Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. У ній взяли участь 80% населення планети, загинуло від 50 до 85 млн людей. До армій ворожих сторін було залучено загалом понад 110 млн солдатів. Україна вшановує памʼять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни.
Навчально-методичний вебінар
«Розвиток громадянських компетентностей здобувачів освіти на засадах педагогіки партнерства»
Програма вебінару з матеріалами
Захід був присвячений підбиттю підсумків дослідно-експериментальної роботи колективу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №39 "Школа-родина" Херсонської міської ради за темою: «Розвиток громадянських компетентностей здобувачів освіти на засадах педагогіки партнерства» протягом 2020 – 2025 років.
На початку заходу заступник директора з виховної роботи Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №39 "Школа-родина" Руденко О.С. ознайомила присутніх з системою роботи педагогічного колективу над розвитком громадянських компетентностей здобувачів освіти через призму існуючих традицій у школі-родині.
Проблематика діагностики рівня розвитку громадянських компетентностей здобувачів освіти знайшла своє висвітлення у доповіді заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №39 "Школа-родина" Шептицької Н.В.
Під час тренінгових вправ, що були проведені доцентом кафедри теорії та методики виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ “Херсонська академія неперервної освіти” Моїсеєвим С.О. та завідувачкою навчально-методичної лабораторії виховної роботи та позашкільної освіти КВНЗ “Херсонська академія неперервної освіти” Гусь Т.Й., учасники заходу визначали типові конфліктні ситуації у закладах загальної середньої освіти, моделювали різні варіанти поведінки учасників конфлікту у таких ситуаціях, визначали громадянські компетентності, згідно Рамки компетентностей для культури демократії Ради Європи, які можуть допомогти сторонам конфлікту у мирний та цивілізований спосіб вирішити наявну проблему, а також, через призму набутого досвіду, намагалися пояснити значення громадянських компетентностей людини для розвитку держави та громади.
Познайомившись з Рамкою компетентностей для культури демократії, учасники вебінару продовжили свою роботу у групах, де їм було запропоновано познайомитися з трьома шкільними проєктами та визначити на розвиток яких громадянських компетентностей учнів вони були спрямовані:
"Земля, де я живу". Класний керівник 1 класу Афанасьєва С.М.
"Славимо вчителя-ветерана, титана праці і добра!". Класний 11 класу Шумакова В. В.
"Доброта – це сонце.Мій крок назустріч людям". Класний керівник 8 класу Вахніна А.В.
Наприкінці заходу учасники подякували керівнику закладу освіти Маренчук О.М. та всьому педагогічному колективу школи за таку кропітку, високопрофесійну та самовіддану працю на благо нашої Херсонської громади та всієї України.
Онлайн студія для освітян
«ЄДИНА КРАЇНА – ЄДИНИЙ НАРОД»
Організатор: КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»
Дата: 22.01.2025 р. о 15.00
Учасники: слухачі курсів підвищення кваліфікації та педагогічні працівники закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Херсонської області.
Мета: висвітлення сучасних і минулих подій, що сприяють єдності усіх громадян України незалежно від національності та віросповідання, а також інноваційного досвіду їх вивчення і популяризації на рівні родини, закладів освіти та громади. Матеріали заходу.