Безпека житєдіяльності

 ДО УВАГИ БАТЬКІВ!


Небезпечний молодіжний рух "Редан". Що про нього потрібно знати.


Останнім часом серед молоді набуває популярності молодіжний рух "Редан".

"ПВК Редан" - так називають нову агресивну субкультуру, яка останнім часом поширюється в Україні. Її учасниками часто стають підлітки і влаштовують масові бійки. Ця субкультура пішла з популярного японського підліткового аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання "Редан".

Цей рух зародився в росії, де підлітки влаштовували масові заворушення у торгових центрах. Тоді, 24-25 лютого, було затримано близько 300 неповнолітніх порушників.

Нерідко представники субкультури мають довге волосся, одяг із зображенням павуків та цифрою 4. "Реданівці" перебувають у конфронтації із так званими "оффніками" (футбольні фанати). Їхні Telegram-канали та чати наповнені дописами про "оффніків" та погроз на їхню адресу, саме із ними "ПВК Редан" намагаються влаштовувати масові бійки. Члени ПВК "Редан" збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.

Так, подібні зібрання молодих людей були помічені і в Україні: в Києві, Львові, та Харкові. Учора буковинські поліцейські не допустили провокації масових бійок серед молоді і підлітків і у Чернівцях. З дітьми, які приходили до попередньо визначеного місця, правоохоронці провели профілактичні бесіди. До поліції не надходили звернення щодо вчинення хуліганських дій за участі молоді.

Заклики збиратись на "сходки" розповсюджуються в телеграм. В Україні останнім часом з’явились безліч регіональних каналів, які координують дії підлітків.

Батьків закликають бути пильними та перевірити, чи не цікавиться дитина діяльністю так званої "ПВК Редан".


Ювенальна поліція надала декілька порад:

- Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її. 

- Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.

- Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.

- Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.

- «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.

- Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.

- Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.

- Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).


ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі.  Інтернет не контролюється.



        Служба безпеки виявила мобільний додаток, через який у користувачів в ігровій формі виманювали геолокацію та реальні фото стратегічних об’єктів. Щоб залучити дітей до підривної діяльності, агресор використовував популярну ігрову програму для смартфонів. За її умовами, учасники шукають так звані "коробки" з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. Всю інформацію з геолокацій учасники квесту завантажують в базу ігрового застосунку. За даними СБУ, доступ до адміністрування цього застосунку має підконтрольна спецслужбам РФ ІТ-компанія, яка зареєстрована в одній з європейських країн і займається розповсюдженням інтерактивних платформ.

Шановні батьки!

Тримайте під контролем захоплення та інтереси своїх дітей! Цікавтеся у яких групах, на яких платформах зареєстровані наші вихованці, чим заповнюють своє дозвілля. 

                                         Ворог не дрімає! Будьмо обачними у словах та вчинках!

                                                    Пам’ятка для батьків!

4 правила користування свічками.

Вечір при свічках — це більше не романтика, а вимушена необхідність. Щоб вона не перетворилася на надзвичайну ситуацію, ось вам *4 простих правила користування свічками*:

                            Будь ласка, дотримуйтесь цих правил та бережіть себе !

                                                       Дії при вимиканні електрики.

Якщо ви на вулиці і біля вас обірвало лінії:

-     Не торкайтесь проводів, і не намагайтесь їх полагодити!

-   Якщо провід, обірвався й упав поблизу – виходьте із зони ураження струмом дрібними кроками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження струмом.

-  Бачите обірваний дріт лінії електропередач – не підходьте до нього ближче, ніж на 8м та повідомте диспетчера ремонтно- експлуатаційного управління або обленерго (телефони диспетчерів вказані на розподільчих щитах, силових шафах, трансформаторних підстанціях).

-  Знайдіть найближче укриття або прямуйте додому.

Якщо ви вдома і вимкнулась електрика:

-   Вимкніть з розеток електроприлади, щоб уникнути їх пошкодження через перепади напруги.

-  Не використовуйте газові плити для обігріву. Є небезпека отруїтись чадним газом.

-   Якщо в домі є ліфт, переконайтеся, що у ньому ніхто не застряг.

-  Навідайтеся до сусідів похилого віку  і дізнайтесь, чи необхідна їм допомога.

-  Стежте за офіційними повідомленнями влади або ДСНС. Якщо мобільна мережа не працює, знайдіть радіо на батарейках.

-  Якщо ви використовуєте генератор – встановіть його поза межами приміщення і подалі від вікон.

Заздалегідь майте вдома:

-  радіоприймач та ліхтарики на батарейках;

-   запас сірників, свічок і сухого спирту;

-  заряджений павербанк ;

-   тижневий запас питної води та консервів або сублімованої їжі;

-  аптечку, включаючи особисті ліки мінімум на тиждень.