Õppetegevus

Õppe- ja kasvatustegevuse korraldus

Kohila lasteaia Sipsik õppe- ja kasvatustegevus toimub rühma päevakava ja lasteaia õppekava alusel. Lasteaed on avatud 7.00-18.30, kl 18.00-18.30 on avatud valverühmad. Õppe-kasvatustegevus Kohila Sipsiku lasteaias toimub eesti keeles.

Kogu lapse päeva käsitletakse sujuva protsessina, kus igapäevategevuste käigus toimub ka õppeprotsess. Muusika- ja liikumistegevuste ajad on fikseeritud, muud õppetegevused toimuvad mänguliste ja projekti tegevuste kaudu lähtuvalt õppe- ja kasvatusvaldkondade eesmärkidest. Valdavaks tööviisiks on projektõpe, kus tegevuste läbiviimisel arvestatakse laste võimete ja huvidega. Eelistatakse tööd väikestes gruppides kasutades erinevaid kaasaegseid aktiivõppe meetodeid. Kogu õppeprotsessis on laps aktiivne osaleja, teda suunatakse tegema valikuid, arutlema ning tehtut analüüsima. Igapäevategevused on üles ehitatud nii, et laps saab ise võimalikult palju teha (toidu serveerimine ja valmistamine, koristamine, voodipesu vahetamine jms lihtsamad tegevused), nii omandavad lapsed eluks vajalikke oskusi, on iseseisvamad, kasvab vastutus- ja kohusetunne. Tegevuspesad väljaspool rühmi toetavad laste tulevikuoskuste kujunemist (koostöö, suhtlemisoskus, iseseisvus, vastutustundlikkus, probleemilahendusoskus jms). Õppetegevustes kasutatakse ka erinevaid digilahendusi.

Lasteaias on  fookuses tervisedendus – viibime palju värskes õhus, temaatilised üritused ja igapäevategevused. Igas rühmas toimuvad regulaarsed kehameele tegevused, neid viivad läbi rühmameeskonna liikmed vastavalt oma rühma vajadustele ja võimalustele. 1 x nädalas toimub lisa muusika- ja liikumistegevus milles osalemine on lastele vabatahtlik. Lasteaia mitmekesise ja tasakaalustatud menüü koostab toitumisnõustaja. Samuti pöörame tähelepanu nii töötajate kui laste vaimsele tervisele.

Lasteaia kõik rühmad on liitunud Kiusamisest vaba lasteaedade võrgustikuga ning kasutavad nimetatud metoodikat igapäevaselt. Metoodika fookuses on probleemide ennetamine läbi hoolivate suhete loomise ja laste sotsiaalsete oskuste arengu toetamise.

Lasteaia õppekava läbinule väljastab lasteaed koolivalmiduskaardi, milles on kirjeldatud lapse arengu tulemused.