ПРО ПРОЄКТ

Unicheck  —  онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача. Сервіс підтримує DOC, docx, rtf, txt, odt, HTML, zip та PDF формати. У 2015 Unicheck був названий Hot New Platform журналом Business.com. 


Про проєкт >>>

Unicheck був запущений для викладачів та студентів IT-компанією Phase One Karma у 2014 році. На український ринок сервіс вийшов наприкінці 2015 року. Створюючи Unicheck, команда Phase One Karma мала на меті підвищення якості освіти шляхом інтеграції принципів академічної доброчесності в університетську культуру та покращення академічної мотивації студентів та викладачів. Сайт почав роботу як онлайн-сервіс пошуку плагіату, в основі якого складний алгоритм аналізу тексту, розроблений лінгвістами, викладачами та ІТ-спеціалістами. Система розкладає текст на окремі фрази та шукає збіг у режимі реального часу через Інтернет чи в документах з бібліотеки користувача, при цьому програма розпізнає підміну символів в тексті (спосіб обману систем пошуку плагіату  — заміна символів схожими символами з іншого алфавіту). Також Unicheck визначає цитати та виноски, автоматично виключаючи їх зі звіту.

У 2015 році сервіс став хмарним, в той самий час залишаючи навчальним закладам можливість інтегрувати продукт в програмне забезпечення на локальному рівні в  системи управління навчанням освітнього закладу (LMS).

Наразі Unicheck співпрацює з Національним університетом «Львівська політехніка», НУБіПом, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, КПІ ім. Ігоря Сікорського, Київським університетом ім. Бориса Грінченка, Сумським державним університетом, Харківським національним університетом радіоелектроніки, Східноукраїнським національним університетом ім. Володимира Даля, Луцьким національний технічний університет, Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним університетом «Острозька академія», Подільським державним аграрно-технічним університетом, Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності, Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, Донецьким національним університетом ім. Василя Стуса та Донецьким національним університетом економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського, Національної академії статистики обліку та аудиту.

У 2016 році сервіс пошуку плагіату Unicheck, Східноукраїнський Фонд Соціальних Досліджень, Харківський Національний Університет ім. Каразіна та SCS Journal провели опитування серед студентів та зробили інфографіку, яка ілюструє проблему плагіату в академічній сфері в Україні.

На початок 2019 року загальнодоступна частина сайту з розділів Куки, Політика конфіденційності, Умови використання «відображались» лише англійською мовою. Власником сервісу на лютий 2019 року була UKU Group ltd, що була зареєстрована на Кіпрі. ТОВ «Антиплагіат» з яким співпрацює МОНУ щодо сервісу, не фігурувало в офіційних публічних даних Unicheck (2019 рік).

У 2020 році, Unicheck, придбала американська компанія конкурент Turnitin. Unicheck буде і надалі працювати як окремий сервіс з пошуку плагіату для закладів освіти по всьому світу. Unicheck і Turnitin мають спільну мету — безперервне вдосконалення та інновації продуктів для 38 мільйонів студентів у 16 тисячах закладів освіти.