Архів 2020

Шкільні лабораторії працюють

Інновацією в методичній структурі Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 31 в 2020–2021 н.р. стала реорганізація методичних об’єднань у предметні лабораторії, а також створення творчих лабораторій. Така структура забезпечує умови для творчої діяльності вчителів, підвищення якості освіти, педагогічної майстерності, самореалізації й особистісного розвитку вчителів та здобувачів освіти. 

Кожна лабораторія працює відповідно до положення, затвердженого головою методичної ради, та плану, розробленого на навчальний рік. 

Наприкінці грудня 2020 року відбулися засідання предметних і творчих лабораторій, на яких підбили підсумки за І півріччя навчального року. За досить короткий проміжок лабораторії завтердили положення про діяльність, створили план роботи на рік; провели презентації програм діяльності; долучилися до низки майстер-класів і мінітренінгів як на рівні школи, так і на рівні міста; розробили проєкти з упровадження шкільної валюти, інтеграції наук, а також взяли участь в організації і проведенні тематичної педагогічної ради.  Педагоги обговорили перспективи діяльності в ІІ півріччі 2020–2021 н.р. та внесли корективи в план своєї діяльності.

Усі учасники й учасниці завжди в активному пошуку креативних ідей та ефективних інструментів для реалізації їх, з-поміж яких оперативні meet-наради, використання сервісів G Suite for Education, хмарної програми управління малими проєктами Trello тощо. Тож учителі готові до міжлабораторної співпраці, а також зі здобувачами освіти та з громадськістю в офлайн- та онлайн-форматах. А в ІІ півріччі продовжать втілювати актуальні освітні тренди, для того, щоб навчання приносила не лише користь, а й задоволення.


Створюй якісно з PowerPoint

Професія вчителя унікальна, адже вона дає можливість не лише навчати дітей, але й самому постійно вдосконалювати свої знання та вміння і доносити їх своїм учням.

Дистанційна лабораторія створена вчителями-однодумцями з метою надання колегам практичних рекомендацій, проведення майстер-класів і навчальних тренінгів з вивчення інструментів для роботи в режимі не лише дистанційного навчання, але й змішаного.

28 грудня проведено майстер-клас “Створюй якісно з PowerPoint”. Завдання, яке поставили перед собою учасники (тренери) лабораторії, - розібрати основні вимоги до створення якісної презентації; удосконалити вміння працювати в PowerPoint. Об’єднавшись у групи, учителі мали можливість одразу практично відпрацьовувати теоретичний матеріал: створили  презентацію, де  використали  набути знання з попередніх майстер-класів Медіалабораторії.

По завершенні майстер-класу, учителі створили вітальні листівки до Новорічних і Різдвяних свят.



Увага! Важлива інформація!

Шановні батьки та учнівство!

Адміністрація Миколаївської ЗОШ № 31 повідомляє, що з 25 грудня 2020 року по 10 січня 2021 року триватимуть зимові канікули.  

Відповідно до постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом», яка набула чинності 12.12.2020 р.,  передбачено нові карантинні обмеження та запроваджено локдаун з 8 по 24 січня 2021 року. Пунктом 2 даної постанови в період з 00 години 8 січня до 00 години 25 січня 2021 року на території України заборонено відвідування закладів освіти незалежно від форм власності їх здобувачами.

У зв’язку з вищезазначеним, на підставі рішення педагогічної ради ЗОШ № 31 від 24.12.2020 №10  з 11 по 22 січня 2021 року  освітній процес у Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ст. №31 буде відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання.

Навчання з використанням технологій дистанційного здійснюватиметься в синхронному на платформі Meet (спілкування в режимі реального часу) або асинхронному на платформі Google classroom  в межах робочого часу педагогічних працівників згідно із затвердженим розкладом занять. 

Прохання до батьків, залучити всіх здобувачів освіти до роботи, повідомити класних керівників про відсутність в дитини пристроїв чи інтернету, з метою  забезпечення використання інших засобів комунікації.

Бережіть себе! 


Свята наближаються

У передсвятковий день із прийдешнім Різдвом і Новим Роком шкільний Дід Мороз привітав учнів та учениць других, третіх і п'ятих класів Миколаївської ЗОШ № 31. 

Зустріч минула в атмосфері позитиву, веселощів, радості від наближення свята та довгоочікуваних зимових канікул!  


Реєстрація на пробне ЗНО-2021 розпочнеться 5 січня

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що реєстрація для участі в пробному ЗНО-2021 розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Кожен охочий зможе зареєструватися для участі в пробному ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Вартість проведення пробного ЗНО різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 грн до 255 грн.

Вартість стала дещо вищою, порівняно з попереднім роком, що зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань та підвищенням оплати праці працівників.

Так, через складну ситуацію з поширенням COVID-19 у 2021 р. кожний учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а отже, кількість тестувань значно зменшиться, унаслідок чого одиниця послуги стане суттєво дорожчою.

Український і регіональні центри оцінювання якості освіти розуміють негативні наслідки підвищення вартості пробного ЗНО для здобувачів освіти. З огляду на це УЦОЯО намагається компенсувати ці наслідки додатковими можливостями для учасників. Уже ухвалено рішення про те, що кожний учасник/кожна учасниця пробного ЗНО зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.

Крім того, УЦОЯО та ГС «Освіторія» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021 – експерти докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.


Команда психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами

Одним із підсумкових заходів у І семестрі 2020–2021 року стало засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Роботу команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 31 на засадах поваги до індивідуальних особливостей дитини з ООП; дотримання інтересів дитини з ООП, недопущення дискримінації та порушення її прав; активної співпраці з батьками дитини з ООП, залучення їх до освітнього процесу і розробки ІПР.

На грудневому засіданні Максим Омельчук, асистент учня з особливими освітніми потребами; Наталія Співак, класний керівник, доповіли про динаміку розвитку та навчання за І семестр 2020–2021 н.р., зокрема під час навчання з використанням технологій дистанційної освіти. 

Команда супроводу визначила можливі шляхи подолання складнощів під час навчального процесу. Шкільний психолог Катерина Нетесова повідомила про результати корекційної роботи впродовж І семестру, а також про дотримання індивідуальної програми розвитку дитини та індивідуального навчального плану психолого-педагогічного супроводу. 

Команда активно співпрацює з мамою учня, що сприяє його інтеграції в освітнє середовище. А результатом взаємодії є достатній рівень навчальних досягнень відповідно до індивідуальної програми розвитку та позитивний психоемоційний стан дитини. 

Отже, результати роботи команди супроводу підтвердили скоординованість дій усіх її членів, спрямованих на спільний результат – створення комфортного середовища для здобуття освіти учнем з особливими освітніми потребами. А з-поміж перспектив  подальшої співпраці є створення ресурсної кімнати. 


Мандрівка медіапростором

21 грудня медіалабораторія Миколаївської ЗОШ № 31 провела мінітренінг з медіаграмотності для педагогічного колективу.

Склавши карту медіапростору, ми вирушили в мандрівку.

Сьогодні ми зупинилися на материку Інформації: дізналися, на що варто звернути увагу в медіатексті; проаналізували сюжет "Телевізійної служби новин" відповідно до запропонованих критеріїв. Уявили себе випусковими редакторами медіаресурсу й наповнили контентом стрічку новин та авторські колонки. Активно коментували допис у фейсбуку. Із захопленням переглянули сенсаційне відео, яке викликало в усіх учасників та учасниць щирі емоції. 

Година продуктивної роботи сплинула непомітно, адже всі працювали злагоджено, зацікавлено й енергійно.

Медіапростір безмежний. Але ми маємо карту, що допоможе швидко орієнтуватися. Тож уже в новому році продовжимо навчатися.

Для проведення заходу використано матеріали проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та онлайн-курсу "Very Verified" (https://verified.ed-era.com/ua).   


Бібліотека

Шановне учнівство! Звертаємо вашу увагу на розділ Шкільна бібліотека онлайн, де ви можете завантажити підручники та художню літературу. 

Як часто ви читаєте? Ні, не новини і статті в інтернеті, а книжки. Чи входить читання до вашої щоденної програмі? Якщо ні, то змушені вам повідомити, що ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному плані. Читання дає людині безліч незаперечних переваг, пише Yakaboo.ua з посиланням на Lifehack. Ось лише декілька з них.

1. Розумова стимуляція

Дослідження показують, що постійна стимуляція мозку, чим є читання, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Так само, як і будь-якому м’язу людського тіла, мозку необхідне тренування, щоб залишатися сильним і здоровим.

2. Зниження стресу

Неважливо, який стрес ви відчуваєте на роботі, в стосунках або десь ще, щойно ви берете книгу і занурюєтеся в історію, він миттєво зникає, напруга відпускає і тіло розслабляється.

3. Знання

Щоб ви не читали, голова наповнюється новими знаннями, і ви ніколи не знаєте, в який момент вони вам знадобляться. Але чим знань більше, тим більше ви готові протистояти будь-яким перешкодам.

4. Розширення словникового запасу

Чим більше ви читаєте, тим більш змістовно і вишукано говорите. А це в свою чергу сприяє і більшій впевненості в собі, і кар’єрним можливостям. До того ж, ви черпаєте слова не тільки з рідної, а й іноземних мов, що ставить вас ще на щабель вище.

5. Поліпшення пам’яті

Читаючи книгу, ви запам’ятовуєте неймовірну кількість персонажів, їхні історії, почуття, масу підсюжетів і деталей. Ця нова інформація нашаровується на вже наявну і формує нові зв’язки, завдяки чому запам’ятовується ще краще.

6. Розвиток аналітичних здібностей

Чи доводилося вам читати детектив і розгадувати головну таємницю ще до закінчення книги? Якщо так, значить ви застосували критичне і аналітичне мислення, прийнявши і відсортувавши всі наявні факти і припущення. Аналітичні здібності застосовуються і коли ми оцінюємо книжку в цілому: склад, сюжет, персонажів, і далі можемо її обговорювати з іншими, обґрунтовуючи свою думку.

7. Посилення концентрації

У сучасному божевільному світі інтернету з великою кількістю інформації і багатозадачності увага частіше розсіюється, ніж фокусується. Це в свою чергу підвищує рівень стресу і знижує продуктивність. Коли ж ми читаємо книгу, вся увага зосереджена на історії, все зовнішнє випаровується. Спробуйте читати 15-20 хвилин перед роботою і будете здивовані рівнем концентрації, прийшовши в офіс.

8. Поліпшення письмових навичок

Це відбувається паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає і на ваш власний, що врешті-решт формує стиль, смак і стає звичкою. Так само як музиканти піддаються впливу один одного або художники використовують техніки відомих майстрів, так само і письменники вчать писати кожного з нас.

9. Заспокоєння

Уже той момент, коли ви берете до рук книгу, приносить релаксацію, а те, про що ви читаєте, здатне дати відчуття внутрішнього спокою й умиротворення. Деякі тексти знижують кров’яний тиск, не кажучи вже про те, що книги із саморозвитку можуть вирішувати конкретні проблеми.

10. Розвага

Книги вдома, книги в Мережі, книги в бібліотеці. Різноманітність сюжетів, жанрів, форматів. З книгами джерело розваг не закінчується ніколи. І воно завжди доступне.


Святий Миколай до нас завітав

Однією із добрих традицій нашої школи є привітання найчемніших, найслухняніших, найстаранніших учнів напередодні Дня святого Миколая. Малеча завжди з нетерпінням чекає свого покровителя, аби поділитися своїми досгяненнями та одержати солодкі подарунки.

До свята ми завжди ретельно готуємося: усі прикрашають кабінети, учні й учениці перевтілюються в ангеликів, добрих фей, кумедних гномиків. Саме День святого Миколая відкриває цикл зимових свят, об'єднаних радістю, веселощами, позитивом і доброю магією! 

Вірте в диво й воно неодмінно стане реальністю! Нехай святий Миколай завітає до кожної оселі й подарує всім добро, любов, щедрість, взаєморозуміння, а також маленькі приємності у вигляді подарунків!


Про не/міфи програми СЕЕН

17 грудня відбулася зустріч учасників та учасниць СЕЕН-лабораторії Миколаївської ЗОШ № 31.

Ми дізналися про не/міфи програми СЕЕН. Обговорили цікавезну практику "Заземлення" та різні варіанти реалізації її. Важливо, що проведення потребує мінімум часу й ще менше "реквізиту", а результат потужний: навчаєшся опановувати себе в стресовій ситуації.

Думаю, кожен і кожна з нас переконалися, що соцально-емоційне та етичне навчання - це справді актуальний освітній тренд, який необхідно впроваджувати - лагідно, терпляче, але разом із тим наполегливо. Адже цифровий світ, на жаль, нестримно нас поглинає

Спасибі Валентині Трімановій за позитивну й комфортну атмосферу співпраці, змістовний та актуальний зміст!

Як на мене, родзинкою нашої зустрічі стала дискусія з приводу інсталяції італійського художника-концептуаліста Мауріціо Каттелана. Думки учасників та учасниць були несподіваними


#Я_STEM_лю

15 грудня на базі механіко-математичного факультету МНУ імені В.О. Сухомлинського відбулося нагородження переможців конкурсу "Цікава наука Online: осіння хвиля", з-поміж яких і представники Миколаївської ЗОШ № 31. Сертифікати одержали 25 учасників освітнього проєкту та 6 - грамоти.

Привітаймо керівника шкільної STEM-лабораторії Оксану Шепелєву та юних науковців: Анастасію Манческо (11 клас), Анастасію Коваль (9 клас), Бориса Будкарьова (8 клас), Антоніну Логінову (2-Б клас), Гліба Шевченка (2-В клас), Вероніку Мавродієву (1-Б клас). 

Дякуємо за підтримку нашим надійним STEM-партнерам Ірині Манкусь, Людмилі Недбаєвський, Романові Дінжосу. 

Креативні наукові проєкти переможців "Молодіжної хвилі" можна переглянути в інстаґрамі за гештегом #я_steam_лю_nikschool31

Варто зазначити, що для учнів Миколаївської ЗОШ № 31 завершився лише І етап освітнього проєкту. Наразі початкова школа передала естафету середній і старшій. Тож до 14 лютого 2021 року інстаґрам-сторінка (https://www.instagram.com/nikschool31/) буде поповнюватися експерименатми від учнів та учениць 5-11 класів. Найкращим відео ставте вподобайки!

А підсумком ґрунтовної роботи стане підготовка STEM-кейсу, який буде презентовано на Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти-2021".

 


Декада початкової школи

Із 30 листопада по 11 грудня в Миколаївській загальноосвітній школі ІІІІ ступенів № 31 проведено низку заходів у рамках декади початкової школи.

Перший день декади був присвячений національно-патріотичному вихованню: учителі організували віртуальні екскурсії Україною, під час яких ознайомили школярів з українськими народними традиціями та побутом. Учні й учениці 2–3 класів взяли участь у майстер-класі з виготовлення народних музичних інструментів. Кожен і кожна змогли продемонструвати свої мистецькі таланти в малюнках на тему «Я – гідна особистість України».

Протягом дня тривали «Веселі перерви», що допомогли активно відпочити після напруженої роботи в класі й налаштуватися на серйозну роботу на наступних уроках.

Перший вівторок грудня був сповнений добром, веселощами, щирими усмішками, адже Щедрий Вівторок є особливим – Усеукраїнським днем добрих справ. Учні й учениці залюбки поєднали корисне з приємним: долучилися до благодійних ініціатив, зробивши виклик і приємні подарунки собі й своїм колегам.

У День ерудитів учні 3–4 класів взяли участь у грі «Що? Де? Скільки?» (організатори: Ірина Харіоновська, Людмила Блошенко, Марина Негрей). Маленькі інтелектуали розширили знання про математичні явища, а також дізналися багато цікавинок про пізнання навколишнього світу засобами математики.  

Першо- і другокласники стали учасниками захопливої вікторини «Всезнайки», де продемонстрували кмітливість, спостережливість, винахідливість (організатори: Катерина Матвієнко, Інна Неручок, Олександра Парфенова, Анастасія Савіна, Надія Залюбовська, Анна Гурська).

Найбільшим захопленням усіх учнів та учениць початкової школи стала участь у лабораторії «Я STEMлю». Молоді науковці підготували цікаві наукові досліди й експерименти у відеоформаті, які можна переглянути в інстаґрамі (#я_steam_лю_nikschool31 на сторінці https://www.instagram.com/nikschool31/.

Один із днів декади був присвячений дружбі, толерантності, ввічливості. Класні керівники провели низку заходів, з-поміж яких заняття-тренінг для першокласників «Умій дружити» (організатори: Катерина Матвієнко, Інна Неручок, Олександра Парфенова). Під час цієї зустрічі учні вчилися цінувати друзів та дружбу, розвивали вміння товаришувати; виховували уважне, безкорисливе ставлення до друзів, однокласників. День закінчився релаксом, учні підготували долоньку позитива для свого друга або своєї подруги.

Захопливо минув День книголюба. Учні й учениці активно відповідали на питання літературної вікторини «Мандруємо казками», побували на вернісажі героїв улюблених казок. Здобувачі освіти 3–4 класів презентували свою улюблену книжку та відчули себе авторами, перетворюючи казки.

Останній день декади був присвячений іграм та розвагам: працювала майстерня зимової казки, де виготовляли поробки, діяв конкурс руханок, презентації хобі.

Ентузіазм і творчий підхід класних керівників допомогли зробити декаду початкової школи справжнім святом для дітей.


Усеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня 2020 року в Миколаївській ЗОШ № 31 насичено, активно й продуктивно проведено Всеукраїнську акцію "16 днів проти насильства". 

Практичний психолог школи Катерина Нетесова для учнів школи провела низку заходів із метою привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому середовищі, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав людей. 

У рамках акції учні й учениці взяли участь в інтерактивних заняттях "Запобігання насильству над дітьми", тренінгу "Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми"; стали уважними слухачами інформаційно-просвітницьких бесід та виховних годин на тему "Права дитини".

Різні формати участі дозволили отримати як теоретичну базу із такої складної теми (кожен отримав інформаційний буклет), а також дізнатися про механізми виявлення, реагування та звернення в ситуаціях насильства, булінгу, конфлікту. 

Учні Миколаївської ЗОШ № 31 знають, як сформувати безпечне середовище та підтримувати його. 



Вітаємо! 

Колектив школи та профспілковий комітет радо вітає креативну, сучасну директорку Аліну Архіпову із перемогою в другому (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2021" в номінації "Керівник закладу освіти". 

Ваша  наполегливість, цілеспрямованість, прагнення до найкращого надихає нас на нові звершення. Ваша перемога в чергове підтвердила освітянській спільноті, що справжній лідер скеровує свою команду до досягнення найвищої вершини!

Від щирого серця бажаємо міцного здоров'я, втілення найкреативніших планів, невичерпного джерела творчих ідей та інноваційних проєктів, підтримки надійних партнерів! Нехай втілення найзаповітніших мрій приносить радість і задоволення!

 


Наша перемога!

Цьогоріч школа взяла участь в актуальному й важливому заході, ініційованому українською благодійною організацією Klitschko Foundation.

"Zero Waste School" - проєкт, спрямований на формування культури сортування відходів.

75 шкіл-учасниць реалізували локальний проєкт, а з-поміж них визначили 25 найкращих. І Миколаївська ЗОШ № 31 є в цьому рейтингу. https://www.klitschkofoundation.org/news/peremozhtsi-proektu-zero-waste-school-2020/

Тож, надалі продовження участі вже на наступному рівні - використання пресу для брикетування відходів та передача їх на переробку.

Разом ми зробимо наше місто чистим і безпечним!

Участь і головне - перемога - нашого колективу підтвердили, що в Миколаївській ЗОШ № 31 навчається молоде покоління, небайдуже до глобальних екологічних проблем, вирішення яких починається з маленьких кроків, зроблених спільними зусиллями! 

 


Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією. Пропонуємо добірку тематичних відео для вчителів. Їх можна показувати на уроках на тему антикорупції. Проте вони будуть корисними не тільки в день боротьби з корупцією, а й для інших позакласних заходів протягом року. Всі матеріали розташовані на сторінці "Антикорупційні заходи"




Обласний фестиваль волонтерів «Добрі серця 2020»

7 грудня відбувся  обласний фестиваль волонтерів «Добрі серця 2020», де Христина Соломенникова, учениця 11 класу отримала відзнаку «Кращий учень волонтер 2020». Вітаємо всією спільнотою! 

Вітання

Щиро радіємо всією спільнотою ЗОШ 31 за успіхи нашої учениці Клочко Аліни, яка презентувала свій творчий доробок в Данії! Ми всі із гордістю спостерігаємо за поступом нашої художниці і бажаємо подальших досягнень і успіхів!



Щедрий Вівторок

Перший вівторок грудня в ЗОШ № 31 був сповнений добром, веселощами, щирими усмішками, адже сьогодні був особливий день – Щедрий Вівторок – Усеукраїнський день добрих справ.

Учням та ученицям завжди подобається поєднувати корисне з приємним. Тож кожен клас вибрав для себе або своїх колег челендж: хтось ходив упродовж дня в кепках чи сонцезахисних окулярах; хтось – в улюбленій піжамі або ж домашніх капцях. Усім було комфортно й весело як на уроках, так і на перервах.

Традиційною акцією щедрості стало наповнення мегаскарбнички.

Окрім того, учні й учениці разом з учителями долучилися до благодійних ініціатив та за символічну суму зробили невеличкий подарунок собі або своїм друзям: у коридорах та кабінетах лунали компліменти англійською та українською мовами; щасливі діти побігли додому з яскравими повітряними кульками й солодкими призами. А родзинкою цього річного дня добрих справ стала перепустка на звільнення від виконання домашнього завдання на один день. 



Злагоджено, насичено, гамірно, креативно й позитивно – так минув наш Щедрий Вівторок! 

Нові умови, нові формати...

23 листопада відбулася онлайн-педрада, присвячена можливостям соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН) у період випробувань. 

В інтерактивній формі обговорили особливості навчання в умовах Covid-19 та почуття, які переживають наші учні. Застосувавши практику СЕЕН "Що не скасували?", кожен усвідомив, що карантинні обмеження почасти відкривають нові можливості - для спілкування з близькими, для заняття улюбленими справами. Варто лише дослухатися до свого "Я"! Пригадали основні принципи гідності та запропонували нові значення цього багатогранного поняття. Обговорили й крутезні ініціативи Щедрого вівторка - усесвітнього руху добрих справ. Без спойлерів, але за тиждень очікуйте справжнє свято доброти, сповнене креативих челенджів та маленьких приємностей.

Формат засідання педради зумовив застосування інтерактивних форм роботи. Тож педагоги не лише дізналися про СЕЕН, поглибили свої знання про цей освітній напряму але й відпрацювали цікаві онлайн-інструменти, з-поміж яких додатки гугл: дошка jamboard, браузерний додаток для презентацій Pear Deck, сервіс для створення інтелект-карт онлайн Coggle; Mentimeter - ресурс для зворотного зв'язку в режимі реального часу. 

Попереду багато викликів, але команда педагогів Миколаївської ЗОШ № 31 до них готова! 


Команда медіаторів

Як навчитися запобігати конфліктам та вирішувати їх мирним шляхом? У сучасному житті дуже важливо вміти вирішувати будь-які конфлікти дипломатично. У період дистанційного навчання в нашій школі було створено лабораторію медіаторів, у якій об'єдналися вчителі-однодумці на чолі з ментором Лаурою Зайкіною. Робота лабораторії буде спрямована на оволодіння новими знаннями з мирного врегулювання конфліктних ситуацій за допомогою медіації.

18 листопада відбулося засідання лабораторії медіаторів, на якому керівник лабораторії Катерина Нетесова, ознайомила учасників з базовими знаннями з конфліктології, миробудування та медіації. Сформували навички вирішення конфліктів мирним шляхом, опанували ненасильницьку модель поведінки! Також учасники команди визначили SMART-цілі проєкту, план дій, розподілили функції учасників лабораторії та сформували правила взаємодії в команді.



Батькам майбутніх першокласників 

Шановні батьки майбутніх першокласників, доводимо до вашого відома, що підготовчі заняття розпочинаються 25 листопада о 16:30. 

Майбутні учні повинні мати кольорові олівці та зошит у клітинку.

Відповідно до карантинних умов, організаційні збори проводити не можемо, але якщо у вас є питання, залишайте їх в коментарях до цієї статті.

Дякуємо за розуміння.

 

 


Увага! Важлива інформація!

На засіданні Кабінету Міністрів України 12.11.2020 року визначено нові карантинні обмеження щодо Covid -19, у тому числі:

запровадження карантину «вихідного дня»;

перехід від адаптивного до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки.

Зазначені зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1100.

Таким чином, з 16 листопада 2020 року освітній процес у закладах загальної середньої здійснюватиметься у звичайному режимі.

В Миколаївській ЗОШ №31 з 16 листопада 2020 року учні 1-9 класів будуть навчатись очно, а 11 класу - дистанційно.


День української писемності та мови

День української писемності та мови в Миколаївській ЗОШ № 31 відзначили участю в одному з традиційних заходів - Усеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

Цьогорічний, ювілейний, текст "Виклики книжкової ери" підготував письменник і видавець Іван Малкович, а прочитала його акторка Римма Зюбіна. 

Написання диктанту - подія, яка об'єднує шанувальників українського слова в усьому світі. А цьогорічні карантинні умови лише підтвердили унікальність і надзвичайну важливість проєкту. 



Увага!

Шановні батьки та учні!

З 02.11.20 учні 1-4 класів будуть навчатись очно, в школі.

Учні 5-11 класів - дистанційно!


Творчі канікули

Під час канікул вчительська спільнота 31 школи плідно працювала дистанційно. Так, директором Архіповою А.Є. було проведено майстер-клас «Scrum у освітній діяльності». Під час якого опанували ресурс Trello, в якому  ідеї ​​та завдання швидко упорядковуються, структуруються, все стає наочним, і учасникам команди набагато легше розставляти пріоритети. А керівництву відслідковувати виконання завдань. Тож маємо сподівання, що в командній роботі буде зростати індивідуальна активність кожного учасника. 

Дуже натхненно відбулись онлайн зустрічі в творчих лабораторіях вчителів. Дистанційна, STEAM, медіалабораторія, фінансової грамотності, СЕЕН-лабораторія та лабораторія медіаторів. Керівники, ментори та учасники налаштовані на творчу співпрацю, інноваційні проекти, розкриття потенціалу всіх учасників. 


Цікаві канікули

Розпочалися осінні канікули - час відпочинку, розваг, цікавих подорожей. На жаль, карантинні заходи внесли свої корективи, обмеживши пересування світом, країною і навіть областю. Але в епоху цифрових технологій можна подорожувати, гріючись під теплим пледом із горнятком ароматного чаю чи смачнючого какао, навіть не встаючи зі зручного ліжка. 

Онлайн-путівник veterdoit.com пропонує цікаву добірку для організації змістовного, корисного, пізнавального відпочинку. 

https://veterdoit.com/podorozhi-na-dyvani-dobirka-onlayn-vystavok-ekskursiy-ta-turiv/

Приємних віртуальних подорожей і нових вражень!


Онлайн-приймальня

Шановні колеги, батьки, учні! На період карантинних обмежень організовано онлайн-приймальню, приєднатись можна в Google Meet за посиланням.

Пропонуємо Вашій увазі графік прийому громадян: 

ВТ 13-00 – директор, Архіпова А.Є. 

СР  13-00 – голова методичної ради, Здобнікова Ю.Ю. 

ЧТ 13-00 – заступник директора з навчально-виховної роботи, Анциферова Л.В. 

ПТ 13-00 – заступник директора з виховної роботи, Зайкіна Л.В. 

ПТ 14-00 – психолог, Нетесова К.А. 


Червона зона!

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня 2020 року, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. 

Відповідно до рішення з 00:00 години 26 жовтня 2020 року місто Миколаїв Миколаївської області віднесено до територій з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Згідно з пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” заборонено відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців). 

У зв’язку з вище зазначеним, відповідно до статті 23 Закону України «Про освіту» (держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти), ст.38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» з 2 листопада 2020 року до поліпшення епідеміологічної ситуації освітній процес буде забезпечено з використанням технологій дистанційного навчання.

Шановні батьки! Просимо вас забезпечити учнів доступом до платформи GSuite for Education. Протягом тижня 26.10.20-30.10.20 перевірте чи підключені діти до гугл-класів. 

Детальна інформація на сторінці "Дистанційне навчання"


Дистанційне навчання

Шановна шкільна спільното!

З 19.10.20 у нашій школі організовано проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій у середовищі Google Classroom  для учнів 5-11 класів (наказ ЗОШ № 31 від 16 жовтня 2020 року №191 «Про перехід до роботи школи за дистанційною формою навчання»), учні початкової школи приєднаються 22 - 23.10.2020. З 2 листопада, в разі переходу Миколаєва в червону зону, на дистанційному навчанні будуть 5-11 класи.

Адміністрацією школи 

*додано розділ на сайті школи «Дистанційне навчання» - http://nikschool31.ucoz.org/load/distancijne_navchannja/4

* створено корпоративні акаунти для всіх учнів та вчителів на платформі Google Suite for Education

* створено електронний журнал на платформі Просвіта https://dashboard.prosvita.net/

*надано рекомендації вчителям щодо створення навчальних курсів в середовищі Google Classroom

*ведеться щоденний моніторинг наявності завдань 

*організовано онлайн-приймальню (детально)

Переглянути код класу

Класні керівники

*надали учням/батькам учнів коди доступів до навчальних курсів

*отримують інформацію від вчителів щодо виконання завдань учнями

*повідомляють учнів/батьків учнів, якщо завдання систематично не виконуються

*ведуть моніторинг захворюваності учнів

Вчителі

*створили класи/навчальні курси для кожного класу у середовищі Google Classroom

*відповідно до розкладу уроків розміщують навчальні матеріали та завдання для учнів,  перевіряють виконання учнями завдань, повідомляють  класним керівникам, якщо учні не виконують завдання

*у створенні навчальних курсів  дотримуються рекомендацій: застосовувати різноманітні матеріали/завдання (теоретичний матеріал, відео, відеозв’язок, тести та ін.) відповідно до віку учнів та сформульовані доступною для учнів мовою;  

*займаються методичною роботою, самоосвітою

Учні

*приєднуються до навчальних курсів/класів за кодом доступу

*навчаються за матеріалами курсу (за розкладом уроків), виконують та надсилають завдання до термінів вказаних вчителем

*за необхідності звертаються за допомогою до вчителів (до кожного курсу є функція «коментарі»), класних керівників

*дотримуються правил безпеки у період карантину

Батьки 

*допомагають учням організувати роботу під час карантину (розробити режим), підтримують та заохочують дітей

*за необхідності звертаються за консультаціями до класних керівників

*дотримуються правил безпеки у період карантину

*повідомляють класних керівників у разі захворення дитини

Надаємо посилання як працювати в Google Classroom  -  Пам'ятка учням по роботі з Гугл-класом  

Дякуємо всім, хто вже активно працює! 

У разі виникнення складнощів повідомляєте нам (у коментарях на цій сторінці чи класним керівникам).


Набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти

16 жовтня 2020 року набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти.

      Нове Положення було затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

      “Ми розуміємо, що дистанційна освіта не може замінити справжнього очного навчання. Діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі. Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І галузь освіти – не виняток, адже для нас важливо, щоб освітній процес тривав та був якісним і безпечним. Дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку освіти в умовах її цифровізації. Водночас таке навчання у разі потреби дозволяє забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, а також неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

      Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

      Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета.

      Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги.

      Технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

      У документі також врегульовано можливість організації змішаного навчання. Заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

      Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

• організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;

• під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;

• заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;

• для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв'язку тощо;

• організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.

      З метою забезпечення прав педпрацівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

      У межах своєї автономії заклад освіти самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти. Спосіб, у який керівник закладу здійснюватиме контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалюватиме педрада. 

Традиції 14 жовтня

14 жовтня традиційно в Україні відзначають День святої Покрови Пречистої Богородиці, День українського козацтва, День захисника України.

У Миколаївській ЗОШ № 31 обєднали ці три свята у творчому проєкті, у якому представили патріотичні малюнки учнів початкової школи; стилізований під старовину лепбук, що містить цікавинки про козаків; сучасний формат візуалізації – хмари слів від пятикласників. А здобувачі освіти 9 та 11 класів підготували пізнавальну онлайн-вікторину про традиції українського козацтва. Відповісти на запитання й отримати солодкий приз можна, відсканувавши QR-код.

Чекаємо всіх біля стенду на першому поверсі!


У школі реалізуються заходи із запобігання проявам дискримінації

Так вчителі школи взяли участь у вебінарі «Дискримінація як соціальне явище і юридичне поняття» (Організовується Вектор прав людини, проектом Суд людською мовою за підтримки БФ Gender Z та фонду “Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє” (EVZ)

Завдяки вебінару учасники  отримали можливість:

 — зрозуміти суть дискримінації;

— навчитись помічати та аналізувати її прояви;

— використати отримані знання у  своїй роботі 

День вчителя - 2020

Цікава й креативна наука

30 вересня 2020 року на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася регіональна акція «Бібліотечні сутінки». У рамках заходу керівники проєкту «Крок до науки», ініційованого механіко-математичним факультетом Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського, організували виставку «Цікава наука».

У виставці взяли участь і представники Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 31. Образи вчених-фізиків і їхні відкриття презентували учні 11 класу Валентин Рибак і Анатолій Світловський (керівник – учитель фізики Оксана Шепелєва). 

Дякуємо надійній партнерці Ірині Манкусь за співпрацю, отримані позитивні емоції, цікаві враження і досвід участі в креативному проєкті.


Збираємо макулатуру - рятуємо дерева

Миколаївська ЗОШ № 31 долучилася до збору макулатури. Така акція є не просто очищенням від стосів відпрацьованого картону та паперу, а й сучасним засобом виховання культури споживання та популяризації вторинної переробки ресурсів. 

І звісно збір макулатури - цікаве змагання, у якому цього разу лідерами стали:

І місце - 3-Б клас (286 кг)

ІІ місце - 1-А клас (246 кг)

ІІІ місце - 4 клас (187 кг)

Переможців нагороджено грамотами й солодкими призами.