права; взаємної поваги і партнерства; обов’язковості розгляду пропозицій сторін; прозорості, відкритості та гласності; обов’язковості дотримання досягнутих домовленостей.

3. Створення батьківських рад та батьківських комітетів

3.1. Батьківська рада школи обирається простою більшістю голосів на загальних батьківських зборах школи на початку навчального року.

3.2. До складу батьківської ради мають входити директор школи та представники батьківських комітетів від кожного классу.

 3.3. Термін повноважень батьківської ради школи становить 1 рік.

3.4. У випадку, коли член батьківської ради складає свої повноваження достроково, його місце займає інший представник батьківського комітету класу.

3.5. Для ведення систематичної роботи батьківська рада може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямків роботи. Чисельність комісій та зміст їх роботи визначаються радою та затверджується її головою. 

3.6. Батьківський комітет обирається простою більшістю голосів учасників зборів батьків класу в складі голови та 3-х членів на один рік.

3.7. Батьківська рада, батьківські комітети мають право приймати свої рішення за наявності на засіданні не менше двох третин їх членів.

3.8. Голова батьківської ради є членом педагогічної ради школи з правом дорадчого голосу.

3.9. Директор школи є членом батьківської ради - батьківського комітету з правом дорадчого голосу.

 

4. Організація і зміст роботи батьківських комітетів

4.1. Засідання батьківської ради та батьківських комітетів проводяться в міру необхідності, але не рідше 1 разу на семестр.

4.2. Під керівництвом членів батьківської ради в школі створюються постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Чисельність комісій і зміст їх роботи визначається батьківською радою.

4.3. Батьківська рада і батьківський комітет планують свою роботу на основі плану роботи школи, рішень батьківських зборів, місцевих умов і завдань, керуючись рекомендаціями директора школи, педагогічної ради.

4.4. Для обговорення і прийняття рішень щодо найбільш важливих питань батьківська рада може скликати загальні збори батьків. Кількість делегатів на зборах від батьків кожного класу встановлюється батьківською радою.

4.5. Спірні питання при недосягненні згоди між директором школи та більшістю членів батьківської ради вирішується місцевими органами управління освітою. Спірні питання при недосягненні згоди між класним керівником і батьківським комітетом розглядаються на засіданнях батьківської ради.

4.6. Батьківська рада школи звітується про свою роботу перед загальними зборами батьків, а батьківський комітет - перед класними батьківськими зборами в день виборів нового складу ради та комітету. За вимогою більшості батьків можуть проводитися позачергові звіти батьківської ради та батьківських комітетів.

4.7. Батьківські ради ведуть протоколи своїх засідань і зборів, які зберігаються в справах школи і передаються по акту новому складу батьківських рад.

 

5. Права та обов'язки батьківських рад та батьківських комітетів

5.1. Батьківська рада та батьківські комітети мають право:

5.1.1. Створити благодійні громадські некомерційні організації до чинного законодавства України;

5.1.2. Встановлювати зв'язки з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, підприємствами, навчальними та науковими установами, сільсько-господарствами господарствами тощо з питань надання фінансової та матеріально-технічної допомоги школі в проведенні навчальної та виховної роботи, а також з питань ставлення батьків до виховання своїх дітей;

5.1.3.  Вносити на розгляд дирекції, педагогічної ради пропозиції щодо вдосконалення умов організації навчально-виховного процесу, організаційно-господарських питань, поліпшення роботи з батьками учнів. Дирекція школи, педагогічна рада зобов'язані в місячний термін розглянути пропозиції батьківського комітету і довести до його відома прийняті рішення;

5.1.4. За необхідності заслуховувати повідомлення дирекції, педагогічної ради про стан і перспективи навчального закладу, а також їх роз'яснень з окремих питань, які турбують батьків;

5.1.5. За необхідності заслуховувати звіти батьківських комітетів і надавати допомогу щодо поліпшення в їх роботі;

5.1.6. Скликати загальні батьківські збори;

5.1.7. Брати участь у створенні благодійного фонду і надавати пропозиції щодо вирішення питань, про надання матеріальної допомоги учням, стимулювання педагогічних працівників (надання премій), організації культурно-масових заходів, покращення харчування учнів, санітарно-гігієнічних та матеріально-технічних умов та інших питань передбачених Положенням;

5.1.8. Залучати батьків до участі в керівництві гуртками і іншими видами позакласної та позашкільної роботи;

5.1.9.  Організовувати чергування батьків під час культурно-масових заходів в школі;

5.1.10. Брати участь у прийнятті рішення щодо організації інноваційної діяльності в школі;

5.1.11. Рекомендувати своїх членів до складу ради школи;

5.1.12. Брати участь у загальних зборах колективу школи;

5.1.13. Звертатися до відповідних органів управління освітою з питань навчання і виховання учнів;

5.1.14. Залучати благодійні батьківські внески для поліпшення матеріально-технічної бази школи; для проведення необхідних для навчального закладу ремонтно-будівельних робіт, для підтримки санітарно-гігієнічного стану школи, озеленення та оздоблення закладу;

5.2. Батьківська рада та батьківський комітет зобов'язаний:

5.2.1. Вести протоколи засідань і батьківських зборів, які зберігаються в справах школи та здаються за актом при прийомі й передачі школи;

5.2.2.  Надавати інформацію про діяльність батьківської ради та батьківського комітету школи у разі необхідності за проханням директора школи або відповідного органа управління освітою;

5.2.3.  Підвищувати ефективність діяльності батьківської ради та батьківського комітету


ТЕКСТ СПІЛЬНОГО ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Шановні батьки!

Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області, управління освіти та науки облдержадміністрації, управління освіти Луцької міської ради стурбовані великою кількістю випадків травмування і загибелі дітей під час пожеж. Незабаром літні канікули і, як свідчить статистика, різко зросте ймовірність трагічних випадків через безпечне поводження на воді, з газом, пустоті дітей з сірниками, порушення правил експлуатації електричних приладів та поводження з вибухонебезпечними предметами, тощо.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Діти не завжди відчувають небезпеку, а тому часто стають жертвами незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, електричними приладами. Не залишайте дітей без нагляду, ховайте від них сірники, не дозволяйте користуватись піротехнічними виробами! Знайдіть декілька хвилин на цікаву, відверту розмову з дітьми про необхідність поважного ставлення до правил особистої безпеки, навчіть її вірним діям на випадок побутових надзвичайних подій. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А для того, щоб неочікувана мить не стала початком великої біди, необхідно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нашого вміння навчити їх правил безпеки, а телефон служби порятунку - «101»!