ТІМСО & НОВИНИ
2024
З Днем захисників і захисниць України
З нагоди Дня захисників і захисниць України пропонуємо тематичні інформаційні матеріали, які стануть у нагоді як освітянам, так і батькам.
Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті: http://surl.li/mlneku
Матеріали сайту «Військово-патріотичне виховання»: http://surl.li/sgnuqi
3 серпня наша країна відзначає День Державного Прапора України. Під час повномасштабної російсько-української війни увесь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу, а наш синьо-жовтий прапор став символом Свободи, Незламності, Мужності українців.
Щиро вітаємо з Днем Державного прапора України! Нехай небо над Україною знову буде мирним та ясним.
Прапору – честь! Захисникам – шана! Україні – Слава во віки віків!
Присудження наукового ступеня доктора історичних наук
Рішенням спеціалізованої вченої ради, яке затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2024 року №920 «Про затвердження рішень атестаційної колегії», Митрофаненку Юрію Станіславовичу присуджено науковий ступінь доктора наук з історичної галузі та за науковою спеціальністю 07.00.01 «Історія України».
ЧИТАТИ ДАЛІ >>>
Нагадуємо, що 23 лютого 2024 року наш колега, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» Митрофаненко Юрій Станіславович захистив дослідження «Революційні трансформації періоду визвольних змагань 1917–1922 років на теренах Центральної України» на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01. Захист відбувся у Запорізькому національному університеті на засіданні вченої ради Д17.051.01.
Вітаємо Юрія Станіславовича з вагомим здобутком на професійному поприщі. Зичимо натхнення, блискучих ідей та жаги до нових наукових відкриттів!
Долучайтесь до нашого телеграм каналу: https://t.me/kzkoippo
«Формування спільних для ключових компетентностей вмінь здобувачів освіти»
З 10 по 14 червня 2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбулися курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників з проблеми «Формування спільних для ключових компетентностей вмінь здобувачів освіти». Піднапрям: використання мовних засобів в усному та писемному мовленні для формування мовно-комунікативної компетентності як складової професійної компетентності (Керівники Ірина НЕБЕЛЕНЧУК, Олена ВІКТОРІНА).
ЧИТАТИ ДАЛІ >>>
Метою програми курсів є формування та розвиток професійних компетентностей педагогів; створення освітнього, методичного, інформаційного, мовно-комунікативного та полікультурного середовища для ідентифікації громадян як нації завдяки мові; аналіз власного мовлення на основі компетентнісного, діяльнісного й особистісно орієнтованого підходів до навчання з метою отримання якісних результатів із володіння державною мовою (автори програми Ірина Небеленчук, Олена Вікторіна).
Протягом роботи курсів було розкрито такі теми: «Стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі» (Желєзнова Т. П.), «Мовно-комунікативна компетентність як складова професійної компетентності» (Небеленчук І. О.), «Психологічна підтримка учнів освітнього процесу. Особливості проживання травматичного досвіду дітьми у період війни» (Мірошниченко Т. В.), «Створення інтерактивних презентацій для дистанційного уроку» (Єфіменко С. М.), «Державна мовна політика і сучасні реалії» (Дмитрук В. І.), «Нормативно-правове забезпечення організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти» (Нудний В. М. та інші.
У ході роботи здобувачі ознайомилися зі складовими мовно-комунікативної компетентності, удосконалили знання із застосування різних засобів мовлення та створили мовні тренажери, навчилися створювати інтерактивну презентацію.
На конференції з обміну досвідом і захисту випускних робіт здобувачі презентували цікаві матеріали у різних форматах: інтерактивна презентація, тренажер, історична довідка тощо; були порушені питання застосування типових мовних помилок, показано взаємозв᾽язок родинного виховання з мовленням, розкрито значення мови як історичного, соціального, культурного явища.
Бажаємо усім натхнення до творчості, пам᾽ятати, що ми – українці і найголовніше усім нам довгоочікуваної ПЕРЕМОГИ!
Долучайтесь до нашого телеграм каналу: https://t.me/kzkoippo
#osvita #koippo
Підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей вчителів хімії»
З 27 травня по 07 червня 2024 року відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток професійних компетентностей вчителів хімії». Піднапрям: науково-методичне забезпечення хімічної освіти (керівник навчання за програмою - Жанна ФЕДІРКО, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри теорії і методики середньої освіти; керівник групи - Тетяна ЦІПЕРКО, методист НМЛ природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін).
ЧИТАТИ ДАЛІ >>>
32 педагога нашої області успішно пройшли навчання. Мета якого – розвиток професійних компетентностей вчителів хімії, їх творчого потенціалу, створення безпечного освітнього середовища та організація роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, стратегія підтримки учнів з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії, використання цифрових технологій та технологій дистанційного навчання, ознайомлення педагогів із професійним стандартом загальної середньої освіти, впровадження базової середньої освіти за принципами НУШ.
У межах навчання здобувачі освіти ознайомилися з інноваціями у системі освіти України, використанням досягнень науки у сучасних технологіях найближчого майбутнього, науково-методичними особливостями організації освітнього процесу на уроках хімії, аспектами використання штучного інтелекту. Програму реалізовано завдяки викладачам кафедр, завідувачам центрів, методистам КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».
На високому рівні проведено педагогічну практику з проблеми «Застосування діяльнісного підходу для розвитку пізнавальної активності учнів на уроках хімії». Учитель хімії комунального закладу «Ліцей «Європейська освіта» Кропивницької міської ради» Ольга ТИКУЛ представила способи надання інформації на комп'ютері, що дозволяють збагатити зміст навчання: виконання будь-якого завдання за допомогою цифрових технологій та створення умов для підвищення інтенсивності уроку. Інформаційні технології в сукупності з правильно підібраними методами навчання створюють необхідний рівень якості, варіативності, диференціації, індивідуалізації освітнього процесу та умови для формування ключових компетентностей в рамках діяльнісного підходу до навчання.
Здобувачі освіти науково, креативно, цікаво представили свій педагогічний досвід: Антоніна МОЛОШНІК (комунальний заклад «Новоархангельський ліцей «Лідер»), Оксана ТЕРЕЩЕНКО (комунальний заклад «Ліцей «Лігвістичний» Кропивницької міської ради), Надія СІЛЬВЕЙСТРУК (Кропивницьке вище професійне училище), Аліна РОЗУМЯК (Побузький ліцей), Тетяна ХЛІМЕНКОВА (комунальний заклад «Ліцей імені Тараса Шевченка» Кропивницької міської ради), Наталія ПРИДВІР (комунальний заклад «Компаніївський ліцей»), Анастасія ХОМУТЕНКО (ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради), Наталія КОНДРАТЕНКО (комунальний заклад «Балашівська гімназія» Кропивницької міської ради).
У складних сучасних умовах, захист індивідуальних проєктів пройшов не менш цікаво. Здобувачі освіти створювали індивідуальні проєкти «Використання інтерактивних вправ на уроках хімії як засіб підвищення інтересу до вивчення предмету». Створено спільну презентацію. Матеріали будуть опрацьовані та розміщені на сайті НМЛ природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін у рубриці «Хімія. Сучасна шкільна хімічна освіта».
Дякуємо нашим талановитим педагогам, які в цей нелегкий час встигали навчатися, виконувати завдання, знайомитися з матеріалами для опрацювання у класрумі, розміщувати завдання, займатися волонтерством і робити все для нашої спільної Перемоги.
ТРИМАЄМО ОСВІТЯНСЬКИЙ ФРОНТ РАЗОМ!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Захід з нагоди дня народження Марка Кропивницького
22 травня 2024 року працівники інституту долучилися до святкового заходу з нагоди дня народження Марка Кропивницького, який відбувся у Меморіальному музеї М.Л. Кропивницького.
ЧИТАТИ ДАЛІ >>>
Приємні враження залишив виступ Новомиргородського народного аматорського театру «Златопілля», який представив учасникам заходу уривок з твору «Кайдашева сім’я» та декілька яскравих музичних композицій.
Сюрпризом для учасників був проведений майстер-клас місцевою художницею, поетесою Ольгою Краснопольською. Мисткиня представила ілюстрації до майбутнього виданнядитячих творів Марка Кропивницького.
Дякуємо організаторам за позитивні емоції, які викликають гордість за місто, у якому ми живемо, та тих непересічних особистостей, які творили історію.
Долучайтесь до нашого телеграм каналу: https://t.me/kzkoippo
#osvita #koippo
Онлайн-семінар вчителів географії «Медійна та інформаційна грамотність на уроках географії»
7 травня 2024 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся онлайн-семінар вчителів географії «Цифрова компетентність учителя географії в умовах Нової української школи».
ЧИТАТИ ДАЛІ >>>
Людмила ХЛАНЬ, завідувач науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін, звернула увагу на важливість розвитку цифрової компетентності серед вчителів географії в контексті впровадження Нової української школи та розглянула ключові аспекти цифрової компетентності педагогів у навчальному процесі.
Жанна ФЕДІРКО, завідувач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук, висвітлила проблему використання медіаосвітніх технологій на уроках географії.
Тетяна ФУРСИКОВА, доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища, доктор педагогічних наук, познайомила здобувачів освіти з практичними вправами та інструментами для інтерактивного навчання географії з використанням цифрових ресурсів. Учасники активно брали участь у практичних вправах, де використовувалися різноманітні цифрові інструменти та ресурси для підвищення ефективності навчання географії.
Ольга ЛИТВИНЕНКО, завідувач навчально-методичного центру дистанційного навчання, акцентувала увагу на створенні інтерактивного навчального контенту на платформі Genially до курсу "Географія материків та океанів" за новою модельною програмою.
Учасники активно брали участь у заході та виявили зацікавленість у подальшому розвитку своєї цифрової компетентності. Обмін досвідом та практичні вправи сприяли поглибленню знань учасників та стимулювали їх до впровадження нових підходів у викладанні географії.
Дякуємо Збройним силам України за можливість навчатися!
Семінар-практикум «Удосконалення сучасного уроку хімії шляхом упровадження проєктної технології»
30 квітня 2024 року у дистанційному форматі на базі комунального закладу «Кіровоградський інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» для учителів хімії проведено семінар-практикум «Удосконалення сучасного уроку хімії шляхом упровадження проєктної технології» (автори-розробники: Жанна ФЕДІРКО, завідувач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат педагогічних наук та Тетяна ЦІПЕРКО, методист науково-методичної лабораторії природничо-математичних та інформатично-технологічних дисциплін).
ЧИТАТИ ДАЛІ >>>
Під час навчання було розкрито такі теми: «Планування освітнього процесу вчителя хімії», «Удосконалення сучасного уроку хімії в умовах НУШ», «Цифрові інструменти вчителя та їх ефективне впровадження на уроках хімії», «Залучення учнів до самостійної творчо–пошукової діяльності у форматі виконання проєктів на уроках хімії». Матеріали семінару-тренінгу надали можливість педагогам поглибити знання здобувачів освіти про актуальні питання впровадження Концепції «Нова українська школа» у базовій середній освіті; удосконалити вміння використовувати теоретичні знання на практиці; розвивати загальні професійні компетентності; сприяти вихованню особистості, яка знає та розуміє основні закономірності живої і неживої природи, володіє певними вміннями її дослідження
Дякуємо учасникам семінару-практикуму, колегам за цікаву та змістовну співпрацю!!! Бажаємо всім творчої наснаги, міцного здоров'я та мирного неба над головою.
Долучайтесь до нашого телеграм каналу: https://t.me/kzkoippo
IV Всеукраїнська інтернет-конференція «Професійна позиція: думки, аргументи, факти», присвячена природничій освітній галузі
25.04-29.04. 2024 року відбулася IV Всеукраїнська інтернет-конференція «Професійна позиція: думки, аргументи, факти», присвячена природничій освітній галузі. Співорганізаторами були Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Центральноукраїнський національний технічний університет, Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Конференція мала широку географію: 85 представників Донецької, Тернопільської, Волинської, Запорізької, Харківської, Херсонської, Сумської, Кіровоградської областей, м. Києва.
Детально з матеріалами конференції можна ознайомитися за адресою https://conf.org.ua/
Долучайтесь до нашого телеграм каналу: https://t.me/kzkoippo