Сікетіна Світлана Сергіївна
Сікетіна Світлана Сергіївна
Безпечні весняні канікули
Участь в зимовій олімпіаді "НА Урок"
9 березня Шевченківські читання
Широка Масляна
Наші таланти
День Святого Валентина
22 січня День Соборності України
Зустрічаємо 2025 рік
День Святого Миколая
Діагностувальна робота 4 клас
Вивчаємо правила дорожнього руху на свіжому повітрі
Перший раз у перший клас !
Бесіда по попередженню усіх видів дитячого травматизму під час літніх канікул
Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу плакатів
День вишиванки 16.05.2024
Прикрашаємо школу разом
8 травня День пам'яті та примирення
Весела Масляна
Всеукраїнська олімпіада "Всесвіт-2024"
Святкуємо Новий 2024 рік
День козацтва
Бесіди з техніки безпеки під час літніх канікул
Учні 4 класу КЗ "Гусинополянська гімназія" долучилися до участі в щорічній акції Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day" в Україні, яка відбулася 16 вересня 2023 року.
18 травня День Вишиванки
8 травня День пам'яті та примирення України
Привітання захисницям та захисникам Вітчизни
"Ходить гарбуз по городу"
Виставка поробок
Наші дистанційні уроки
Урок "Безпека руху"
Урок-презентація
проекту « Рід – рідня – родина»
Навчальний предмет: ЯДС
Мета. Формування життєвих компетентностей: вміння досліджувати матеріал, здобувати інформацію за допомогою інтерв’ю; коротко
формулювати свою думку, структурувати свою доповідь, виступати перед аудиторією для супроводу презентації.
Конкретизувати поняття РІД, РІДНЯ, РОДИНА , НАРОД.
Виховувати потребу у вивченні та збереженні народних традицій,
шанобливе ставлення до своєї родини.
Тип проекту: Дослідницько-пошуковий
Міжпредметний (іноземна мова, літературне читання, образотворче мистецтво)
Груповий
Короткотривалий
Освітній продукт: колективно створена ілюстрована газета
«Рід, рідня, родина»
Провідна діяльність учнів: дослідницько-пошукова
І етап Підготовчий Об’єднання учнів в групи за інтересами
«РОЗВІДНИКИ» «ДОСЛІДНИКИ»
«УПОРЯДНИКИ» «КУЛІНАРИ»
ІІ етап Планування роботи
Завдання групам:
«РОЗВІДНИКИ» - дізнатись про традиції своєї сім’ї
«ДОСЛІДНИКИ» - дослідити свій родовід, створити родовідне дерево
«УПОРЯДНИКИ» - скласти родинний календар
«КУЛІНАРИ» - дізнатись рецепт улюбленої страви
ІІІ етап Дослідницько-пошукова робота учнів
ІV етап Презентація проекту
ХІД УРОКУ
І Емоційне налаштування
В школі справу хоч яку
Починаю по дзвінку.
Тож хвилини не втрачаєм
Все нове запам’ятаєм.
Повідомлення синоптиків (підсумки фенологічних спостережень)
прогноз погоди
ІІ Мотивація
- Сьогодні наш урок ми проведемо в редакції нашої шкільної газети.
За урок ми повинні встигнути опублікувати газету на
тему «Рід, рідня, родина»
Але спочатку нам треба знайти ключик до приміщення редакції.
Гра «Дешифрувальник»
6 5 3 4 5 1
РОДИНА
- Протягом тижня ви старанно працювали, провели кропітку дослідницьку роботу, брали інтерв’ю у своїх родичів.
- Як ви гадаєте, для чого це потрібно?
- Настав час розмістити всю здобуту інформацію в нашій газеті.
Працювати будемо в групах, тому повторимо правила роботи в групі.
ü Уважно слухай завдання
ü Не заважай іншим
ü Поважай думку кожного члена групи
ü Дотримуйся регламенту
ü Дотримуйся «Правила піднятої руки»
ü Дай можливість презентувати роботу кожному члену групи
- Щоб в кінці уроку ми змогли визначити найактивнішу групу, за кожне правильно виконане завдання я буду давати листочок, який ви прикріпите на дерево вашої групи.
ІІІ Планування роботи
(на дошці – символи , позначки колонок газети)
Розташовувати інформацію будемо за такими рубриками :
Поради читачам
Наші традиції
Сімейний календар
Обереги
Мій родовід
Бабусині рецепти
Прогноз погоди
ІV Презентація результатів навчального проекту
1. Надання необхідної інформації
(На моніторі комп’ютера фото – родина та тлумачення слова родина – це
група людей –найближчих родичів)
2. Проблемне запитання. Технологія «Мікрофон»
До нашої редакції надійшов лист від читачів, які попросили поради
- Що треба робити та як себе поводити, щоб родина була дружною, міцною?
3. Робота в групах . Прийом « Гронування»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГРУПИ «РОЗВІДНИКИ»
Кожна родина має свої сімейні традиції. Вони передаються з покоління в покоління, зберігаються , поширюються.
Діти з групи «Розвідники» дізнавалася про традиції своєї родини.
Надамо їм слово. (Виступи дітей)
,, В моїй родині існують такі традиції … ,,
,, Вони існують вже … років ,,
4. Інформація для дітей (на комп’ютері фото з тлумачення слова)
Рідня- група людей, яка складається з батьків і дітей, бабусь і дідусів,
двоюрідних братів і сестер та їх батьків.
5.Робота в групах. Гра « Зайве слово»
Слова: Мама, сестра, дідусь, сусіди, тато, брат
-У кожного з вас багато родичів. Дуже важливо пам’ятати про кожного, не
забути привітати зі святом . Щоб сімейне свято не застало тебе зненацька,
склади сімейний календар. А як це зробити нам розповість група
«Упорядники»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГРУПИ «УПОРЯДНИКИ»
6. Фізкультхвилинка «Наша школа, мов сім’я»
7.Хвилинка релаксації
Уявіть собі життя людей на Землі як велике дерево роду. Ви, діти – листочки на цьому дереві, гілочки – це ваші батьки, стовбур – це ваші бабусі й дідусі,
а коріння – це ваші прадіди, ті, хто жив 100 або 200 років тому.
Кожна родина має своє родовідне дерево. А коріння цього дерева – пам'ять роду .
Якщо ми пам’ятаємо своїх предків , то маємо сили для життя.
Людина без роду, як листок, відірваний від дерева
-Що станеться, коли дерево зрубити під корінь?
Дерево бере сили для життя з землі корінням. А людина живе своїм родом,
своїми близькими і рідними.
8. Інформація для дітей (на комп’ютері - дерево роду і
тлумачення слова рід – декілька поколінь, які пішли від
одного предка.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГРУПИ «ДОСЛІДНИКИ»
(Діти складали своє родовідне дерево)
,,Я досліджував свій рід до … покоління,,
,,Мені допомагали … ,,
,,Я брав інтерв’ю у … ,,
9. Гра «Збери прислів’я»
ХТО МИНУЛОГО,
НЕ ЗНАЄ НЕ МАЄ
МАЙБУТНЬОГО. ТОЙ
10. Інформація для запам’ятовування (на комп’ютері)
Народ-люди, населення країни.
- Український народ завжди шанував свої традиції. Кожна українська родина мала свій оберіг, який оберігав сім’ю від хвороби, зла та лиха.
Які обереги є у вашій родині?
- оберегом української хати завжди вважали піч. Піч гріла, лікувала,
годувала.
В сучасних квартирах піч замінили електричні та газові плити, але
традиції української кухні збереглися й до сьогоднішніх днів.
Група «Кулінари» збирала рецепти українських страв. Їм слово.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГРУПИ «КУЛІНАРИ»
(Бабусині рецепти)
,, Моя улюблена страва … ,,
,, ЇЇ смачно готує … ,,
,, Для приготування цієї страви треба … ,,
V Рефлексія
Гра « Блискавка»
Розташувати слова від найменшої групи людей до найбільшої.
Слова: народ, рідня, родина, рід.
Перевірка на комп’ютері .
VІ Підбиття підсумків
Наша газета майже готова. Залишилось тільки записати імена тих, хто створював нашу газету.( Діти прикріплюють яблучко зі своїм фото на дерево
оцінювання своєї групи.)
- Наші дерева не тільки розквітли, а й дали такі чудові плоди. Дерево якої групи виявилось найбільш плодородним?
Завдяки нашій спільній праці ми створили таку змістовну газету.
Технологія «Мікрофон»
-Яке відкриття ви з робили сьогодні для себе на уроці?
Діагностична робота з навчання грамоти