Психологічна служба

Психологічна підтримка під час військових дій

Скринька довіри

Звернутись до шкільного психолога  - katerinanetesova@31.mk.ua 

СЖО

Складні життєві обставини – обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем (сирітство, безпритульність, відсутність житла або роботи, насильство, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сім’ї, малозабезпеченість), життєвими звичками і способом життя, внаслідок яких особа частково або повністю не має (не набула або втратила) здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя та брати участь у суспільному житті.

Протягом життя сімʼї стикаються з різними випробуваннями. На жаль, не кожна родина в змозі самостійно вирішити труднощі, які виникають на їхньому шляху.

Сім’я, що перебуває у складних життєвих обставинах – це сім’я, яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких умов, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім’ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

Такі сім’ї поділяються на три групи :

Причини виникнення складних життєвих обставин:

Обставини, що є підставою для взяття на облік:

Облік дітей та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах

План роботи с СЖО

Нормативна база по СЖО

Алгоритм СЖО


Освіта без дискримінації

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА 

Дискримінація – будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, що заперечує або зменшує рівне здійснення прав.

Поняття охоплює виключення або обмеження можливостей для осіб з певної групи відносно можливостей інших груп.

Окрім прямої дискримінації, можливі також такі її форми:

Непряма дискримінація – ситуація, коли формально нейтральні правила, критерії або практика ставлять де-факто особу (осіб) певної меншини у невигідне становище у порівнянні з іншими. 

Утиск – небажана для особи (групи осіб) поведінка, метою або наслідком якої є приниження людської гідності за певними ознаками або створення напруженої, ворожої, образливої чи зневажливої атмосфери.

ОЗНАКИ, ЗА ЯКИМИ НАЙЧАСТІШЕ ВІДБУВАЕТЬСЯ ДИСКРИМІНАЦІЯ:Освіта є одним з найпотужніших каналів продукування стереотипів і дискримінації, що найчастіше відбувається приховано. Цей феномен був відкритий наприкінці   60-х років минулого століття, отримавши назву «Прихований» навчальний план». Дискримінація у школі здійснюється саме за його допомогою. Це наче «паралельний» навчальний план, що виникає всюди, де в наукові системи знань «вмонтований» соціальний контекст (тобто, є люди – вигадані персонажі або цілком реальні особи, що мають певний статус, реалізують якусь поведінку, виконують соціальні ролі).

Читати матеріали

РЕКОМЕНДОВАНІ ДО ПЕРЕГЛЯДУ художні фільми, короткометражні мультфільми і навчальні відео акцентують увагу на різних АСПЕКТАХ НЕРІВНОСТІ Й ДИСКРИМІНАЦІЇ У СУСПІЛЬСТВІ, зокрема в історичному аспекті. Представлені відеоматеріали дають змогу побачити витоки багатьох проблем дискримінації, у тому числі тих, що виникають «на перетині» кількох різних ознак. 

ФІЛЬМИ

«Зроблено в Дагенхемі» («Made In Dagenham», США, 2010). 

У фільмі йдеться про драматичні події, що відбулися під час страйку 1968 року на автозаводі Ford Dagenham, робітниці якого протестували проти дискримінації за статевою ознакою, вимагаючи рівної платні за працю жінок і чоловіків. Страйк завершився успіхом і уможливив уведення в дію Акту про рівну платню 1970 року.

 «Клас»  (Естонія, 2007) 

Події фільму переносять глядачів у школу Естонії. Йозеп – випускник. Навколишні люди ставляться до нього дуже погано. Однокласники постійно сміються над ним і знущаються. Хлопчик не знає, як з ними можна нормально спілкуватися і досить-таки часто заганяє себе в кут. Глузування тривали до того моменту, поки за Йозепа не заступився один з тих насмішників. До обох хлопців однокласники почали виявляти жорстокість. 

https://youtu.be/f_uNQK-NrAA

9 аргументів проти фемінітивів в українській мові. 

Олена Малахова / Масалітіна (відеозапис, Дніпро, 18.11.2017)

Переглянути більше матеріалів, що подивитись

Взято з сайту 



Безпека в інтернеті

Ця сторінка присвячена безпеці дітей в мережі Інтернет

За даними досліджень, в Україні 96% дітей у віці від 10 до 17 років користуються інтернетом, але більше половини з них не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі.

Використання Інтернету є безпечним, якщо виконувати три основних правила:

ЗАХИСТІТЬ СВІЙ КОМП'ЮТЕР

· Регулярно оновлюйте операційну систему.

· Використовуйте антивірусну програму.

· Застосовуйте брандмауер.

· Створюйте резервні копії важливих файлів.

· Будьте обережні при завантаженні нових файлів

. Не встановлюйте з мережі неліцензійне програмне забезпечення

ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ В ІНТЕРНЕТІ

. Не розголошуйте особисту інформацію (краще користуватися ніком) і свої паролі

. Не ставте на загальнодоступних порталах особисті фотографії

· Думайте про те, з ким ви розмовляєте.

· Пам'ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.

. Використовуйте веб-камеру тільки під час спілкування із знайомими людьми

. Не відкривайте листи і повідомлення від незнайомих адресатів і не додавайте їх до себе у віртуальні друзі

. Не вводьте важливі дані чи відомості на загальнодоступних комп'ютерах

. Якщо хочете щось купити в Інтернеті - зверніться до дорослих. Вони підкажуть, як уникнути шахрайства

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ

· Ви маєте дотримуватися закону навіть в Інтернеті.

. Будьте чемними в Інтернет-спілкуванні

. Дотримуйтеся правил мережного етикету

· При роботі в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.

. Пам'ятайте про авторське право. Дозволяється копіювати матеріал з Інтернету для особистого використання, але привласнення авторства цього матеріалу заборонено.

Для навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом створений веб-ресурс "Онляндія".

Тут можна знайти багато корисної інформації, яка може захистити користувача від тих ризиків, які підстерігають у мережі.

На сайті "Онляндія" представлені матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани уроків, завдяки яким діти та дорослі зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Також сайт пропонує зрозумілу та перевірену на практиці інформацію про Інтернет-безпеку, після ознайомлення з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі та захистити себе від небажаного контенту.

Є на сайті й безпечна електронна пошта для дітей


ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Як навчити дітей відрізняти правдиву інформацію

Слід пояснити дітям, що потрібно критично ставитися до даних, які вони отримують з Інтернету, адже опублікувати там інформацію може будь-яка особа.

Розкажіть дитині про те,що практично кожний може створити свій сайт і при цьому ніхто не контролюватиме, наскільки правдивою буде розміщена на ньому інформація. Навчіть дитину аналізувати та перевіряти все те, що вона бачить у Мережі.

Як це пояснити дитині

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.

 

Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою кібербулінгу

Якщо ви побачили фото, відео, коментарі, дописи, які принижують гідність вашої дитини, слід спокійно та поступово зробити наступні кроки:

 

 

КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ “КІБЕРПЕС”

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: 

Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді

Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA

У межах всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу, за сприяння МОН, було проведено DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу для учнів 5–7 та 8–11 класів. Загалом в проєкті взяли участь 81 000 учнів, 1609 вчителів і 320 шкіл.

Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу створила відео “Mr. Nox“ і буклет для батьків і дітей, який пояснює, як розпізнати кібербулінг і куди звертатися дітям і батькам дітей, які опинились у ситуації кібербулінгу. 

Docudays UA дає можливість створити кіноклуб на базі закладу освіти. Кіноклуб дасть змогу отримати доступ, зокрема, і до фільмів із теми цькувань, як-от “Булер”. Зареєструвати кіноклуб у закладі освіти можна за посиланням.

 

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

Відео про безпеку в Інтернеті від Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Національної поліції України