Російсько-українська війна

є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.

Довгий час Росія експлуатувала міф про Український Південь як про «ісконно русскіє зємлі». Місцеві колаборанти переконали окупантів, що тут їх зустрічатимуть з квітами й хлібом-сіллю. Реальність виявилася протилежною. Херсонщина голосно заявила, що вона була, є і буде українською.

Весь світ облетіли кадри беззбройних людей, які голими руками зупиняли ворожу техніку та багатотисячних мітингів під українськими прапорами і гаслами «Окупанти, забирайтесь геть». Усі дев’ять місяців окупації на непідконтрольних територіях діяв партизанський рух «Жовта стрічка». Херсонщина боролася і чекала. І дочекалася. В другій половині жовтня 2022 року в результаті потужного контрнаступу Сил оборони України вдалося звільнити від окупантів правобережжя Херсонщини та частину Миколаївської області. 11 листопада 2022 року українські бійці звільнили від ворога Херсон. Тисячі українців, які лишалися в місті, вітали Героїв з українськими прапорами.

до 10-ої річниці від початку російсько-української війни


10 років тому, в лютому 2014 року, Російська Федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. До 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни з різною інтенсивністю бойових дій точилися на сході нашої країни. Хоча протистояння російській гібридній агресії та впливу в різних сферах відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території України.

Здійснивши 24 лютого 2022 року повномасштабне вторгнення в Україну, Кремль хотів остаточно знищити військовим шляхом українську державу та ідентичність. Цей напад завдав підступного удару міжнародному світопорядкові, створеному після Другої світової війни, підірвав стабільність не лише Європи, а й глобальної безпеки загалом.