Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach otrzymała 60 000 zł w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych  w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach dofinansowania szkoła zakupiła m.in. sprzęt do nagrywania, drukarki 3D, wizualizer, narzędzia do obróbki drewna i metalu (zestawy majsterkowicza).


Laboratoria Przyszłości to projekt edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

 

W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. 

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 60 000 zł. Dzięki tym pieniądzom zostały utworzone i wzbogacone pracownie: techniczna, robotyki (z elementami druku 3D) i audiowizualna.

 

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:

1.    Sprzęt i wyposażenie Pracowni Informatycznej oraz druku 3D.

2.   Wyposażenie Pracowni Robotyki i Programowania.

Drukarka 3D wraz z kompatybilnym skanerem, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami.

Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji kluczowych, związanych z wykorzystaniem technologii czy optymalizacją własnej pracy i nauki w oparciu o nowoczesne technologie.

3.   Sprzęt i wyposażenie Pracowni Audio-Video.

Słuchawki studyjne, statyw, mikrofon nagłowny i kierunkowy z akcesoriami, kamerę cyfrową i aparat cyfrowy, oświetlenie do realizacji nagrań, blenda, statywy – przysłużą się one uczestnikom nowoutworzonej w naszej szkole pracowni audiowizualnej. 

Uczniowie na dodatkowych zajęciach będą rozwijać swoje umiejętności związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne. 

Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji technicznych (montaż, obróbka filmów i zdjęć), społecznych (tworzenie dzieł o charakterze informacyjnym i artystycznym) czy informatycznych (publikacja cyfrowa i promocja dzieł).

4.   Pomoce dydaktyczne (zestawy majsterkowicza).

Technika

Apele

Druk 3D

Programowanie

Klasa 3

Szkolne studio fotograficzne