Історія успіху

Розпочалося заключне засідання Вищої Народної Школи словами подяки та побажаннями начальника відділу культури , туризму та культурної спадщини Бойко Л. В. слухачам та колективу центральної районної бібліотеки та врученням Почесної Грамоти відділу культури, туризму та культурної спадщини за сумлінну працю, професіоналізм у підготовці та проведенні заходів Вищої Народної Школи Григор Валентині Леонідівні.

Директор Новгородківської ЦБС Зуділова О. Я. в своєму виступі відмітила , що за дорученням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації розпочала роботу Вища Народна Школа в жовтні місяці 2012р. при центральній районній бібліотеці в рамках реалізації регіонального проекту «Регіон , що навчається».

Мета проекту – безперервна освіта протягом усього життя.

За підтримки районної влади два рази на місяць по середах регулярно відбувалися заняття ВНШ в центральній районній бібліотеці.

Відвідували школу шановані люди селища Ткачук В. І., Шевченко В. І. , Черкас Г. Я., Пономаренко Т. О. , Шкварько К. І. ., Херсонська Л. П. , Третяк Н. В. , Улюкаєва В. К. , Шевченко В. В, Орел І. М, Гопак Г. І, Акопян А. М, Бондаренко Р. Н., Косяченко Т. В, Щербань С. Ф.

За цей час всі стали дружною родиною і завжди бібліотекарі з радістю і натхненням готувались до зустрічі з слухачами створювали доброзичливу атмосферу, щоб слухачам ВНШ було затишно, комфортна і цікаво.

Готували лекційні заняття з обговоренням, дискусії, рольові ігри, тренінги, практичні заняття, майстер – класи. На протязі навчального року проводилися цікаві та змістовні заняття.

Проведено цикл занять «На шляху до власного здоров'я». На заняття запрошувалися медичні працівники із лекціями про утвердження здорового способу життя, як необхідної умови саморозвитку та самовдосконалення особистості. Запрошена медична сестра центральної районної лікарні Димочко Інна, яка в цікавій та доступній формі розповіла про надзвичайно небезпечне захворювання на цукровий діабет, його типи, причини виникнення та рекомендації із харчування. Слухачі школи взяли активну участь в обговоренні теми уроку. Поділилися власним досвідом проведення оздоровчої ранкової гімнастики та народними методами зміцнення організму. В ході занять розділившись на дві групи слухачі складали «Модель здоров'я». Цікавими елементами занять були : розминка - веселинка для тренування пам'яті «Чим я цікавий для людей», практичні заняття «Народна мудрість» та «Знайди помилку».

На черговому засіданні «Здоров'я – найцінніший скарб» лікар – епідеміолог Горбенко Олена Миколаївна розповіла слухачам про інфекційні хвороби та їх профілактику. Працівниками бібліотеки було підготовлене інформаційне повідомлення «Твоє здоров'я в твоїх руках» та огляд літератури біля книжкової виставки «Бути здоровим – це здорово».

Метою наступного заняття для слухачів народної школи було познайомити з творчістю людей, що знаходяться поруч, розкрити світ захоплень кожного учасника. Тому і назва цього заняття «Світ твоїх захоплень». Розпочали його годиною спілкування «Людей нецікавих у світі нема». При цьому слухачі школи по черзі розповідали про свої захоплення, та як вони їх втілили в життя. На занятті були запропоновані вправи : «Бейджик відповість», «Моя мрія». В ході заняття проводилася робота з групами, які цитували вислови відомих людей про дозвілля та уподобання. Перегляд слайдової презентації «Природа вічне джерело нашого натхнення, нашої творчості» дозволив познайомити учасників занять з творчими людьми нашого селища. Це і народна майстриня – вишивальниця Л. Зоріна, художник І. Вишніченко, поетеса та самобутня майстриня Г. Гопак. Присутня на занятті Галина Іванівна Гопак розповіла про віхи самобутньої творчості, про своє захоплення поезією та оформленням своєї садиби виробами із природних матеріалів. Для учасників були підготовлені буклети «Чарівний світ фантазії Галини Гопак» та «Галина Гопак. Поезія».

Поряд із фізичним здоров'ям крокує і здоров'я духовне. Тому зміст наступного заняття був присвячений духовності на тему : «Віра людська чи може вона зцілювати». Для учасників підготовлена інформаційна година «Біблія – книга життя». В ході проведення заняття були проведені практичні заняття : «Як побудувати будинок для особистості », «За що я люблю світ » та проведені обговорення теми учасниками. Слухачі розповідали про складові духовності : доброту, терпіння, милосердя, розуміння та інші. Проведено огляд книжкової виставки « Світ духовності».

На черговому засіданні в переддень Новорічних свят розглядалася тема святкування Різдвяних свят, та ознайомлення із звичаями і обрядами українців. Для слухачів була підготовлена бесіда «Новорічні свята та традиції» та інформаційне повідомлення «Народний календар українців». Розповідали про первісний календар та найдавніший слов'янський календар, адже підібраний матеріал дав змогу отримати уявлення про світогляд наших пращурів. Слухачі школи були задіяні у виконанні вправ «Як правильно святкувати», «Які страви обов’язкові на Свят – вечір». Була підготовлена викладка літератури : «У звичаях народних і обрядах – душа народу нашого бринить». Слухачі ділилися своїми спогадами про різдвяні свята та як святкували їх у дитинстві.

З початку 2013 року для слухачів ВНШ були проведені заняття на теми: «Звичаї та обряди українського народу»(зимові свята)

Мова на засіданні йшла про такі свята як Різдво , свято святого Василя та Меланки , свято Водохреща.

«Поетичний світ рідного краю» Це засідання було присвячене творчості обдарованим землякам нашого краю Івану Миколайовичу Орлу , Галині Іванівні Гопак., Володимиру Митрофановичу Орленко, Павлу Івановичу Зубенко, Катерині Георгіївні Горчар, Анастасії Гаврилівні Баланенко .

Випущено буклет «Іван Орел – поезія».

Особливо вдалим було засідання Школи на тему «Мистецтво вічне, як сама весна».

На засіданні мова йшла про мистецтво, Новгородківщина завжди була щедра на таланти. Тут народилося чимало видатних особистостей, які формували мистецьке обличчя нашого краю. Тож на засідання були запрошені талановиті люди нашого краю : Л.Зоріна, Л. Бережна, М. Клюкін, які розповідали про свій життєвий і творчий шлях, познайомили з своїми творчими роботами.

Відвідавши цикл занять «Світ твоїх захоплень» слухачі народної школи взяли участь у майстер-класах «Вироби із пластику», «Мистецтво квіллінгу»

Засідання «Театральні горизонти» було присвячене історії театру від стародавньої Греції до сучасності. Слухачі подивилися слайдову презентацію «Театральний калейдоскоп» Ознайомилися з обласним театром ім.. Марка Лукича Кропивницького.

На засіданні «Великодні свята» мова йшла про такі свята як Благовіщення , Великдень . Слухачі ділилися своїми рецептами випікання Пасок. «Українські страви» на засіданні розглядалася історія виникнення української кухні, приготування різноманітних страв, напоїв. Слухачі знайомилися з рецептами українських страв в друкованому вигляді та обмінювалися своїми власними рецептами.

Цікавою була презентація книги О. Іванова «Ми поруч з вами».

До кожного заняття працівниками бібліотеки готувалися виставки, викладки літератури а також творчі роботи слухачів Вищої Народної Школи. А слухачі в свою чергу радували своєю творчістю, компетентністю, мудрими порадами, ділилися життєвим досвідом, обізнаністю у важливих життєвих питаннях.

Гарну виставку вишитих робіт презентувала Г. Я. Черкас на тему : «Світ захоплень Г. Я. Черкас».

Своєю майстерністю виготовлення серветок за допомогою звичайної голки і нитки поділилася А. М. Акопян

Прекрасними віршами радували Гопак Г. І. та Орел І. М. Дуже приємно, що Пономаренко Т. О. та Орел І. М. присвятили своЇ вірша ВНШ.

Зачаровувала своїм співом Р. Н. Бондаренко, та всі учасники засідань . А також Раїса Никифорівна ділилася народними рецептами оздоровлення. А скільки цікавого всі дізналися з політ інформацій, які готували В. І. Ткачук та Шевченко В. І. А які гарні вірші читала нам Т. В. Косяченко. Своєю майстерністю по виготовлення страв та їх рецептами ділилися : Херсонська Олена Павлівна, Акопян Агунік Миколаївна, Шкварько Катерина Іванівна, Пономаренко Тамара Омелянівна, Бондаренко Раїса Никифорівна, Косяченко Тамара Василівна, Черкас Галина Яківна. А скільки мудрих порад ми почули від Пономаренко Т. О по вирощуванню квітів. Приймали активну участь в обговореннях Улюкаєва Валентина Костянтинівна, Щербань Станіслав Федорович,, Третяк Наталія Василівна.

Учасників Вищої Народної Школи нагороджено дипломами за активну участь у роботі школи, вручено квіти, фотографії з засідань та побажаннями міцного здоров»я, великого людського щастя, затишку та злагоди в родинах.

Відтепер колектив центральної районної бібліотеки не мислить своєї роботи без слухачів Вищої Народної Школи.

Провідний методист Третяк Н. В. для учасників ВНШ підготувала фото –шоу «Вища Народна школа. Історія успіху»,

яке з цікавістю переглянули слухачі. На закінчення засідання слухачі ВНШ Пономаренко Т. О. та Орел І. М. зачитали свої власні вірші присвячені роботі школи з гарними побажаннями слухачам та колективу бібліотеки.

Ось віршовані рядки Пономаренко Тамари Омелянівни :

Спасибі вам, шановні вчителі,

Мої колеги – школярі,

За щастя бути поруч з вами

В Народній Школі за столами,

За дух свободи, людяність, тепло,

За віру в справедливість і добро.

Минув, як мить, цей рік навчання.

Були і успіхи, були й розчарування.

Але всі дружно так трудились

Й багато дечому навчились.

І ось настав прощальний час –

Він і сумний і світлий водночас.

Бажаю всім здоров’я і натхнення,

Благополуччя у житті,

Надовго залишайтесь молоді.

І щоб зустрілись знову з вами

У нашій школі восени

Торити стежку в храм науки до весни.

Колективу центральної районної бібліотеки та учням Вищої Народної Школи присвятив свого вірша Іван Миколайович Орел:

Вища Народна Школа

У нашому селищі є.

А назва його – Новгородка

І люди прекрасні тут є.

Школу відкрили – це добре

У вересні місяці – так!

Звичайно ж в минулому році,

І в ній залюбки нам – ще б пак!

Звісно, програма є, учні

Вік у яких не скажи!

За п’ятдесят років, є й старші

Що їм ще вчити – кажи?

Школа знаходиться в центрі

Де магазин «Земледар»

В районній бібліотеці

Там колектив – Божий дар!

Всіх слухачів там навчають

Як світ пізнавати, творить.

Мистецтву, культурі й досугу

І як свою душу лічить.

Хай Школа завжди процвітає

А з нею її персонал.

Здоров’я, наснаги бажаю.

Щоб завжди був гарний фінал!

З словами подяки та побажаннями колективу бібліотеки про дальшу співпрацю виступили Ткачук В. І. , Косяченко Т. В. Бадьорості, оптимізму та гарного настрою додала пісня «Я люблю тебя жизнь», яку виконали всі учасники урочистого зібрання.

Директор Новгородківської ЦБС О. Зуділова