FacebookInstagram

Програма СЕЕН допомагає дітям розвивати “м’які навички”

А нещодавно учні нашої гімназії зробили собі так звані «ресурсні іграшки», які допоможуть нашим здобувачам освіти не тільки в грі, а й також відновлять за потреби власні життєві та психо-емоційні ресурси особистості.

Перемога у дистанційному фестивалі-конкурсі "AUTUMN FEST.SECOND

У будь-який час і у будь-яких обставинах талановиті діти залишаються талановитими. Так учениця 8-А класу, Гур`єва Аріна, взяла участь у Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі "AUTUMN FEST.SECOND TOUR". Відправивши свою роботу, Аріна посіла І місце. Ми пишаємося перемогою нашої гімназистки і хочемо побажати від усієї нашої гімназійної родини майбутніх творчих перемог. 

Участь у всеукраїнському благодійному освітньому проєкті #Flowers4school

Спільнота 31 гімназії яка нещодавно долучилась до всеукраїнського благодійного освітнього проєкту #Flowers4school. Отримала солодкі подарунки, які передала нам Адміністрація заводського району, кожен учень який висаджував квіти на подвір’ї нашої гімназії отримав солодкий приз, дякуємо учням та батькам за активність ! Разом до перемоги !

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» учні Миколаївської гімназії №31 активно брали участь у представлених тематичних заходах, серед яких:



Участь у всеукраїнському благодійному освітньому проєкті #Flowers4school

Ми віримо в перемогу, що скоро розквітне всіма барвами та новими надіями на краще. І доки військові наближають цей момент на полях бою, звичайні городяни нескореного міста докладають зусиль на доступних для них фронтах. Так, спільнота 31 гімназії долучилась до всеукраїнського благодійного освітнього проєкту #Flowers4school.

Ініціатива квіткових виробників з Нідерландів та України, спрямована на озеленення майданчиків поряд зі шкільними подвір'ями, 8 грудня об'єднала працівників гімназії, учнівство та їх сім'ї. Разом вдалось висадити тюльпани, нарциси, мускарі, алліуми, гіацинти та крокуси. Цибулина за цибулиною, гімназійна родина дбайливо прилаштувала увесь посадковий матеріал. Кожній квітці знайшли своє місце - новий дім.

Наступною весною гімназійні клумби розквітнуть цим різноманіттям на радість малим і дорослим миколаївцям. Саме задля радісного майбутнього наших дітей хочеться створювати і примножувати подібні осередки краси, які зустрінуть малечу, коли та повернеться за парти. Очікуємо, що це відбудеться дуже скоро, а тому готуємо все для цього необхідне!


День Гідності та Свободи

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою  гідність, своє прагнення до свободи.

Свобода та Гідність! Під такими гаслами учні нашої гімназії святкували це свято з нашими вчителями, локально по класам класні керівники підготували для учнів Уроки мужності до Дня Гідності та Свободи "Україна - країна нескорених!" , було проведено інформаційні хвилинки «Тернистий шлях до свободи» до Дня Гідності та Свободи, кросворди на патріотичну тематику, також учні початкових класів брали участь у майстер–класі по виготовленню патріотичної листівки «Моя – Вільна Україна», для учнів середньої школи проведено інтерактивну вікторину у соціальній мережі Інстаграм під назвою «Україна – Сильна та Незламна!»

Радіодиктант національної єдності до дня української писемності та мови

Учні та вчителі Миколаївської гімназії № 31 приєдналися до написання цьогорічного Радіодиктанту національної єдності до дня української писемності та мови.

Метою якого є не перевірка грамотності учасників всеукраїнського флешмобу,а об'єднання людей навколо України в усьому світі.

Розмовляти та думати українською, мовою сильної та незламної нації, – це модно і престижно!

Нині наша рідна мова – це потужний бренд!

Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість сьогодні писати диктанти. 

Єднаємося, адже мова - це також наша зброя. 

Тримаймося! Усе буде Україна! 💙💛

Кольорова осінь 

Осінні канікули для учнівства пройшли цікаво і корисно! 

Так,  учні гімназії на канікулах брали участь в різноманітних завданнях від створення образу на Хелловін до представлення осіннього образу та навіть букетів із листя. За підсумками нашого конкурсу всі завдання виконали Медянцева Міра (3 – А клас) та Пироган Дмитро (1 – Б клас) вони отримали солодкі призи та грамоти,  всі інші учні були відзначені грамотами за участь.

Творчі канікули для вчителів гімназії

2 та 3 листопада заступник директора з цифровізації освіти Мартинова В.С. разом з ініціативноюгрупою організували цикл майстер-класів  по опануванню технологіями дистанційного навчання для вчителів гімназії.

2 листопада своїм досвідом ділилася вчитель біології та хімії Тріманова В.Ю. Вчителька представила прекрасний виступ, на якому продемонструвала роботу на ресурсі "Майстер - тест" і "На урок". Вона розповіла про особливості роботи, а потім показала практичні вправи та завдання, які використовує на своїх уроках. Всі присутні з задоволенням взяли участь у виконанні запропонованих завдань, мали змогу на практиці освоїти специфіку роботи з тестовими завданнями, збагатили свою методичну скарбничку новими прийомами та техніками навчання. 

Прекрасний та інформативний майстер-клас провела Козирук Лілія Петрівна, яка запропонували роботу з онлайн-ресурсом Canva, який надає  учням можливість комунікувати між собою, що завжди робить урок цікавим та дозволяє в невимушеній формі засвоювати нові знання.Присутні мали змогу побути на місці своїх учнів та практично застосувати їх під час роботи. Час майстер-класу пройшов пізнавально, енергійно та весело! 

3 листопада своїм досвідом ділилася вчитель істоорії та правознавства Мартинова В.С., яка присвятила свій майстер-клас використанню онлайн-сервісу Kahoot. Особливу увагу Вікторія Сергіївна приділила створенню тестів з можливістю додавання фото і відео. Всі вчителі мали змогу попрактикуватись, спробували додати свій матеріал та поділитися ним з іншими учасниками майстер-класу.  

Сидорова Ольга Сергіївна представила увазі присутніх роботу онлайн-сервісу Learningapps. Всі вчителі мали могу зареєструватися та попрцювати самостійно. Під час роботи вчителі працювали з qr-кодами, дивилися відео, проходили онлайн тестування, виконували вправу на смарт-дошцію Ольга Сергіївна показала, як на уроці можна вдало поєднувати різноманітні форми роботи: індивідуальну, групову, онлайн, проєктну. 

Вчителі подякували  за чудові та змістовні майстер-класи, під час яких вони мали змогу опанувати нові прийоми та техніки. «Дякуємо за нові ідеї!», «Я обов’язково буду застосовувати це на своїх уроках», «Ви справжні професіонали своєї справи!», «Це було дуже цікаво та пізнавально!» - такі слова стали гідною винагородою для організаторів події. 


Заходи до Дня захисників і захисниць України

З нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України у Миколаївській гімназії№31 проводилися наступні заходи:  

Переможцями стали:

Нашу команду відібрано до Програми HP Innovation and Digital Education Acedemy (HP IDEA) 

Щиро вітаємо команду вчителів, яка увійшла до Програми підвищення кваліфікації «Трансформація цифрової педагогіки» HP Innovation and Digital Education Academy (HP IDEA)! 

До складу команди увійшли:


Програма передбачає захоплююче професійне навчання протягом одного навчального року, зосереджене на розробці змішаних і вдосконалених цифрових методів навчання на основі засад, розроблених Гарвардською вищою школою освіти та Мічиганським університетом. 

 

Програма HP IDEA повністю зосереджена на педагогіці та отриманні результатів навчання, а не на продукті. Програма підтримуватиме стратегічні ініціативи та розглядатиме проблеми та можливості, з якими стикаються вчителі у своїх школах. Після завершення програми школи будуть визнані школами HP IDEA, а на ресепшені школи команда HP встановить табличку з цією відзнакою. Учасники будуть визнані стипендіатами HP IDEA Fellows і нагороджені сертифікатами про проходження програми.


Дякуємо за можливість команді EdCamp Ukraine! 


Переглянути презентацію

Щиро вітаємо з Днем Вчителя!

Шановні педагоги, від душі вітаємо Вас з Днем вчителя! Ваша професія – це вміння дарувати тепло свого серця молодому поколінню, вести дітей сходами до вершини знань. Бажаємо нескінченного здоров’я і натхнення, професійних звершень. Мирного неба у вільній Україні!

Щиро вітаємо з Днем міста!

Миколаїв - це місто-герой!

Нехай затишний куточок нашої планети приносить кожному з нас щастя і радість, любов і успіх, удачу і надію. Бажаємо нам усім взаємоповаги, розуміння і  миру! Нехай у кожного буде своя прекрасна історія, яка сталася на вулицях улюбленого міста. Ми — це наше місто! Мирного нам неба у Вільній Україні!

ПЕРШИЙ ДЗВОНИК - 2022

Шановні учні, дорогі першокласники, дорогі батьки та колеги! 

Щиро вітаємо Вас з почтаком нового навчального року! Прийшов час повертатися в школу, а першокласникам вперше вступити в храм мудрості, випускникам покинути рідні стіни. Вас чекають нові знайомства, цікаві завдання. Успіхів, сил, наполегливості, енергії, добра і терпіння! Мирного неба у вільній Україні!

Запрошуємо долучитися до свята онлайн за покликанням:

Незабаром до школи

Шановні учні, запрошуємо вас на пробну посадку 30.08.22 о 9-00. Перевірте вашу корпоративну пошту. На сторнці "Дистанційне навчання" ви можете знайти оновлені коди класів. Також рекомендуємо переглянути "Пам'ятку учням по роботі з Google Classroom".

Останній дзвоник - 2022

Шановні учні, дорогі випускники!

Сердечно вітаємо вас зі святом останнього дзвоника, що символізує закінчення навчального року! Щиро бажаємо успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів! Щедрої долі, вірних друзів, наснаги, оптимізму та невичерпної енергії! Мирного неба у вільній Україні! 

Про зарахування здобувачів освіти до 1-го класу 2022-2023 навчального року 

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про повну загальну середню освіту», наказу МОН України від 16.04.2018р. №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» та на підставі заяв батьків та копій свідоцтва про народження дітей, наказом по Миколаївській гімназії №31 ММР були зараховані учні до 1 -го класу.

Наказ про зарахування

Запрошуємо до нашої спільноти

Відкритий набір у Миколаївську гімназію №31 на 2022-2023 навчальний рік.

В нашому закладі освіти ми навчаємо за програмами: 

- Інтелект України (1-5 класи);

- НУШ (1-5 класи);

- Соціально-емоційне та етичне навчання;

- Профорієнтація в НУШ;

- Демократична школа;

- Фінансова грамотність.

Забезпечуємо успішне майбутнє!

Гарантуємо якісну освіту!

Відкриваємо таланти кожної дитини!

Заповнити заяву онлайн за  покликанням

Завжди на зв'язку: nikzzso31@gmail.com


Знайомство з першою вчителькою клас "Інтелект України"

Шановні батьки майбутніх першокласників! Розпочинаємо знайомство з першою вчителькою, яка буде вести клас за програмою "Інтелект України"

Блошенко Людмила Вікторівна, вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії, «Старший вчитель», сертифікований вчитель.

Нагороджена:

Кредо педагога: «Навчаючи – учись, навчаючи – твори, у процесі творчості – навчай»

Заповнити заяву онлайн за покликанням

#перший_клас #Миколаївська_гімназія_31

Знайомство з першою вчителькою клас НУШ

Шановні батьки майбутніх першокласників! Розпочинаємо знайомство з першою вчителькою, яка буде вести клас за програмою НУШ (О.Я. Савченко)

Харіоновська Ірина Іванівна, вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії, вчитель-методист

Нагороджена:

Кредо педагога:

"Недостатньо лише отримувати знання; треба знайти їм застосування. Недостатньо тільки бажати, треба творити".

В.Гете

Заповнити заяву онлайн за покликанням

#перший_клас #Миколаївська_гімназія_31


Педагогічна рада

10 травня відбулась педагогічна рада, яка була присвячена організованому завершенню 2021-2022 навчального року.  Засідання було проведено в онлайн-форматі і обговорено важливі нормативно-правові документи, такі як: лист УО ММР 05.05.2022 №881/13.01.01-08/14 "Про закінчення 2021-2022 навчального року", рекомендації МОН України щодо окремих питань завершення 2021-2022 навчального року, затверджених наказом МОН України від 01.04.2022 № 290 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 навчального року» тощо. 

Графік онлайн-прийому 

Графік онлайн-прийому 11

Онлайн-приймальня психолога Нетесової К.А.

14 квітня шкільний психолог Нетесова К.А. провела онлайн-консультацію для педагогів на тему "Як подолати стрес під час війни", надала техніки самодопомоги.  Практичний психолог розповіла, які наслідки залишає постійний стрес на організм та надала поради, як підтримувати себе у ресурсному стані. Також педагоги спробували на собі вправи та техніки самодопомоги.

Онлайн-приймальня  ЗДНВР Анциферової Л.В.

14 квітня заступник директора з навчально-виховної роботи Анциферова Л.В. провела онлайн-консультацію для вчителів предметів розвивального циклу. Були порушені питання ролі предметів розвиваючого циклу у період воєнного стану. Вчителям були надані рекомендації більше акцентувати  увагу на ігрові моменти навчання. Прислухатися до прохань учнів, допомогати їм у нелегкий час.

Психологічна служба 

Психологічною службою Миколаївської гімназії №31 організовано психологічну  підтримку для учасників освітнього процесу в період військових дій. 

Звернутися до психолога закладу та отримати консультування, а також корисні поради, вправи та техніки можна за допомогою:

✅Сторінка  "Психологічна підтримка під час військових дій" на сайті закладу освіти 

✅Тelegram-канал https://t.me/psy_support_31

✅Google classroom "Психологічна підтримка"

  - учнів: https://classroom.google.com/c/NDgxMzMwNTQ1OTQw?cjc=4y462ew

  - батьків:https://classroom.google.com/c/NDgxNTg0MDc2NjA1?cjc=dzh573a

  - педагогів: https://classroom.google.com/c/NDgxNTg1NTg4MTk3?cjc=srh6euc

✅Онлайн-приймальня психолога Нетесової К.А. (п'ятниця 13.00-14.00)

https://meet.google.com/cku-iizc-zvc

Онлайн-консультація бібліотекарки Давиденко Я.К.

12 квітня 2022 року шкільна бібліотекарка Давиденко Я.К. провела для учнівства онлайн-консультацію щодо укомплектування власної тривожної книжкової полиці.

Книжки, що заспокоюють, заколисують, знижують тривожність Яна Костянтинівна згрупувала за такими темами: література для найменших, фантастика, що допомагає повірити в перемогу добра над злом, пізнання світу природи, історії про людяність і радість у часи війни, нетривожний магічний реалізм, українська сучасна поезія та детективи, які відволікають від реалій. Хоча у кожного читача може бути власна підбірка.

Пам'ятайте, що процес читання - важлива практика у стресових ситуаціях. У ці складні для країни часи батькам рекомендується читати дітям уголос або обговорювати спільно з ними прочитані книги.


Онлайн-приймальня директора "Вступ до 1 класу"

12.04. о 14-00 відбулась онлайн зустріч адміністрації, вчителів початкових класів та батьків майбутніх першокласників, під час якої були обговорені правила надання заяви онлайн та  інші питання, які хвилюють батьків.  

Для тих, хто не зміг доєднатись до зустрічі, надаємо покликання на відео пояснення. https://youtu.be/rQbYF-Mx2kA

Запрошуємо до співпраці!

Шановні батьки майбутніх першокласників! Запрошую вас 12.04. (вівторок) о 14:00 долучитись до онлайн-приймальні директора (Архіпова А.) на тему: "Вступ до 1 класу" за покликанням: https://meet.google.com/sbi-ktfw-tjk

Буду рада відповісти на всі запитання!

Онлайн-консультація бібліотекарки 

6 квітня 2022 року шкільна бібліотекарка Яна Костянтинівна Давиденко провела для учнівства та батьківства онлайн-консультацію щодо пошуку електронних підручників на різних ресурсах. Адже, в умовах воєнного стану, багато хто змінив місце перебування і залишився без підручників. 

Майстерка "Сайт - як місце організації матеріалу"

5 квітня 2022 року Архіпова А.Є. провела майстерку для педагогічних працівників Миколаївської гімназії №31 зі створення сайтів та блогів на ресурсі Google Sites. Під час якої педагоги ознаомились з основними можливостями та доступністю даного ресурсу. 

Педагогічна рада

30 березня 2022 року була проведена педагогічна рада на тему "Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану". Під час якої було проаналізовано кілька днів навчання із застосуванням дистанційних технологій в нових умовах, визначено кількість учнів, які мають можливість працювати дистанційно. Проаналізовано нормативно-правову базу, яка діє в умовах воєнного стану. Вчителям та класним керівникам було надано методичні рекомендації та поради щодо роботи в нових умовах. Колективно прийнято зміни щодо структури та режиму роботи школи в умовах воєнного стану.

Відновлення освітнього процесу

З 28 березня 2022 року навчання в Миколаївській гімназії №31 буде організовано з використанням технологій дистанційного навчання. 

Розклад 

9:00 хвилина мовчання 

1. 9:00 – 9:40 

2. 09:50 – 10:30 

3. 10:40 – 11:20 

4. 11:30 – 12:10 

5. 12:20 – 13:00 

6. 13:10 – 13:50 

7. 14:00 – 14:40 

Розклад по предметам залишається без змін.

Ознайомитись з кодами класів можна на сторінці "Дистанційне навчання"

При виникненні проблем з Google Classroom  радимо переглянути Пам'ятку або звернутись до адміністраціі, заповнивши форму на сторінці "Звернення громадян"

Нагадуємо, що електронні підручники є на вкладці «Бібліотека» на сайті школи. 

Дії населення при укритті під час надзвичайних ситуацій

Ознайомитися з розрахунком укриття населення: Укриття Миколаїв

Під час виникнення на території міста надзвичайних ситуацій населення може укриватись у сховищах цивільного захисту та підвальних приміщеннях, які пристосовані для укриття.

Працівники підприємств укриваються у сховищах підприємств за розпорядженням керівника підприємства, непрацююче населення – після отримання сигналу від відповідних служб цивільного захисту району міста у сховищах та підвальних приміщеннях, закріплених за ЖКП, ОСББ.

Довідку щодо наявності сховищ та підвальних приміщень, інформацію по діям при укритті у сховищах та підвальних приміщеннях за місцем проживання населення може отримати на веб-порталі Миколаївської міської ради, у консультаційних пунктах при ЖКП районів міста та у секторах з питань НС та ЦЗН ММР в районах міста:

Центральний район – тел. 37-56-85, Інгульський район – тел. 24-50-46,

Заводський район – тел. 47-90-82, Корабельний район – тел. 60-02-85.

Після сигналу “Увага всім!” і доведення команди на укриття населення (доводиться за допомогою електросирен, гудків підприємств, вуличних гучномовців, телебачення та радіомовлення) необхідно:

1. Попередити сусідів (колег по роботі).

2. Взяти з собою особисті документи, теплі речі та продукти харчування з водою, медикаменти, предмети гігієни.

3. До сховища та підвальних приміщень забороняється приносити:

4. Залишаючи квартиру – вимкніть електроживлення, перекрийте газ і воду.

5. Надайте допомогу дітям та літнім людям під час руху.

Під час знаходження у сховищі та підвальних приміщеннях забороняється:

Шановні мешканці міста!

Пам’ятайте, що ваше життя багато в чому залежить від вправних і правильних дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Слідкуйте за сигналами оповіщення управління цивільного захисту. 

Управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради тел. 37-36-17

Звертаємо увагу, що на сайті є сторінка «Охорона праці», де можна знайти корисні інструкції з безпеки життєдіяльності під час надзвичайних ситуацій.


"Учитель року - 2022" в нашому закладі

21 лютого в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулось урочисте відкриття фінального етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2022», під час якого з мотиваціною промовою виступила директор Миколаївської гімназії №31 Архіпова Аліна. Вона поділилась своєю історією успіху і побажала перемоги учасникам цьогорічних змагань.

22 та 23 лютого наш заклад приймав учасників конкурсу з номінації «Мистецтво». Шість вчителів музичного мистецтва закладів освіти Миколаївської області стали учителями на один урок для наших учнів (2-7 класів) і демонстрували свою педагогічну майстерність. Оцінювала професійні здобутки суддівська колегія, до складу якого увійшли колишні учасники, лауреати і переможці конкурсу. 

Допомагала і підтримувала всіх учасників вчитель музичного мистецтва Шишляннікова Анна Сергіївна та вся спільнота Миколаївської гімназії №31.

Щиро вдячні за позитивні відгуки наших вельмишановних гостей!

Мірошниченко Тетяна  Володимирівна, методист МОІППО: "Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, конкурсанти-вчителі музичного мистецтва та члени журі конкурсу  "Вчитель року - 2022" висловлюють щиру подяку  директору гімназії №31 Аріхповій Аліні Євгеніївні, вчителю музичного мистецтва Шишлянніковій Анні Сергіївні, класним керівникам 2-А, 3-А, 4-А, 5-А, 6-А та 7-А класів та усім працівникам закладу за створені умови для проведення конкурсних випробувань."

Петренко Ольга Миколаївна, доцент МОІППО: "Всі заняття проводились вчасно, організовано із залученням різних форм роботи, методичних прийомів, новітніх засобів. Це свідчить про підготовленість учнів, їх високий рівень опанування курсу "Мистецтво", подяка Анні Сергіївні Шишлянніковій за її роботу. Велика подяка директору гімназії №31 Архіповій Аліні Євгеніївні за високий рівень організації всіх етапів конкурсних змагань, за продуктивну комунікацію, за гостинність."

Всі уроки можна переглянути на покликанням.

Презентуємо досвід Миколаївської гімназії №31 з організаційної автономії

21 лютого директор Миколаївської гімназії №31 Архіпова Аліна презентувала досвід з впровадження організаційної автономії в закладі освіти учасникам навчальної програми «Компетенції.ПРО» проєкту «Підвищення якості післядипломної освіти керівників ЗЗСО». Дана програма реалізується Центром Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe і  має на меті запровадити зміни у системі післядипломної педагогічної освіти, через компетентнісний підхід. 

Навчання проходять 50 викладачів обласних інститутів  післядипломної педагогічної освіти та закладів вищої освіти з усієї України, перед якими стоїть виклик в оновленні програм навчання керівників закладів освіти. Відповідно до Закону України “Про повну загальну середню освіту” у перший рік роботи директор має пройти мінімум 90 годин навчання, поєднавши це з викликами посади керівника, очікуваннями команди, батьків та громади. Для ефективного навчання в такому режимі освітні програми для директорів мають бути максимально практичними, а домашні завдання мають ґрунтуватися на реальному використанні інструментів безпосередньо в школі тут і зараз. Дуже актуальними є зустрічі з директорами-практиками, тому Аліна Євгеніївна під час виступу поділилась  здобутками та організаційними напрацюваннями спільноти Миколаївської гімназії №31. Учасники програми відзначили в зворотному зв’язку ретельну системну роботу та інноваційну діяльність команди, яку очолює Архіпова А.Є., а також висловили сподівання на майбутнє партнерство. 

Нагадаємо, що раніше Архіпова Аліна взяла участь у створенні онлайн-курсу «Автономія закладу освіти» на платформі EdEra. Цей курс є результатом співпраці Центру Інноваційної Освіти «Про.Світ» з міжнародними партнерами та курсу «Студії освітніх управлінців».  Курс - https://study.ed-era.com/uk/courses/course/454

Міжнародний день рідної мови 

Всеукраїнський урок з медіаграмотності 

За Указом Президента Володимира Зеленського 17 лютого під час пресконференції було презентовано Всеукраїнський урок з медіаграмотності. На державному рівні такий урок проводиться вперше. Його організовує Національний проєкт з медіаграмотності "Фільтр" Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки.

Медіаграмотність - це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку.

Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення.

До Всеукраїнського уроку з медіаграмотності були залучені учні 8 - А, 8 - б класів. Разом з вчителем Шишлянніковою Анною, школярі проговорили способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі. Усі були зацікавлені в обговоренні питань.

Для проведення даного навчального заняття  були використані матеріали з проєкту " IREX. Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність".

День єднання 

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання. Відповідний указ глава держави видав напередодні, 14 лютого.

У День єднання  було піднято на будівлі гімназії №31 Державний Прапор України, а о 10:00 – усіма учасниками освітнього процесу виконано Державний Гімн.

Увага! 

Шановні батьки, учні!

Повідомляємо, що з 14.02.2022 в 5-9 класах відновлюється освітній процес в очному режимі.

Також відновлюється робота гуртків та підготовчої групи до школи!

Просимо дітей з ознаками ГРВІ залишати вдома, вчителі продовжують працювати в режимі змішаного навчання і завантажують матеріали до уроків в Google Classroom!

Бережіть себе і своїх рідних!

Відкриття природничої майстерні 

Відбулось відкриття природничої майстерні в рамках проєкту «Якісна середня освіта через навчання в сучасній шкільній майстерні природничих наук біології та хімії», який здобув перемогу у грантовому конкурсі «Місто інновацій 2021» у номінації «Місто мрії» від благодійного фонду «Центр соціальних програм» Миколаївського глиноземного заводу. 

Учні 8-х класів разом із керівником проєкту Трімановою Валентиною Юріівною  провели квест за 4 локаціями: 

1. Моделювання у хімії

2. Загальна біологія

3. Мікросвіт

4. Цікава анатомія. 

На кожній локації учні гімназії презентували природничу науку в цікавій формі за моделями та обладнанням, яке було придбано за підтримки Благодійного фонду «Центр соціальних програм» Миколаївського глиноземного заводу. 

Дистанційне навчання 

У зв’язку з різким збільшенням кількості хворих учасників освітнього процесу закладів освіти на ГРВІ та Covid-19 та відповідно до протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Миколаєва від 28 січня 2022 року в Миколаївській гімназії №31 з 31 січня 2022 року по 13 лютого 2022 року буде організовано освітній процес для учнів 5-9 класів  з використанням технологій дистанційного навчання освіти. Освітній процес в початковій школі відбуватиметься в змішаній формі, рішення щодо переходу на дистанційне навчання прийматиметься до кожного класу окремо і буде проваджуватись до покращення ситуації.

Нагадуємо, що всі учні 1-9 класів мають власні корпоративнгі акаунти, долучені до Google Classroom. На сайті школи є розділ «Дистанційне навчання», де ви можете перевірити всі коди класів. Переглянути код класу


Державне свято День Соборності України учні відзначили урочисто та патріотично 

В Миколаївській гімназії учні відзначили День Соборності України по-різному:

 1 - 3-ті класи виконали аплікацію "Україно єднайся!" та малюнки до свята;

 4 - 5-ті класи виготовили браслети з орнаментом з паперу;

 6 - 7-ті класи змайстрували браслети з синьо - жовтих стрічок ;

 8 - 9- ті  класи зробили карту Соборності України.

 А в  шкільній бібліотеці була організована тематична виставка книг. 

Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні! Тут корінь давнього роду українського, що сягає сивої давнини. 

Україна – це розкішний вінок із калини, барвінку, мальви і м`яти, який прикрашений різнокольоровими стрічками. 

Україна – це синій колір українського прапора, який символізує небо. 

Засідання психолого-педагогічної команди супроводу дитини з ООП гімназії № 31 та фахівців Інклюзивно-ресурсного центру №1 2022 р. 

У числі кращих: ще одна вчителька Миколаївської гімназії № 31 успішно пройшла сертифікацію 

Сучасна динаміка розвитку суспільства змушує по-іншому сприймати багато речей і використовувати нові методики, які не існували ще років десять – двадцять тому. Це стосується кожної сфери, а педагогічної – особливо. З’являються нові погляди на ту саму проблему, раціональніші підходи, змінюються технічні можливості, що допомагають швидше і доступніше здійснювати навчання. Тому закономірно, що вчитель має постійно розвиватися, самовдосконалюватися, і бути сучасним. А виявити кращих фахівців допомагає сертифікація.

До числа освітніх агентів змін увійшло кілька педагогів Миколаївської гімназії № 31, серед яких Залюбовська Надія Михайлівна – вчителька початкових класів, вчитель вищої категорії, «Старший вчитель», учасниця зустрічей в рамках програми «Демократична школа».

Вчителькою захотіла стати ще в дитинстві. В багатодітній родині, де було шестеро сестер, часто розваги доводилось вигадувати самостійно. Коли мама, яка працювала продавчинею в магазині, приносила додому робочі журнали, маленька Надійка брала товсті книги в клітинку, придумувала прізвища і вела урок, виставляючи «учням» оцінки. Тоді дівчинка наслідувала свою першу шкільну вчительку, яка багато в чому стала зразком.

Шлях в педагогіку для працівниці миколаївської гімназії був послідовним. Вона здобула педагогічну освіту спочатку в педагогічному училищі в місті Чортків Тернопільської області, яке закінчила з відзнакою. Вищу освіту отримала в Миколаївському педагогічному інституті (на той час імені Віссаріона Григоровича Бєлінського), оскільки вже працювала в Миколаївській області за направленням.

Як і у багатьох педагогів, вчителювання для Надії Михайлівни було покликанням, що проявило і розвинуло природні нахили. А 32 роки педагогічного стажу тільки вдосконалили в ній вміння якісно навчати та вкорінювати у свідомості й поведінці учнів загальнолюдські цінності.

На її думку, для роботи в школі замало спеціальної підготовки.  У навчальному закладі мають працювати люди з інноваційним мисленням, що вміють дослухатися до дітей і, відповідно, чути їх. До цього Надія Михайлівна завжди прагнула у своїй діяльності, тому з радістю і великим завзяттям долучилася до реалізації науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» кілька років тому.

Проєкт, покликаний навчити дитину бути успішною в школі та дорослому житті, не позбавляючи її радощів, чудово підійшов вчительці початкових класів, яка вже вибудовувала освітній процес через реалізацію STEM-освіти та високоефективних технологій. Впровадження наукових досягнень та інновацій в системі освіти просто стали ще однією ланкою професійного самовдосконалення.

Окрім того у такий спосіб Надія Михайлівна мотивує учнів особистим прикладом. Девіз її класу «Не кажи не вмію, а кажи навчусь» досить красномовний і стосується не лише учнів. Їх «класна мама» теж опановує нові методики, щоб навчання було захопливим. Такий підхід досить результативний: школярі цілеспрямовані і прагнуть навчатися. Третьокласникам пощастило проводити час за шкільною партою поруч з вчителем, що надихає.

Надія Михайлівна вірить, що майбутнє української школи, української держави за вчителем нового формату, який володітиме технологіями, буде медіаграмотним та інноваційним. Вона констатує, що сучасні діти менше читають, адже вони більше у гаджетах. Їх важче здивувати, бо вони дуже багато знають. Інтелектуально учні початкових класів стали компетентнішими, хоч часом сфера їх знань суто обмежена. Тепер діти легко дістають потрібну їм інформацію, на уроках можуть навести наукові факти, які до того прочитали десь у мережі. Вчителю залишається подбати про моральні якості і допомогти учням усвідомити, що отримані знання їм знадобляться у житті.

Справжній педагог завжди працює на майбутнє, випереджаючи свій час. Завдяки цьому професія вчителя стає творчою місією, а саме вчителювання перетворюється у виховання гідної людини. Надія Михайлівна запевняє, що це можливо, якщо любити власну роботу і йти туди з бажанням. А її учні служать переконливим підтвердженням цьому.

Супервізію успішно пройдено 

Шановна спільното, раді повідомити, що супервізію, яку ми проходили в жовтні 2021 року, в рамках участі в усеукраїнському експерименті "Організаційно-педагогічні умови формування в учнів м'яких навичок шляхом соціально-емоційного та етичного навчання", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 18.11.2019 №1431 успішно пройдено!

Вдячні голові ГО "ЕдКемп Україна" Олександру Елькіну за високу оцінку нашої діяльності, довіру та можливість брати участь в експерименті!